Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

psychoJoa

Ach, jak mi tahle žánrovka chyběla! Je to takový mišmaš všeho - Indiana, Pirátů, Můmie, Lary Croft, Lovců pokladů a podobných pecek - ale už teď je to srdcovka, co se přidá do zástupu zmíněných. Je tam spousta nelogičností a chyb, zjednodušený úvod do děje a podobně zkrácené pasáže, ale téhle žánrovce se to odpustí rychle a snadno. Tom Holland je tak milý a (nemůžu použít jiné slovo) rozkošný, fakt se na to kouká naprosto lehounce, nechybí ani skvěle dávkovaný drobný humor… Paráda, prostě sem s dvojkou…, a víte co? Klidně zvládnu i víc, celou sérii, prosím! Už bylo načase zahnat ten absťák! ()

remy

Mám slabost pro dobrodružné filmy, takže jim jsem ochoten mnohé odpustit. V Uncharted mě ale bohužel úplně netáhla ona síla dobrodružství, z čehož viním hlavně ústřední herecké duo, které mezi sebou nemá příliš dobrou chemii. Dále pak potřebný chytlavější scénář, sestávající z důmyslnější práce s prvky hodné dobrodružného žánru. Komplikovaná forma v Uncharted nefunguje, lépe řečeno je funkčně odfláklá, zbytečná (viz akční scéna ve vzduchu, to co jí předcházelo a co následuje po ní). V neposlední řadě také filmu ubližuje vcelku průměrná režie, která z výsledku dělá při nejlepším lehce nadprůměrné řemeslo. Když si vzpomenu na Tomb Raidera z roku 2018, tam mě postupné odhalování tajemství, překonávání překážek…zkrátka všechno, co do tohohle žánru patří a tady to do velké míry absentovalo, bavilo mnohem víc. ()

kenkaku

Hru neznám, takže jsem čekal variaci na Lovce pokladů. Bohužel hned začátek mi sebral veškeré iluze (opravdu víc debilněji než skákat z nákladu na náklad, který vleče dopravní letadlo, už to umí jen FF9). Takže facan hned z kraje. Po jedné hodině máme za sebou jednu “prácičku”, jedno leštění hádanky a asi miliardu kokotin (Vážně vše vyřeší řez karambitem? Jak poznali který klíč je ”nebe” a který “peklo”?). Zbytek filmu pokračuje ve stejném duchu skládání debilit (jen aby se děj mohl nějak hrotit), což mě hrozně iritovalo. Také mi hlava nebrala, jak se ta co vypadala s odbavenou hlavou jako skunk, dostala na správné místo i když klíč k pověstnému X na mapě měl někdo jiný. Celkový dojem je tedy ve finále o poznání horší než zmínění Lovci pokladů (oba zatím existující). Pozn.: za zábavné považuji cameo Nolana Northa, který propůjčil hlas v herní předloze právě postavě Toma Hollanda. ()

Soweek

Velice chabý Indiana Jones s odfláknutou akcí, naprosto tragickým Wahlbergem a dementími hádankami, které by vyluštilo i 10 leté dítě. Takto skvělá hra si zasloužila kvalitnější zpracování a Playstation Studios rozhodně zasloužili lepší start do filmového průmyslu. Doufejme, že chystaný seriál God of War PSku reputaci zachrání. ()

Maynard.

Asi takle, po celkem dlouzhý době u nás v obejváku přistál blockbuster jako zvon... Takže nebylo vočem. A jo, ze začátku to krapet připomínalo tu "pokladovku" s Cagem, ani nevím ak se to jmenuje. Ale bohužel to ani na chvíli nepřipomínalo Indianu nebo třeba Mumii. je to hodně leskle vypadaící béčkovej film.Herci fajn, i když teda postavu M.Wahlberggga sem uplně nepochopil. Slaboučkejj jzáporák jak čaj, Banderas eště OK, ale když to po něm převzala černoška střihem alá Krychlič, bylo to slabý. No a posledníma 20ti minutama to tak dojebali, že mi bylo až tak trochu trapně za tvůrce... Jako fakt vážně hodnička vrtulníků, který nesou plachetnici? Na tohle kdo přišel, tak musel bejt hodně... ()

Lukoboss

Už když jsem na to viděl ukázky v kině, nějak jsem tušil, že to bude průser (a mluvím teď naprosto a zcela jasně o filmu Uncharted!). A taky, že jo... Nejsem fanouškem herního originálu, nikdy jsem to nehrál, přestože tak nějak vím, o co jde. Ale ty voleeeee, co tohle mělo být!? T. Holland se těžce nehodí do hlavní role, obecně castingu moc nerozumím - M. Wahlberga mám rád a role, kde hodí nějakou tu komickou hlášku, mu obvykle sedí, ale tohle bylo teda na sílu jako prase. Pak se ještě snažím pochopit A. Banderase, ale tady to byly asi "easy money", protože jinak je to postava k ničemu. T. Gabrielle se postupně stane neskutečně otravnou zápornou postavou, zatímco taková S. Ali by mohla mít do budoucna našlápnuto. Ale jinak je tahle herní adaptace neuvěřitelně nudná, úplně o ničem, po půl hodině přijde první akce, pak zjistíte, že je to celý tak neskutečně digitální, až oči bolí. NE, pardon, takhle to vypadat nemá... Ale snahou určitě bude tlačit ven nějako tu trilogii! Eh... P.S.: A když v závěru zazní skladba "Take the money and run", pochopil jsem, že tohle možná byl ten hlavní motiv! ()

sedm.1

Uncharted je svižný, zábavný, dobrodružný film, kterému nemám příliš co vytknout, jelikož v rámci podobně laděných snímku prostě splňuje vše, aby ve výsledku fungoval jako zábavná a efektní jízda. Zápletka je tedy celkově nenáročná a přímočará, což ovšem jen vítám, rychlý úvod, stručné představení postav a jde se na věc, pravidelné střídání poutavých lokací, přehledných a efektních akcí, zajímavého pátrání a záživných dialogových scén, výtečně funguje a baví, a celé to pevným krokem uhání k velkolepějšímu finále, které je tedy už hodně přestřelené, nicméně jelikož je zpracované na opravdu vysoké úrovni, tak jsem ho neměl problém si i tak užít. Velkou předností Uncharted jsou pak i postavy, které jsou vesměs výrazné, zajímavé a rozhodně nenudící, a to vše samozřejmě i díky hvězdnému castingu, na čele s Hollandem a Wahlbergem, mezi kterými navíc fungovala skvělá chemie a jejich slovní přestřelky mě jednoduše fakt bavily. Vytknout filmu by se tak dala snad jen absence emocí a rozhodně nějaká působivější, stylovější atmosféra, ale popravdě ani jedno z toho nebylo pro mě nakonec zas až takovým nedostatkem, aby mi to nějakým zásadním způsobem zkazilo celkově velmi příjemný dojem. Potitulková scéna navíc jasně vybízí k pokračování a já bych ho v tomto případě klidně i uvítal, jelikož tato podívaná mě zkrátka opravdu bavila. ()

herr_carter

Dokonalá nuda a mnoho povyku pro nic, řekl bych. Asi se jedná o druhý nejhorší počin Markyho Marka hned po xtých pokračováních Transformers, které jsem si tehdy ještě dokurvil přítomným dabingem Oty Jiráka...Ve filmu je zajímavá a co se týče efektů asi dokonalá jedna jediná scéna, která tvrá cca 3 minuty, jinak zbylých 114 sledujeme tupé žvatlání a titulky. Z filmu mi kromě oné scénky snad utkvělo pouze to, že Holland (pokud ho většinou nezastupuje kaskadér), má mnohdy pohyb těla podobný jako Jackie Chan v nejlepších letech. Jinak je film prostě celkem zbytečný projekt.........................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

666Carnage

Odehrál jsem si všechny díly. A dost mě překvapilo, jak to nakombinovali. Udělali si to dost po svém. Herní prokletí se asi nezlomilo, to ale neznámená, že by to byl nějak extra špatný film. Akce tam mohlo být víc to je pravda. Když už akce byla, tak byla dobrá. Vrátka hodně otevřený dalším dílům a klidně si další díly rád střihu. Film utekl rychle i na tu absenci akce. Holland i Wahlberg hrajou tu svojí klasiku. Příjemný snímek co měl super lokace,kameru i vtip. Easter egg se tu taky sem tam objevil. Jeden dokonce v kině vůbec nikdo nepochopil, což je smutný😀. 70% ()

FilmysMartym

Nešel jsem na Uncharted s velkými očekáváními a ve výsledku jsem za to rád, dostali jsme takovou milou oddechovku, na kterou si za rok nikdo nevzpomene. I přes celkem velký hate ohledně obsazení Toma Hollanda do role Nathana, jsem s ním byl vlastně dost spokojen a do té role mi seděl. ALE pak tu máme mnohem větší problém, tím není samozřejmě nikdo jiný než Mark Wahlberg jako Sully. Doslova jeden z nejhorších castingů, co jsem kdy viděl. Už od začátku jsem z něj neměl pocit, že by to měl být náš starej známej Sully, to už by se spíš hodil na Sama. Především se podle mě vůbec nechoval jako Sully a ani tak nevypadal, protože když vezmeme v potaz to, že to měl být takový prequel, tak když byl Nate malej kluk ve hrách, Sully už měl šediny a knírek. Celkově akce ucházející, až na to, že tam nebylo tolik přestřelek, který jsou pro Uncharted typické, ale tak snad někdy příště. Moje oblíbená část byla hledání mapy k pokladu v Barceloně, o tom mělo být tako 70% filmu a ne jenom 20%. Chloe byla skvělá musím říct, i vlastnostmi mi sedla. Finále působilo jako Uncharted, ale na tom plátně je to prostě trošku nesmysl. Tease v potitulkové scéně na děj Uncharted 1 byl skvělej a jsem zvědav, co s tím vyvedou! :) 65% ()

sQelle

Že se film nebude držet herní předlohy bylo samozřejmé, sice tu vidíme pár lokací, které jsou nám známé, ale to je vlastně všechno. Nate je hláškujicí mašina, kterou nezastaví vůbec nic, zatímco filmový Nate je prostě Tom Holland v další z jeho obdobných rolí. Sully je najednou egoistický sobec, který využívá mladého Natea. Vztah mentora a žáka je filmu úplně cizí a naopak člověk nechápe, že se ti dva spolu baví a spolupracují. Vypadá to, že se Sony rozhodla zlikvidovat svoje značky, které vlastní. Začalo to Venomem, přes Morbia až teď po Uncharted. Začínám se obávat, kam povede cesta s Last of Us, God of War a Ghost of Tsushima. ()

DavidS.

Holland nepřekročil svůj pavoučí stín nesympatické hyperaktivity, Wahlberg zoufale unuděný, Banderas pouze vydělávající a ženské zástupkyně bez řádné fatality...Ze hry si film bere pouze outfity postav, ale k jádru herního zážitku se ani nepřiblíží...Odhalování indícií je na úrovni fádní družinovky pionýrského odílu, který se ztratil v kanalizaci...O digitálních zvěrstvech nemluvě... ()

Wally

Barevné, vizuálně super, k tomu Wahlberg, sexy Ali, rozumná stopáž...ale tak hloupé...hned první scéna filmu, kdy přeskakuje za letu ve výšce v mých očích sebrala jednu *...a co si myslet o honičce starých korábů zavěšených na helikoptérách??? Raději nekomentovat. Bylo to ve stylu Indiana Jonese, ale nepamatuji si, že bych při něm měl tak často pocit trapnosti... ()

NifKor

Vůbec nechápu, kde se ty procenta vzaly. Ten film je prostě katastrofa. Holland a Wahlberg zde hodněkrát nehrají dobře. Antonio Banderas je jediný herec, který zde vážně aspoň nějak září, ale zato je jeho postava úplně odstrčená, nevyužitá, zbytečná a totálně bez duše. Holland a Wahlberg se do svých postav nehodí už jen z důvodu, že v nich ty jejich postavy nevidím. Vedlejší herci zde nic nepředvedli a vzhledem k tomu co za postavy hráli, tak se ani nedivím. Děj je děravej, jako staré kalhoty a předvidatelnej. Dialogy někdy působí nuceně a nepřirozeně. Hudba zde také není vůbec v hodně případech dobrá. Finále filmu je tupé, debilní a strašný digitální bordel, který si upřímně mohli odpustit. Na druhou stranu, tak někdy kamera ušla, choreografie v akci také, i když scéna v aukci byla divná. Pokud toto má být herní adaptace, tak to potěš koště. (po hraní hry jsem ještě víc znechucen) 2/10 ()

iXtr3m3

Viac ako len slušná adaptácia svetoznámej hernej značky a viac ako len slušné buddy dobrodružstvo. Tom a Markom si fajn sekundovali, napriek tomu, že samozrejme Tom hral prim, dve frndy v hlavných ženských úlohách ušli, ale inak nič moc. Trochu to bolo nekonzistentné v určitých pasážach, napr. podrezanie hrdla a len čiaročka krvi? To kde takto vyzerá. Buď dať fullku na neprístupnosť, ale keďže to malo byť aj pre decká, tak potom by som volil inú scénu zabitia jednej z postáv, alebo to urobiť mimo záber a nevracať sa k tomu. Takto to bolo smiešne. Akcia na úrovni, dobrodružstvo po celom svete, malá ochutnávka všetkého od námorného dobrodružstva, cez kobky a pod. Nie je to samozrejme ani zďaleka nejaká moderná adaptácia fenomenálneho Indyho, ale na počudovanie fakt viac ako len dobré. Podľa mňa o kus lepšie ako Red Notice. Dve potitulkové scénky viac ako len nalákali na ďalšie dobrodružstvo, takže sem s ním a to čo najskôr. ()

Michalechal

Jakožto xboxář, nejsem herní sérií jen pro PS nijak svázanej a omezenej. A možná proto se mi film líbil. Vlastně si nevzpomínám, kdy byl nějakej film tak naplněnej akcí a většinou i povedenym humorem. Určitě za to může i rozumná stopáž. Duo Holland a Wahlberg (pro mě navždy Marky Mark) bylo svým vzájemnym dobíráním fakt zábavný. Trochu mi to připomínalo filmy jako Lara Croft nebo Indiana Jones, což je asi u filmu o hledači pokladů logický :D Akční scény působily reálně ač byly nereálný :D Film je plnej zvratů a je jasný, že tohle je jen rozjezd :) ()

aquiver

Lacině vypadající nudná blockbusterová akce. Víc scénáristického balastu než dobrodružství, což se při herní adaptaci fakt nevyplatí. My diváci chceme prozkoumávat, objevovat, cítit napětí, vidět něco nového... 35 % ()

SpaceOdyseus

Nebudu rikat 'radsi si zahrajte hru', to je uplne jasna vec, kterou netreba zminovat. Ale i ty Lovci Pokladu s Cagem jsou lepsi zabava nez tahle blbost. Cely film je tak 'basic'. Jasne, furt se tam neco deje, furt se meni prostredi, vsichni jsou krasni, veseli a vtipni. Ale je to nuda bez napadu s nulovou invenci. Ne, diky. ()

Fary

Tohle je přesně ten typ dobrodružného filmu, co mám rád a Holland s Wahlbergem jsou překvapivě dobré duo. Jediné, co mi to kazí je postava Tati Gabrielle - a) proč musí být teď v každém filmu zbytečně černoška (ne černoch, ale černoška, protože barva pleti a gender jsou teď TÉMA č. 1)? b) ta postava je od začátku vyloženě k smíchu - sice má být největší drsňačka, ale od první chvíle neudělá jedinou věc pořádně a jen konstantně dostává na prdel -> to už jde větší strach z Banderase! ()

Hanys_

Lovce pokladů jsem těm dvěma nevěřil ani minutu (prostě Wahlberg a Holland hráli stejnou polohu jako vždycky) a celkově mi to rozhodně ne levné střídání lokací přišlo v závěru až kontraproduktivní (prostě toho bylo moc a časem to hledání indícií dost nudilo). Někde mezi 2-3. 5/10 ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)