Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

certiskon

Tolik povyku pro nic... asi tak bych nazvala doporučení přátel, kteří mě na tento snímek navnazovali jako na horor ze kterýho se totálně pokakám. Bohužel nadšení opadlo jakmile jsem zjistila že je konec filmu a já čekám kdy se leknu.... no snad příště narazím na film ze kterého se mé kalhoty zbarví do hněda :-D ()

Tinusa14

Na úvod slušné napätie, ale následne s príchodom pomoci sa to pre mňa začalo meniť z hororu na nudné fantasy. Našťastie to ale zachránil koniec, ktorý príjemne prekvapil hlavne tou náhlou zmenou ktorá sa tam udiala. ()

Tool

Skvělé nápady, nové hororové prvky. Ale aby toho nebylo moc, sem tam to srazíme komediální scénkou. Tenhle film tak nějak ví čím chce být ale naplno se do toho radši nepouští. James Wan je novodobý mistr hororu a nápadů má plné kapsy. Jen vybrousit a ustálit svůj styl a pod 4* jeho filmy nepůjdou. ()

belinko

Celý film som tomu zvažoval dať tak 2/3 * no posledné dve minúty ma prinútili (a hlavne uchvátili, ako hravo sa dá zmeniť dej) dať 4 :) spokojnosť, čakáme na dvojku ;) ()

Borka40

začalo to krásne a potom zrazu smiech a koniec to zachránil!!! pekný náklad na moji jemnú dušičku zo začiaatku , ale stvárnenie diabla bolo priam komické a uvádzalo ma to pokúšania vypnúť to, ale vydržala som a neľutujem:D ale malo to svoju atmosféru a koniec to zachránil absolútne- to pánovi režisérovi vyšlo na plnej čiare! ()

bazmat

Jako horor to rozhodně nefunguje, děsivější bylo snad i Scary Movie 2. Jediné, co mě trochu zaujalo, byla snová realita, která ovšem podle scénáristy nebyla snovou realitou, a oblíbený song hlavního monstra (asi). Ani jedno z toho ani trochu nepřispělo k jakékoliv hororové atmosféře, ale celkem jsem se zasmál. Náběh na sequel byl tak laciný, že si ho snad raději nechám ujít. ()

jigsaw44

Zo začiatku sa to vyvíja ako tuctovný horror, ktorý Amerika produkuje snád každý týzden. Rodinka, duch, dom, prestahovanie, duchologovia,... do toho pár krát zaškrípu dvere a je počut neznáme hlasy a občas je vidno duchov - no proste zpočiatku otrepaná klasika. Druhá polovina je už ale napínavejšia seansou, astrálnym cestovaním a tým diablom (teda podobal sa na diabla). Každopádne to bol jeden z lepších horrorov a to dokonca lepší než jeho druhý diel. ()

Merenre

Celkem velmi dobře budovaná atmosféra a první cca polovina až dvě třetiny filmu vážně zaujmou, aby nakonec přišla tradiční poslední třetina, která všechny naděje zmaří. Vždycky si budu stát za tím, že explicita do hororů nepatří, a co je ukázáno, vysvětleno a vyjádřeno už prostě není děsivé. A protože v poslední třetině je ukázáno, vysvětleno a vyjádřeno vše - de srat taky veškeré napětí. S hodnocením jsem na vážkách, ale jednu uberu kvůli zcela bizarnímu, nevěrohodnému a iracionálnímu chování postav (což je ale údajně v hororech běžné, jinak by ani povětšinou nemohly vzniknout) a zejména kvůli zmíněné poslední třetině. ()

aannemer

Pro mě více než dobrý film. Oceňuji zejména netřesoucí se kameru v každém druhém záběru, kvůli které jde polovina současných rádobyhororů okamžitě do koše. Je fakt, že jsem neviděl vlastně skoro nic nového, ale forma, kterou mi J.Wan příběh podal, je mi hodně blízká. Fakt jsem se místy bál! ()

klapqua

Dala som si taký mierny hororový maratónik a musím uznať, že tento pokus o horor ma moc neuchvátil. A pritom tam potenciál bol, správny bubuláci, taky to médium (ktoré v mojich očiach bude ale navždy trenér z Plnou parou vzad), herci hl.úloch tiež fajn (aj keď do Rose bude zachvíľu asi len duša chodiť spávať, čistý kostitras). Ale akosi tomu celému chýba šťava. Nápad by sa dal, ale to konečné prevedenie mi skôr vyvolávalo úsmev na tvári ako strach a osobne som dokonca fandila tetuške v závoji. Inu, jedna hviezdička na nebi je za krásnučké masky bubulákov (červený démon bol čisto ňuňu) a druhá za krásny romantický song Tip Toes! ()

Terezasch

Zklamání. Toto jedno slovo by vystačilo k popisu mých dojmů z tolik opěvovaného Insidious. Slyšela jsem o něm hodně, samou chválu, přesto jsem se shlédnutím otálela. Podvědomě jsem možná tušila proč. Nejen že mě film vůbec nevystrašil, on mě přímo nudil! Nudit mě si může dovolit romantické drama, nikoli horor. Horor mě má vyděsit, a psychicky vydeptat jak nejvíc to jen jde. Přitom to nezačalo špatně. Čili myšlenka dobrá, provedení příšerné, herecké výkony průměrné, někdy až mizerné. Co k tomu dodat? Jediné, co mě na tom děsí, je fakt, že byla natočena dvojka, a na obzoru je i trojka. 1* za nápad. ()

Desmond04

Jako nováček hororového žánru si sebou nosím jeden nešvar. Všechny horory si chtě nechtě v podvědomí srovnávám s epickým a nezapomenutelným The Conjuring. Insidious si v tomto porovnání nevede vůbec špatně. Sice zpočátku chvíli trvá, než vás film vtáhne do děje, ale pak už to jde jak po másle. Na chvíli jsem byl ale zaražen, když jsem zjistil, že Patrick Wilson využije služby cestovní kanceláře, ale poté se ukázalo, že James Wan ví co dělá. A poslední scéna ? Rulezz!! ()

Jenn

Když jsem viděla ten úvodní vobrázek, doufala sem, že to bude další posednutý šílený dítě, co bude zabíjet svý blízký. No nic. Nicméně to rozhodně nebylo špatný, ale znovu to vidět asi nemusim. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)