Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

nirvana91

Po dlhej dobe konečne film, ktorý o sebe fakt môže s hrdosťou povedať, že je horor/thriller. Krvavočervené titulky prelínajúce sa cez čierno-biele zábery doplnené mysterióznými tónmi hudby navodili atmosféru už od začiatku. Tá ma neopustila až do konca, takže som nadmieru spokojná. A fakticky musím pochváliť tú hudbu, ktorá celý film skvelo vygradovala. ()

Seejey8

Je to neuvěřitelně děsivý. Už záčáteční titulky mě utvrdily v tom, že rozumnější nápad bude se na tuhle věc dívat v něčí společnosti. Příběh mi přijde originální a hlavního démona jsem se fakt bál, i když to byl vlastně jenom čert. Za zmínku taky stojí nečekanej konec. INSIDIOUS a REC - dva nejlepší kousky v hororové branži. Báby za oknem vídávám ještě teď. ()

Pontius

S tou dimenzi snu bych si asi pohral trochu vic a Lin Shaye bych tady vubec neobsazoval (patri do "Plnou parou vzad" apod.), jinak TOP horor v tomto duchovnim zanru. ()

Krt.Ek

Pokud je tohle nejlepší duchařský horor za posledních bůhví kolik let tak z toho musím bohužel vyvodit, že na duchařiny asi moc nejsem. Rozhodně si nemyslím, že je Insidious špatný horor. Má pár slušných lekaček, docela slušný závěr. Ale to co je před ním je někdy opravdu nebetyčná nuda. Proto jenom tři hvězdičky. 60% ()

baribal

Bál jsem se, lekal jsem se, bavil jsem se.. pod čtyři hvězdičky nemohu jít. Jeden z nejlepších US hororů poslední doby, doufam, že dvojka bude :) ()

fannah

Opravdu povedený horor, James Wan má talent (žádná novinka), který nám konečně odhaluje blíže. Po shlédnutí se divák skoro bojí zamyslet, nebo usnout.. čeká, kdy všechno zešedne a rozostří se, a on začne cestovat :-) ()

zdepapepa

Takový učebnicový americký horor (nebo komedie, pořád vlastně nevím, občas jsem se bavil, třeba když tam byla jedna žena vyzbrojená úsměvem i vyzbrojená skutečně nebo dětské strašidýlko, které neumí hrát hru na schovávanou). Natolik učebnicový, že tam z každé odrůdy hororu byla nějaká příšerka. Plus jump scares, ze kterých jsem občas málem ohluchnul, ale byly celkem dobře umístěné (opět = učebnicově). Spíš taková klidná duchařina než slasher. Což mě přivádí k druhé části filmu, která mi prvně přišla jako nastavovaná kaše [na obranu filmu, měl jsem pocit, že kluka už zachránili], která trochu opisovala od Silent Hillu. Bohužel to vše jde do kytek, když se začne objevovat víc a víc groteskních nestvůr a je to celé spíše jako jízda strašidelným domem než plnohodnotný děsivý film. Korunou je "doupě" ústředního démona, které vypadá jako kdyby se tam měl točit nějaký hardrockový klip, ale rozhodně ne strašidelně, stejně jako, když si Lipstick (!) Demon brousí drápky a asi dělá loutky? Těžko říct. Pokus o "creepy" hudbu Tiptoe Through the Tulips u mě nevyšel (stejně jako v TWD). Cenu za otce roku tento otec asi nejspíš nezíská, nebo alespoň já být otcem bych se alespoň ujistil, že do svého pozemského těla můj syn nasedne, zvlášť, když je pronásleduje teleportující se démon. Nebýt celkem fajn závěru po návratu do reality, byl bych schopen jít i níž. Ale podle mě na pár memetických lekaček a pro studium duchařského hororu dobrý materiál. ()

RasputincZ

Převládá hořké zklamání. Od Insidious jsem čekal mnoho. Spojení konceptu Paranormal Acitivy (kde v obou dílech selhala realizace) s režisérem Wanem slibovalo slušnou zábavu. Přiznám se, že od zhlédnutí REC, jsem se u žádného nového hororu pořádně nebál, čekal jsem, že u Insidious se prolomí ledy, ale nestalo se tak. Wan opět povolil uzdu své fantazii, ve filmu skvěle funguje klasická hororová hudba, ale já se zkrátka nebál. A to vůbec. Wan se začíná opakovat a tentokrát si vzal velké sousto. Insidious se tak stává spíše než atmosférickým hororem pouhou fraškou, kde jsem si vážně nebyl jist, zda-li se mám ted bát nebo smát, volil jsem tu druhou možnost. Jednu hvězdu za hudbu, druhou za Patricka Wilsona a třetí za závěrečný zvrat, který si Wan neodpustil a byla to jediná část, kde mě zamrazilo. ()

wikked

Wann a Whannel patří mezi nadějnější hollywoodské tvůrce, co se týče hororů, ale kamenem úrazu je opět scénář. První polovině se v "duchu" duchařských klasik daří držet celkem slušnou atmosféru, i když rozeřvané smyčce jsou trochu lacinou pomůckou. Ve druhé astrální části to ale nevysvětlitelně přehodí výhybku a atmosféru s napětím střídá bizarně explicitní "fyzično" s náznaky parodie. Po slibném rozjedu bohužel další promarněná šance. ()

MartinezZ

No vidíte, i s rozpočtem 1,5 milionu USD jde udělat lekačka. Jenom na ní není zas tak moc nového a plno věcí je viditelně obšlehnutých z příruček "Jak natočit horor bez krve", "10+1 zvrat v duchařině" a "Hororová klišé pro střední školy a víceletá gymnázia". Předvídatelnost je ubíjející. Dějově přesto o něco lepší než "Paraořechálně aktivní abnormaiity" (nebo jak to bylo...). ()

Korbitch

Téměř celý film se vezete na vlně báječného strašení ve stylu bubu tam, kde to čekáte nejmíň. Atmosféra je místy opravdu hustší, než mlha, co vařil vodník Kebule, ale bohužel ke konci snímku začínáte mít pocit ztracené niti. Zvlášť, když se na scéně objeví "Marilyn Manson" aka démon zloun, brousící si své drápy v kanclu při poslechu vážné hudby, kterej byl prostě spíš trapnej, než děsivej. A co si budem povídat, klišovitý konec dle Jamese Wana tomu taky moc nepřidá. Suma sumárum čtyři slabší shurikeny a 70%. ()

TomX2

Po dlhej dobe odhadzovania a zatracovania som sa konečne dokopal k Insidious. Vcelku to nie je vôbec zlé - dobrí herci v čele s Patrickom Wilsonom a celkom zaujímavý, aj keď príliš "obyčajný" a otrepaný námet vás do filmu vtiahnu už v priebehu prvých minút. Ďalšou lepšou stránkou je aj ponurá atmosféra, vďaka ktorej si môžete film tiež lepšie užiť a vžiť sa do neho. Predvídateľné scény, klišé či miestami až otravná kamera však z filmu robia priemerný zážitok a tak vôbec nenadchne, takže ani v nočných hodinách vás neovládne strach. Aj napriek tomu má však film zopár vydarených scénok a dobré masky, takže z neho budete mať aspoň nejaký úžitok. Slušné 3* ()

Tayen

Rada na začátek: neberte ten film vážně. Spíše než o horor se jedná o vzdání holdu těm starým duchařským příběhům, kde největším strašidlem byla paní v černém závoji, duchové s křídově bílými a pitvořícími se obličeji a...ano, a ďábel. Atmosféra slušná, nápad aspoň trochu odlišný od všech těch příběhů se strašidelnými domy a podobně, ale jinak se jedná o levný (ve finančním smyslu) film, kde veškeré efekty obstarávají barevné filtry, hry se světlem a kostýmy, které se jen sem tam mihnou, protože ukázat je naplno by byl průser a vy byste zjistili, že o chlup lepší mají i ve vaší půjčovně. Pro slabší nátury bude film hrůzný až dost, ti, co mají leccos nakoukané, se přistihnou s nechápavým úsměvem a neustále se opakujícím WTF? Doporučuji se podívat večer, odpoledne byste se mohli jen smát. ()

ivishka

Přes častou absenci logiky a jakéhosi děje ze začátku filmu, mě příběh docela zaujal - hlavně konečná cca půlhodina. Z té herecké stránky tento horor není vůbec špatný a masky byly taky skvělé :-D. Hned několik lekaček mi málem způsobilo menší srdeční příhodu - což bylo asi záměrem - a po tom šíleném konci se dost těším na pokračování. I když nejsem hororovým fanouškem, tak tento mě opravdu zaujal. ()

Praxis

V zádech mrazilo parádně. Lekačky sice předvidatelně jednoduché (sakra, teď se tam zjeví nějaký nepěkný ksicht), zato ale nesmírně účinné (dop.dele, on tam fakt je..fuj to jsem se lekl). Astrální závěrečná čtvrtina filmu to trochu zazdila. Ale to nemění nic na tom, že se jedná o naprosto luxusní duchařinu, kdy se bojíte v podstatě celou dobu. James Wan prostě umí! 80% ()

MICHAEL73

James Wan u mě vždy dokáže vzbudit pocit strachu, zarazit mě do děje a vytvořit postavy tak, aby mi na nich záleželo. U Insidiousu do platí dvojnásobek. Krásně si hraje s kamerou a dlouhými úzkostlivými záběry ve tmě. Body obratu fungují neskutečně dobře. A k tomu všemu ten skvělý příběh. Nemám, co dodat. Opravdu super. ()

Sandiego

Čekal jsem hororovou pecku, ale přišlo spíš zklamání. Nedokázal jsem se naladit na postavy, ani na atmosféru, filmařsky mi film přišel trochu odbytý, mráz mi přeběhl po zádech snad dvakrát. Nápad je zajímavý, ale expozice byla příliš zdlouhavá a nevýrazná, prostřední část mě zaujala asi nejvíce, poté se to zvrtlo v podivnou fantasy, kterou jsem ani nemohl brát vážně. Určitě lepší než "horory", kterými nás častuje naše veřejnoprávní televize, ale jinak nic revolučního - s REC mě to nenapadlo ani srovnávat. ()

GodComplex

Vyborny horor ala velmi podobny Poltergeist, ktery splnuje predevsim to hlavni - srdce mate v krku, vydeseni k smrti a zase o par bilych vlasu navic, alespon tedy v prvni pulce. Druha cast si zacne zahravat s astralni sferou, ktera feelingem solidne zavzpomina na Celu, i kdyz je znat a je skoda, ze Insidious mel 30x mensi rozpocet. Ale i tak, James Wan uz po nekolikate predvedl, ze to v sobe ma a co predvedl se smesnym rozpoctem 1.5m je uzasne. Coz me vede k zamysleni, ze ti herci museli hrat vylozene za almuznu a to Patrick Wilson, ani Rose Byrne nejsou zadna bcka. "A parasite. She befriended your astral body and lured you into the further." 7/10 ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)