Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

30 dní pokoja a mieru (2013) (S04E01)

Začátek série je velice povedený. Sice se jedná o pomalejší rozjezd než v předchozích řadách, ale to vůbec nevadí. Skupina se rozrostla a tak je fajn zpestření v rámci seznámení s ostatními. Na druhou stranu scéna v obchoďáku s padajícími zombie byla parádní a závěrečný cliffhanger jak by smet. Takže paráda. ()

Infikovaní (2013) (S04E02)

Nákaza byla parádní. Rick ukončil farmaření a vrátil se do vedení a konec evokuje začátek dalších rozbrojů. ()

Karanténa (2013) (S04E03)

Nákaza se rozšiřuje masivně, postavy se nakažují jedna po druhé a to i v hlavních řadách. Existenciální problém nutí ostatní k drastickým činům a další skupinu k dlouhému tripu, ta ale narazí na největší stádo které jsem kdy v TWD viděl. To mohlo být takovejch 50.000 kousků? No opravdu veliké publikum pro koncert. Tam by sedla vodíková puma. ()

Vrah medzi nami (2013) (S04E04)

Relativně odpočinkový díl, který byl ovšem zajímavě apokalyptický. Po hodně dílech z vězení se zase ocitáme na venkově, kdy jedna skupina je na tripu pro léky a druhá pro zásoby. Zase nás seriál vezme mimo zdi nebo město a to bodlo. Cliffhanger zase překvapil. Nicméně rozhodnutí o vyhoštění na základě jednoho člověka mi nepřijde fér, ale stejně tak mi nepřijde fér ani čin který byl spáchán. ()

Internácia (2013) (S04E05)

Brutus. Nemoc v posledním stadiu, úmrtí jedno za druhým, Hershel je na to sám, venku se to taky komplikuje a cliff byl absolutně nepředvídatelný. ()

Guvernér je späť! (2013) (S04E06)

Muj "oblíbený" pirát se vrátil. Normálně bych byl naštvaný, ale v tomhle díle se choval jako člověk. Na scéně se taky objevila nová hlavní postava, která ovšem působila jako neschopná pipka. Její sestra je mnohem lepší. Díl to byl dobrý, ostatně jako vždy, jen mě vadí, když je celá epizoda věnována jedné skupince. ()

Minulosť ťa dobehne (2013) (S04E07)

Už druhý díl v řadě s pirátem. Což mě docela štve. Carol je pryč, nevíme co ani kde, Daryl nic neví vše se utne a na scéně se objeví guvernér zeměkoule. Chápu, že se potom detaily dozvíme, ale mě takovéto mezery vadí. Na druhou stranu byl tento druhý pirátský díl mnohem lepší než první a opět se ukázala jeho práva stránka. Otázka zda-li brání svojí novou rodinu, nebo to je jen výmluva pro psychopatií, to už není důležité. V této řadě jde o dva příběhy vsunuté mezi sebe, už bych ale rád zpátky do veznice. ()

Zašlo to priďaleko (2013) (S04E08)

Jedna z těch dechberoucích epizod, která rozšťípe nejednoho diváka. Zvraty, akce, napětí, emoce to je napěchované až po okraj. Fantastický scénář, perfektní kamera a efekty už je zde samozřejmostí. Kdejaký film by mohl závidět ()

Potom (2014) (S04E09)

Tato epizoda byla taky skvělá jde o to, že po takovém randalu z minula, prostě není možný navázat. Skupina se rozdělila a díl se zaměřuje na Ricka a Carla. Vadí mě, že zase nevíme co je s ostatními, ale o to je to zajímavější. ()

Na ceste (2014) (S04E10)

Me tenhle díl bavil. Sice nastala neoblíbená pasáž rozdělení, ale i když byl Rickův díl nebyl špatný a dostal jako hlavní postava celou stopáž i když si tam skoro nezahrál, díky jeho zranění, tak tady rozdělení pokračuje. Už ale víceméně u všech postav, což je mnohem zajímavější. ()

Nový domov (2014) (S04E11)

3 díl od rozdělení. Stopáž je tentokrát zaměřena zpět na Ricka a Glena. Ostatni už míří do Terminusu, další se přidávají. ()

Alkohol (2014) (S04E12)

Pravda, slabší díl, ale skvělý survival a o tom to je. Takže já jsem spokojen. ()

Osamotení (2014) (S04E13)

5. díl od rozdělení. Tenhle koncept mě v minulosti vadil, ale teď si to užívám. Divák zkrátka čeká až se všichni sejdou a vzhledem k tomu, že seriál vycházel po týdnu, tak to asi mnozí museli být nedočkaví. 1 díl od rozdělení byl věnován čistě Rickovi, 2. dil se zaměřil víceméně na vsechny skupinky a objevily se 3 další důležité postavy. 3 dil byl věnován opět Rickově skupině, ale tentokrát se podělil i se skupinou Glenna. 4 díl byl čistě ve spárech Daryla a Beth a 5 díl je zase mixovaný tak, že pokračuje Daryl Beth a skupinka Maggie. 6 díl od rozdělení je zároveň poslední a je věnovaný čistě skupině Carol. Následně se pak skupiny začnou spojovat a příběh bude pokračovat dál. Někomu to nesedne mě to ale nevadí. Samozřejmě je lepší když je skupina pohromadě, ale tady jednotlivé skupinky a jejich cestovatelská pouť je zajímavá. ()

Dom v lese (2014) (S04E14)

6 díl od rozdělení. Tentokrát je epizoda věnována skupince Tyrese, nebo možná bych měl říct skupince Carol. Ta je na cestě do Terminusu, dají si zastávku v domě, který najdou po cestě. Všude klid, okolo příroda, dům velký a bezpečný. Bohužel jeden člen skupiny je psychopat a dopadne to tragicky. Plány na osídlení ztroskotaly a tak nezbývá než se vydat zpět na cestu. ()

Spolu (2014) (S04E15)

7 díl od rozdělení a teprve prvni propojení dvou skupin, zbytek přijde až potom. Welcome to Terminus ()

Terminus (2014) (S04E16)

Po 8 dílech se většina setkala, ale stále nejsou všichni. Terminus nevyšel dle představ. ()

Season 5 (2014) (S05)

Pátá série byla opět povedená. Příběh pokračuje přesně tam, kde skončí série čtvrtá. Dočkáme se tu nových postav, nové osady a také i několik smrtí hlavních postav. Nechybí akce, drsné momenty, tuny zombie a pořádná postapo atmosféra. ()

Bez útočiska (2014) (S05E01)

Po 8 dílech se skupina spojuje. Jinak absolutní rachot. První díl a rozjezd 5 řady v parádním stylu. ()

Cudzinci (2014) (S05E02)

Druhý díl pokračuje opět ve velkém stylu. Fantastické zpracování, efekty, prostředí to je samozřejmost. Excelentní postapo atmosféra, v tomhle je tenhle seriál prostě Top. Druhá strana mince je příběh a ten se teď ubírá drsným a dramatickým směrem. TWD je seriál o přežití a survival je hlavní devizou, člověk by nečekal Game of Thrones. Tady ale autoři dokáží naservírovat survival prvky s dramatickým vývojem událostí v takovém stylu, že tech šokujících momentů je zde hafo. Navíc, jako by se příběh větvil do 3 rovin ( Washington, Beth, Kanibalové) zkrátka preciznost v každém momentě. Od postav, po příběh až k vizuálu. Závěrečný cliffhanger zase šokoval s opravdu nepříjemnými pocity ()

Štyri steny a strecha (2014) (S05E03)

Další skvělý díl, kde je další parta hajzlů sprovedena ze světa. Hned poté se skupina zase dělí. V cliffhangeru se pak objevuje Daryl s překvapením. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021