Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Don_Salieri

Nejlepší seriál o zombii a postapokalyptickém vidění světa. Tvůrce chválím za propracovaný scenář, přesto že už sleduji pátou serii, tak stále je více než zajímava!!! Nejnudnější díly byly ty na farmě, kde se skoro nic nědělo a zabralo to skoro celou serii. Na seriálu je vidět vývoj všech postav a to od vystrašených jedincu a i děti až po zkušené zabijáky, který se neboji utkat se zombii "face to face" a to jen s nožem nebo čímkoliv ostrým čím se dá dobře prorazit lebka a ukončit trápení těchto chudáků. Zajímavou změnou je občasné rozdělení známé skupinky a opět po několika dílech znovu shledání, což dává hodně prostoru dělat toto putování celé skupinky o dost zajímavější. V páté serii se konečně objevuje vidina možné záchrany, takže uvidíme, jak to ještě scenaristé zkomplikuji :-D Moje nejobíbenější postavy jsou: Rick Grimes, Daryl Dixon a samozřejmě velká bojovnice Michonne (její bodyguardi byli super :-D). ()

SuicideKing

S1: vydařený, velmi divatelný a chvilama i zabavný.. **** S2: už o něco horší jak prví serie, ale pořád celkem slušný.. *** S3: naprostej odpad, kretenská serie o nějakjch bajích mezi gangy, wtf, co to jako melo bejt.. pokus zachránit to znovaoživením nejakejch postav to nazachránil.. naprastá debilovina... odpad! ()

dagondrive

Velmi dobrý hororový seriál o zombies. Dobré triky a slušný děj do konce třetí řady. Čtvrtá a začátek páté řada už je slabší. 70%. ()

eagles22

Ač seriál v druhé sérii trochu ztratil tempo a začal jsem být poněkud otrávený, závěr série a následná třetí se zase rozjela na plné obrátky a všudypřítomné napětí a tíživá atmosféra nekonečné beznaděje charakterizují každý díl a já nemůžu přestat myslet, ve velkém očekávání, na to co bude následovat. Dávám místo původně zamýšlených čtyř hvězdiček, plný počet. ()

snebka

Trvalo mi celkem dlouho než jsem se k tomuto seriálu dostal a v žádném případě toho nelituji! 2-4 sérii sem zmákl snad za týden. Někteří tvrdí, že po odchodu Darabonta jde seriál z kopce. Mě však stále baví a doufám, že bude bavit i v následujících řadách. Sledování ukončeno po šesti sériích. Pořád dookola to samé, což se ale asi dalo u tohoto typu seriálu čekat. ()

krapek

Tak často kritizované pomalé tempo pre mňa nie je až takým problémom. Seriál nemôže byť natrieskaný akciou ako celovečerák, nejaká tá vata tam musí byť. Takže sa to dalo čakať a dá sa to do istej miery aj odpustiť. Skutočným problémom sú dementne sa správajúce postavy a megaobrovské logické chyby. Tak napr. Nemáme zbrane/muníciu/palivo/súčiastky... a do mesta po ne nemôžeme, lebo zombie. Ale keď ide o tehotenský test či pilulky na potrat, tak to ide bez problémov. Alebo také nestrielanie aby nás ostatní zombíci nezačuli, a potom nasadnú na ultrahlučného Harleya. Schválne koľko z vás by trčalo na tej farme, bez akéhokoľvek opevnenia? A koľkých by napadlo obsadiť nejakú opustenú kasáreň/pevnosť, alebo aspoň ísť do stavebnín a okolo farmy potiahnúť 3m múr? Ale to je všetko malina oproti tým dementne napísaným postavám. Mám pocit, že jediné rozumné tvory tam sú tie zombie a potom už len ten dedo, ktorého na konci 2. série zrušili. Je to len ďalšia stupídna telenovela pre chlapov (ako Lost), ktorú budú ťahať cez 10 sérií, až kým to nebude taká sračka, že po tom už nikto ani neštekne. Nie, tretiu sériu už ani za trest. ()

Scorn_

Tak výdrž jedna řada a čtvrt. Taková roztahaná uměle dramatizovaná rodinná historka, ve který se černej humor vyskytuje asi ještě méně často než zombíci, takže to celkově působí jako ospalá nedělní TV show, při který si blemcáte na límec a občas se probudíte, když se parta přeživších 100% čistých amíků (prostě američtější lidi jinde nenadete) začne hystericky dohadovat, kdo ponese zbraň a kdo bude hledat jejich autistický děti, který nejsou schopný poslechnout ani jeden rodičovskej rozkaz, pravděpodobně aby se děj vůbec někam odvíjel. Hvězdy za zombíky. Kterejch tam moc nenajdete. ()

RedRose

Osobně si myslím že hodnoceni celého seriálu je (z mně neznámých příčin) silně nadhodnoceno… Postapokalyptické projekty všeho druhu (i ty s nízkým hodnocením) mám moc rád, ale tady prostě nechápu... Stručně řečeno je to celé americká telenovela do které naroubovali zombíky a v podstatě od druhé série je koncept zhruba takový: úvodní jeden až dva díly a poslední dva díly série jsou výborné, mezi tím jsou vždy dva až tři zajímavé díly, ale téměř všechno ostatní je k nevydržení utahané až nudné... První série byla celkem v pohodě... Seznamovali jsme se se vším co a jak a i když i tady byly hluché díly, nijak to nevadilo... Jediné do očí bijící jsou hlášky o nedostatku munice a zbraní... To jako vážně?! V americe?! Tam je zbraní víc než kdekoliv na světě a munice se prodává v kdejaké večerce!! Druhá série už nastoupila jak jsem napsal... Nějak nechápu, co na té otevřené Hershelovic farmě jako chtěli dál dělat... Usadit se a žít šťastně se zombíkama ve stodole?? Navíc se to celé točilo kolem hledání zatoulané Sophie, abychom nakonec zjistili, že jsme čekali zbytečně... Někde mezi druhou a třetí sérií si lidé konečně vzpomněli, že na pistole se dají našroubovat tlumiče hluku... Konečně!!! Tohle mě vytáčelo celou dobu, když pořád mluvili, že nemůžou střílet... Pozitivní rovněž byl nástup ženy s nejefektivnější zbraní: Michonne s katanou!! K mému úžasu se ji nikdo nepokusil napodobit... Třetí série se odehráva ve znamení věznice, což šlo... Díly Věznice vs Woodbury byly dobré, ale zbytečných dílů tady taky několik bylo... Čtvrtá série začíná Rickem farmářem, který chce být dobrým mužem ve špatném světě, což je opět silně nezajímavé, ale přichází konec věznice a nastupujeme na útrpnou až užvaněně nudnou cestu k Terminusu... To minimum světlejších momentů, úplně zazdili vložením příběhů dobrého guvernéra Filipa/Gordona, které byly fakt na facku!! A k tomu záchrana Beth, která se vlekla přes 5 dílů dopadla stejně jako záchrana Sophie z druhé série, tedy špatně... Překlopení čtvrté a páté série bylo díky Terminusu výborné, ale hned na to navazuje cesta... cesta... cesta... snad ještě víc utahaná než cesta do Terminusu... Příchod do Alexandrie naznačil světlejší chvilky, ale zase to bylo utahané k nevydržení... A psychotropní díl s05e09 byl fakt asi nejhorší díl celého seriálu... Ku podivu nejzajímavější díly, byly ty, kde se zjevuje Morgan Jones! Ty opravdu měly něco do sebe a fakt, že se objevuje na konci páté série, naznačuje možné zlepšení... Je tady ještě něco, co mi vadí někdy od půlky seriálu: krátké nože! Všichni ví, že kousnutí, nebo jen škrábnutí, znamená jistou smrt! Přesto zombíky po desítkách vyvražďují skoro kapesníma nožíkama, kdy se možnost poranění razantně zvyšuje... Rozmarasit lebku a škrábnout se o její kost... Spíše se divím, že se to ještě nestalo... Meče a katany (po vzoru Michonne) bych tady čekal v mnohem větším zastoupení... Celkově tady nemůžu hodnotit moc vysoko, protože kromě slušně první a třetí série, jsou ty ostatní spíše podprůměrné... Zatím to sleduju, protože post-apo mám fakt rád a v takových případech mi i nižší kvalita nevadí, ale tady je strašně moc vatových/zbytečných/nudných dílů o ničem, abych to nějak nadhodnocoval... Celkově tedy za 51% s očekáváním, jestli Morgan dokáže šestou sérii pozvednout... () (menej) (viac)

papadoce

Hodnotím po vzhliadnutí prvej série. Technicky (triky, kamera, akcia) je to na seriál na veľmi dobrej úrovni. Piatej hviezde u mňa bránia drobné nelogičnosti v konkrétnych situáciách či dialógoch, ale na kvalite zombie dielka to neuberá. A dopĺňam svoje hodnotenie v čase, keď sa nachádzam presne v polovici tretej série. Je to doteraz najlepšia séria a dúfam, že v druhej polovici nepoľaví. Seriálové nelogičnosti pokračujú, ale to neva, pretože spôsob akým sa nám menia postavy v hlavnej skupine je pre mňa nečakaným masakrom. Výborne. Nepoľav a ja tam tú piatu jebnem, nech nežerem. A som v druhej štvrtine 4. série, dávam piatu hviezdu a hodnotením tohto skvelého seriálu sa prestávam zaoberať, idem si ho vychutnávať. ()

Lavinia

První sezona koukatelná, rozhodně realisticko-napínavá, ačkoli mi vždy je záhadou, jak může organismus typu zombík "přežívat" z diety vzduchu a myšlenek na potravu, která se málokdy potuluje kolem. Bohužel od druhé sezony odpadám vzhledem k neustálému opakování se stejné zápletky: tak se někam jde, potkáme zombíky a hysterčíme, pak se někam přijde, totéž, někde se zabydlíme, totéž ... do toho se hodně kecá ... je to prostě absolutní bezútěšností tématu, vývoj je jaksi předem nedán. A to je vpravdě smrtící. ()

prochy10

absolutní top a hit posledních let!!!! během necelýho měsíce jsem zmáknul celou serii, co doposud vyšlo a doufám, že ještě pár dalších řad přibude!! "kousáci" mě chytli a už nepustili!!! ;) ()

FaithZombie

Snižuju hodnocení z pěti * na čtyři * protože mě nenapadá jiný seriál s tak rozdílnou kvalitou epizod. Jednou je to vyloženě nuda a šeď a za celý díl se nestane téměř nic zajímavého a jindy je zase epizoda nabitá od začátku do konce a vy nemůžete odtrhnout oči. Taky se mi líbí různé experimenty se stylu natáčení a ta nepředvídatelnost kterou v sobě seriál stále má takže pod 4 * zatím nejdu, ale nutno říct že se podstata seriálu hodně změnila. ()

dacek

1. série - Čistý průměr, obsahově první řada mnoho zajímavého nenabídne, díly se vlečou a postavy jsou otravné. Alespoň je to dobře natočené. 3/5; 2. série - Pokračuje ve stejném tempu, ale aspoň nabídne dobré finále a menší změnu v obsazení. 4/5; 3. série - Konečně se seriál rozjede. Postavy se začnou trochu rozvíjet a některé už si člověk i oblíbí. Začne to mít nějakou dějovou linku a najde se hned několik nečekaných zvratů. 5/5; 4. série - Nabídne zajímavý rozjezd a některé nezapomenutelné okamžiky, ale bohužel i dost výplňových dílů a celkově se řada příliš vleče 4/5; 5. série - Perfektní první polovina, pouze ke konci řady to trochu pokulhává, ale i tak spokojenost. 5/5; 6.série - Pouze pár dobrých epizod a zajímavých momentů. Chování postav mi už někdy moc nesedí, až mi přijde, že se v tom scénaristi začínají topit. Seriál se navíc začíná ubírat směrem, který pro mě není příliš zajímavý. 3/5; 7. série - Naprostý propad, za celých šestnáct dílů se nic nestane a spousta nových a nezajímavých postav seriál neutáhne. 1/5; 8. série - Stejně špatné jako sedmička, ale aspoň se ta strašná dějová linka dostala do konce. Doufám, že 9. série už bude zajímavější. 1/5; ()

TaNya_

Jednou sem si tak sedla k bráchovi, a že na co to kouká.. Nemám ráda zombíky, ale zrovna sem se nudila, tak proč ne. Začla sem 4. epizodou 5. série, po dalších 4 dílech mě to začlo bavit, no a teď vedu s bratrem sáhodlouhý debaty o tom, která postava je nejlepší a kdo asi umře v dalším díle. Od začátku to už asi ale sledovat nebudu, ale i tak musím říct, panebože Rick je fakt úžasnej.../... Dostala sem se až do 1. epizody 7. série a nadobro s tímhle seriálem končím. Nikdy mi brutalita nevadila, upřímně sem se u ní dobře odreagovávala, ale tohle na mě bylo moc, fakt moc. ()

crap

The Walking Dead.. Moje slabost a seriálová láska. Fascinace zombies u mě započala, když jsem jednou náhodně v pozdějším dětství pustila v noci televizi a tam zrovna začínala Noc oživlých mrtvol (čili pramatka všech zombie klasik). Od té doby cokoli, ať už komedie nebo horory, co zahrnovalo zombies jsem s nadšením sledovala a plánovala své vlastní možné postupy "co kdyby se tu najednou objevili". A pak přisel tento seríál, od pilotu po sedm let nedočkavě vyhlížím každý nový díl, zápletku, postavu.. Jsem i fanda komiksů ale tento si nečtu kvůli oblibě seriálu, abych dopředu nevěděla co se bude dít. Jde o to, že napětí které se tu pravidelně vytváří mě absolutně a konstantně dovádí k tak silným pocitům, které ve mě vyvolá máloco. A to, že už dávno nejde o "nemrtvé" ale vlastně o živé lidi(komunity) vypořádající se se svými pudy, basic potřebami a zajistění přežití v post apokalyptickém světě, mění tento seriál na něco víc.. něco, co si nikdo z nás neumí představit, ale taky to není nic, co by vlastně bylo úplně nemožné (když odebereme zombíky). Takhle dát modernímu lidstvu ránu a poslat ho zpět o stovky let, je něco co s lidkou psychikou zamává a tady se to krásně a reálně rozebírá ze všech možných stran. Neustále mě překvapuje kam až jsou tvůrci schopni zajít, ale přitom to vše vypadá tak, jak by se to ve skutečnosti opravdu mohlo odehrávat. Tohle už dávno není příběh o "živých mrtvých", tohle je ukázka všeobecné lidské povahy.. ()

Scraffy

The Walking Dead patrí k jedným z mojich najobľúbenejším seriálom. Pýtate sa prečo? Pretože ten seriál má všetko! Má veľmi hutný dej, ktorý sa nezastavuje už na prvých sériach, ale stále sa posúva. Posúva sa na iné miesta a stále sa tam niečo nové deje. Postavy prichádzajú a odchádzajú. Niekedy sú tam 4 série a potom zomrú. Veľmi silné emócie. Je jasné, že Walking Dead nikdy nebolo hlavne o zombíkoch, ale o ľuďoch a ich správaní. No bohužiaľ toto niektorý jednotlivci nechápu a hovoria, že tam je veľa kecania a málo akcie. Čo vždy nie je pravda. Aj keď sa v novších častiach objavuje čoraz viac takých častí, kde sa nič nerobí. Čo je v podstate dobré, kedže sa musí aj príbeh rozvíjať. Som so seriálom spokojný, avšak za novšie pasáže je tam už veľa nudných a nezáživných vecí a Rick sa zmenil k horšiemu. A k tomu všetkému sa mi Negan moc nepozdáva ako ostatným. Neviem mu nejako prísť na chuť, aj keď je veľmi šialený a vtipný. Moje úplne top série sú 1., 2. a 3. Ostatné sú tiež veľmi dobré a to hlavne efektami, kedže zábery so zombíkmi sú tam parádne. Avšak moje top aj tak navždy ostanú tieto. Som zvedavý, ako sa bude príbeh ďalej rozvíjať a nesmiem pri tom chýbať! ()

Duke90

První série vynikající. V druhé a třetí už se seriál začíná trochu natahovat, ale zase nastane několik zajímavých zvratů a dočkáme se hlubšího prokreslení charakterů všech postav. Ty co vám zpočátku připadaly sympatické, byste později nejradši kopli do zadku a naopak. Největším překvapením se pro mě bez debat stal Daryll, který se z totálního balíka proměnil v loajálního a nepostradatelného člena celé party. Jinak jsem na všechny díly koukal docela rychle po sobě, takže mi to tak trošku splynulo, ale i tak jsem velmi zvědav na čtvrtou sérii. UPDATE: 11.3.2020 - Od čtvrté série jsem nekonečné putování utápějící se v recyklaci samo sebe úplně vypustil z mého žebříčku sledovaní. Hodnocení se tedy vztahuje k prvním čtyřem sériím. ()

RAFT

Seriál který,sleduji už od samého začátku .Dobrý přiběh,výprava a hlavně kostýmy .Seriál má pořád co nabídnout.Za mě 88% ()

BFG2000

Po shlédnutí všech 11 sezón a všech 177 epizod musí ze 4* zvednout hodnocení na 5*. Opravdu jde o mimořádný počin, který nemá obdoby. Ano. Seriál skutečně má světlé i stinné stránky, ale celkově jde o famózní soudržný počin a úžasně ztvárněný postapokalyptický svět. Perfektní herci, úžasná kamera, atmosférická hudba, na žánr překvapivě chytrý scénář. Opravdu je škoda Ricka (Andrewa), ale za mě je ještě větší škoda Jona Bernthala, byť jeho linka byla moc hezky napsaná i ukončená. Chtěl jsem smutnět, že mně tento svět bude chybět, ale zdá se, že díky nejrůznějším spin-offům, se ho ještě nabažíme dosti.  A závěr? Nebyl jsem přesvědčen, že se to vyvíjí správným směrem. V poslední řadě jsem vůbec neměl pocit, že to směřuje do zdárného finále, ale... nakonec musím uznat, že se to tvůrcům neskutečně podařilo a vše to do sebe zapadlo, jako puzzle. Nostalgické závěrečné záběry z předchozích dílů budou slušnou zabíračkou pro vaše slzné kanálky. Jo! Za mě, jo! Takhle má vypadat seriál! ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021