Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

SniperG1

První série byla vynikající, druhá série se dala ještě snést, ale ta třetí série už byla jedna velká splácanina! Je vidět, že páni scénáristi už nevědí jak dál. Spousta směšných a nelogických scén, zabíjení zoombíků je už banalitou a ten mrňous ( Chandler Riggs ) se svoji pistolkou mě fakt dostává do záchvatů smíchu!! Na čtvrtou sérii radši ani koukat nebudu....50% ()

Lopezka1982

Do tohoto seriálů jsem se pěkně zakousla. Napínavý skoro neustále, není tak trapný jako ostatní, kde všichni všechno zvládnou a dobře to skončí... překvapivý děj, dobře natočené scény se zombíky. Už se nemůžu dočkat čtvrtého pokračování :) ()

VaHo

První série byla díky malému rozsahu (6 dílů) poměrně strhující. Bohužel, jak každá další série měla víc a víc dílů, kvalita padala. Těžko říct, čím to je. Možná prostě jen tím, že tohle byl nevhodně zvolený formát, který se brzo okoukal. Po čase už se dalo snadno odhadnout, jak se to bude vyvíjet. Útok zombie – nalezen úkryt – řešení vztahů (telenovela) – útok zombie – někdo umře – úkryt – telenovela atd. Je jasné, že není možné, aby byla akce v každém díle, a že postavy si taky občas potřebují vydechnout. Když ale vidíte, jak v jednom díle dvě postavy řeší „nesmrtelnost chrousta“ a vy víte, že v druhém díle se zase bude zdrhat a tenhle rozhovor ztratí význam, tak vás to omrzí. Možná, že v komiksech to funguje lépe (četl jsem jen dva díly). Postavy jsou většinou idioti, kteří si zaslouží být sežráni. Kromě Ricka my byli všichni ukradení. Postupně jsem ztrácel zájem. K nesnesení jsou exteriéry. Koho má bavit sledovat pořád ten stejný les, který vypadá jak někde u Kokořína!! Jasný, tvůrci si těžko mohli na týden zamluvit velkoměsto, vyhnat z něj lidi a vesele si v něm natáčet apokalypsu. To ale neomlouvá přítomnost pořád těch stejných šedivých továren, domů, samot, dřevěných chatrčí apod. Úplné fiasko to není, některé díly jsou napínavé, ale na jeden dobrý díl, připadají dva blbé. Škoda, pro mě promarněný potenciál. ()

Sell

Áno, prvé série boli skvelé a áno, potom to šlo s kvalitou dosť dole. Ale stále sa nájdu dobré diely striedajúce sa s tými nudnejšími a horšími. *Aktuálne sledujem 9. sériu* Najobľúbenejšie postavy : Daryl, Rick ()

Script

Normálně se nevyjadřuji k seriálům dříve, než je dokoukám až do konce, ale k tomuto seriálu mám zapotřebí vyjádřit se už teď. Zprvu se mi seriál líbil. Byl dech beroucí, tragický, nepředvídatelný a po scenáristické stránce vynikající (do první série). Ve druhé sérii už začali vznikat zmatky ve scénáři. Postavy, které se vám jevily sympatické se vám najednou zhnusily. To není chyba herců, ale je to chyba spíše scénáristů, protože v první sérii vynaložili úsilí, aby jste si ty postavy oblíbili a pak zničeho nic najednou začnou jednat nelogicky a stupidně. Po smrti postavy Shanea vše šlo do kopru. Začátek třetí série už byl totálně mimo. Seriál už byl pouze brutální a nechutný. Veškerá sympatie pryč. Po dějové stránce možná ještě dostačující, ale čím víc sleduji tu nesmyslnou brutalitu, tím víc chci ten seriál vypnout. To je vše co chci vyjádřit k ději a k postavám seriálu. Teď se chci spíše zaměřit na funkci Zombie v seriálu. V první sérii bylo dobře vysvětleno v jaký moment dojde k přeměně z člověka na chladnokrevné vraždící a chodící monstrum. Hezky bylo ukázáno jaké funkce v člověku se po úmrtí nastartovali a jak virus vlastně celkově fungoval. Problém se zombie nastal až ve druhé sérii, kde vysvětlili, že když mu odseknete hlavu od těla, tak hlava vlastně bude dál fungovat, což je vlastně nesmysl. V okamžiku kdy dojde oddělení přístupu krve do mozku automaticky má mozek přestat pracovat, protože už nemá díky čemu fungovat. To je věc, kterou si tvůrci vycucali z prstu, místo toho, aby seriál více přiblížili k realitě. Vypadá to, že třetí série tohoto seriálu bude mou poslední, protože tohle vymyslel nějaký úchyl, který měl až moc krvavé představy o apokalypse. ()

LUKICKK

Zajímalo by mne, jak by to po vypuknutí takové epidemie vypadalo v česku :D, každopádně hodně dobře provedený seriál, první 4 série jsem sjel za 4 dny, nechápu proč jsem se na ten seriál nezačal dívat dřív. A Negan, jeden z nejlepších záporáků ever. ()

arbitr

Po dvou dílech, snad to vydrží minimálně těch šest první série ;-) Po šesti nemám důvod nic měnit, už se těším na druhou řadu. Druhá série jde více do hloubky psychologie postav a tak potvrzuji svoje hodnocení. Poslední díl druhé sezony mne absolutně dostal a tak už s nadějí vyhlížím novou. Třetí sezóna je zatím asi tou nejlepší, vánoční pauza bude nekonečná. ()

miguel_111

Tento seriál je asi na podobnej kvalitatívnej úrovni ako bristský mini zombie seriál Dead Set. Po zombie stránke je tento seriál na veľmi vysokej úrovni, ktorá prevyšuje aj niektoré kvalitné zombie filmy. Herecké obsadenie sa dalo zniesť možno na zopár výnimiek. Dej je z času na čas klišé, ale zopár celkom slušných vychytávok sa tam našlo. S času na čas dosť málo akcie hlavne posledné 2-3 diely 1 série, ktoré už trochu začínali pripomínať skôr nejakú telenovelu ako zombie seriál. Atmosféra v prvých troch dieloch sa dala krájať, ale s blížiacim sa koncom 1 série aj atmosféra upadala. Pre mňa 70% ()

nemik22

Na seriál neobvyklý námět. Walking dead může s klidem konkurovat filmům s touto tématikou. Absolutně mi vyrazily dech masky. Už se nemůžu dočkat další série. ()

JimmyII

Hodně darabontovské, rozuměj s důrazem na atmosféru a psychologii postav a jejich vzájemných vztahů, což je podle mě na postapo příbězích to nejzajímavější. Dokonce se to obejde bez přílišných klišé, ač je to místy poněkud předvídatelné. Po dlouhé době výborná zombie žánrovka, tak doufejme, že kvalita s druhou sérií neklesne nijak výrazně (ale asi bohužel ano). ()

Mr.Bulanek

První sezóna super, těším se na další díly. Druhá sezóna, je to opravdu ten seriál který jsem viděl před rokem? Už hned po prvním dílu to bylo otřesné, druhý díl něco podobného. Má to cenu vůbec pouštět si S02E03? S01 4* S02 odpad. ()

Mrkvič

Jak tohle může být v červených číslech? Je to pitomé jako málo co. Herci stojí za prd! Napětí? Haha. Možná jen první díl za něco málo stál. Zbytek je... ()

flawi.f

Z Walking Dead mám ten pocit zklamání z nevyužitého potenciálu. Seriál mohl překypovat akčními scénami, vyhrocenými momenty, mega hustou atmosférou, hádkami mezi hlavními postavami, dále bych pak očekávala - vzhledem k situaci, ve které všichni jsou - lépe vyjádřený pocit naprosté beznaděje, deprese, zoufalství. Ale bohužel toto vše dá se říci naléhavě postrádám. Walking Dead sestává pouze z přemisťování se hlavních hrdinů z místa na místo a z nudné, občas nesmyslné komunikace mezi nimi. A že je to teda všechno o zombie, tak čas od času s nimi dojde ke konfrontaci. Ale vzhledem k tomu,že už jsme ubitá předešlými cca 20 minutami, kdy se nic neděje, tak mě těch pár zombíků nevytrhne. Dalším problémem, který se seriálem mám a vidím ho jako zásadní, tak jsou šíleně nesympatické postavy - a to jak scénáristicky, tak i herecky. Žádná postava není napsána tak, aby si k ní divák mohl vytvořit vztah, po 2 sezónách o nikom nic nevíme - kromě toho, že všichni jako zázrakem umí bojovat jak ninjové - jejich chování je mnohdy nelogické, jejich problémy hloupé a divácky neatraktivní. Herecké obsazení je stejně tak nesympatické, jako jejich postavy. Pro mě postrádají jakékoliv charisma, chybí výrazná postava, je tam pár týpků, kteří se o vůdcovství snaží, ale mě to připadá umělé a nucené. A abych našla i nějaké klady, tak jsou to rozhodně masky zombíků, které působí nesmírně reálně a jde o skutečně poctivě odvedenou práci. Co říci závěrem - z Walking Dead jsem byla po prvních dílech nadšená, ale nadšení s každým dalším dílem opadalo. Každopádně neházím flintu do žita a ještě dám seriálu šanci a budu doufat, že už se tam konečně něco zásadního změní a hlavně stane. ()

Honzek

Pokud máte rádi zombie tématiku, určitě bych vám tento seriál doporučil. No a pakliže vám voní i komiks ze kterého tohle všechno vzešlo, také vás to nemůže nikterak urazit - ano, spousta věcí je upravená aby to fungovalo před kamerou ale i tak je nač se těšit. ()

karlik4801

Obsahuje spoilery. Jako velký fanoušek zombie filmů jsem byl nesmírně nadšen že existuje i seriál. A to sakra výborný. Navíc s originálním názvem pro nemrtvé - chodci, walkers. Masky a make-up jsou výborné, nechápu jak to ti maskéři dokáží. 1. série (90%) Řešení kde se bude, jestli existuje vojenská základna, poznávání nového světa, všichni nesnáší Lori, ztratí se Merle 2. série (80%) Krok drží jediná postava, všichni diváci si zamilují zabijáka chodců, trochu je to Ordinace v růžové a chybí pořádná vyvražďovačka, bohužel smrt Shanea 3. série, čtyři díly, osm dílů - 3.12.2012 (100%) Nové místo pro usídlení, získávání místa pro usídlení, po dlouhé době napětí, smrt hlavních postav, konečně víte co je s Merlem, vyvražďovačky. Od třetí série si Walking Dead začíná hrát i s city diváka. Pro znalce komiksu jsou v nejnovějších dílech malá překvápka. Pauza mezí osmým a devátým mě značně rozhodila. V osmém díle jsem se pomalu nedokázal soustředit z toho množství napětí ve mě. Třetí sérií se seriál Walking Dead začal teprve rozjíždět. I love Daryl. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021