Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Spike23

2 hlavní postavy a jinak komparz, na který jsem se každou minutou těšil čím dál tím víc, až je něco zabije, ale když se to díky bohu konečně stalo (jestli tohle někdo považuje za spoiler, moc rozumu nepobral), smrt to byla pro fanouška podobných filmů opravdu neuspokojující. Ostatně stejně taky jako snad všechno, co film obsahuje. Nedostaků je tolik, že se to nedá skoro ani brát vážně, od úvodního potopení lodě po stereotyp celého průběhu hledání pevniny, až po klidný spánek hned potom, co ta nehorázně otravná hysterka začne ječet, že je zabije žralok (tohle už trochu spoiler nejspíš byl :D). Celkové shrnutí filmu - 1 debil a 4 panáci čekající na smrt v podání tak trapném, že má můj obdiv každý, kdo ani jednou nepřeskakoval. ()

cachina

Minimalistický film s pouhou pěticí herců. Víc postav se za celou dobu nekoná. Nenápadný film s jednoduchým scénářem a s nálepkou natočeno podle skutečné události. Přátelé si vyjedou na moře, jenže najedou na útes a loď se začne potápět. Tak se rozhodnou doplavat na pevninu. Ale ve vodě číhá žralok. Nejprve sledujeme idylu a asi až po 40 minutách se začne něco dít. Režisér velice umě zachází s budováním napětí, kdy spolu s postavami bude divák nervozně sledovat hladinu moře, jestli se náhodou neobjeví hrůzu nahánějící ploutev. Útes smrti je konečně film, kde žralok není nikterak zmutovaný, nepřirozeně obrovský ani digitální. A při tom se ho budete bát více než jeho kolegů z jiných snímků. Režisér zopakoval osvědčený recept ze svého předešlého počinu Krvavá laguna. Vznikl tak na atmosféru sázející a realisticky vypadající snímek. ()

666Carnage

To je pech jet na výlet zničit si loď a ještě se nechat sežrat žralokem. Čelisti jsou čelisti ale tohle je takový hodně uvěřitelný příběh. Na jedno shlédnutí pohoda. 55% ()

MareT.

A opět to je tady. 4 lidi, jeden žralok, jedna sakra prekerní situace. Veškeré filmy tohoto typu mě lakájí a baví hlavně kvůli tomu,protože bych se nechtěl ocitnout na jejich místě. Fillm uteče i přesto, že se veskrze nic moc neděje. Je to vlastně celkém bída, čekal jsem více útoků, ale napínavé to je. Pokud se chcete podívat na nějaký dobrý survival horor, tak spíše sáhněte po FROZEN. ()

matias32

Málo akcie, málo napätia, málo krvi, hróóóózne rozťahané. Pravdupovediac z daného námetu a spracovania ani viac vyťažiť nešlo. Človek so slzou v oku spomína na staré dobré ČEĽUSTE. ()

Holina

Narozdíl od Open Sea se tady dá říct, že film je Based on True Events. A tentokrát se podařilo dokonce i vykřesat drobet napětí, které podobným snímkům, ruku na srdce, prostě chybí. Většinou pozorujeme partičku plácající se ve vodě, občas někde něco šplouchne, občas prohodí pár slov. A to je nuda. Samozřejmě, že kdyby se v té situaci člověk ocitl bude srát ježky v kleci, ale takhle ve filmu a z pohodlí gauče to chce něco víc. A to se povedlo právě Trauckimu. Nezdržuje se sáhodlouhými záběry na plovoucí lidi, prakticky od 30 minuty nenechá ani minutu nazmar. A ten konec mě donutil i odložit misku nachos na stůl, takže respect. ()

rostlinka

Jeden z lepších filmů o žralocích... Napětí by se dalo krájet a happyend se moc nekonal... Nemám ráda filmy o žralocích, protože většina z nich je naprostá slátanina, absolutně se nezakládající na skutečném chování těchto zvířat. V tomhle filmu to až tak stupidní nebylo, takže jedině plus. ()

Prochy38

Upřímě, kdo napíše, že v tomto filmu je nulové napětí, nemá to v hlavě v pořádku. Film naopak velmi povedený. Dosti prekérní situace a nikdy v životě bych se nechtěl do podobné dostat. A jestli šlo opravdu o skutečnou událost, tak o to víc brutál!! Hlavní úspěch má film u mě díky práci s živým žralokem. Samože ne ve všech scénách, ale ten kontakt je fakt dobře udělaný. Když ho Luke viděl poprvé, úplně mi přeběhl mráz po zádech. Trochu mě iritovalo chování postav, bohužel více méně nelogické. Když se přiblíží žralok, musím přece zůstat v klidu a ne začít o to víc ječet a mlátit sebou.... Asi fuk. Ale film drsný, žralok krásný a herecky taky na úrovni. U mě spokojenost! ()

sona123

Uteklo to jako voda, ve které se celý film odehrává. Jasně, jak tu kdosi píše, v čem je to jiné než např. Otevřené moře? No, vlastně asi skutečně v ničem, v každém hrdinové tak trochu zmatkují a dělají chyby a v obou filmech se děj odehrává na otevřeném moři se žraloky kolem. Tohle se mi ale asi líbilo víc, protože tu nechybí rozvaha a kamera i postavy mne dokázaly víc vtáhnout do děje. Vidět "skoro stejných" dvacet filmů v řadě by se nelíbilo, ale čas od času určitě ano a The Reef je z těch povedenějších, nicméně Krvavá laguna byla lepší. ()

Imrwere

Pro mě teda dost slabý. Všechno na jedno brdo, dost předvídatelný, ale čekat na první kousnutí téměř hodinu? Docela mě to nudilo. Ohodnotím to ovšem dvěmi hvězdičkami. Jednu za občasné napínání a sympatické obsazení a tu druhou zkrátka za to, že miluju žraloky. Příště by to jen chtělo trošku víc té akce, útoků a krve. ()

aLPaC

V hororech nemám rád, když při pohledu na všechny hlavní hrdiny během pěti sekund víte, kdo přežije a kdo umře. Tady mi to bylo jasné hned, navíc jsem i trefil, v jakém to bude pořadí. Absence překvapení mě mrzí a některé věci ze "založeno na skutečné události" byli jednoznačně upraveny pro větší napětí, ale to je samozřejmě běžné, bohužel to však nepůsobí příliš věrohodně. Nicméně určitě je to jeden z těch lepších filmů o zabijáckém žralokovi. ()

Illy

Nadprůměrný survival který si nehraje na nic víc než je. Civilně podané, solidní herci, žádné zbytečné ciráty. Klokani zase bodují. ()

Mortemiss

Polovina filmu o úúúúúúplným hovně. Dvě baby, který jsou jako dvojčata a tři chlapi, který svým chováním připomínají partu vyděšených spratků. Jediná postava, která si tu zaslouží respekt, je žralok. Litovala jsem ho po celou dobu filmu. Chudáček si zkazil apetit. ()

RomeroIsGod

Solidní žraločí drámo. Pět poměrně sympatickejch lidí (no dobře, ten zrzek je blbounek) prorazí svojí bárku asi dvanáct mil od nejbližšího ostrova, z čehož kouká pěknej průser. A ve vodě už čeká ozubenej plavající sval s velkým apetitem. Povedený. 70% ()

Silviaxx

Takmer 94 minút plných napätia a fakt len chvíľkové záblesky nudy - perfektná bilancia The reef v sympatickom obsadení hlavných postáv. Spočiatku si človek užíva oceán a zábavu, ktorá sa však vzápätí mení na úplný horor a zúfalstvo. Ešte lepšie som sa vedela do postáv vžiť, keď som si prestavovala danú situáciu na vlastnej koží - zimomriavky po chrbte. Naozaj skvele načrtnutá bezvýchodisková situácia, v ktorej je človek absolútne bezmocný a len čaká, či sa stane ďalšou obeťou alebo prežije. Už len ten pocit, že to nikto z nich nemohol takmer ničím ovplyvniť a mohli len čakať ako to bude pokračovať. Šialené, nepríjemné, stiesňujúce, plné napätia a neistoty - spokojnosť! ()

Tunri

Můj manžel: "Po shlédnutí tohoto filmu mám chuť skočit žralokovi do tlamy. Umělý smích střídá umělý pláč. 80% filmu je záběr na týpka jak se v brejlích kouká pod vodou. Nejlepší herec byl ten specialista na žraloky v prodejně - vyskytoval se ve filmu nejméně." Vnímám to stejně. ()

bozka10

Veľmi dobrá, dosť autentická a vysoko atmosferická žraločina.napätie a strach sa dajú v určitých okamzikoch krájať.Minimalistický hororík ktorý len dokazuje že niekedy menej je viac. ()