Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

HAL

Myslíte si že život je vlastně docela fajn? Se7en vás vyvede z omylu. Totální deprese čiší z každého zaběru, z každé věty kterou postavy vypouštějí z úst, z každého momentu kdy si uvědomujeme že to co kdysi bylo smrtelným hříchem je dnes všudypřítomně tolerováno. A nebo si to jen nalháváme, stejně jako ten šílený vrah který kaže skrze smrt a utrpení, a onen "hřích" je a vždy byl nedělitelnou součástí člověka? I toto je jedna z myšlenek kterými mi Fincher se svým opus magnum začal nahlodávat mysl. Dokonalý film v každém jednotlivém detailu, jednoduchý na pochopení, ale hluboký a temný tak že vzpamatovat se z něj vůbec není snadné. ()

Satan

Špičková režie a skvělé herecké výkony doprovázejí geniální scénář. V tomhle filmu se sešlo všechno, co mám rád od tématiky sériových vrahů po pomrkávání na noirovou atmosféru. Viděno nejméně desetkrát. ()

liskam

Když jsem na tuhle věc koukal v kině, připadal jsem si jako kdyby mě někdo opařil,a to vydrželo celých 127. minut. Naprosto geniální a ojedinělý scénář, nezapomenutelná temná a hnusná deštivá atmosféra. Geniálně zvládnuté emotivní chvíle naděje (mladého policisty a jeho ženy) a vzápětí chvíle rezignace a bezmoci něco změnit starého policejního veterána. Ohledně Hereckých výkonů...snad ani nemá cenu o tom mluvit.. Pitt,Freeman,Spacey,Paltrow...prostě pecka. za mě jasných 100% ()

mzss1

|65%| SEDM, slavný snímek, který mi dlouhou dobu unikal. Tento žánr mám moc rád, tak jsem se na to rozhodně těšil. Ve výsledku zklamaný nejsem, ale čekal jsem o dost více. Dlouhou dobu mi trvalo rozmyslet se, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdu. Nakonec po provizorním hodnocení 4* snižuji na lepší 3* Film nemá žádné chyby, režijně je kvalitně natočen. Od Finchera mám nejraději pecky Vetřelec 3 a Zmizelá. Dvojice detektivů, které zahráli Morgan Freeman a Brad Pitt, byla vskutku vydařená. Těžko říct, kdo mě bavil více. První půle filmu je taková pozvolná, bez nějaké hlubší atmosféry, ale nenudilo mě to. Jen mi trochu vadila ta přímočarost. Finále je určitě dobré, ale nevím, jestli je to jen můj problém, celé jsem to předvídal, nebo alespoň většinu. Téměř každý tu píše, že je to děsně strhující thriller všech dob, já znám ale lepší. Nikomu to ovšem neberu, já si film svým způsobem užil, ale víckrát si ho pouštět nebudu. Prostě mě to až tak moc nechytlo a nevtáhlo do děje, obstojná záležitost to ale je. ()

kingik

Nepřijde mně, že by tento film byl zde tolik nadhodnocený. On je totiž úplně jiný, než všechny doposud natočené thrillery. Jeho ponurá, deštivá a často až deprimující atmosféra není únosná pro každého diváka a nese sebou určitá úskalí. Všechno totiž slouží dokonale jedné věci a tou je efekt. Efekt maximálně zapůsobit na diváka, a pokud možno ho strhnout ve jménu sedmi smrtelných hříchů. Logika je zde potlačena na minimum a zdravý rozum velí nebrat to vážně, protože dva zkušení policisté v tom jedou s vámi a vyřeší to za vás, a pro zachování temné atmosféry si na mrtvoly v bytech ani nehodlají rozsvítit, a tak se při své práci pachtí s baterkami, vedou mezi sebou divně nudné konverzace a v závěru David Fincher vyřídí Brada Pitta, když mu pošle (pardon, to ten vrah Kevin Spacey) krabici s uříznutou hlavou milované Gwyneth Paltrow. Panečku, tomu já říkám šok! 70% ()

Legas

Velice ponurá detekt... Kurňa, thriller jako poleno. Se7en hodně sází na oběti. Je postaven na šokujících vraždách, nijak zvlášť se zde nevyšetřuje. Spíš nikde nesvítí světlo, tak si naši detektivové musí na všechny ty hnusárny svítit baterkou. A prší. Na tomto stojí veškerá atmosféra filmu. Ústřední dvojice je poměrně slušně napsaná a zahraná a vůbec nejsilnějším momentem filmu je jeho závěr, který se snad nedá zapomenout (občas se stane, že když film pár let nevidíte, už pozapomenete, jak to tenkrát dopadlo - tohle není ten případ). PS: Kevine, Kevine, jde z tebe fakt hrůza. Ještě teď mám husinu. ()

Šakal

Hnusný, odporný, depresivní a zároveň nádherný snímek! Pro mě jasná záležitost v mé top 10! Absolutní špička svého žánru. Vynikající herecké výkony Freemana, Pitta,o Spaceym v roli sériového vraha netřeba komentáře. Gwyneth na mě působila jako zjemňující složka, tohoto jinak hodně hutného snímku, ikdyž v úplném závěru notně přitvrdila, ( každý kdo viděl, ví o čem mluvím:o). Vše podpořeno skvělou režií mého oblíbence D. Finchera mně nedává jinou možnost než dát plný počet * ()

InJo

I kdyby tenhle film měl milion chyb (jakože nemá skoro žádnou), ten naprosto geniální, dokonalý a emocionálně zničující závěr by je všechny pohřbil hluboko pod zem... Absolutní skvost a velká srdcovka. A vedle Klubu rváčů stále jednoznačná špička Fincherovy filmografie. 100 % ()

Webb

Brilantní krimi thriller s originálním námětem o sedmi smrtelných hříších, vynikajicím scénářem, perfektní zápletkou, výtečným hvězdným obsazením, a nezapomenutelným závěrem filmu. Kamera, střih a hudba vás dostane do naprosto temné, mrazivé a depresivní atmosféry. Výborná a nezapomenutelná skladba v knihovně [8/10] (New Line) (Barevný /// Produkce: Phylis Carlyle, Arnold Kopelson /// Scénář: Andrew Kevin Walker /// Kamera: Darius Khondji /// Hudba: Howard Shore /// Nominace na Oscara: Richard Francis-Bruce (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

HoneyBunny

Skvělá a napínavá detektivka, které k dokonalosti chybí onen pověstný krůček. A tím by bylo rozšíření postavy Kevina Spaceyho (nechce se mi uvěřit, že si Fincher myslel, že by to Spacey nezahrál). Chvíli jsem měla cukání dát pět hvězdiček, protože Sedm je opravdu úžasný film. Ale něco mu prostě chybí, je to můj subjektivní dojem. Na druhou stranu: je spousta filmů, které dostanou 100 % a už je pak nemusíte vidět znovu. Na Sedm se dá koukat pořád. Na desítkové stupnici bych mu dala 9/10. ()

Tsuki

Tenhle žánr sice nespadá mezi mé oblíbené a obecně se vyhýbám čemukoli, co má množstvím nechutných a děsivých scén týkajících se smrti blízko k hororu, ale musím uznat, že samotný námět o sedmi smrtelných hříších je výborný. To by ale samozřejmě ještě nebylo ono, kdyby tomu Fincher nedodal patřičnou atmosféru plnou napětí, kdyby příběh nebyl dobře vystavěný a kdyby hlavní role nehráli Freeman, Pitt a Spacey. Všechno tomu sedí jako ulité. A oceňuju, jak byly vykresleny charaktery postav, v čele se zvráceným vrahem (Spacey), který má jednoznačné přesvědčení a záměr. Konec není sice až tak překvapivý (do určité míry se dá od určitého okamžiku čekat), ale i tak tomu dává jasnou a šokující tečku. Myslím, že je to film, který rozhodně stojí za to vidět, třebaže jenom jednou, což bude ostatně i můj případ :) ~(4,1)~ ()

Anderton

No keď sme na to išli v štrnástich, príliš nadšený som nebol, bez akcie, záver som trochu predvídal a myšlienkový presah ma nezaujímal. Odvtedy som to videl asi sedem krát, akciu nepotrebujem, záver ma vždy zamrazí a myšlienkový presah chápem. Nechápem ale dialógy- videl si už niečo také?, zatiahnuté závesy počas dňa v záujme zachovania atmosféry a Pittove tak trochu prehrávanie. Scenár je to ale geniálny. A je to lepšie ako Mlčanie jahniat. Videné cca desiatykrát: Nuž čo, keď má niekto potrebu jeden film vidieť toľkokrát, zaslúži si po 25 rokoch zvýšiť hodnotenie na plný počet. ()

Carol Pifková

Tento film (spolu s Podfu(c)k)ma presvedčil, že Pitt nie je priteplený herec za akého som ho mala, a keď ho vidím v dákom filme hrať už nie som tak znechutená ako kedysi...... a teraz priamo k filmu - super scenár a milujem, filmy kde do posledných pár minút nie je ešte stále všetko jasné.... strašne brutálny a nečakaný koniec proste 5*! ()

Frajer42

Skoro se až nabízí uvést tento film slovy, že se jedná o klasický krimi thriller. Ono to však není úplná pravda. Možná právě proto, že David Fincher nerad dělá klasické filmy. Úplně bych zde neoslavoval příběh, protože ten není ze sekce nejgeniálnějších. Rozhodně je však příběh velmi chytlavý. A jakmile vás chytí, což je chvíli po začátku filmu, tak už vás prostě nepustí. Film má hodně vysoké stálé tempo, kterého se zkrátka drží. Jste tak 127 minut v naprostém napětí a očekávání, co přijde dál. Snímek vám nedává ani malou šanci se z jeho sevření vymanit. Možná za to může jeho naprostá jednoduchost? Možná něco jiného. Já osobně filmy o šíleném zabijákovi, který je vždy minimálně krůček před pronásledovately, žeru. Ohodnotit film nižším hodnocením, než jsou 4* by mělo být považováno za 8. hřích, protože podobně orientovaných filmů této kvality skutečně mnoho nevzniklo. ()

boshke

Nakonec to nebylo až tak strašné psycho, jak jsem čekal. V tipu dne v MF psali, že by se na to slabší povahy ani koukat neměly, načež si matka přisadila, že je dobře, že se na to dívám odpoledne, protože bych prý jinak neus´. Byl jsem tedy připraven na nejhorší... Zvráceně krásné je pohrávání si vraha s vyšetřovateli, kteří jsou zcela bezmocní a jediné, co jim zbývá, je čekat na jeho další zrůdná díla a zvrácené indicie. A zrovna, když se zdá, že se síť rozplétá a případ se zvolna uzavírá, hle, balíček (psychofinále jak prase)... Velice dobře natočená a velice působivá detektivka, ale šestý nejlepší film (25.1.´10)? To tedy ne. Přesto... 100% ()

Kothy

Skvělá Frincherova detektivka. Brad Pitt, a Morgan Freeman jdou po stopách vraha, který zabijí lidi podle sedmi smrtelných hříchů. Celou dobu po něm jdou, ale nemůžou ho chytit. Hraje tam i mladá Gwyneth Paltrow. :) Konec je ale trochu předvídatelný. Rozhodně to podle mě není film do top 10... " Průkaz do knihovny z toho zmetka génia neudělá!" ()

MikeCool

Druhá projekce: Grandiózní kriminální případ, který nemá ve svém filmovém pojetí absolutně žádnou konkurenci. Každou minutou stopáže se dalo napětí krájet. Vše nakonec vyústilo v nečekaný, originální závěr, který mne hodně šokoval. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý