Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Borrtex

Jared a Margot výteční. Soundtrack taky bombovní, ale bohužel to je asi tak všechno. Scénář stál naprosto za nic a pokud by se autorům chtělo, byli by schopní to vytvořit mnohem lépe. Něco je tu u DC v těchto ohledech velmi špatně. Samozřejmě, že ten, kdo kouká aby se pobavil a užil si akční komiksovku bude zřejmě docela potěšený, ale pakliže se někdo kouká a bude v tom hledat hlubší smysl a precizní filmovou práci, obávám se, že tam asi nic takového nenalezne..... 50% ()

maseer2

jednoznačné zklamání.. po fantastických trailerech slibujících nekorektní komiksárnu s opravdovými anti-hrdiny se ze Suicide Squad nakonec vyklubala dost předvídatelná a na jistotu jedoucí podívaná, jejíž hlavní postavy se sice naoko tváří jako padouši, ale ve skutečnosti jsou to vlastně (možná s výjimkou Harley Quinn) dobráci, co by neublížili ani mouše.. to všechno by se ovšem dalo překousnout, nebýt ultratrapné ústřední zápletky a záporáka, který je vyloženě smíchu.. škoda slov.. 3* P.S.: soundtrack je fajn, ale ve své podstatě je to totální vykrádačka Strážců Galaxie.. ()

BoPo

Komiksový film, ktorý sa nesnaží byť ničím viac, než akčnou a zábavnou dvojhodinovkou. Normálne by som povedal, že je to v poriadku, komiks je predsa len vnímaný ako zábava, než vážna četba, ale toto smerovanie zabilo určitú časť potenciálu. Najviac bijúci príklad je fakt, že Joker tu slúži len ako štýlový prívesok na kľúče. Naopak Harley Quinn (Margot Robbie) nevážny nádych filmu sadol tak skvelo, že jednoducho musí prísť jej samostatný film. Už dlho sa na filmovom plátne neobjavila tak sexy a zábavno pôsobiaca postava. Naopak hlavní záporáci sú, ehm, no charizma im z tepen určite netriská. Suma sumárum nič úžasné, ale vďaka Margot Robbie určite nepremrhaný čas. ()

Caszidy

Ach jo, půlka filmu přebývá a druhá půlka chybí. Co se zase dělo při natáčení? Kde je natočený materiál s Jokerem? Proč byly všechny cool hlášky vyplýtvány v trailerech? Pravdivých odpovědí se samozřejmě stejně jako třeba ve Fantastické čtyřce zřejmě nikdy nedočkáme. Na druhou stranu výsledek naštěstí není tak špatný, jako právě u zmiňované F4, nicméně pocitu, že snímek mohl být daleko, ale daleko lepší a konečně zaznamenat pro DC trefu do černého, se nezbavíte. Nejvíce film táhnou výborní Deadshot a Harley Quinn a i zbytek jim vcelku solidně sekunduje (pokud tedy dostane aspoň nějaký prostor), vizuál je slušný a soundtrack sype jednu popkulturní pecku za druhou, jenže celkový příběh (ne skutečně nepředpokládám, že tvůrci měli geniální myšlenku parafrázovat situaci, kdy snahou o vlastní obranu stvoříte nepřítele), záporák a i finální souboj je v podstatě nulový, takže výsledkem je zase podivný slepenec jako třeba v případě Superman vs. Batman. ()

GeusX

Abych to moc neokecával, tak asi takhle: zklamání. Od filmu jsem předem raději nic světoborného neočekával, krom snad invence oné skvadry. Ale já se docela nudil. Film mne vůbec nevtáhl do děje, žádné cool parádičky nebo kanonáda neortodoxního humoru se nekonala. Nebylo v podstatě ani komu fandit až jsem doufal, že když je někdo označen za nepřemožitelnou entitu (jak píše distributor), tak konečně dostane svého přízviska a ne ... jako vždycky. Měl jsem pocit, jako kdybych sledoval Krotitele duchů (ty původní, z osmdesátek) předělané do akčního komiksu, ale bez té kopy zábavy. Jediný důvod na druhé shlédnutí je postava Harley Quinn. Což je docela málo.... Trailer má víc energie a je zajímavější než samotný film. (viděl jsem: 1x v pův.znění s tit.) ()

Silence

Místo party nahláškovaných, naštvaných, nebezpečných, nepředvídatelných a sakra zábavných záporáků jsme dostali bandu ufňukaných rošťáků, kteří vlastně všichni pod tou drsnou slupkou mají dobrá srdíčka. V tomhle kontextu se jakékoliv snahy o badass hlášky, scény a jiné výjevy rozpadají na nezáživné a nevěrohodné střípky ve zmateně sestříhaném příběhu. Pár bodů k dobru za snahu o trochu jiný přístup. 4/10 ()

Hwaelos

"We are the bad guys, that's what we do", říká Harley Quinn a krade přitom kabelku. Tak se na to podívejme. Seznam provinění: 1. padouch nezastřelil Batmana, protože má rád dceru, 2. holka, co si neumí vybrat vhodného partnera, 3. je ošklivec s dobrým srdcem, 4. týpek neumí zacházet s ohněm, 5. holka, co se nenaučila anglicky, 6. týpek se naučil anglicky, ale má hroznej přízvuk. Panečku, to je soupiska zločinců. Ze všech se navíc stanou kámiči, protože je spojí úkol zachránit Zemi, i když k tomu nejsou nucení. Představuji vám film "Justice League of... wait, what?" Suicide Squad v komiksovém podání řady New 52 má sice ke kvalitní četbě daleko, ale aspoň nepředstírá, že jsou hlavní hrdinové jen partou zvrácenejch vyvrhelů. Ayer dodal akční podívanou, kde na nějaké představování postav není místo, střílečka začíná už po půl hodině a pokračuje následujících 90 minut. Střih je svižnej, muzika nepřestává hrát a herci jsou fajn, takže to nepřepnete, ale na konci si budete říkat, že to vlastně nedává moc smysl. Ale co, byl tam Joker, ne? Protože kdyby tam nebyl, tak by přece... tak by se přece nic nestalo? ()

Hismael

DC má bez Nolana docela problém. Začalo to Batman vs Superman a ted tohle. Navíc konkurence Marvel má v současný době celkem navrch. Je rozvinutější, větší, vtipnější, ale taky přehnanější a barevnější. V DC je to všechno naopak s tím, že je předevších temnější. Sebevražedný oddíl měl být start, jak představit další superhrdiny, posunout se dopředu a dohnat Marvel. Bohužel se to moc nepovedlo. Ve výsledku by to možná i mohl být samostatný film Deadshota, kterému je věnována největší pozornost. Jen nevím proč ho hraje černoch, když je v původních komixech běloch. Kromě Supermana, (který ve filmu vůbec neni) Batmana a Jokera, ostatní postavy uvidíte poprvé. Podle informací o přípravách na roli Jokera se nedivím, že byl Jared Leto zklamaný. Kromě Batmana se ve filmu objevuje nejméně. Každopádně se jedná o logický krok, vzhledem k tomu, že šlo o představení dalších postav a Jokera všichni dobře znají. Fanoušky DC Sebevražedný oddíl nejspíš neuspokojí. Scénář není žádný zázrak a děje se v něm přesně to, co čekáte. DC si bude muset více hlídat své filmy. ()

Ouwen

Myslím si, že David Ayer to zvládl se ctí a díky jeho rukopisu jakž takž fungují u některých postav dialogy. Při představě, že by se veškeré škrty týkaly několika debilních postav a komické složky, by to jako depresivní, temný film do mysli kriminálníků fungovalo bravůrně. Čtyři postavy jsem si skutečně oblíbil a když se prohlubovala jejich motivace, anebo myšlenkové pochody, padlo i několik slz. Will Smith hrál výborně, celkově ta jeho výstroj, všude zásobníky, zbarvení zbraní, maska (škoda,že jí skoro vůbec nepoužil), a jeho AR-15 v tuningu fakt mazec. Joel Kinnaman jakožto profi žoldák naprosto bezchybný. Nebo takhle: jeho postava chyby dělá, ale díky tomu působí mimořádně civilně a charismaticky. Věřil jsem mu všecko, styl držení zbraně, i jeho vztah s "čarodějkou" mě nenechal chladným. Jay Hernandez měl asi nejvíce procitěný a logicky nasměrovaný příběh, každej jeho dialog mě bavil, nepůsobil nevýrazně, i přes absenci schopností, které skoro nevyužil - prostě dodal té partě zápal :-) Adewale Akinnuoye-Agbaje pro změnu zase perlil, co slovo to kulervoucí hláška a jeho filozofie a postoj k lidem logicky odůvodněn. Soucítil jsem s nim. David Harbour tam je jen chvilkově, přesto mě jeho cameo potěšilo a hned na sebe strhl pozornost. Co se týče ostatních, krom pěkné archeoložky, se jedná o odpad. Joker není ani vtipnej, je nezajímavej, střihne si tak pětiminutovku, jeho krátké výstupy nepůsobí nějak efektivně a ta bitch, bloncka, hnusná a prostě jsem si přál, aby jí někdo fakt nakopal do prdele. Nevím, co má bejt na ní sexy, nalakované nehtíčky, make upu namrdáno jak barbína... tu pálku bych jí narval do "CENZURA". Akce je totální shit, nesmysl, nepřátelé se respawnují kde se to jen dá, nulová taktika, nulové napětí, skoro nikdo nechcípl krom řadovejch mariňáků. Necítil jsem žádné fyzično, ozvučení zbraní i vizuál dost podprůměr. Akční scény jsem prostě přepínal, vůbec z toho nestříká adrenalin, natož razance, dynamiku samozřejmě postrádá taky a má hodně nesmyslnou strukturu. Soundtrack průměr, krom pár ambientních prvků a dvou, třech písniček. Je "sranda", jak je celé město zamořené v apokalypse a hraje nějakej zkurvenej pop a bloncka vtipkuje ve vrtulníku na adresu "krásných světýlek". Interpretace schopností postav směšná. Smith střílí na terče, kamera snímá vyjukané xichty ostatních, stříhá se a pak vidíte prostřelné hlavy u terčů, mezi tim Smith mění zbraně a zásobníky. Prostě čtyři postavy mé hodnocení překlopily do průměru, jinak nevim co bych na tomhle shitu měl chválit. Trash jak má bejt. Bohužel, se jedná o další pásovou výrobu a pokud to neuvidíte, o nic nepřijdete. Nedoporučuju, ztráta času. ()

JohnCZ

Po tak ohromným hype jsem tedy čekal trošičku víc, než jen přímočarý digitální bordel s nejdelším představováním v historii filmu. Dvouhodinová stopáž je na tak objemnou porci akce a (pro mě) nových a neznámých postav strašně málo. Funkční je akorát dvojka Deadshot/Harley Quinn, zbytek dostává po hříchu málo prostoru. Záporák se objeví prakticky odnikud a jeho zničení ničím nepřekvapí, Batfleck se objeví snad jen ve dvou scénách a vždy na pár sekund, Joker je v podání Jareda Leta bohužel těžce nevýraznej. Film má výborné tempo, nechybí mu hlášky a po formální stránce je prakticky bez chyby, ale celé je to v té hromadě komiksových filmů, které se na nás poslední roky valí velice, ale VELICE nevýrazné. ()

vurhor

Suicide Squad jsou trochu jako Walking Dead - není to ani tolik o akci, ale spíše o těch postavách. A jelikož mám hroznou slabost pro filmové anti-hrdiny, celkem jsem se na to těšil. Akorát se trochu naplnilo to, čeho jsem se bál, tedy že představitelé sebevražedného oddílu nemají úplně "evil alignments". Je jasný, že aby divák nebyl "hrdiny" až příliš znechucený, nesmí být přespříliš moc zlí, ale stejně si myslím, že s nimi mohli trochu víc přitvrdit. Naštěstí nejblíž tomu byla Harley Quinn, která film totálně ovládla a to "chaotic evil" bych jí přiřadil. (Zbožňuju jí!) A světe div se, dokonce i nesympatický Jay Courtney v roli Boomeranga se mi líbil. (Da fawk? :D ) Bylo to fajn. Žádní druhý Strážci galaxie, ale rozhodně jsem se u toho bavil. Soundtrack btw nadupanej jak kráva! Slabší 4* ()

corpsy

Síce si bijem po prstoch, ale predsa sa musím aspoň z časti pripojiť k nenávistným kritikom z RoTo. Tento film mal neuveriteľne našľapanú reklamnú kampaň...ktorej ale nedostál. Obludne skvelé scény, ktoré zabíjajú infantilné hlášky a minimálna charizma ústredných postáv. Kto by to bol povedal po tak napumpovaných traileroch? DC je momentálne v sr@čkách ( BvS priložil do ohňa dosť veľa polienok ) a tento projekt mala byť pomocná ruka, ktorá by ho vytiahla na pozíciu minimálne takú istú, akú má Marvel. Ale, shit happens a preto tu máme síce turbulentnú, ale aj tak málo výživnú comicsploitation, pri ktorej sa vám, ako to povedať...budú zbiehať sliny na každú jednu potencionálne dokonalú sekvenciu, len aby vám to tvorcovia naservírovali v celkom inej chuti, ako by ste chceli. DC zobuť sa! ()

joehot

Tři hvězdy - a rozhodně blíže ke dvěma než ke čtyřem. Plusy - soundtrack, zase trochu jiný Joker (který má blíže k anímákům než Ledgerovi, je to snad ještě větší magor), Margot Robbie (čili její vzhled a "kostým", nikoliv její postava), pár vtipů, předváděčka postav, několik hodně milých pomrknutí k fanouškům komiksu (záběry podle slavných panelů...). Mínusy - celý zbytek filmu. Je to zkratkovité, vtipů rozhodně není tolik, kolik by mělo být, každá z postav má maximálně jednu vlastnost (přičemž některé jsou úplně do počtu) a žádnou si nestihnete oblíbit. A bohužel, ani ta akce není, co Ayerovo jméno slibovalo. ()

M.Macho

Je to jako sledovat pokus v roce 2016 vzkřísit Krotitelů duchů "trochu jinak" - tedy zachovat to poměrně zábavné schéma (které se přiznejme pořád moc nemění - parta vzniká, mezitím se rodí zlo, parta je united a se zlem se jde vypořádat za cenu nějaké drobné ztráty) s ambicí do toho přimíchat trochu těch známých hrdinů a posílit vznikající universum - které pravda moc nefunguje pohromadě. Měl to být něco jako DareDevil nebo Jessica Jones pro Marvel, ale dopadlo dost hůře. Suicide Squad je jakoby někdo sestříhal pětidílný tv seriál do filmu - včetně oslích můstků jakože "AHA" hrozně cool vypadajících titulků představujících jednotlivé postavy. Na filmu některé postprodukční zásahy trčí víc než je zdrávo. Nějaký extended / directors cut možná věci změní - ale nevím. Není to zase tak výrazné, revoluční, vtipné je to jenom místy - bůhví jaké že to bude mít režisérský sestřih. ()

liquido26

Chtělo by to zajímavější záporáky, víc Jokera (Letův old school gangster byl super) a bylo by to úplně za 5. Harley všemu jasně kraluje, takže se těším na její Gotham City Sirens. Velká pochvala za hudbu. ()

salisbury

Sebevražedný oddíl pln podivných týpků natahujíc ruce překvapivě po životě, mě trošku zklamal, neb natěšenost byla po téhle partičce více než veliká. Nevím zda chyba byla ve scénáři, který nebyl úplně pevný v komiksových botách či v režijním vedení, ale rozhodně nebýt Harlekýnky, která tento film drží pohromadě se svojí uspávací baseballovou pálkou, sexappealem a skvělými frky, tak by mé hodnocení bylo o dost smutnější a ani skvělé podání šíleného Jokera by mě neobměkčilo. Některé postavy mi přišly trošku zbytečné, dějství nápadně poladěno do stylu Strážců Galaxie, kde soundtrack stejně jako u SS hraje svoje prim. Určitě film chci časem vidět znova a třebas se mi oči po zhlédnutí více rozzáří. ()

PauloZ

Cool jak sviň! Tohle DC potřebovalo, nakopat prdel hejterům! Suiced Squad je skvělý od vypaplané kampaně až po samotný výsledek. Je to zábavné, drzé a hlavně pořádně ujeté. Všechny postavy jsou charakterně tak silné, že by ustály vlastní film a jen škoda, že to nemělo o půl hoďky víc, aby jsme postavy lépe poznali. Takže steně jako u BvS odkazuju na scénář, což je zároveň jediným ale taky zásadím problémem. Ayer se měl víc rozepsat, dát postavám víc osobního prostoru a tak moc to neuspěchat, ale je otázka kolik toho zůstalo ve střižně. Witch jako záporná postava naprosto geniální, jak svým ztvárněním, z čehož běhal mráz po zádech, tak svou podstatou neuchopitelného zla. Po skončení jsem se zamiloval do Margot Robbie a její Harley Quinn, která je pro mě nejlepší postavou a chci její celovečerák! Will Smith mega badass, Jaredův Joker mega crazy a ostatní postavy prostě taky šlapou. Převládá spokojenost, ale pravdou zůstává, že z toho mělo vypadnou ještě o kus víc. Takže 4*. ()

berny2468

Film mě bohužel nepřekvapil a je tím za co jsem ho pokládal, a to naprosto podprůměrným snímkem, který přesně ukazuje filmovou tvář DC, která (s pár výjimkami) je strašná. Na druhou stranu se nedá říct, že by to nebyl v kině zážitek. Už jen Margot Robbie je zážitek sám o sobě. Ale také jsem se v kině po delší době pořádně zasmál, i když ne tam kde bych se měl správně smát. Ale musím pochválit začátek filmu, který mě dobře uvedl do děje. Celkově konec filmu je opravdu srandovní a neskutečně předvídatelný, ikdyž se to tváří, že není. Na vině je špatný scénář. Nepovedl se, ale hlavně záporák (ta čarodějnice), která byla ubohá, nezajímavá a komická. Zklamal i Jared Leto, jenž měl sice méně prostoru než jsem čekal, ale víc bych asi neunesl. Jinak se mi herci líbili. Velmi se mi také líbí písničkový soundtrack. jsem zklamaný z toho že mě film nepřekvapil, ale úplná hrůza to taky není.....45%. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?