Indiana Jones a Nástroj osudu

• Česko Indiana Jones a nástroj osudu (viac)

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu Indiana Jonesa – archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkolepom a dravom filmovom dobrodružstve. (Cinemart SK)

endrix

Za mě asi nejslabší díl, a to mě už ani Křišťálová lebka moc nenadchla. Od zajímavých artefaktů, které mají (i svou funkcí) alespoň nějaké zakotvení v realitě, jsme se se posunuli v posledních dvou dílech k absurdním konspiračním teoriím. Indy sám zestárl nehezky a nechává se spíš vláčet ostatními postavami. A nepomůže tomu ani úvodní omlazená pasáž, které prostě odmítám jako divák věřit. Navíc samozřejmě vše dobré, čím bylo ukončené předchozí pokračování, je pryč, což je už dnes absurdní klišé. Záporáci jsou s výjimkou Mikkelsena spíš šedesátkové parodie a honička na tuk-tuku se prostě s tankem nemůže měřit. Není to až tak špatný dobrodružný film. V sérii Lovci pokladů by byl super, ale jako zakončení Indiho ságy, děkuji, ale fakt ne. ()

bonovox

Indyho rozlúčka dopadla celkom obstojne. Od začiatku má film spád, slušné tempo, množstvo akcie a hlavne tú neopakovateľnú atmosféru predchádzajúcich snímkov. Ford je stále cool aj v tomto veku…škoda len zbytočného epilógu v New Yorku, Indy mal skončiť s Archimedom…celkovo ale spokojnosť. 80% ()

Karbos

Indihov V. jsem nějakou dobu odkládal, už u křišťálové lebky bylo jasný, že tohle vykopávání mrtvol za účelem recyklovaného zisku je nedůstojné. Jednoho večera jsem ale z nudy přecejen zmáčkl play ▶️ a bohužel, se žádné rozestoupení moře nekonalo, patetická, zdlouhavá nuda, plná nekonečných honiček, kterou jako u předchozího dílů srážel hlavně primitivní scénář. Mohl bych tu jmenovat fůru věcí, od 100 centurionů, až po bombardér s letovou dostupnosti 8km neochvějně se držící 100 m nad zemí, aby mohl být rozstřílen starověkými harpunami (nekecám, harpunami!). Starýho Indiho mám rád a proto doufám, že žádné další vykrádání hrobů už nebude, už kvůli Fordovi, který z nepochopitelných důvodu nad hrobem zadupává do země svůj vlastní odkaz. ()

obedovapauza

“Nechte ho už prosím odejít do důchodu!” Po té, co to už vypadalo v minulém díle, že Indy našel svého nástupce a dávno ztracenou lásku, se kterou se konečně usadí, nacházíme stále charismatického leč stárnoucího Harrisona Forda přednášet na univerzitě. Nyní na něj však už studentky neházejí roztoužené pohledy, ale spíše pospávají, zatím co on se ještě stále snaží zachovat alespoň nějakou důstojnost coby profesor. Náhle se však zjevuje jeho kmotřenka Helena a vypadá to, že se společně s ní přece jen Indiana vydá na ještě jednu poslední bláznivou výpravu! Tentokrát za nástrojem, který sestrojil samotný Archimédés. A že se bude opět jednat o dobrodružství, při kterém jim půjde doslova o krk je asi všem jasné. Již pátý snímek o slavném Indianu v titulní roli s Herrisonem Fordem. Za mě tedy klobouk dolu, že do toho i ve svých letech ještě šel. Celý film působí tak nějak nostalgicky, ačkoliv mám pocit, že jak hlavní postava, tak i zbytek ansámblu, je už prostě unavený a měl by odejít na zasloužený odpočinek. Indiana Jones je kultovní klasika, která nám bude chybět, ale stačilo. (by Nikola) ()

mnaucz

Ať si kdo chce, co chce říká... mě to bavilo. Třebas, že se to nemůže rovnati prvním dílům, v biografu jsem si to užil. Pro mě to není film, kde hledá hlubší děj a pointu. Užívám si ho tak, jak je. Bavil mě více, než mě bavila čtyřka. Trošku méně než dvojka a hodně, hodně méně, než jednička a trojka, ale pobavilo. Myslím, že na zakončení této filmové pentalogie to mohlo býti mnohem horší. Možná, že ten konec je trošku na sílu. Ale jinak je to podívaná, kterou jako divák, který tyto filmy nezná tak snese. ()

13Maty13

"Jen jim dej Indiano Jonesi!"     /// Když jsem byl malý, tak pokaždé když Indyho dávali na Primě, tak jsem musel koukat. Pátý Indy se sice prvním třem filmům nerovná a je na tom podobně jako čtvrtý, ale i přesto to byla zábava. Začátek je libový (CGI omlazení Harrison Ford vypadá dost dobře), ovšem tak po půl hodině film začne trochu nudit. Druhá půlka je zase skvělá a finále úžasný. Je to zakončení, co se vůbec nemusí stydět? Ano i ne. Něco bych změnil a něco nechal tak jak bylo. Ovšem to je na dlouhé povídání a na to tu není prostor. I přesto se budu 100% k filmu vracet. SPOILER: Vidět střílet nácka po římanech jen tak někde neuvidíte:).   / Hodnocení: 9/10. ()

gogo77

2/10 .... ojojoj ... navrat do minulosti ako sa patri .... akurat ze skapal pes a nielen Harrison Ford ... ma uz sice 80 rokov ale stale .... stale ... co to trepem ... nedal to ... krivkal ako polovica ansamblu SND nehovriac o hlaskach ktore by neboli ftipne ani hluchemu .... totalna nuda ... je pravda ze sa dej dal.do roku 1969 a Indiana prisiel o svojho syna Shia LaBeouf takze ziadne napady zo 4 casti neboli vyslisane a sam sa vydava na cestu za hladanim absurdnosti najvacsieho zrna... Archimedovho pristroja na vratenie casu a zistovanie trhlin v case 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ nuz kto chce kam pomozme mu tam... Indiana ma styl ako v 80tkach aj hudbu aj kameru aj akcnost ale dej je tak slabunky a postavy plytke ze by to nezachranila ani plejada Hollywoodskych hviezd ()

Malyszs

Nečekal jsem žádný zázrak. Je to stupidnější, jsou tam divný momenty, je to předvídatelný, občas je to docela špatný a je tam nevyužitý potenciál, ale zároveň tam bylo hodně suprovým momentů a detailů a celkově to bylo dost enjoyable. Postavy jsou vpohodě a nostalgie taky pracuje dobře. Objektivně bych asi dal míň, ale na poměry Indyho to bylo vpohodě. Čekal jsem málo a nezklamalo mě to. Na kvality prvních tří dílů to ani zdaleka nesahá. ()

DeJiF

Ti, co se na mém profilu pohybují více, jistě ví, že nejsem kdovíjak nadšený z toho, jak Dyzny nakládá se značkou Star Wars od Lucasfilmu. Zrovna u Indiany Jonese jsem ale u trailerů měl jakýsi pocit, že by to nemuselo dopadnout tak průměrně nebo vyloženě špatně, jako u skoro každého Star Wars projektu. Inu výsledek je jen o málo lepší. Upozorňuju na mrožné spojlery. Pravdou je, že jsem rozhodně nemohl čekat klasického Indianu Jonese a už vůbec ne to, že se kvalitou bude byť jen trošku přibližovat kvalitám původních tří filmů. Film už od začátku užívá na diváka těch samých taktik, které Lukášfilm praktikuje u Star Wars, jinými slovy vás přivítá digitálně omlazený Harrison Multipla, s xichtem jako vystřiženým z nějakého Battlefieldu nebo spíše Wolfensteina s ohledem na to, kolik je kolem něj nácků. Potom se 2/3 filmu nahání hromada postav po různých lokacích tím nejgeneričtějším možným způsobem, přijde poslední třetina, která začíná vypadat docela slibně a potom to konec opět sesadí zpátky do stejných generických nezajímavých hlubin. Zhruba takto bych to mohl popsat a ukončit recenzi, ale asi bych to mohl i trochu rozvést. Kdybych měl popsat celý příběh pátého Indiany Jonese dvěma slovy tak je to "prázdný" a "nevyužitý". S ohledem nato, s jakým macguffinem se tentokrát potýkají jsem čekal doslova nějakou osudovost. Místo toho, aby 2/3 filmu zabrali hledáním druhé půlky kouzelného kolečka v závěsu nudných nezapamatovatelných honiček a té nejnudnější potápěcí pasáže, jakou jsem ve filmech snad kdy viděl, ji mohli najít hned na začátku a pak mnohem víc experimentovat s cestováním v čase nebo Indyho dramatem s jeho ženou a synkem, které je tu maximálně načrtnuté v pár replikách a víc nic, což je dost málo s ohledem na to, že na tom staví celou funkčnost konce. Přijde mi, že Indiana Jones měl vždy dva hlavní pilíře, na kterých stál příběh filmu (minimálně tomu tak je u Poslední křížové výpravy a Království křišťálové lebky, které budu s tímto filmem v recenzi porovnávat, protože jsou to taky jediné dva filmy ze série, které si v rámci možností pamatuju). V prvé řadě měl Indiana nějaký osobní (většinou rodinný) konflikt či dilema, které řešil a v druhé řadě jakási osobní motivace, či zajímavá myšlenka kolem hlavního macguffinu. V Poslední křížové výpravě funguje obojí, jednak hlavní duo otce a syna a druhak jak se v hledání svatého grálu odráží život v křesťanské víře. V křišťálové lebce funguje spíš už jen myšlenka s lebkou samotnou, kdy se na konci filmu ukáže, že mimozemšťani, které najdou, jsou vlastně taky archeologové, jako Indiana Jones. Tady nestojí pořádně ani jeden z těchto pilířů a na tom taky celý film padá. Čekal bych, že více využijí netypický charakter Heleny, který není veskrze kladný, tedy že Jones k ní bude mít své výtky a třeba si nakonec Helena namele hubu a dojde k nějakému character developmentu třeba i skrze Indyho. Místo toho je celou dobu tak nějak stejná, dokonce se zdá, že se jí to vyplatí a na konci z ničeho nic změní směr svého uvažování a je asi hodnější nebo nevim. Nebo že třeba využijí komplikované situace okolo Indyho ženy a syna, které by dávalo prostor daleko osudovějšímu a epičtějšímu cestování v čase nebo snad celkově propracovat záporáky, aby z nich taky šel trochu strach (přeci jen jsou náckové takoví Jonesovi arch-nemesis v průběhu celé série). Jak osobnější linka, tak linka okolo hlavního hledaného předmětu je brutálně nevyužitá a ve finále je příběh neskutečně prázdný. Ještě zmíním jednu poslední malou výtku a to nevyužité postavy sloužící jen jako camea, či prvoplánové nebo vyloženě otravné postavy (kníráč Teddy tam asi vyloženě bejt nemusel a to nezmiňuju ani "snoubence" Heleny, jehož scénář se skládal ze slov jako "Heleno!" a "Helenooo!" a nebo třeba "HELENOOOOOOOO!" řečené tím nejotravnějším možným způsobem či snad jakási paní tmavé pleti, která snad pracovala pro CIA nebo nevim už ani a která mě svou přítomností z nepochopitelných důvodů hrozně štvala a to ne proto, že nebyla bílá, až nakonec umřela, což je teda ale jasný rasismus ze strany Lukášfilmu). Ve finále mě bavila snad jen pasáž v jeskyni, kde fungovaly dialogy mezi postavami, které do té doby byly poněkud nefunkční až skoro NPC, a na chvíli jsem ucítil i ten mírný závan klasických Indianovských archeologických hádanek. Tenhle pocit ale urychleně vystřídalo nefunkční finále. Indiana Jones a nástroj osudu rozhodně mohl dopadnout hůř, ale každopádně mohl dopadnout i líp, sotva bych ho považoval za plnohodnotného Indianu Jonese a už vůbec ne za důstojné uzavření série. Je praobyčejnou generickou akční jednohubkou, která vyloženě neurazí, ale ani nenadchne. Otázkou vlastně je, zda mělo vůbec smysl, aby tento film vznikal, protože já si jsem docela jistý, že až se mě někdo za týden zeptá, co říkám na toho nového Indiana Jonese a nástroj osudu, tak nebudu ani vědět o čem mluví. () (menej) (viac)

Feacher

Po čtvrté kapitole Johna Wicka a dlouhotrvající bolesti na duši po zhlédnutí filmu jsem se opět odvážil do kina a doufal jsem, že mi to neudělá další jizvičku. Povedlo se. Zejména tedy oceňuji, že film nedopadl tak, jak jsem si od poloviny filmu myslel, ani jak jsem se bál před jeho začátkem. Ze všech možných konců si myslím, že byl pro mě vybrán ten nejlepší. Harrison Ford klasicky skvělý, celý film ale obecně sází na nostalgii a působí to na mě (a podobně asi na spoustu dalších lidí) jako dojička peněz pro Disneyho, s čímž se muselo asi počítat. Jako vždy to na mě asi funguje. Před začátkem jsem viděl aktuálních 74% a bylo mi jasné, že to nebude úplně světoborné a na Seznam zprávách jsem výjimečně našel článek, se kterým ve velké části souhlasím. Hodně látaný scénář, až trochu občas nesmysl, co se týče příběhu a různých návazností, efekty jakž takž, ale občas bych si to taky představoval dokonalejší. Prostě to už není ono, ale silný základ to má. Každopádně film přijímám do pětice příběhů (oproti sedmé až deváté epizodě Star Wars), což nejlépe vystihne citace z výše uvedeného článku ,,Při vzpomínce na Vzestup Skywalkera si uvědomíme, že to mohlo dopadnout mnohonásobně hůř,..." Sbohem Indy a Díky! ()

TurboTryhard

Pátý Indy byl přesně to co jsem čekal, dobrodrůžo s překvapivě dobrou akcí. Ikdyž opravdu trvá než se dostaneme do samotného bádání a řešení hádanek tak to pak stojí za to. Ford hraje to co umí, Mikkelsen taky a celý film se na ně dobře kouká. Jediná postava která mi vyloženě vadila byla Walter-Bridge. PROSÍM mohla by už konečně nějaká ženská postava co má být mega “drsňačka” a “záleží jí jenom na penězích” nebýt tak trapná? Nevím jestli to byl herecký styl Walter-Bridgové, nebo nutnost její postavy furt působit povýšeně a stále vtipkovat, ale až do samotného finále jsem měl v hlavě jenom “bože už nemluv”. Jestli máte rádi filmy Indiana Jonese tak budete spokojeni, protože opravdu to není nic jiného. Je to nefalšovaný, nepřehajpovaný,(a na disney docela hrubý) dobrě udělaný Indiana Jones film. Konec byl velice příjemný 7,5/10 ()

Croccy

Film byl vskutku fascinující a na to, že to byl můj první Indiana Jones film, který jsem zhlédl, tak toho nelituji a musím se podívat i na předešlé díly. Harrison Ford v hlavní roli zazářil a vypadal naprosto fenomenálně. Příběh se mi dosti líbil - Nacisti prohráli válku a jeden z nich se snaží po 25 letech o pomstu, že se chce vrátit do minulosti, aby zajistil, že Německo válku vyhraje, díky magickému předmětu, který dokáže udělat trhlinu v čase. Délka filmu mi ani nevadila, jelikož jsem se na film těšil a tuto podívanou mi i zlepšilo VIP sedadlo v samotném kině, které tuto atmosféru vylepšilo. Samotná postava Helen byla vskutku zajímavá - přišla mi výborná, poté zase otravná a ke konci jsem zase změnil názor k pozitivnímu, což je krásný příklad vývoje postavy. Konečných 40 minut filmu jsem si užil asi nejvíc, jelikož objevovali jeskyně, vrátili se do roku 214 před Kristem a válka, která zde probíhala tomu dodala tu atmosféru akčního a zároveň dobrodružného filmu. Děj se odehrával v různých zákoutí naší planety - pod vodou, pod zemí, na naší zemi a v poslední části i ve vzduchu, což bylo pro diváka jako mě velice úchvatné. Samotný konec - kde se Indy úspěšně dá dohromady s Marion bylo krásné a hodnotím velice kladně tento film. ()

Ammit

Hlavní hrdina hloupý, naivní, starý, slabý a na dně (alternativně ve spodkách spící v křesle) , ošklivá hlavní hrdinka (sláva feminismu!) , hlavní hrdinka zachraňuje muže, fackuje je, když oni muži začnou hysterčit, a ve všem je převyšuje , stereotypní hloupý běloch (povinné nácek+rasista kombo) , všechno na digitální (přece nebudem v roce 2023 stavět sety; Točit venku?! Jakože na sluníčku?!) , cestování časem (deus ex-machina 21. století) , černoška-hlas rozumu ✓. Progresivních pět hvězd! ()

DanGreyman06

Po patnácti letech jsme se dočkali posledního dílu dnes již legendární a kultovní série Indiana Jones. A teď je tu otázka jestli bohužel nebo Bohu dík. Nebudu vám mazat med kolem huby, ale je spíš bohužel. Harrison Ford dnes již osmdesátník se vrací jako legendární a oblíbený archeolog. Do režisérského křesla po Stevenu Spielbergovi usedl režisér Logana James Mangold. Bohužel i tak je Indiana Jones a nástroj osudu dost silný průměrný až možná i lehce podprůměrný film. A to film začíná dost dobrou pasáží, která se odehrává v roce 1945 a tak zde vidíme mladého Indyho. Bohužel to pak jde až do půlky filmu zkopce, kde film si potom vede dobře a ke konci filmu to zase upadne. Indy se zde spolu se svou kmotřenkou Helenou a jejím kamarádem, které zde působí jako taková parodie na mrňouse z chrámu zkázy naposledy zastavit nacisty před zneužitím historického artefektu, který bohužel umožňuje cestovat časem. Avšak zde to již není armáda jako v dobyvatelích či v poslední křížové výpravě. Zde se pouze nachází tak pětičlenná banda nacistů v čele s bývalým nacistickým fyzikem, kterého zde parádně hraje Mads Mikkelsen. Bohužel se však jedná o nejslabšího záporáka v sérii, protože mi nepřišel pro Indyho jako nějaká velká hrozba. To už i záporáci z herní série Uncharted byli větší hrozbou a šel z nich větší strach. Jeden z problému tohoto filmu je že ve scénách, které se odehrávají v noci anebo v nějaké tmě tak není skoro nic vidět, zejména v jedné scéně pod vodou. Další problém tohoto filmu jsou občas špatně vypadající počítačové efekty a že nevim jak tento film točili, ale všechno na mě působilo takovým umělým dojmem. Jako by vše točili ve studiu před zeleným plátnem anebo v dost špatných kulisách. Další slabá část tohoto filmu je finální pasáž, ke které vám jen řeknu že svatí ufoni v křišťálové lebce. Teď ty světlé stránky. Perfektní herecké výkony, kdy Harrison Ford dokázal že i ve svém věku stále dokáže v rámci svých mezí Indyho zahrát na výbornou. Humor je taky skvělý jako vždy v této sérii a dost tomu i napomáhá postava Indyho kmotřenky Heleny. A o hudbě není potřeba moc dlouho mluvit, protože ta je skvělá jako vždy a tento film je i poslední film vůbec ke kterému skládal hudbu John Williams. I tak bohužel ty světlé stránky nestačí a Indiana Jones a nástroj osudu je film u kterého ve vás i po odchodu z kina zůstane pachuť že si mile rádi pustíte předchozí díly, ale tento film stačilo vidět jen jednou a jaký to vlastně pořádně bylo. Ani já si při psaní této recenze nejsem jistý zda se jednalo o průměr či průser. Ale to už asi nechám na každém z vás kdo se rozhodne na tento film zajít do kina. Za mě jde však o velké zklamání a myslím si že série, která mě provází celým mojím životem už od mého dětství si zasloužila něco lepšího. ()

Jansuper

Ačkoliv je pravda že na minulý díly to trochu nemá, ta akce je trochu nepřehledná někdy, mrzí mě že se původní znělka tu tak často nezní, nebyla do tohoto filmu tak využita což je škoda, a je pravda že cestování v čase mi na film indiana Jones moc nesedí, ale vyloženě mě to zase nenasralo a nakonec mi to tak nevadilo, tak i tak s radostí dávám 4 hvězdičky, a indiana Jones a nástroj osudu si s radostí rád zase někdy pustím, přes všechny ty mouchy se to na druhou stranu fakt povedlo, a to i přes všechny ty nepříjemnosti a komplikace, výběr vhodného scénáře, změna režisérů, pandemie covidu, a následně stáří Harrisna Forda, musím uznat že skutečně se snažily a nevzdali to natočit, a to i přes to že v plánu to bylo od roku 2015, a plno lidí v 5 díl už ani nedoufalo, sem opravdu nadšený, protože sem se obával že to bude nepovedené, ale nakonec za mě skutečně skvělé, Harrisonovi Fordovi, fakt obdiv ve svém věku si eště jednou střihnout tuto roli, i přes CGI omlazení a na akční scény kaskadéra musel mít, i tak fakt obdiv, je neuvěřitelné že to dokázali natočit po 42 letech od prvního dílu je páté pokračování, a po 15 letech od čtvrtého pokračování, to je neuvěřitelné, koho by napadlo že mladí fanoušci tohoto filmu, eště půjdou jako mladí do kina na nové 5 pokračování, tomu ani já sám nemohl uvěřit, skvělý příběh, akce byla dobrá i když někdy trochu nepřehledná, lokace zajímavé, i když mě upřímně chyběla trochu vyloženě nějaká ta divočina, či příroda, jako byla v minulých dílech, nějaký humor tu je,  atmosféra hezká,  a bylo i docela napínavé jak to dopadne,    upřímně zápletka s mimozemšťanem ufem a portálem v minulým díle, mi sedí a vyhovuje více na film indiana Jones než cestování v čase jako v tomto díle, i když plno lidí to má naopak, spíše většina, že to cestování v čase jim sedí víc, než často kritizovaná zápletka s mimozemšťany ufem a portálem jako v minulém díle,   příběh se mi velmi líbí, a líbilo se mi jak tam byly odkazy na minulé díly, takže mě těší i že se snaží aby to prostě stále navazovalo na minulé díly, i to že syn Indiana Jonese kterého hrál Shia Labeouf, dali v tomto díle vysvětlení co se s ním stalo, a prostě tu postavu jen tak nezatratily když Shia Labeouf už nechtěl v dalším pokračování hrát,  nevím proč někdy lidi na filmu indiana Jones, kritizují prvky nadpřirozena, když je tento film v podstatě fantasy částečně, artefakty s jejich nadpřirozenými silami, byly inspirovány historickými legendami,  strašně se mi líbilo zakončení závěrečnou scénu, ()

mokki5

V době filmů od Marvelu a DC, kde je hnusných digitálních scén celá řada si fakt nemá smysl fňukat nad tím, jaké efekty Indy měl, nebo neměl. Naopak musím vysmeknout poklonu krásnému úvodu, který mi chvílemi dával zavzpomínat na Poslední křížovou výpravu. Jinak celý film spíše táhla Phoebe Waller-Bridge, jejíž postava mi moc sympatická nebyla, ale chápu, že 80-ti letý Ford by to už nejspíš sám neutáhl. Jako celek film potěší svojí snahou o nostalgii a až na ten humusální konec to bylo fajn. Je ale otázkou, zda stačí, aby se na pátý díl z tak skvělé série jen dobře koukalo, a nepřinášel vám za celou dobu žádné rozbušení srdce, žádný bombastický zvrat, ani chvilkový pocit strachu o postavy, když se jedná o to "VELKÉ FINÁLE?" To už si musí posoudit každý sám. Já jsem alespoň rád, že jsem nemusel z kina odcházet naštvaný. ()

Destoroyah

Nový Indiana Jones nesplnil moje očakávania a to ma neprekvapilo pretože som nečakal nič veľké, ale aj tak sa mi zdá prázdny. S hlavnými postavami sa tu zaobchádza celkom dobre a aj akčné scény sú podarené len ako ukončenie série to nefunguje. Odchod režiséra Spielberga filmu urobil veľa pretože nápady ktoré tu boli by on mohol spracovať lepšie ale nestalo sa. Úvodná scéna je z celého filmu asi tá najlepšia a potom to bolo horšie. Piaty Indy je fajn film a to je všetko. Neužil som si ho nejak náramne ale aspoň som rád že to nedopadlo horšie ako som čakal. Som rád že herec Harrison Ford zo seba dal všetko a doprial nám aspoň zábavného a akčného, posledného Indiana Jonesa. HODNOTENIE: 7/10 ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku