Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

KatanaCZ

Zajímavý námět, škoda jen, že film nebyl o něco delší, mohlo by to pomoci rozvinout příběh. Jinak celkem sranda, brát to však vážně....byla by to slabota. Dle mého film těží z toho, že už se lepší horory prakticky netočí, jen bezmyšlenkové hnusárny alias mučení a trhání všeho možného s co nejvíce přiblíženou kamerou aby se divák náležitě vyzvracel. Celkově vzato dobrý snímek. ()

tom88

Zo začiatku film pôsobí až moc otrepane, ako klasická teen vyvražďovačka, no na obrátkach to začalo naberať až neskôr. Trocha nečakaný dej to treba uznať, záver ešte nečakanejší, ale rozhodne potešil. Pokiaľ film nezačal gradovať, prišlo mi to celé ako veľmi obyčajný a priemerný film, ktorý nie je ničím výnimočný ani inovatívny. Herci sú biedni, réžia nič extra, ale film ako celok je dosť dobrý pokus o niečo, ani neviem čo. Krvavý koniec rozhodne potešil. 30 miliónový rozpočet tvorcovia dobre zúročili. Prižmúrim oko a dávam o hviezdičku viac. 73% ()

ivet.ka

Skvělá odpověď na otázku, proč jsou slasher horory zdánlivě tak stupidní. Ke konci možná trochu moc přitažené, ale jinak nejlepší komedie, co jsem letos viděla. ()

Sabrewulf

"... A ať se stane, co chce, za každou cenu musíme být spolu!" --"Kruci!" Originálních (a zábavných) hororů je jako šafránu, už jsem unavený ze všech těch tupých a klišovitých vyvražďovaček a proto na mě Chata v horách působila jako balzám. Krom toho to má šmrc, vtip, nadsázku a hlavně parodování zajetých hororových standartů (což sice bylo i ve Vřískotu, ale zde je to podáno úplně jiným a zábavnějším způsobem). Parta mi krom blondýny byla sympatická (docela vzácnost u vyvražďovačky), "Thora" jsem poznal jen podle jména:-) Poslední čtvrthodina famózní orgastický masakr! Povinnost pro všechny fandy a znalce hororů. P.S. Úplně se mi tmí před očima při pohledu na pouhých 70%. Co ti lidi chtějí? "Házet perly sviním!" EDIT: Po druhém shlédnutí, kdy už jsem věděl, o co přesně jde, jsem si všímal detailů a říkám - geniální. Jeden z mála filmů, u kterých bych se o lepší hodnocení rval do krve a všem "odpadářům" rozkopal hlavy. ()

wendelin9

Ačkoli nemůžu tomuto hororu odepřít dech beroucí zvrat a hlubší pointu celého krvavého běsnění, i tak více jak 3* nedám. Tím samozřejmě nechci nikoho odradit, ale já tohle (na začátku zdánlivě) bezduché zabíjení jen pro radost nemám ráda. ()

URBAN

Typické klišé mladí týpci jedou na chatu , chodí tam kde nemají a místo pařby a šukání mají trochu jiné věci na práci klišé které nesnáším proto se taky nedívám na horory , ale tady konečně někdo přisadil a dokázal v tom svojem mozečku i něco vymyslet a vida je to neotřelé a originální jen to pořád na ten nadprůměr nemá ( 27.3.13/MAC ) ()

StanislachKo

Nuž, začínalo sa to presne tak, ako najviac nemusím - parta mladých ľudí (inak megalomansky šablónovitých) si ide zadrandiť do lesa do zaprdenej chaty, kde ich to (nevieme presne čo) začne pomaly likvidovať. Dvaja kravaťáci, čo ich sledujú z nablýskaného kanclu ma však zaujali natoľko, že som to nevypol hneď sfleku (pozerám fantasy horor/konšpiračné sci-fi??) aj napriek tomu, že mi asi do 3/4 bolo nepredstaviteľné, že toto sa nejak vysvetlí... Ale podarilo sa! Môj skepticizmus týkajúci sa moderných hororov tu nemal svoje miesto a ja to ostatným len odporúčam veľmi paradoxným hodnotením a teda, že to bolo "vlastne také milé". ()

Nivenx

Velice zvláštní film, který je naprosto jiný než jsem očekával. Atmosféra je fajn, masakry také, ale celé je to takové divně fungující a celková pointa filmu není tak úplně nejlépe dotažena. Bylo z toho cítit evil dead, ale není to evil dead, ale je to točeno tak, že všechny výtvory filmu i co se tam děje ovládají v kaceláři a to mi zase tak moc nesedlo. Jinak jako pokus docela dobré. 70% ()

eisha3 odpad!

Vždycky, když svým hodnocením takto výrazně vybočuju z obecného průměru, říkám si, jestli třeba není chyba ve mně. Že jsem ke snímku přistoupila z nějakého špatného konce. Na tomhle filmu mě však nebavila jedna jediná minuta. Snažila jsem se najít nějakou pomyslnou pozitivní kapku v moři, která by u mě Chatě v horách vydobyla alespoň jednu hvězdičku. Marně. Prostě hrůza. Od začátku do konce. Ten je navíc z celého filmu to nejhorší. Čus bus. ()

Radiq

Chch, to byla aspoň sranda. Ze začátku to vypadá jak těžká inspirace Smrtelným zlem, ale pak se to zvrtne v něco úplně jinýho. A stejně jako Smrtelné zlo, hned od začátku jde vidět, že se to nesnažilo brát se vážně. Jsou tam typické postavy z hororovejch snímků, které většinou slouží jako oběti, dostávají se do typickejch hororovejch situací, ale většinou se vše vyřeší nějakým netypickým způsobem. Je tam plno těžce černohumornejch vtípků, odkazů na různé horory a nebojím se říct, že i hektolitrů krve. A celé je to nesmírně originální a zábavné. ()

Laerry

Just typical Whedon:-)) Pro neznalce jeho stylu bude tenhle film asi velký šok:D Především pro ty, co očekávají standardní slash vyvražďovačku typu Saw 16. díl.... Osobně "Chatu" beru jako sofistikovanou parodii na hororový žánr, podávající skrytý výsměch-kritiku úchylné poptávce lidí po sadistických filmech. Zároveň Whedon opět posunul své umění míchat žánry jedinečným způsobem o kousek k větší dokonalosti: Cabin in the Woods je nejen hororem, ale také černou komedií smíchanou se sci-fi a překvapivě i s fantasy:D... A Whedon-herci jsou třešničkou na dortu (Amy!). P.S. - nízké hodnocení dávají jen ti úchyláci, co toužili po povrchním masakru typu "Saw-a-podobné-sračky" a dostalo se jim filmu, u kterého člověk musí zapojit i trochu mozek. Jednoduše film nepochopili. ()

Khumbac

Do žánru, co se ještě týče, bychom mohli doplnit mystery, pohádka, fantazy. Chata v horách vám dozajista zvedne náladu i kdyby vám za ušama při sledování hrálo rádio. Hulič Marty jeden ze členů mě inspiroval. Také si někdy zhulený prohlédnu obrázkovou knížku, není špatné zavzpomínat na dětství :) Blondýna mě také přesvědčila, proč si někdy opět nezahrát s kámošema "vadí-nevadí" a udělat úleťárny s vycpaninama, nebo bych si mohl také někdy zkusit něco vypreparovat. Sportovec a sportovci mě motivují každným dnem, ale někdy to je těžké, sport bolí, stačí mi denně 30 km na kole po cestě do a z roboty. Intoušství na to člověk musí mít buňky - těch já díky mládí už moc nemám, proto pomůže občas dobrá knížka a wikipedie. Panna.. toto slovo se dnes již nevyskutuje. Filmek vás zprvu naladí na klasickou vraždírnu a boj o přežití. Je prolínán jakýmisi vědci kteří pozorují mládež, a jejich vraždy ovládají pomocí čudlíků a pomaličku diváka dostávají do vědomosti. Přeživší jedinci nakonec všemu přichází na kloub a konec je vážně perfektní....Některé scény s mutanty, přízraky, netvory, mechanickým štírem, zabijáckým jednorožcem, klaunem(IT), vlkodlaky, démony, a všemožné obludy, jsem si musel zpomalovat abych si tento skvost vychutnal. Vřele doporučuju !! ()

Doudis19

Zpočátku pouze netypická jinak střižená vyvražďovačka, kde funguje převážně humor, než-li kdoví jaká atmosféra nebo vytříbenost jednotlivých mordů. Avšak poté co přeživší proniknou "hlouběji" do dění kolem nich, film se stává jedním z největních potěšení, jaké si hororový fanda může přát. Posledních pár desítek minut se už nedá nazvat jinak, než-li filmovým orgasmem. Záběr po záběru, scénu po scéně s ohromením sledujete neuvěřitelně svěží a zábavnou přehlídku hravosti, nových nápadů, přístupů, při závěrečných titulkách utřete slinu, není pochyb o plném hodnocení a pak to příjde: "Proboha proč je taková pecka netknutá plátny českých kin?" :-( ()

Estrellita

...aneb jak vzít všechna žánrová pravidla, zmačkat je, vyhodit do bahna v lese a ještě pošlapat... jak spolehlivě překonat očekávání. Čekala jsem připitomělou žánrovku bez nápadu, na kterou se podívám jen abych na něco koukala... Dostala jsem víc. Mnohem víc. Vlastně jem dostala všechno. Tento film si pohrává s podstatou žánru do nejhlubší hloubky, naprostá absence logiky tomu dodává (to je poprvé co absence logiky něco dodává) punc nepoznaného a nepoznatelného. Vykrádání jiných filmů mi nevadí a konec otevřený Kronem vlastnoručně... super! 90% ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)