Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

iamek

Od Percyho jsem moc nečekal, ale z kina jsem nakonec odcházel moc spokojený a překvapený. Efekty jsou na hodně vysoké úrovni stejně tak jako herecké obsazení které oproti jiným podobným kouskům bylo hodně dobré. Snad film vydělá požadovaných 200 miliónů a můžeme se těšit na další díl. ()

Lenny.M

Mělo to spád, udrželo to mou pozornost. Nebudu u tohoto typu filmů řešit jestli překroutili to nebo to. Osobně se mi to líbí více než nová verze Souboje Titánů.. ()

klerik

Fakt slabé. Ako nejaký teen seriál by som to vedel akceptovať, ale ako seriózny celovečerák je to bieda. Scenár neoriginálny (ahoj, XENA), postavy slabo vyprofilované. Nuda... ()

mcb

Zatraceně vtipná parodie na dobrodružné filmy pro děti aneb Harry Potter a Zloděj blesku. Ale o třídu hloupější, naivnější a samolibější. Percy Jackson může fungovat jako jedna jednohubka na deštivé nedělní odpoledne nebo jako hodně cheesy série, která se snaží bez okolků diváka zabavit. Pierce Brosnan jako kentaur? Hádes jako metalista? Uma Thurman jako Medůza ve futuristickém oblečku? Conversky s křídlama? Na první pohled přeplácaná blbost, pod jejíž kůží se nachází neodolatelný mix zábavy a akce, která splňuje svůj účel na sto procent. I když scénář - to je čirá "Highway to Hell". ()

heyda

Vůbec ne tak špatné, jako se to zde prezentuje. Samozřejmě je to fantazy, je to plný efektů, je tam kýčovitý scénář, ale skvělá režijní ruka Chrise Columbuse drží tento film nad průměrem a myslím, že se dá srovnávat s kvalitami Čarodějova učně. Bavil jsem se a proto 70%. ()

Stanislaus

Chris Columbus vždy vynikal v točení skvělých a vtipných komedií pro všechny věkové kategorie. Úspěchy u jeho filmů se různě pohybovaly a Percy Jackson se přiblížil k té nižší hranici kvality. Co se týká vizuálních efektů, tak ty byly zvládnuty na výbornou. Příběh nebyl ani nějak tuctový, ale spousta scén působila někdy i trapným dojmem. S věkem rostou i mé nároky na filmy a Percy Jackson by mě zcela okouzlil tak před pěti lety, kdežto teď holduji daleko temnějším a depresivnějším filmům. ()

Flego

Rozprávka pre 10- ročné deti, kde je zmixovaná moderná doba s gréckou mytológiou. Postavy z báji a povestí si veselo pobehujú v dnešnom svete Lady Ga-Ga, GPS a vegasských kasín a akýsi Percy Jackson musí stihnúť do polnoci zabrániť hrozivej vojne. Triky sú vcelku dobré, možno by boli lepšie vidieť, keby sa všetko neodohrávalo v noci či šere. A možno aj nie. Ja si radšej určite oprášim knihu z detstva "Staré grécke báje a povesti" a mali by to urobiť i tie deti, ktoré sa pohrnú do kín. ()

sharky

71% Občas mám pocit, že jsem viděl úplně jiný film než ostatní uživatelé. Rvaní antických bohů do současné Ameriky mi vadí mnohem méně než jejich likvidování ve filmech z dob antiky (například vypuštění v Tróji). Film má perfektní tempo i dobré herce (mezi hlavním párem to správně jiskří a Uma si svůj medúzí štěk maximálně užívá). Chris Columbus ví uz od našeho prvního setkání u Sám doma moc dobře, jak na mojí dětskou dušičku.Když člověk vypne mozek a neřeší, proč je Olymp na Empire state building, tak je to řemeslně hodně slušně zvládnutá zábavná popkornová oddechovka. ()

Darneth

Dobře, takže jsem asi úžasně impulsivní osoba, jelikož nedokážu udržet pozornost? No, že bych vládla hyperaktivitou, nevím...nevím. Blbina z blbin se sympatickým Loganem Lermanem, kozlem o berlích, Medusou s IPodem a Brosnenem s nezvykle velkým koňským zadkem. Televizní zábava. P.S. Hádes a rocker? Roba Zombieho na něj! ()

rikitiki

Masakr antické mytologie zabalený tak, aby nepostrašil diváky neopoučené o dějinách. Medusu se slunečnými brýlemi jsem už viděla v jiném filmu, ale kentaura na vozíku ještě ne. A že jsou učitelky furie, je známá věc! Tenhle počin je zábavná slátanina. ()

honajz

Některé herecké výkony vyloženě na zabití, některé dialogy vytáhli krávě z pr.ele, ale celkově je to docela zábavné, i když pro teenagery. Pokus vtlouct jim do hlavy něco o řecké historii, něco o amerických památkách, s příběhovou strukturou (i vyloženým kopírováním scén) původního Souboje Titánů, s mixem geocachingu (perly) a nicolascagovského honění za pokladem... Pár dobrých hlášek (např. "V době finanční krize pálíš prachy.") i obrazových vtipů (seskok nohou a berlí na WC Parthenonu.) Slabé 4. ()

Jinny

50 %. S jiným režisérem, který by měl nadhled a dokázal si každé klišé užít, by Percy Jackson mohla být příjemná oddechovka. Takhle jen smutně a neinvenčně přežvýká v posledních letech tak oblíbenou řeckou mytologii v ještě omletější zápletce. Dočkáme se dávky blábolů, nelogičností i apelování na rodinné hodnoty. Jediné štěstí je, že alespoň technickou stránku má Columbus v malíku. ()

HellFire

Naprosto nevyužitý potencionál. Film je narvaný snad všemi známými mýtickými bytostmi, při jejichž sledování jsem si ale vůbec neříkal "wow". Nejhorší je, že jde jen o zbytečnou sebevražednou cestu do podsvětí (mimochodem Hádes je z celého filmu nejlepší), při které hrdinové potkají spoustu potíží a bude se jim "jako náhodou" hodit pár věcí, které dostali na cestu. Největší WTF bylo rozhodně Las vegas. ()

Ilicka

Už ta knížka mi připadala jako neumělá antická napodobenina Harryho Pottera, film mi to jen potvrdil. Jen stále nechápu, jak se jim do toho povedlo nahnat Umu, Rosario, Pierce, Kevina a Seana. ()

penylane

Skvělé převedení řecké mytologie do dnešní doby. Perfektně jsem se celý film bavila. Svižné tempo, nápadité překážky k získání perel. Jen u Medúzy mi trochu vadilo, že nezabíjela nebo nebyla víc akční, ale jen vyčkávala, jestli někdo otevře oči.To pak není žádná překážka. Každopádně film mohu vidět 10x a stále se mi bude líbit. Super! ()

kajda.l

No dopr... kýnka, to byl nášup. Očekával jsem sice další z řady amerických komerčních produktů ve stylu všech těch přitroublých Holmesů, Kick - Assů či nedej BOŽE Soubojů Titánů, jenže nečekal jsem, že po mizerných Titánech se v ten samý rok, dočkám ještě příšernějšího znásilnění mých oblíbených antických bájí (na tohle prostě nemám dostatečný nadhled a patnáct? let, abych docenil "cůlovost vtípků", mi už taky nějaký ten pátek není). Tuhle BOŽSKOU srandu nezachrání, ani celkem vydařené vizuální efekty, ani nádherné oči dcery (Daddario) samotné Athény, ba ani plejáda BOŽSKÝCH hereckých jmen (mám pocit, že Uma Thurmanovic nejspíš bude mít nějaké finanční problémy, že leze z jedné úžasnější role do druhé..tohle si Medusa prostě nezaslouží). Nakonec tu jednu zářivou, ale musím dát, za svou oblíbenou Hydru. Dokoukáno se sebezapřením. Tragédie. 30% ()

ARI50

Percy je dost zajímavý kluk v táhly mezi monstra a tak se musí vypořádat z několika překážkami a jsem rád že na to není sám a že se pěkně i dozvídáme o celém vzniku a podobně pro mě hodně povedené a zajímavé. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)