Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

M1k9

Prostředí stvořené pro vetřelce přeplněné nějakými pa-skřety a postavami z Mortal Combat. Nadějný Ben Foster se tady zabil. 1/10 ()

Ronaldo79

Výborných úvodních 20 minut bez mutantů, to se ještě dalo mluvit o atmosféře blížící se horizontu, nicméně Alvart ukáže mutanty a celá atmosféra se propadá o několik levelů, ale stále se drží v nadprůměrnu, opravdu nechápu proč s tím nepočkal alespoň o dalších 20 minut déle, šlo by je přece ukázat do té doby jen v náznacích. Rozhodně nadprůměrná hororová sci-fi s dobrým závěrem a luxusní pointou. 75% ()

Flopik

O tomto filme som vedel už dlhšiu dobu no pozrieť sa mi ho nechcelo. Asi preto , že ma popis nelákal. No musím povedať že som sa naozaj bavil.Ako horor to určite nieje. Teda ak sa niekto bojí fakt každého tak hej.Ben Foster sympaťák , takisto aj Antje . A ten koniec vyvrcholenie všetkého paráda .Takže film ma príjemne prekvapil nemám mu čo vytknúť čiže by som povedal že 5* a 90%. ()

Silviaxx

Tak toto bola riadna jazda! Nikdy som neholdovala scifi filmom a to, že som toto stiahla bola jedna zo slabších chvíľ. Bodaj by som ich mala viac. Ani v tom najhlbšom sne by mi nenapadlo, že takýto perfektný film vôbec existuje, a že ma scifi dostane do úplného vytrženia. S pomalším rozjazdom a dávkovaním napätia sa dostávame do jadra filmu, a teda k absolútnej akcii. Tej je tam tak ohromne veľa, že som pri tom nestíhala dýchať. Popri tom sa odkrýva aj samotná pravda o tom, čo sa vlastne stalo a ja si neskutočne užívam každý jeden záber na tie monštrá, pred ktorými klobúk dolu, lebo sú spracované naozaj super! Veľmi ma tento kúsok potešil a dokázal mi, že netreba nutne zatracovať žáner, pretože v každom sa môže nájsť výnimka ako je Symptom Pandorum. ()

waits

Příjemně vtahující začátek kosmické lodi, skákající prsatá bojovníce, ninja domorodec a podobně nepatřičné postavy ale brzy příběh posunou na hranici parodie. Přesto jsem v poklidu dokoukal, neboť zmutovaní lovci vypadali vcelku nechutně a zájem o to, jak to s kývajícím se vesmírným korábem dopadne přetrvával. ()

Hernycztek

Podle hodnocení by se dalo říct, že je to jedno z nejlepších sci-fi, no já bych to tak světle neviděl. Určitě se podoba najde nejvíce v Event Horizonu. Dle mého názoru to rozdalo velice rychle karty na stůl v podobě hlavní pointy, a tím to ztratilo veškeré napětí z neznáméno, které si to drželo úvodní minuty. V podstatě po půl hodině už to není sci-fi, ale klasická naháněčka a vyvražďovačka s mutanty. Ti byli dost podobní potvorám z The Descent, ale místy to bylo do očí bijící CGI a ubíralo to na důvěryhodnosti. S postavami moc seznámeni nejsme, nicméně jsou sympatické a v čele s vynikajícím Benem Fosterem se na ně dalo bez obtíží koukat. Hororové to bylo více než dost, příšery vypadaly slušně a vydávaly nepříjemně mrazivé zvuky. Atmosférické je to dostatečně a scény, kdy Bower prolézal kabelovým systémem působily pěkně klaustrofobicky. Mám k tomu pár výhrad, kvůli kterým jsem váhal i nad průměrem. Strašně brzy je nám prozrazená pointa, takže nedojde na žádné vysvětlení co se přesně stalo, jak se to stalo a co jsou ty stvůry zač. Za další. Ty akční scény měly být vtip? Nejsem znalec, takže nevím jestli to bylo tak hrozně natočené nebo sestřihané, ale proboha, vždyť kdykoliv se něco začalo dít, nebylo absolutně nic vidět. A ještě bych měl výtku k těm psychicky depresivním iluzím, když se mířilo do finále, místo toho tam mělo být lepší vysvětlení toho, co jsme v předchozí hodině viděli. Finální rozuzlení potěšilo, zvrat tam být musel, tak záleželo jen na tom, jak bude obstojný a mě vyloženě nezklamal. ()

jorgus

co to bylo?..temer dve hodiny ve tme, plus tak zmateny scenar a strih, trpel jsem az do konce, ktery mel byt originalni, ale byl jen standartne zakoncen..nevim jak jinak hodnotit film, ktery byl nudny a neoriginalni:( ()

ddf76

Pro me zatim prekvapeni roku na poli sci-fi a horroru (jeste jsem nevidel Moon). Hutna atmosfera a klaustrofobni prostredi prvni pulku filmu. Takovy mix Vetrelce, Predatora a Horizontu udalosti. Film produkoval Paul W.S. Anderson reziser Horizontu udalosti, takze odtud vitr vane. Chtel bych si precist literarni predlohu. jinak fanouskum neotrelych sci-fi mohu doporucit :). ()

gonga

Opravdu velmi hutné, chvílemi klaustrofobické až nepříjemně-například úvodní scéna prolézání stísněnými prostory. Zejména psychotické ladění závěru se mi těžko zvládalo, atmosféra výtečná. V posledních letech klenot žánru. Nenudil jsem se ani minutu a pointa mě taktéž uspokojila. ()

Grizzly

Mazec. Perfektni atmosfera, napad, akce, prostredi, obsazeni. Fakt se mi to libilo. Pandorum je mnohem vic sci-fi nez horor a s tim je treba na nej koukat. Tenhle typ filmu momentalne prilis neleti, ale ja kazdopadne ocekavam status kultovniho dila minimalne mezi fanousky sci-fi. 90% ()

HuanCraven

Pro mě rozhodně jeden z nejzajímavějších horrorů, co jsem kdy viděl. Nejsem úplně schopen říct, čím to bylo, ale film mě několikrát připoutal k obrazovce tak, že jsem se najednou divil, co u ní dělám. Všechno je temné, špinavé a divák, stejně jako postavy dlouho netuší, co se vlastně děje, jen hltá další momentky (rozhodně nejvíce strhující je vysvětlování). Temnota a atmosféra mě pohltily jako dlouho ne u žádného filmu. Herci do filmu zapadají a narazíme tady i na nezvyklé charaktery se kterými se není těžké sžít. Filmu by se dalo vytknout několik věcí, jako je smíchání žánrů, nebo určitá klišovitost, ale dle mého názoru bylo vše tak dobře upečené, že mě to při sledování ani nenapadlo. Vlastně naopak, díky klišé si přijdou na své milovníci akční stránky a drsných bojů a díky míchání žánrů ti, co mají rádi psychologické horrory a temné sci-fi. Zato dost špatně je na tom střih, který je v soubojích zmatený a zřídka drhnoucí scénář, kdy se postavy chovají nepochopitelně. To jsou však jen drobná zaškobrtnutí, která mi výsledný dojem z filmu vůbec nezkazila. Měl bych dát asi 4*, ale nemůžu se ubránit dojmu, že by to bylo málo vůči jiným horrorům, které jsou třeba kvalitní, ale rozhodně mě nepřišpendlily k obrazovce (a je tady i čeština, co víc si přát :oD ). ()

molcan2

Christian Alvart berie napätie vo vesmíre s príbehom o dvoch astronautoch ktorý si uvedomia že nie sú sami v najtmavšom rohu našej galaxie. Prebudzaju sa v ich hyperspankovej komore bez spomienky na to kto sú alebo aká je ich misia, zmätený astronauti poručík Payton (Dennis Quaid) a Corporal Bower (Ben Foster) postupne začinaju tušiť že nie sú na palube stemnelej vesmirnej lode jediný. Ale ako sa tu dostali, a čo su tie divn zvuky prichadzajúce z vnútra lode? Jediným vychodiskom z ich hyperspankovej komorý je úzká vzduchová šachta, a jediný dosť malý na to aby ňou prešiel je Corporal Bower. Ako mladší z dvojice vesmirných cestovateľou, starší ostane pri rozhlasovom vysielačí. Čím hlbšie sa Corporal Bower dostáva do lode, tým viac zistuje že sa tam stalo niečo hrozné. Je možné že prežitie celej ľudskej rasy ostalo v rukách týchto dvoch astronautov visiacich na osamelej lodi v hlbokom vesmíre? ()

Morico

Vesměs nic víc, než sci-fi slasher, ale za vizuální stránku a zakončení si to zaslouží místo někde lehce nad průměrem... ()

TaanStari

Já mám prostě slabost pro áčkově se tvářící béčkové horory. Mutanti, kanibalové, šílenci, holka v tílku menším než je nutné, velká "opuštěná" loď, stoky, šachty, reaktor, restart reaktoru na poslední chvíli, happyend... Popkornový mix Horizontu událostí a Sunshinu říznutý Pádem do tmy, hodně pohodová záležitost. ()

Saur.us

"Vy jste poslední z nás, hodně štěstí s váma!" Od tohodle dílka jsem nic moc nečekal. Ale byl jsem zvědavý, protože je to přirovnáváno k Horizontu událostí nebo Vetřelci. První titulky vypadají lehce kýčovitě, ale pak se najednou probouzí Ben Forster a vyvalí se na vás atmosféra temná a těžká jako samotný vesmírný koráb, na kterém se to celé odehrává. Škoda jen, že tajemno a hustá atmosféra nevydržela příliv hnusu, který se objevuje už po pár desítek minutách. Ale i poté je film plný napětí, občasných lekaček (zřídka) a akce. Co stojí také za zmíňku je povedený scénář s výborným vyústěním děje, díky nemuž se Pandorum dokázal vyhouponout ještě o špetku výš. Herecky nejvíce zazářil tahoun filmu Ben Forster, kterého jsem viděl pouze v 30ti dnech, ale až tady ukázal, co v něm je. Překvapila mě Antje Traue, sice se nemohla nějak moc předvést ale zato se na tuhle 30tiletou německou modrookou brunetu s roztomilým akcentem moc pěkně dívá. K Horizontu se to nepříblížilo hororově, k Vetřelce atmosférou a napětím (nemlaťte mě, já vím, že bych to k Vetřelci neměl přirovnávat vůbec :) ) ale i tak to beru jako jeden z nejlepších survivor scifi za poslední dobu. ()

ViktorEl

Symptom Pandorum ma veľmi sklamal, podľa hodnotenia a niektorých komentárov som čakal poriadny sci-fi horor, ale nebál som sa ani minútu z celých 108. Príbeh mi prišiel dosť lacný a zbytočne prekombinovaný. Začiatok mi prišiel dlhý a nudný. Potom sa mi to už začalo páčiť, konečne to trošku nabralo na obrátkach, akcia, ľakačky, atmosféra, ale aj tak tento film nemá na to, aby vyčnieval z rady sci-fi filmov. 45% ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)