Stav beztíže

• USA Defying Gravity
USA / Kanada, 2009, 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Píše se rok 2052. Na konec září je naplánován start vesmírného projektu Antares. Osmičlenná posádka vytrénovaných astronautů bude po šest let navštěvovat sedm planet sluneční soustavy. V týmu měl být i zkušený astronaut Maddux Donner. Kvůli nehodě, která se stala před pěti lety při výpravě na Mars, však nepoletí. Je pouhým náhradníkem. Stejně je na tom i jeho přítel a spolupracovník Ted Shaw. Tenkrát museli pro dobro mise a na rozkaz velitele odstartovat bez dvou kolegů, které nechali na povrchu Marsu zemřít… V baru se odehrává bouřlivá oslava a loučení se Zemí. Velitel projektu – odměřený Mike Goss – dává zrovna interview novinářům. Ti se diví, proč nebyli místo nezkušených nováčků do mise nasazeni Donner a Shaw. Rozhovor se opět vrací k tragédii na Marsu. Donner to psychicky neunese a napadne jednoho z reportérů... (oficiálny text distribútora)

klerik

Dobrý sci-fi seriál. Základná schéma je možno až príliš klasická a odhaľovanie veľkého tajomstva nie je až také napínavé, ale funguje to. Dôraz kladený na vzťahy medzi postavami a prestrihy do minulosti ma bavili. Akurát na hlavného hrdinu som si musel chvíľu zvykať... Nečakajte depresiu (MESIAC) ani horor (SUNSHINE) a možnože sa budete baviť, rovnako ako ja... ()

BMAJTZ

Takze po skouknute prvni serii se davam na novy komentar k tomuto serialu. Takze prvni polovina serialu byla opravdu vyborna, bylo to takove jinak pojate sci fi. Ukazovaly se problemy hrdinu skvele vyvazene tajemne momenty a vyborne flashbacky z vycviku a opravdu to do sebe zapadalo tak, aby si to clovek oblibil. Bohuzel jak jsem se obaval tvurci to v rukach neudrzeli a hned jak se odhalila tajemna stranka a pravy cil mise, vse rapidne upada. Zajem uz odeznel a clovek najednou prisel na to, ze ho na tomhle serialu nema co drzet. Proste se to behem 2-3 dilu kompletne rozpadlo pod rukama. Problemy posadky se zacaly najednou taky nejak extremne vrsit (zrejme aby vyrovnaly to prozrazeni mystery stranky) a postavy zacaly byt pro me pomerne nezajimave. Ke konci jsem si dokonce rikal jak je mozne, ze takhle zamindrakovana parta vubec necim jako psychicke testy prosla. Mno nevim skoda zacatek skvely zbytek uz horsi. Snad je i dobre, ze televize neuvazuje o obnoveni. ()

reqiuem

rozpačitej začátek a po 5 dílech ještě rozpačitější průběh..jako by ten seriál vlastně o ničem nebyl..entita ukrývající se na lodi je zatim tak přízračná jako neviditelná jako nepochopitelná jako úplně zbytečná..postavy jsou na astronauty dost nevyrovnaný osobnosti s bohatou minulostí, která by každýmu normálnímu člověku řekla, že tyhle lidi se z ní asi jen tak nedostanou..uvidíme jak se to vyvine.. ()

Ondriss

Parádní scifi románek a levitujících blikajích.. špagetách -) S citem použitá hlavní postava zároveň jako vypravěč, jako ostatní nevypouští žádné velké myšlenky, jen aktuální prožitky a pocity spojené s minulostí. To u mne zabodovalo a hned jsem se stoprocentně ponořil do děje. Odpouštím i trochu nudný střed první, a bohužel jediné serie - protože být na takové lodi zákonitě musí být nuda a je dobré, když to dýchne i na diváka. ()

LordSnape

Zhruba do poloviny (7. dílu) je téměř vše celkem nezajímavé, hlavně o vztazích mezi všemi postavami atd. Poté se to najednou zlomí a seriál dostává celkem slušné grády, napětí a tu správnou vesmírnou psychologii. Je jen škoda, že už prakticky nevíme co bude dál, když to utli ve 13. epizodě... Na seriál jsou tu i obdivuhodné triky, lokace a kostýmy. ()