Mars je vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Ale místo náhradních dílů přiletí česká výprava. Turisty přivádí různé důvody, někteří se na Marsu chtějí oženit, jiní jsou přesvědčení, že se účastní dobrodružné reality show. Členové expedice jsou tak rozdílné osobnosti, že to mezi nimi brzy začne skřípat a robot Bot zatouží po době, kdy lety na Mars dávno vyšly z módy. (CinemArt)

Filmmaniak odpad!

Zmatený, špatně vyprávěný a neuvěřitelně nekonzistentní blábol bez děje. Je to po všech stránkách od režie a hereckých výkonů až po katastrofální střih a dialogy nepodařené tak epickým způsobem, že se to možná dá doporučit jako bizarní zajímavost, ale jinak těžko. Asi jen pět vtipů je relativně slušných a veškerý zbytek humoru se míjí účinkem natolik, že mnohdy ani není zřejmé, v čem měl ten humor spočívat. Nemůžu se ani pořádně rozhodnout, co označit za pomyslnou třešničku na téhle nesmyslné žumpě - jestli rádoby kovbojsky stylizovaného vypravěče, příšernou angličtinu všech protagonistů, nebo raději závěrečný zvrat, který sice staví veškeré předchozí dění na hlavu, ale protože na něj žádná z postav nereaguje, tak je nakonec takřka bez povšimnutí zameten pod koberec. ()

JamesSi

Češi neumí mluvit anglicky (smích) Robot mluví o indiánech a nedává to smysl (smích) Sex (smích) Robot mluví o tom jak ho trefil blesk (smích) Tlusťoch je nenažraný (smích) Vtip který nedává smysl (smích) Tohle je většina vtipů v tomhle filmu, které se neustále opakují. Skoro to vypadá, jakoby jeli do té Amériky bez scénáře a řešili to na poslední chvíli než spadla první klapka. A pak se to snažili nějak sestříhat - přidali robotovi monology a doufali, že to nějak bude držet pohromadě. Obraz vypadá neuvěřitelně neprofesionálně - jsou chvíle, kdy to celkem jde a pak je tu najednou ohavný záběr z Go Pro nebo Drona, který tam naprosto nesedí. Kostýmy vypadaj jak s Hell-o-vínské párty a i když to bylo natáčené ve skutečném prostředí, interiéry vypadají zatraceně levně. Na tenhle film jsem se tolik těšil a neuvěřitelně mě to zklamalo. Staří Apači říkali, že člověk neodejde z premiéry filmu před koncem... Už chápu, proč jim ty kolonizátoři zabrali většinu Ameriky. ()

M.i.k.e

Whitney Huston we have a problem!...teda to byl bizár,ale ani zdaleka ne takový jaký jsem čekal a dalo se to celkem v pohodě vydržet.Ta rádoby filozofická rovina je sice strašně cheesy a ty laciný moudra jsou příšerný,ale jako protiváha je tu špetka humoru a ten zase není úplně blbej a hlavně Petra Nesvačilová a její blbka Vendy je skvělá...40% ()

honajz2

Nebudu lhát, byl jsem na to hodně zvědavý a zároveň čekal naprostý průser. A když se to konečně dostalo ven, děkuju Bohu, že jsem neměl ten debilní nápad za to zaplatit. On to fakt průser je. Komedie se strašně trapným humorem, kterému se může nahlas smát snad jen Tuček a jeho fanoušci (tudíž okruh diváků nejspíš ještě menší, než má třeba Peter Gidal nebo Sadie Benning). A i když se zde pár zajímavých hlášek vyrojí, jsou bohužel blbě podané a tak působí spíš trapně. Ony charaktery postav by na slušnou komedii měli, ale to by to nesměl točit Tuček. Navíc bych rád věděl, jestli to příšerné herectví byl záměr nebo ne, ať tu zbytečně nenadávám na neexistující um českých herců a hereček. Do toho zde máme robota prázdně filozofujícího o lásce, vztazích a samotě - a to dost nezáživně. Něco jako příběh či děj tu samozřejmě neexistuje, to už je pro české filmy taková "hezká" tradice. A jako tečku na závěr tu máme absolutně smysl nedávají scénář. To by mi asi nevadilo, kdyby to fungovalo jako hodně absurdní komedie, jenže ten film je tak trapný, že si na to prostě stěžovat budu. Co tak z Marsu zbude? Příšerným způsobem promarněný potenciál. Abych jenom nehanil, má to dobrou kameru a skvělou hudbu, která by se hodila do nějakého pořádného sci-fi dramatu, možná i lehce mysteriózního, ale na to byl Tuček musel mít koule a vymyslet příběh - což v Česku skoro asi ani není možné. A co nám chce Mars vůbec sdělit? Ale prosím vás, ještě abyste chtěli nějakou myšlenku... Lepší 1* ()

Vodnářka

Tohle fakt bolí, zejména proto, že potenciál ten film měl vážně obrovský. Nápad vzít pár Čechů na mezinárodní misi a vytvořit kvalitní komedii založenou na parodování velkých bijáků z vesmíru, kde, daleko od Země, hrdinové přicházejí na rádobyhluboká moudra a uleptané pravdy, mohl být skvělý. K tomu nadějné charaktery, kvalitní herecké obsazení, můj oblíbený Jiří Havelka! No...a absolutně, absolutně vůbec nic z toho nevyšlo! Snad jen ze dva dobré vtipy by šlo ocenit a Vendy je chvílemi opravdu kouzelná, celý ten film ale upřímně vůbec nedává smysl a poenty vyšumí do prázdnoty Marsu. Jako by si po pár kvalitních myšlenkách celý štáb začal jet na drogách a vzdal jakýkoliv ohled na diváka nebo ambici přinést smysluplný film. ()

• Hlavní producent filmu, představitel robota a vědec NASA Ondřej Doule o filmu řekl: „Nebylo to levné a myslím, že se finance nevrátí, byl to, abych tak řekl, soukromý projekt můj a producentů, kteří do něj investovali a chtěli ho realizovat. Viděli v něm neuvěřitelný unikát a šanci. Věřím, že se k filmu budou diváci ještě vracet. Nejde zas tak moc o situační komedii, jako o vtipný i vážný příběh člověka a jeho místě ve vesmíru. Kříží se v něm umělecké, mytologické, filmařské, sci-fi a vědecké linky. Proto všude říkám, že jsme se snažili být co nejvíc realističtí. Film je třeba vidět vícekrát a já věřím, že bude inspirací pro průzkum vesmíru a jen tak nezestárne jako jiné sci-fi. Současně poukazuje na některé „patologie“ hlavně české společnosti.“ (sator)
  • Skafandry byly ušité z látky, kterou se potahují žehlící prkna. Přežít v nich na poušti den byl pro herce očistec. (sator)
  • Ondřej Doule, který hrál humanoidního robota, je v reálném životě zaměstnanec NASA a věnuje se výzkumu pilotování letů do vesmíru. (Duoscop)