Pět kosmonautů podniká první průzkumný let na Mars. Musí překonávat své osobní problémy. Musí bojovat s lhostejností a chamtivostí firmy, která je na misi vyslala. S tím jsou spojené problémy s počítačem, které také musí překonat. A to ještě netuší, že rudá planeta má pro ně velké překvapení. (vlasta123)

Pitryx odpad!

To je to nejhorší, co mohli „tvůrci“ vymyslet. Chvilku v raketě, chvilku na Zemi, prostě občas flashback, občas prostřih. Zvuk jak v C kategorii, kamera totéž. Velmi důležité je to že se jeden z posádky rozvádí, což ostatním sdělí až v kosmu. Nebýt této info, neusnul bych. Prostě toto u SF nesnáším. Plynové hasící přístroje v kabině nesmírně pobavily. Snímek zbytečný, nudný, a blbý. Ještě že jsem měl tu kratší verzi trvající jen 85 minut. ()

maverick10

Nebyl to vubec takovy prusvih, jaky jsem cekal. Vyprava pochopitelne skromna, nekonecne vlezle televizni zabery ze Zeme braly cloveku energii a vsudypritomny patos v dialozich se dal ocekavat. Porad se jedna ale o namet, ktery cloveka bude lakat a reziserovi se preci jen povedlo divaka udrzet v kreslech diky tomu mensimu tajemnu, ktery se filmem line (predevsim tedy v te druhe pulce filmu) ()

Rakosnicek77

Je patrné, že tohle šlo do televize. Laciné, skromné, přesto v jistém smyslu koukatelné. Film se odehrává v roce 2015, to nás tenkrát tvůrci filmu přecenili s misí na Mars s lidskou posádkou :-) ()

padina

Asi nejslabší z celé "marťanské trilogie" Útěk z Marsu + Mise na Mars + Rudá planeta. Dost monotónní a nevýrazné, nevyhnutelně pokulhávala logika i fyzika a psychika. Na druhou stranu děj sympaticky plynule poklidný, nekomplikovaný, hrdinství neokázalé. Jen jsem pořád čekala, kdy se už konečně začne něco dít, což se dostavilo, i když jen v náznaku, úplně na konci. Ale snad tím líp. A vůbec, bylo to z vesmíru, bylo to o Marsu a hrál tam Shanks. ()