Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

Greg25

Špatné, velmi špatné. Ve chvílích, kdy se bojuje, opět Batmana schovají do zákulisí, vtípky přicházejí do filmu tak násilným způsobem, že je to jako by vám na záda spadl klavír. Ne, že by samy o sobě nebyly vtipné (to zase Whedon umí superhrdinský humor, ne že ne), jen přicházejí po scénách tak těžkých, unylých a patosovitých, že to vážně dělá hodně roztříštěný dojem už tak velmi zvláštního filmu. DC to pořád nějak nejde, o kus lepší než Batman vs. Superman, o dost horší než Wonder Woman (a to taky nebyl žádný skvost). Flash ve vtipech a celkovém situování velmi podobný novému Spider-Manovi (že by náhodná inspirace DC u konkurence?). Nemastné, neslané, rozvleklé a ne moc zábavné. Poselství by to asi chtělo předat hrozně moc, ale nemá co. PS: A ty nelogičnosti, jak z akčních filmů devadesátek (ty ale měly náboj a atmosféru). 50% ()

majec4

Cakal som viac samozrejme, ale uz podla ohlasov som vedel, ze to nebude velka vyhra. Cudoval som sa, ze Diana mala na zaciatku viacej priestoru, aj ked mala solovku. Ostatne postavy sa uviedli velmi rychlo. Cakal dom opacne garde. Efekty boli miestami fakt lacne. Dufal som ze tato temna tymovka ma bude bavit viac ako vyfarbickovany Avengers, ale zatial to nie je ono. Dufam vsak, ze dalsim filmom sa to zlepsi. V zavere ma prekvapila jedna vec. Zaporaka zvladne Superman, no naco potom Batman zlozil tymovku, ked mu stacilo ozivit Supermana? ()

Illy

Tak ne. Nelíbilo. Jak si povzdechne Alfred: "Stýská se mi po vybuchujících tučňácích." Na DC Comics se mi vždycky líbily spíše ty temné příběhy, to že mi přišly víc dospělejší, nepotřeboval jsem číst oachraňování světa před apokalypsou. V tomhle filmu tu máme opět po dvacátéimozemskou invazi, děj stokrát okopírovaný, spoustu zbytečných postav (Aquacosi, Flash má být asi takový hláškař jako je Parker v Avengers), hudebně je to nezajímavé, žádné wow momenty jsem neviděl. A když Batman leží v trávě a bolestivě si svírá koleno, bylo mi ho docela líto. Stejně jako celého DC Comics, kterému se až na pár výjimek prostě nedaří natočit pořádný superhrdinský film. Nepřekonatelnou trilogii od Nolana nepočítám. ()

barrahir

Úplně v pohodě, stejná úroveň, jako většina Marvel filmů. Jasně, záporák je trochu slabší a s CGI to občas přehnali (scéna u amazonek), ale to je problém i u Marvelu. ()

katalog

Slátanina akčních scének bez pořádné dějové linie, takto jsem si představení DC opravdu nepředstavoval. Postavy mají potenciál ale chtělo by to doladit. ()

abetu

Byla jsem psychicky připravená na katastrofu, ale to, co přišlo, dokázalo moje nulová očekávání zklamat. Justice League se povedlo pohřbít, co doteď aspoň trochu fungovalo a utratit neskutečné peníze za film plný školáckých chyb. Z Wonder Woman je adeptka na nejslavnější pornoherečku světa, jinak si ty záběry zadek-prsa-zadek-zadek nedovedu vysvětlit. V sólovce byla zatraceně sexy, ale tady už to prostě přehnali. Affleck se okázale nudí, skoro jako by se chtěl role zbavit tím, ze svou práci odflákne a nechá se vyhodit. To jsou jen dva střípky, které mě osobně štvaly kromě všech těch, o kterých už se psalo. O postavách bez motivace, dialozích bez smyslu, nenavazujících scénách a zoufale špatných vtipech už toho bylo řečeno dost. Jo a proboha co ten Cavillův knír? Proč mu prostě nepřidali fousy, nedali černý kostým a neudělali aspoň jeho postavu zajímavou a navíc komiksové přesnější? ()

TheHofi

Nejsem zklamaný, ale ani překvapený ten to film je jeden z tech lepších od Zacka Snydera. Dal jsem sice tři hvězdy, ale kdyby to šlo tak dám tři a půl. Co filmu musím pochválit, tak je akce některé postavy např: Batman, Wonder Women, Aquaman a Alfred a to je z hlavních postav vše jinak Flash je debil a Cyborg sice o trochu menší, ale taky žádný zázrak a hlavní záporak pane bože to DC ty záporáky nějak neumí v Muži z oceli byl generál Zod v Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti byl Lex Luthor a Doomsday taky nic moc. No nebudu dál pokračovat, kde jsou ty časy, kdy záporáka hrál Danny DeVito, Jack Nicholson a nebo Heath Ledger. Všichni co jsem vyjmenoval své role zahrály fantasticky, ale teď DC dělá záporaky digitálně a to nemá to kouzlo toho živého herce. Ať film jen nekritizuji, tak akce je dobrá trocha toho humoru a někteří herci. Mě osobně nejvíce překvapil Jason Momoa, který hrál Aquamana 65%. ()

JoSte

Za otázku dítěte na Supermana: „Did you ever fight a hippo?“ a cover Everybody Knows od Sigrid přidávám hvězdičku k dobru. Jinak chyběla dramaturgie, respektive na ni už nejspíš nezbyl čas podobně jako na kvalitní efekty/CGI. ()

ViktorEl

Včera som si pozrel Muža z ocele a za tým Batman vs Superman a zistil som, že Justice League je veľký krok späť. Zack Snyder nastavil latku veľmi vysoko, keď natočil Muža z ocele. Nechýbal tam príbeh, akcia, emócie a v neposlednom rade výborná hudba a všetko toto dovŕšil Superman v podaní Henryho Cavilla, ktorému sme verili, že je ten pravý Superman, ľudský a spravodlivý. Po výbornom rozjazde nám Zack naservíroval podobne ladený snímok a to Batman vs Superman (pre mnohých zatracovaný film). Film, v ktorom sa stretli najznámejší DC hrdinovia. Zack pokračoval vo svojej temnej a ponurej vízii a vytvoril pre mňa zatiaľ najlepší DC film, ktorý kedy bol natočený. V director cut tento film nemá chybu a všetky hluché a nelogické veci zrazu dávali zmysel a všetko bolo pekne vysvetlené. Opäť tam bol skvelý príbeh, výborný Cavill ako aj nový Batman v podaní Afflecka. Hans Zimmer a Junkie Xl so svojou hudbou posunuli tento film ešte o triedu vyššie a prvýkrát sme sa mohli stretnúť s partiou Justice League aj keď len na malú chvíľu. A teraz to najdôležitejšie prečo sa mi Justice League nepáčila, aj keď to bol môj splnený sen. Zack Snyder udal smer akým chcel natočiť celú túto trilógiu, hral na vážnejšie tóny ako to urobil aj Christopher Nolan vo svojom Temnom rytierovi. Tento film však odignoroval všetko čo ho robilo iným a lepším. Batman má málo priestoru a väčšinou pri boji len zavadzia, Afleck nemá čo hrať a nečudujem sa, že chce projekt opustiť. Amy Adams zbytočná ako aj Diane Lane a J.K. SImmons. Jason Momoa taktiež málo priestoru. Cyborg? Chýba aspoň krátky origin čo nám sľuboval trailer. Ezra Miller slušný aj keď občas až zbytočne vtieravý. Wonder Woman v podaní Gadot je svetlá stránka filmu. Príbeh je až priveľmi jednoduchý, záporák digitálny, akcie pomenej. Blíži sa koniec sveta a ľudstvo nepanikári. Vláda aj celý svet sa dištancuje od tejto hrozby ako keby sa nič nedialo. Čo ma ale najviac nahnevalo, je povaha a celkový pozmenený charakter Supermana. On mal byť ťažným koňom ale v tejto podobe ho mohol hrať kľudne Brandon Routh a nikto by si nevšimol rozdiel. Skončím toto dlhé rozpisovanie pri hudbe o ktorej ani nie je čo písať stačilo už len zmeniť obleky Supermana a Batmana a vrátili by sme sa naspäť do Donnerovej a Burtonovej doby. V kine ma to celkom bavilo a je tam pár dobrý momentov ale s odstupom času mi veľa vecí začínajú vadiť. A nechápem ten vysoký rozpočet o ktorom sa všade píše. V B vs S sa mi efekty zdajú byť oveľa lepšie zvládnuté ako tu. Počkám si na director cut, keď vôbec vznikne a uvidím aké to bude. Z mojej strany zatiaľ slabých 50% PS: keď sa Warner chcel priblížiť marvel filmov tak sa im to podarilo a môžu byť na seba hrdý. Rozdiel je ale v tom, že marvelu tieto odľahčené filmy prospievajú keď u DC to robí opačný efekt. ()

Erumocio

Není to takový průser jak všichni tvrdí. Mě se to líbilo. Dobře se na to dívá. Jsem asi jeden z mála, kdo nehejtuje Affleca za Batmana, Wonder Woman by mohla mít ještě kratší sukýnku, Flash vůbec není špatnej, Cyborg je DC Iron Man a tomuhle Aquamenovi se už nikdo smát nebude. Pravděpodobně za všemi vtipnými scénami stojí Whedon. Film jako celek je lepší průměr, ale od takové týmovky čekám mnohem mnohem víc. Snad příště už DC najede na vlnu, která jim ve filmech chybí a kterou tak dlouho hledají. ()

Mindrot

Odpoveď DC na päť a pol roka starých Avengers poriadne kríva, nohy JL podkopáva fakt, že sa to celé berie a tvári až príliš vážne. Taktiež scenár nepatrí medzi tie, ktoré by vás akokoľvek mohli prekvapiť. Je to škoda, nové postavy vyzerajú zaujímavo (aj keď Aquaman mal minimum priestoru, Flash a Cyborg o čosi lepšie - tu sa celkom teším na samostatné filmy), celkovo svet DC má svojou výbornou atmosférou taktiež čo ponúknuť a tak budem prvé JL brať ako (narýchlo zbúchané) intermezzo na ceste k niečomu väčšiemu. Dúfam. ()

sirien

DC top = Marvel průměr. Je to... sledovatelné, zábavné a vtipné a příjemné tím že se to netopí v bullshitoidnim a samoúčelnym CGI. Na druhou stranu to je šablonovitý, předvídatelný, akce baví, ale nemá žádné napětí, začátek je roztrhanej a plnej pro děj naprosto nedůležitejch pasáží a konec postrádá jakýkoliv drama. Postavy nějak interagujou, ale vlastně ne moc (=na ne-komiksovej film by to vlastně bylo dost málo a nijak zajímavě). Supermana je pomálu a tudíž tak akorát, ostatní zanechávaj takovej dojem že toho o nich mělo bejt řečený něco víc; Aquaman, Wonder Woman a Batman vpohodě; Cyberman by si na svojí linii zasloužil spíš vlastní film a Flash je ne moc funkční a poněkud křečovitej pokus o funny boye ve stylu novýho (posledního, Avengerovskýho) Spidermana. Well... JE to "slušný" DCčko. Konečně. Poprvé u DC nelituju toho že sem film viděl ani že sem šel do kina - asi dám ještě šanci Wonder Woman a zkouknu i tu... | po dvou letech -1* za to, že si z toho filmu vlastně nic nepamatuju (ani nějakej neurčitej dojem - trvalo mi vteřinu si vůbec vyabavit co za film to je) ()

Chundys

Po shlédnutí Snyder Cut Justice League hodnotím níže, protože se to fakt se 4 hodinovou verzí nedá srovnat! Takže bohužel průměr no ()

Bozvav

Obrovský potenciál příběhu byl zbytečně rozmělněn, nejspíše díky nejasnému konceptu tvůrců. Méně známí hrdinové nedostali vůbec prostor se na úvod předvést, celý tým příliš neladil (což by nevadilo, kdyby působili přirozeněji), hlavní záporák je nesympatický, ne díky tomu, že je představuje zlou, šerednou obludu, ale díky tomu, že z něj nejde ani hrůza, ani respekt. Zápletka klasické klišé. Aquaman je fešák, moc prostoru ale neměl, návrat supermana jak v telenovele, hudba fádní, by´t se hodila. Chyběly mi i vtipné hlášky. Přesto všechno nemůžu říci, že bych se nebavila, jen ve srovnání třeba s Awangers mi chyběl ten pocit sounáležitosti s hrdiny. Pokud doladí detaily, příště může být lépe. Za mne 70%. ()

Dr.Manhattan

Páčilo sa mi prvých pár spomienkových minút na supermana... potom už nič. Po tom, aké bolo Man of steel a BvS bolo toto pre mňa asi najväčšie sklamanie roka. Digitálne efekty hrozné. Úplne prvoplánové scény bez štipky fantázie, polka z nich tam nemusela byť a to bol ten film vlastne ešte krátky. Žiadna originalita. Maximálne nevyužitý potenciál postáv. Bojové scény jedným slovom zlé. Cyborg ani neviem ci vôbec bojoval. Batman tiež niekde zalezený, sem tam niekoho kopol alebo vyhodil do luftu. Steppenwolf o ničom. Plus milión ďalších vecí. A Henryho fúzy... o tom som netušil, no keď začala prvá scéna v kine, tak som vážne čumel. Myslel som si že ho dorobili digitálne celého, bo vyzeral jak z plastelíny. Až potom som si prečítal o tom. Celé zle... Toto nie je SNYDER ! (21.5.2020) Tak nakoniec, Snyder director's cut 2021, juj, teším sa... veľmi. Nech to má aj 4 hodiny, kľudne :D ()

Monisek

Na WW to sice nema, ale i tak davam 4*. Sice s odrenyma usima, ale film je to celkem fajn. Obasne vtipky, prijemne ubihajici dej a oslniva Gal. Nelogicnost nekterych konani hlavnich postav hazim za hlavu. Pribeh jsem si docela uzila. Prekvapily i potitulkove sceny :-) ()

tomashrabek

Nekoná sa absolútne žiadne prekvapenie. Tisíckrát videný koncept "hrdinovia sa musia naučiť spolupracovať a poraziť hrozbu z iného sveta" v prevedení Snyderovho digitálneho bahna trpí hlavne tým, že DC celý svoj vesmír skladá pospiatky. Zatiaľ čo Marvel venuje kopu času tomu, aby poriadne predstavil jednotlivých hrdinov v samostatných filmoch, než ich dá dohromady v týmovkách, DC sa s tým neserie. Začína týmovkami a tak tie filmy potom i vyzerajú. Justice League predstavuje v podstate všetkých svojich hrdinov od začiatku, je to otravné, zdĺhavé a nudné. Necháva to zároveň málo priestoru na samotný dej, ktorý je hlúpy a nenápaditý. To všetko sprevádzajú prekvapivo zlé triky, nefungujúce pokusy o hlášky a kopa prázdnych dialógov o povahe ľudskosti a podobných sračkách. Bohužiaľ, je to skoro nepozerateľné. Dokonca i ja, človek, ktorý nikdy nezaspal počas sledovania filmu, som mal ku koncu veľký, veľký problém neupadnúť do kómy. Veľmi zlé. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera