Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

MejDej

Zacka mám rád a je mi smutno ho vidět dělat takovéto filmy. Jeho 300, Watchmeny nebo Muže z oceli mám opravdu rád, ale tady už úplně ulítnul. CGI je jak před deseti lety, příběh nedává extra smysl, postavy dělají tupá rozhodnutí a celé to do sebe nezapadá. Ben, Gal, Henry, Ezra a i Jason se pokouší co to jde, ale nestačí to aby to tenhle film vytáhlo z průměrnosti. Obrovská škoda a neskutečně promarněná šance. ()

Foxhound#1

Nemůžu si pomoct, ale DC je prostě nuda. Marvel je možná infantilní, přeplácaný a na první pohled nablblý, ale umí zabavit. A tom to je. Tohle si hraje na seriózno a vážnou notu, ale je to těžká nuda. Chybí tam týmová chemie, záporák je topornej a nezajímavej. Jediné stravitelné DC tak stále zůstává Burtonovo a Nolanovo Batman. ()

filipvrbik

Zack Snyder opět dokázal, že v jeho podání je svět komixů podstatně temnější, zajímavější a méně infantilní než v podání většiny Marvelu...Na druhou stranu musím říct, že scény se Supermanem jasně převyšovaly ty ostatní- i když bojové scény byly skvěle natočené (Wonder Women- byla úžasná) a celkově se mit celý film subjektivně líbil- až na ten hmyz... Jakou máš Ty superschopnost? Jsem bohatý :-)....Celkově to díky Supermanovi bylo samozřejmě SUPER.... (ano, Supermana oživili, ano je to blbost, ano bez toho by to nebylo ono) viděno v kině ve 3D (dab.)...90% ()

Ant_Antony

DC prošlo sterilizací Marvelem. Víc k tomu snad nelze říct... snad jen, že nejlepší moment z celého filmu přijde v rámci závěrečných titulků. ()

TwoFace

Pokud se chcete podívat na DC ekvivalent Star Wars vánočního speciálu, hledáte trapnou komedii pro zasmání či jako fanoušek DC chcete zažít pocit zhnusení a vidět důkaz neschopnosti kravaťáků z Warner Bros., je tato filmová parodie Josse Whedona pro vás. Pokud se však chcete podívat na film s Ligou spravedlnosti, tak čtyřhodinová pravá a původní verze (která vznikla ještě před touto parodií) s názvem Zack Snyder's Justice League alias Snyder Cut, je filmem, který hledáte. Hned na úvod je třeba říct, a mělo by to stát v titulcích filmu i zde na ČSFD, že tahle trapná parodie nemá nic společného se Zackem Snyderem. On sám se od tohoto paskvilu distancuje (a ani jej nikdy neviděl), protože to zkrátka není jeho film. Ten jeho byl zničen studiem, které ve své snaze přiblížit se Marvelu a potěšit co nejvíce lidí naprosto vy*ebalo se všemi fanoušky, režisérem i herci. Epické završení trilogie bylo zredukováno na dvouhodinovou trapnou frašku. Jakákoliv originalita a umělecká hodnota byla nahrazena neuvěřitelně trapným humorem, laciným CGI (Superman se zdeformovanou čelistí, který je mimo jiné úplně to první, co divák uvidí, je ohavnost z nočních můr) a Elfmanovým soundtrackem, který je spíše snadno zapomenutelnou splácaninou. Jde dost poznat, které scény vznikly v rámci Whedonových přetáček, doslova to bije do očí. Většinou to jsou scény naprosto zbytečné, často přidané jenom kvůli trapnému humoru, který film i jeho postavy degraduje na jednoduchou úroveň. Umělecký přesah a vše, co činilo předchozí filmy výjimečné bylo naprosto odstraněno, aby byl prostor pro laciný humor typu haha Flash spadl Wonder Woman na prsa, haha anální sondy, haha Batman dělá vtipy a válí se na zemi, haha nějaký trapně nevtipný nesmysl o brunchi, a naprosto zbytečnou příběhovou linku o ruské rodině. Všechny Whedonovy přetáčky a zásahy vypadají neuvěřitelně amatérsky, a dle zákulisních informací bych se ani nedivil, kdyby se naschvál snažil zničit a pokazit, co mohl. To, co se dělo během přetáček je naprosto odporné a upřímně je mi líto herců a štábu, kteří museli přetrpět Whedona a další rasisty a idioty z vedení studia. Naprosto odporným způsobem se studio zachovalo i k Zackovi, když využili jeho osobní tragédii k tomu, aby se ho zbavili. Není divu, že se od tohoto paskvilu všichni herci i Zack Snyder distancují. To, co mělo být jeden z nejlepších superhrdinských filmů všech dob je jen odpad, zkriplený vlastním studiem. Jedna hvězda za těch pár minut, co z původního Snyderova filmu zůstalo. Jinak by to byl už jen z principu jasný odpad. Neschopnému vedení WB se podařilo totálně zkazit film s největším superhrdinským týmem všech dob a udělat z něj absolutní propadák. Nechť tenhle „film“ navždy zmizí v propadlišti dějin. Naštěstí na tuto parodii můžeme zapomenout, neboť jsme se po čtyřech letech nakonec dočkali té pravé a jediné verze. CO JE SNYDER CUT?: V únoru 2017 dokončil Zack Snyder natáčení své verze Justice League podle scénáře Chrise Terria. V březnu 2017 však jeho rodinu postihla tragédie. Jeho dcera spáchala sebevraždu a Zack musel odstoupit. Studio najalo Josse Whedona, aby film „pouze dokončil“. To byla samozřejmě lež, neboť Whedon přepsal a pozměnil asi 75% filmu, protože studio chtělo, aby se film co nejvíce podobal filmům od Marvelu, a také se snažili sabotovat Zacka Snydera. Původní Zackův film byl tak přetvořen v absolutně příšernou a amatérsky vypadající dvouhodinovou slátaninu, kterou navíc kravaťáci z WB chtěli rychle dodělat a pustit do kin, aby si mohli nechat své roční bonusy. Později mimo jiné vyšlo najevo Whedonovo příšerné chování k hercům a štábu, jeho rasismus a misogynie, a to i od vedení studia. V listopadu 2017 šla do kin Whedonova „Josstice League“. A byl to absolutní propadák. Všichni Snyderovi fanoušci mohli ihned vidět, že tohle rozhodně není Snyderův film a že jeho vizi nesahá ani po kotníky. Proto se zrodila kampaň za vydaní Snyderova původního filmu a pod hashtagem #ReleaseTheSnyderCut nabírala na síle. Blogeři, hejtři a další, kteří Snydera z nějakého absurdního důvodu nenávidí, tohle hnutí označovali za konspirační teorie a fantazie, a tvrdili, že Snyder Cut neexistuje, i přesto, že sám Zack Snyder potvrdil jeho existenci. V roce 2018 se k #ReleaseTheSnyderCut přidávalo víc a víc lidí, kteří se Zackem Snyderem na filmu pracovali (např. Jason Momoa, Ray Fisher, Jay Oliva a další). Hnutí postupně nabíralo čím dál větší sílu. Vedení WB se mezitím vyměnilo a začalo vycházet víc a víc zákulisních informací. Zack Snyder sdílel s fanoušky další a další informace o svém filmu a i když existovaly jasné důkazy, že jeho film je skutečný, internet se i nadále existenci Snyder Cutu vysmíval. V listopadu 2019 se na sociálních sítích uskutečnila obrovská fanouškovská kampaň za vydaní Snyder Cutu, kterou podpořili i taková jména jako Ben Affleck, Gal Gadot a Ryan Reynolds. To už bylo naprosto jasné, že Snyder Cut skutečně existuje. A aniž by to až na pár vyvolených někdo věděl, dostal Zack Snyder zelenou a potají začal dokončovat svůj film. A to dokonce svou původní čtyřhodinovou verzi. V květnu 2020 pořádal Snyder online watch party k filmu Man of Steel, ke které se připojil sám Superman Henry Cavill a společně se Zackem oznámili, že Zack Snyder's Justice League bude mít premiéru v roce 2021. O pár měsíců později vyšel první trailer, nezpochybnitelný důkaz toho, že jsme vyhráli. Potvrzení toho, že Snyder Cut existuje a brzy spatří světlo světa. A tohle vítězství patří nám všem. Každý, kdo alespoň jednou použil onen legendární hashtag, napomohl k něčemu, co se ještě nikdy nestalo. Zack Snyder, herci, všichni, kdo se na Snyderově pravé verzi podíleli, jeho věrní fanoušci, kteří nikdy nepřestali věřit a bojovat… Dokázali jsme to! () (menej) (viac)

Všelicos

Už když jsem četla povzdechy, že to nedosahuje kvalit výtečného Muže z oceli, mi bylo jasné, že se mi to bude líbit, protože extrémně nudného Muže jsem dokázala se zatnutými zuby dokoukat až na čtvrtý pokus. Nebylo to zase tak špatné, jak se všude psalo - vizuál je teda hodně CGI a z Justice League: War seškrábli jen povrch a nešli do jádra problému, ale herci se fakt snažili (pořád stojím za Affleckem, tohle prostě JE čtyřicetiletý Batman! Kamenný ksicht, nakyslost a drzé, uštěpačné poznámky... to prostě je on!), aby to fungovalo. Po reakci právě probuzeného Supermana pořád doufám, že budou mít koule na to, dovést sérii až do Injustice, již naznačené v BvS, protože ten temný Clark, kterého může člověk krásně nenávidět až za hrob, tam prostě vidět byl. Takže za mne průměr, rovnající se marveláckému Age of Ultron a volám "Injustice, injustice!" :) ***/***** ()

Magika82

Tentokráte v DC nepochopili, že Wonder woman, která si ve filmovém zpracování vedla velmi dobře i sama, použitá co by konkurence Marvelu a jeho Mstitelům (Avengers), nemůže ustát v mixu se "svými" postavami v Lize Spravedlnosti... Mimozemský "pablb" se svými "paradémony",kteří jakoby z oka vypadli předloze sochy démona Pazuzu z Exorcisty, opět chtějí zničit Matku Zemi... A ještě za pomoci "Matky hrůz", tvořené třemi krychlemi (že by jiná verze Teseraktu?)... Věstonická Venuše by se musela smíchy zlomit v pase... Zázračné oživení Supermana, bylo podobně křečovité, jako nové "hračky" Batmana... Z Aquamana se nám vyklubal příslušník rasy Atlanťanů (konspirátoři mají novou teorii o potopení Atlantidy)... Platónovi musely posmrtně vypadnout oči z důlků... Z Valkýr se nám staly už klišovitě polonahé Amazonky, jejichž královna si s oním pablbem neví rady, na rozdíl od své dcery.... Závěrečných 20 minut už bylo opravdu dějově i trikově doslova utrpením... Navíc, více než hodinu se řeší ptákoviny, aby se vše podstatné nakonec doslova nacpalo do poslední třetiny až čtvrtiny délky stopáže filmu.... Ne, takto opravdu ne Zacku Snydere! Průměrný snímek, kterému obrazně hlavu nad hladinou drží pouze humorné sekvence a dialogy, a několik světlých chvilek... S oběma přimhouřenýma očima hodnotím snímek 60%, a tedy 3 hvězdami... ()

Marys

Podľa mňa cítiť určitý posun vpred, no naďalej DC chýba určitá koncepčnosť v porovnaní s Marvelom. Zároveň dostávajú na frak v CGI a záporných hrdinoch. Neviem prečo všetci záporáci (pokiaľ nemajú ľudskú tvár ako Zod, Joker, či Lex Luthor), musia byť digitalizovanými monštrami bez pozadia. Tak tomu bolo v Suicide Squad, pokračujúc Doomsdayom v Batman vs. Superman, pri Wonder Woman sa Ares dal zniesť, no po "transformácii" z neho opäť vznikol grafický odpad, no a Steppenwolf sa nám ohyzdne predstavil už v úvode Justice League. Na tomto pre mňa DC tratí, no zároveň som nažhaveným fanúšikom, takže hodnotím vyššie, než by som pri triezvom úsudku hodnotil. ()

Imrwere

Hned s první větou musím dát prostor svému vědění, že budu plavat proti proudu a mluvit proti davu, jelikož jsem měl několik zkušeností s různými verzemi hodnocení a až přehnanou kritikou. A víte co? Seru na to, protože jsem se nenechal ovlivnit a se svou vlastní hlavou a čistou myslí jsem se rozhodl na Justice League podívat osobně a udělat si obrázek sám. Několik dní jsem se rozhodoval, kdy se vyjádřit a záměrně jsem ještě několik dní nechal vlastní průchod svým myšlenkám, abych nešil horkou jehlou. Ostatně vlastní hodnocení je přímočaré a jednoduché – Byla to prostě topová pecka. Nesmírně mě těší, že jsem konečně dokázal pochopit dosud nepochopitelné, proč neustále někdo srovnává DCčko s Marvelem. Ačkoliv tomu tak ještě nedávno nebylo a Suicide Squad bohužel neznamenal posun nahoru, nyní jsou oba zmínění konkurenti hodně vyrovnanou partií a DC slušně šlape Marvelu na paty, načež se nebojím říci, že si Liga spravedlnosti se slavnými Avengers vytřela prdel, ale teď k samotnému snímku. POZOR, NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST TEXTU MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!! Film jako takový měl neskutečnou váhu kvality, kterou jsem tedy dříve možná nečekal, ale už prvotní upoutávky mě přesvědčovaly, že se budu mýlit. Do kina jsem se těšil víc a víc až jsem ze sálu odcházel s pocitem orgasmu a to nejen z Gal Gadot, která byla opět úžasná a nebezpečně sexy. Měl-li bych se zastavit u každé postavy z party nadlidí, zřejmě bych se opakoval, protože zde jsem celkově nenašel nic, kde bych jejich vlastní charakter nějak srážel. Snad jen Flash na mě působil trošku dětinsky, ovšem to vše doháněl svým vtipem, jímž strašně studiu prospěl v jeho dosud až moc vážné atmosféře. Mimochodem, na Flashovu sólovku se neskutečně těším, přijde co nevidět a s ním také dlouho očekávané představení Aquamana, takže program bude celkem nabitý, když pominu další dílo slavné amazonské válečnice a netopýřího muž , ale také, co všechno do nás začne hustit konkurenční studio . Ale neodbočujme. Poprvé na filmovém plátně se ve větší míře objevil také Cyborg, na jehož vlastní film se také velkou měrou těším, ale zde bude bohužel čekání o něco delší. No a standardní výkony hodné uznání předvedlo také trio Batmana, Wonder Woman a Supermana, kdy návrat posledně jmenovaného byl opravdu legendární a určitě nikým odhadovatelný. Prostředí filmu bylo sice spíše takovým digitálním smetištěm, ale to nelze chápat nikterak špatně, protože to je přesně to, co dělá tento film tím, čím skutečně je a být má. Zde se opravdu nekladou skoro žádné meze a tvůrci, kteří si mohou dovolit prakticky cokoliv, zde zvládli svou práci na jedničku. Když jsem mluvil o kladných postavách, je třeba vyzdvihnout i práci na záporácích. I zde jsem četl až přehnanou vlnu nemilé kritiky, čímž musím oplácet druhou stranou mince, protože tady jsem se také setkal s kvalitou a velice milým překvapením, co se mého vkusu týče. Mám-li tedy vše shrnout a konečně se vykecat, nemím téměř co vytknout. Samozřejmě, pár nedostatků se zde najde, ale když už jsem jednou začal s chválou, nebudu odbočovat a nehodlám být jako zástupy lidí, kteří všechno vědí, od všeho mají klíče a v prdeli byli dokonce dvakrát. Já sám osobně nedokážu dát méně, než úctyhodných 90% a to pouze proto, že si rád nechávám ještě nějakou rezervu, například pro chystající se pokračování Ligy spravedlnosti – už aby to bylo. () (menej) (viac)

peto580

ale dufal som dufal. A ani 3D nepomohlo k tripu medzi superhrdinov.. Cele to nema zmysel nejako, nechapem ako si toto moze niekto v office pozriet a povedat ,,ano to je film ktory im dame". Facepalm. ()

aLPaC

Slabota a další důkaz, že i přes nesporně na první pohled atraktivnější postavy než disponuje Marvel, nedokáže DC si svým konkurentem absolutně držet krok. A vzhledem k tomu, že už máme těch filmů od DC poměrně dost ani neočekávám, že by se to ještě někdy v budoucnu změnilo. Za prvé nedokážu pochopit, kdo obsadil do role Batmana Bena Afflecka. Bože takové nesympatické poleno, to se s Christianem Balem vůbec nedá srovnat. Superman taktéž. Mě tu v podstatě zaujala jen Wonder Woman, kterou Gal ztvárňuje přesně tak, jak bych čekal. Co se týče samotného filmu, je to v podstatě digitální bordel s dost průměrným hlavním záporákem a jeho hejnem "much". Týmovka bych tomu taky moc neříkal, protože hlavní hrdinové jsou zpočátku bez Supermana v podstatě bezmocní a po jeho znovuzrození jsou tam už zase jen do počtu. No zasloužený propadák a doufám, že už se v DC konečně chytnou za rypák, i když tomu moc nevěřím. ()

jarmik

Možná to klesne, až to uvidím podruhé. Možná teď dávám tolik jen proto, že jsem čekal něco ještě horšího, než byl Batman vs. Superman. Já ale opravdu nebyl nijak zklamán. Na to, že byly představeny "nové" postavy a zároveň se měla za 2 hodiny dát nějak rozumně celá parta dohromady a zachránit svět, to nebylo vůbec špatné. Té červené barvy by mohlo být ještě o dost méně, ale bývalo to horší. Vadilo mi, že jakkoli bylo zachraňováno lidstvo, tak lidstvo tam v podstatě vůbec nebylo. Až na jednu rodinku z chatrče, zbytečnou. Hodně se mi ale líbil Flash a Affleck, stárnoucí, leč vytrvalý Batman, hned jako druhý. A jen takový dotaz na závěr - fakt musí být ve všech komiksovkách všechno bytí závislé na nějaké krychli? ()

H4ku11

Vďaka tomu, že od DC už nič dobré nečakám, som to v celku zvládol dopozerať. Flash ma bavil a Aquaman v podaní Jasona nevyzerá vôbec ako trtko, i keď tu nemal príliš priestoru vodu mútiť. Ostatok posádky, záporák aj dej na zaplakanie. ()

Mikino00

Prostě to nefunguje. Tvůrci toho chtěli během dvou hodin stihnout příliš mnoho, ve výsledku se ale nic moc zajímavého neudálo. Všechno to působilo jako šité horkou jehlou a co je nejhorší postavy prostě nefungovaly (jejich motivace, interakce, role v týmu). Celá invaze, krychle i závěrečná bitva působí odbytě, zkratkovitě a ve výsledku se hrdinové příliš nenadřeli. Silně pokulhává i akční stránka a bohužel digitální vizuál mi stále nevyhovuje. Aspoň, že na Gal Gadot se stále dobře dívá. ()

geimz

Tímovka, ktorá mala byť zrejme epickým vyvrcholením všetkých tých nových Batmanov a Supermanov a Wonder Womanov...a je to jedno veľké hluchoprázdno. Tuctová zápletka, naozaj príšerný a extrémne generický villain, nefungujúca chémia medzi postavami (Cyborg je zúfalo nudný), trápne pokusy o humor, a do toho všetkého stupídne oživenie Supermana. A v slovách neviem ani vyjadriť, aké hrozné hlášky vychádzajú z úst mladého Barryho Allena, to sa musí zažiť. Alebo radšej nie. Na druhú stranu, tie 2 hodinky zbehli paradoxne celkom rýchlo. Ale DC filmy zúfalo potrebujú buď skončiť, alebo prekopať od základov. ()

Milky. odpad!

Tady už ani nevím jestli věřit tomu, že to DC myslelo vážně. Nečekal jsem moc velkou kvalitu ani úspěch, ale tohle je vyloženě průser roku. Scénář je retardovaný sám o sobě. Triky jsou tak na úrovni 10 let starých herních trailerů a film je jimi tak narvaný, že se na to nedá dívat. Kdyby alespoň investovali do hlavního záporáka, ale ten je snad ještě odfláknutější než všechno ostatní. Tým je k smíchu, z Aquamana je cool svalnatý potetovaný vnitřně nejistý playboy a Flash je autistický retard neschopný říct kloudnou větu a sledující K-Pop. A Supermanův špatně digitálně odstraněný knírek jenom podtrhuje ubohost celého filmu. Nejlepší scéna byl nasraný Superman po probuzení, bohužel trvala jen chvilku a ukončila ji neskutečně protivná na-facku-Amy Adams. DC už by mělo tenhle universe definitivně zakopat. Za ty prachy to nestojí. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera