Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

Han22

No tak se tu zase pseudointelektuálové vyřádili a výsledkem je, že o několik tříd lepší Justice League má stejný rating jako béčková Suicide Squad. Pánové a dámy, co přesně čekáte od takového komixu? Esoterické přesahy, psychologii postav, metafory, filozofické poselství, řešení smyslu všehomíra? Tak to jděte do háje a nekažte hodnocení dobrým filmům. Justice League má přesně všechno, co má superhero film mít. Vynikajícího záporáka, postupně sžívající tým sympatických superhrdinů, monumentální akci, skvělé efekty a minimum nudy. Ano fórky mohly být lepší, Flash je bůhvíproč otravný puberťák a Aquamana hraje bůhvíproč Jason "opičák" Momoa, který byl suverénně nejhorším hercem už v tak herecky tragické Stargate Atlantis. A dát záporákovi jméno po rockové kapele z 60. let je taky vtip, který jsem nepochopil. Ale DC si pořádnou týmovku zasloužil a vidět Batmana, Wonder Woman, Flashe, Aquamana, Cyborga dohromady je super. A ještě více super SPOILER je návrat Supermana, který slouží jako eso v rukávě. Takže jako protiváhu těm všem jednohvězdičkovým inťošům dávám za pět. ()

joora1

Kdo si myslel, že další hrdinové jako Flash nebo Aquaman DC pokračování zachrání, tak opravdu ne. Mělo to být velkolepé, ale zůstalo jen u slova mělo. Ani jsem nevěřil, že by se z filmu stal trhák. Všechny postavy jsou pro mě nezajímavé. Ben Affleck v roli Batmana příšerný, totéž se dá říct o Wonderwoman. Navíc mi přišlo, že Batman si celkově moc nevěří a jeho sebevědomí, které ho zdobilo je úplně pryč. Nolanova trilogie zůstane navždy nepřekonána. Po Suicide squad jsem řekl, že DC ujíždí vlak a tady musím říct, že jim ujel a ještě zamával. ()

Wally

Přijde mi, že se DC snaží dohnat ujetý vlak Marvelu, který uspěl X-meny, Avengery apod. Bohužel se jim to stále nedaří a i tentokrát je to docela propadák.... ()

Gogo333

Snydera a jeho tvorbu mám rád. BvS se mi hodně líbil, hlavně pak doma prodloužená verze, ta byla o proti kino verzi o level výš. Takže očekávání JL byla veliká, bohužel TRL mě moc nelákaly, hromada zpráv o filmu mě taky dost znervozňovala a tak mé natěšení dost opadlo. Film se mi nakonec docela i líbil, jenže bylo hodně znát nucené krácení na dvě hodiny, což ve filmu vypadá tak, že se skáče ze scény do scény a chybí tam občas nějaké provázání. Úvod s WW v bance byl teda hrozný, ale jak se začali ukazovat další posily, tak se to zlepšilo. Momoa jako Aquaman super, Flash byl taky perfektní, super hlášky a ty jeho obličeje taky stály za to. Cyborg bohužel dost mlátí do očí jak je z poloviny digitální, ale naštěstí tam nemá zas tolik prostoru. Green Lantern byl fajn, ale taky mohl dostat víc prostoru. Líbily se mi odkazy na různé věci z komiksů ať už postavy nebo přímo políčka z nějakého komiksu, bylo vidět, že si někdo něco nastudoval. Reklama na holící strojek a meďoury byla teda otřesná a připomnělo mi to české snímky, kde to taky okatě vnucují dívákovi. Film nakonec utekl jako voda a na konci bych si dal klidně ještě nějaký pokračování. Dvě potitulkovy potěšily, ta první je známá už ze seriálu a druhá navnadila na pokračování. Celkově to není špatné a je to na úrovni WW, ale na BvS a nebo SS to nemá. Budu doufat, že pak vyjde zase rozšířená verze na BD a budu moct zvednout hodnocení, ale když Snyder skončil, tak mám asi smůlu. ()

SpaceOdyseus

Tak uplna bida to neni, zadna pecka ale take ne. Kam se podel jakykoli dej? I komiksova tymovka by ho mohla trosku mit. Tady je proste jen zaporak, ktery je zly a chce znicit svet, protoze je zly. A tim to hasne. Pak se tedy podivne a pomalu dava dohromady tym hrdinu aby si dali po drzce a to je vsechno. Postradam tu jakoukoli jinou zapletku, katarzi, nebo vyvoj. Proti tomu jsou prvni Avengers vysoka scenaristicka. Slozeni tymu mi take uplne nesedi. Flash byl fajn, Aquaman byl plossi nez papir, Wonder Woman je otravna, Cyborg jako by nebyl a Batman? Ten ve svetle mnohem silnejsich typku vypada jako Hawkeye v Avengrech. Take se pere jeden na jednoho s radovymi poskoky, zatimco ostatni nakladaji opravdovemu zaporakovi. A to si proste Bats nezaslouzil. Abych jen nenadaval, tak akce je fajn, Snyderuv vizual je take fajn. Tedy jen do tretiho aktu, tam zase jeho cgi prepalenost pohltila sama sebe. Hlavouni se snazili az moc na silu z toho udelat jejich verzi Avengers a zalostne jim to nejde. Jestli za to muze Snyder, Whedon, nebo studio je vedlejsi. Jako film si toto asi uz nikdy nepustim. ()

jakeer

POZOR, SPOILERY: Bolo to oveľa lepšie, než som čakal. A bolo to lepšie než sólové Batman vs Superman či Wonder Woman. Je to asi aj tým, že som sa zmieril s tým, že Batman do toho DC sveta zjavne nepatrí. A dokonca aj s tým, že ja ako človek odchovaný na Batmanovi môžem o Nolanovskej realistickosti a hĺbke príbehu či Burtonovskej noir atmosfére iba snívať. Justice League je len vizuálny spektákl a bohapustá zábava. Žiadnu hĺbku či nejaký odkaz v tom hľadať netreba. Čakal som ešte na to, aký zmysel bude mať Supermanovo oživenie, ale ono nič. Proste ho oživili a bodka. Porušili tým filmové tabu (mŕtvi zostávajú mŕtvymi), ale veď to je predsa komiksovka, nie? Veľmi ma prekvapil humor, ktorý fungoval zakaždým. ()

MaaaR@

Není to takový průser, jak kdekdo tvrdí, nicméně není to ani zázrak. Chybí tomu výraznější momenty a zajímavější záporák. Jako oddechovka je to fajn, rád se k tomu budu občas vracet, ale to je tak vše. ()

Greenpeacak

Mlyny, inšpirované Maxom a nCentrom a motivované novou vierou v neobmedzený konzum návštevníkov, si povolávajú na pomoc novú spojenkyňu Café Platan, aby spoločne čelili najnebezpečnejšiemu nepriateľovi všetkých nákupných komplexov - šetreniu! Hamburgerový kapitán McDonald's a Billa musia čo najskôr zostaviť marketingový tím metaľudí, ktorý rad radom zderie všetkých ľudí, ktorí prejdú zväčša nefungujúcim otočným vstupom či preplneným parkoviskom v podzemí. Ani jedno euro nezostane suché. Takúto ligu kapitalistov Nitra ešte nevidela - New Yorker, Bershka, InterSport, Panta Rhei a ďalšie superobchody, pripravené neuznať ISIC kartu a reklamácie, obsadené hordami rýchlokvasených brigádnikov a ďalšími nebezpečnými tvorami z bájnej Trogárie a Mostnej ulice. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili zdravý rozum pred obrovským vianočným útokom... ()

Zmrv

Já jsem spokojen. Je pravda, že v jádru se jedná o dost průměrný týmový příběh, ale samotná Liga (Hlavně Batfleck, Aquaman a Wonderwoman) mě prostě bavila. Whedon si bohužel nevzal ponaučení z letošní sólovky Wonder woman a poměr humor a dcčkovská temnota se tady tolik nepovedl. Navíc se bohužel místy jedná o zbytečné CGI orgie. Celkově tak z filmu čiší naděje na to, že to mohlo být i lepší, a moc by mě zajímala původní Snyderova verze. Nehledě na všechny chyby které Liga spravedlnosti má jsem si ji ale od začátku do konce užil a rád si ji dám znova. Pokud ale bude nějaké příště, tak prosím lépe. 70% ()

Krabak

Nebýt Gal Gadot, která mi opět tenhle film šíleným způsobem zkrášlila, tak bych se Líže nebál dát 1*. Já si v podstatě z ní nic nepamatuji. Snad jen kromě 1né scény, kdy Flash obíhá Superboha a ten na něj kouká. A když už jsem ho nakousl... nevím jak v komiksech, ale nezdá se mi, že by Superman byl nejsilnější bytostí ve vesmíru... Sorry, ale když s přehledem nakope prdel bohovi, to mi zrovna jako real (i ve světe komiksů) nepřijde :-/ DC...čas to odpískat, nevěnovat se budování DC vesmíru a zachránit si důstojnost snad jen tím, když sem tam vytvoříte film jen o jedné postavě, která nebude nijak navazovat na jiné. --->21% za Gal ()

HArna

Není to takový průser jako ultra-sračka století Batman VS Superman, ale i tak naprosto průměrná akce. Hlavní hrdinové jsou tlupa idiotů, kteří neumějí přemýšlet. Navíc ani JEDEN(!) superkrypl není zajímavej. Jako kdyby DC vůbec nepřemýšlelo nad příběhem a den před natáčením dalo sepsat scénař průměrnému scénaristovi. 40% ()

Janega

Najväčšie negatíva filmu: odláknuté predstavenie nových hrdinov a hlavný záporák, ktorý je najhorší komiksový záporák . Plusy: dobrá akcia a kasting. Nato, že ide o stámilionový film, ktorý má byť vyvrcholením dosavadných DC filmov, to vyzerá veľmi biedne. ()

Ashar

Tak si připadám, jako bychom měli tři planety Země. Na jedné působí Zaščítnici, na druhé Liga spravedlnosti a na té třetí Avengers. No která je asi ta nejlepší? Asi bych zařadil Ligu na druhé místo, tak někde uprostřed. No snad nás někdo zachrání až k něčemu dojde. Třeba Blanenčtí Rytíři. Kdo nezná, ať se tam jede podívat. Tito ochránci jsou asi Ti nejlepší. Ať je jim pískovec lehký, až se budou probouzet. No pokud si nezvolíme Zemana na na, snad ještě chvíli pospí. ()

Fary

Co to sakra bylo?! Četl jsem hodně recenzí, že je to špatný, takže jsem to čekal, ale nečekal jsem, že to bude až takhle špatný! To mělo být jako psychologický drama s romantickým podtextem a vybranými záběry z Dungeon Keepera? Ani nevím, kde začít, ale tohle nemá cenu kritizovat. Podívejte se sami a jestli to dokoukáte, tak klobouk dolů. Já jsem se donutil to dokoukat až do potitulkové scény a musím říct, že ten film je fakt o ničem. Nejen, že je o ničem, ale je špatnej a o ničem. Navíc, jestli existuje špatněj product-placement, tak třeba ten, kdy celá Liga spravedlnosti jezdí v Mercedesech. Kromě toho pořád nechápu, který vůl dal roli Batmana Benu Affleckovi. A člověk, který radil Rayovi Fisherovi (Cyborg) s výrazy obličeje - to musel být vyloženě machr, protože blbější výrazy už zvládá jenom Robert "ShovelFace" Pattinson (Edward z Twilightu). Fuj, fuj, fuj a třikrát fuj navrch! :-P Jednu hvězdičku dávám za občasné vtipy Ezry Millera. ()

Corpsegrinder

Špatný, ale je to přesně to co uplakánci chtěli aby bylo Batman v Superman. Rádoby komediální sračička ve stylu Marvelu. S týmem problém nemám a každej hraje víceméně svoje a dobře, jen Batman je předělanej tak aby podivně hláškoval a právě jeho drsnost a vážnost v BvS z něj dělala super postavu, tim pádem ho tenhle film neprávem sráží. Naopak odlehčenější Superman zde funguje. Triky jsou strašný a vypadá to díky tomu často jak film od Asylum. Příběh je trapná recyklace toho co jsme už tisíckrát viděli. Akce je tu tři prdele ale neni zdaleka tak úderná jako v BvS kde jí bylo sice málo ale fungovala. Jak jsem řekl, je to přesně to co lidi chtěli a neni to o nic horší než průměrnej marvelák z posledních let. Jediný co mě trochu uklidnilo byl Deathstroke po závěrečnejch titulkách. ()

Hanys_

Kdysi jsem někde četl, že Lennon po nahrání nějakého songu rozstříhal pásku, vyhodil ji do vzduchu a pak ji náhodně slepil. Přesně takhle na mě působila Justice League prvních 40 minut. Scény na sebe vůbec nenavazovaly a celé to nedávalo smysl. Pak už to teda bylo lepší a film jako takový je asi lepší než Bat vs Superman, jenže taky trpí i tím, že se tady zbytečně představují další 3 postavy (prostě to měli udělat v dřívějších filmech a nelepit to až teď). No, a hlavně ta xtá variace na bubáka z vesmíru, který nás chce zničit. už vlastně není ani k smíchu. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera