Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

mickyreed

Po tom, co jsem si připomněl Ultimate cut BvS a následně shlédl poprvé Snyderovu verzi Justice, musím konstatovat, že The Flash je to, jak to mohlo fungovat. Už prvních 10 minut je mnohem nápaditějších, vtipnějších a s propracovanější akcí než všechno, co nám v rámci propojeného světa filmů DC naservíroval Snyder a spol. za poslední roky. Je mi upřímně líto, že podle mě nejlepší DCEU film (možná vedle Gunnovy verze Suicide Squad) tak neskutečně propadl v kinech. Ale vlastně ani já sám nečekal, že by to mohlo stát za návštěvu kina. Škoda. ()

Zek

Tohle je prostě DC, točit filmy bez nějakého větších nápadu. Jen tam strčíme nějaké herce a oni se s tím prostě nějak poperou. Keatona vidět zase jako batmana, proč ne. Sice se z toho dalo vytřískat víc, ale i tak jsem byl spokojen. Herec co hraje flashe mi přijde jako absolutní tragéd a na tu postavu se prostě nehodí. Absolutně nechápu obsazení nové supergirl neznámou herečkou, když se klidně mohla použít Melissa Benoist ze seriálu. Prostě DC no. Pokud někdo viděl The Flashpoint Paradox jako já, tak zápletka celkového filmu vám přijde jako totální shit. Plus hlavního záporáka jsem poznal hned co se tam objevil a to díky seriálu od CW. Dvacet let staré filmové efekty raději komentovat nebudu, protože mam podezření, že WB už to vyloženě dělá schválně. ()

Timak

Hele, pojďme si říct, že to brutálně smrdělo průserem. Vlastně to nemohlo ani dopadnout dobře. Nicméně se tu hodně sází na nostalgii (původní Batman a Superman), časové paradoxy, narážka na Marvel a jeho pojetí cestování časem a samozřejmě úplně jiné a “to správné” podle DC apod. Je tu hodně návštěv starých známých a odkazů na téměř cokoliv, co kdy bylo spojené s JL. Akce super - hlavně úvodní pasáž s Batmanem mě hodně bavila (včetně vtipné konverzačky na mostě - ta s Flashem už zase tolik ne). Průser to rozhodně není a opravdu to patří mezi to nejlepší, co DC vyprodukovalo, jen je to bohužel na úrovni 4. Marvelovské fáze, což není úplně skvělá vizitka, ale rozhodně na DC hodně slušný. Za mě osobně to řadím na (ne úplně) stejnou úroveň jako SS Jamese Gunna, ale blíží se. Jako Ezru moc nemusím a všechno se to točí (logicky) kolem něj. Ale zvykneš si rychle. A ta nostalgie prostě mává všemi trumfy, to prostě nejde dát míň. ()

Brain-D

Šíleně zábavná jízda, která vám nedá odpočinout. Po dlouhé době jsem v kině neměl  potřebu se koukat kolik je hodin, což se dlouho nestalo. Flash konečně dostal vlastní film a podle mě to snad lépe dopadnout ani nemohlo. Ezra Miller na to jaké je hovado ve skutečnosti, tak tady  si ho prostě zamilujete. Exceluje hereckými polohami, které mě prostě dostali. Batmani jsou skvělý. Jak ten Bena Afflecka, tak Michaela Keatona. Affleck a dialogové scény s Flashem na mě působili opravdu na výbornou. To i samozřejmě s Keatonem, který je zpět! Nejvíce mě asi dostávali situace, kdy řešili hrdinové svoji podstatu, svůj vznik, svoje tragédie, kde si uvědomuje jak tragičtí jsou hrdinové z DC oproti MCU. Supergirl tu sice byla, ale nebyla až tak moc využitá, ale to vůbec nevadí. Je to film Flashe. 90% ()

hroubek

Tak jsem si konečně zaběhl na Flashe a jsem ve výsledku spokojený. Hned na začátku napíšu, že se nejedná o bezchybnou podívanou a je tam hodně znát to, že studio vůbec nevědělo, jak má film uchopit a jakým směrem ho dál posouvat. Prakticky všechno, co se dělo během vzniku tohoto filmu je zajímavější, než samotný film, protože tolik nástrah a smůly si tvůrci nezasloužili. A teď k samotnému filmu. Na Flashe jsem se těšil, protože zápletka slibovala velké věci, a já jako čtenář komiksového Flashpointu jsem tajně doufal, že bychom mohli dostat super rozloučení se Snyder-versem. To se povedlo, tak napůl, ale důležité je, že jsem dostal povedený a zábavný film. Režisér Andy Muschietti se ctí porval se všemi problémy tohoto projektu. Je vidět, že ve scénách, kde měl pěvně daný scénář si je jistý, ale jakmile mu do toho studio začalo kecat, přetáčet scény, měnit význam filmu, tak tam to drhne. Z mého pohledu je problém, že se film místy zbytečně tlačí do komedie, a při tom, kdyby to bylo vážnější, tak by to fungovalo o dost lépe. Některé vtipy jsou hodně trapné - laso pravdy, mladší Barry a jeho objevovaní schopností atd. Osobně nechápu, proč z Barryho pořád dělají, takového blbce a při tom v komiksech je to velmi chytrá postava. Naštěstí si to Muschietti uvědomí a dá nám v druhé půlce normálního a vážnějšího Flashe, na kterého jsem dlouhé roky čekal. Ezra Miller není špatný, nicméně je škoda, že ho nenechají hrát vážněji. Michael Keaton si krade každou scénu pro sebe a je boží. Ben Affleck je hodně fajn a v roli Batmana mi bude chybět. Velmi příjemně mě překvapil Ron Livingston a Maribel Verdú, protože mají správnou chemii a jejich linka je dobrá. Celkem mě mrzí, že Sasha Calle nemá ve filmu moc prostoru a nepodaří se kolem ní vybudovat podobná aura jako měl Henry Cavill jako Superman. Těšil jsem se na Michael Shannona, ale ten bohužel nedostal moc prostoru. Nejvíce mě na celém filmu mrzí ten nevyužitý potenciál, který film měl. U spousty věcí jsem si říkal, že jsou fakt dobré, ale jsou tu pak cheesy momenty, jenž to vždy zkazí. Flash je fajn pohodový blockbuster, který mě bavil a užil jsem si ho, ale na ty nejlepší komiksové filmy prostě ztrácí. ()

Sany33

Príbeh: Barry poruší určité fyzikálne zákony a svojou rýchlosťou pretrhne časové kontunum. Dostáva sa do odlišnej reality v ktorej vládne Generál Zod a mierne odlišný superhrdinovia. Pri pokuse vrátiť sa na svoju časovú os sa dozvedá krutú pravdu. Herecké obsadenie: Betónový ksycht Ezru Millera je asi najhorší DC kasting of ever. Ale zas na druhej strane ma potešila Keatonova prítomnosť tak sa to trocha vyrovnalo. Prevedenie: Bola iba otázka času, kedy sa DC pustí do lámania časového univerza a začal to práve Flash. Popravde sa mi to páči o dosť viac ako v MCU, kde v tom bol dosť zmätok. A nakoľko má DC aj nie tak staré pôvodné filmy dá sa pekne pracovať s pôvodnými hercami v novom šate, tak ako to tu vidíme s Keatonom. Pocity: Páčilo sa mi to viac ako všetko (asi až na Lokiho) čo vyšlo z MCU po End Game. Nie je to nič svetoborného ale má to hlavu a pätu a v kine som sa bavil čo je asi to najpodstatnejšie. Pridaná hodnota: Jeho rýchlosť prekračuje čas aj reality, FLASH! 80% ()

blackJag

"MARTY MCFLY JE ERIC STOLTZ." Problémy, problémy, problémy, tolik problémů a přesto báječný film, zaplněný easter eggy tak perfektně, že to působí, jako by ho sponzoroval přímo velikonoční zajíček. Není to dokonalý film, není to ani dokonalý film podle komiksu, ale je to zábava, kterou si užijí o to víc ti, kteří už mají "něco načteno". Návrat Keatona do role Batmana, dobrý, o tom se vědělo, přesto bomba, i s hudbou Dannyho Elfmana, ucvrkávám, následují spoilery (!) ale nechat chvilkově zazářit starší Batmany i Supermany, hmm, tleskám, vždyť došlo i na toho nejprosluleji nerealizovaného, Supermana Nica Cage, zastaví se (možná naposled) Gal Gadot, i ten Momoa... a Clooney :D Mockrát jsem se nahlas zasmál, nechápu, že o premiérovém dnu bylo kino tak prázdné... Proti předchozím filmům tohoto DC univerza jsem měl kupu výhrad, pokaždé, i tu je mám, přesto by jim stálo za to dát ještě šanci, všem :-) 90% ()

dragon94

Po těch úvodních reakcích jsem to vlastně čekal horší. Ezra hraje svou dvouroli výborně, ačkoli jeho mladší já dovede být velice otravné. Batmani jsou super. Všichni Batmani. Ostatní členové Ligy už zde moc dobře nefungovali. Humor dovede být hodně ujetý, ale dost často dokázal pobavit, i když nedával moc smysl. Třeba při scéně s Iris u Barryho doma to bylo hodně divoký a nepřirozený. Ale nemůžu říct, že bych se u většiny gagů nebavil. I když ty mimina na začátku byli absolutně šílený megapřepal. Na druhou stranu první titulky, které odkazovaly na tu samou scénu, mě dost pobavily. Kara byla super a je škoda, že ve filmu neměla větší roli. Vlastně celé se to po jejím osvobození tak nějak rozpadne jako domeček z karet a film, který do té doby docela bavil, se zacyklí na jednom místě a vlastně se v něm už nic moc extra nestane. Myslím si, že se z té zápletky dalo vycucat mnohem mnohem mnohem víc. Přecejen šlo o zánik celého jednoho světa. Stane se tam sice jeden zvrat, ale ten jsem prohlédl už asi 10 minut dopředu, takže mě to vlastně vůbec nepřekvapilo. A to je vlastně ten největší problém jaký s filmem mám. Závěr je zkrátka hrozná nuda. Hodně lidí psalo o špatném CGI a ano musím říct, že v některých momentech (děti nebo zejména pak záběry na postavy z jiných světů) občas dost bije celá ta digitálnost do očí, ale během většiny filmu jsem byl s CGI spokojený. Mnohem víc mě štval soundtrack. Blba, kterého napadlo pouštět hudební songy během bitev, do kterých se vůbec nehodili, by měli okamžitě vyrazit. Nejenom, že ty songy nestály za nic, ale navíc se jim krásně podařilo zabít veškerou vážnost celé bitvy. Co se týče toho, že film měl být restartem pro celé universum, tak je to takový hodně divoký restart, který vlastně ani pořádně neproběhl. Možná se potitulkovou scénou snaží naznačit, že Barry těch pokusů o to vrátit vše zpátky udělal víc, ale pokaždé byl výsledek rozdílný než originál? I kdyby to tak bylo, tak vlastně pořád vůbec netušíme jak na tom jsme, takže žádný velký restart se vlastně nekoná. Celkově jsem byl s většinou filmu spokojený a zhlédnutí rozhodně nelituji. Škoda toho nevýrazného finále, protože kdyby bylo alespoň stejně dobré jako zbytek filmu, tak by to byly krásné 4*. Takhle jen 3* 65% ()

ondraondra

Ezra Miller mě odjakživa v roli Flashe bavil, takže jsem se na jeho samostatný snímek dlouhá léta těšil, a i přes všechnu kontroverzi jsem mu nepřestával věřit. Proto jsem rád, že mohu s čistým svědomím říct, že jsem dostal přesně to, co jsem si přál a po celou dobu jsem se usmíval od ucha k uchu. Film si bere to nejlepší z komiksové předlohy a navíc přidává boží vedlejší postavy a dokonale absurdní humor, který zároveň nezastiňuje vážnější scény. Musím sice uznat, že určité digitální scény ve finále působí až moc divně a strojeně, ale celkový dojem mi to nezkazilo. Chápu, proč se film lidem nelíbí, ale já ho prostě subjektivně miluju. ()

kklepkaa

Bylo to koukatelné a na DC i celkem zábavné. Rozhodně mě to bavilo víc, než prvních pár marvelovských filmů z čtvrté fáze. Ale ano, vykradačka marvelu je více než zřejmá. Ale Keaton mě fakt bavil. Jako hodně. Affleck je pořád stejná katastrofa. A bylo to až zbytečně dlouhé. ()

Lukyn007

Katastrofa to není, jádro příběhu je dobrý. Keatonův návrat potěší, ale jinak to je všechno. Digibordel a debilní finále to zbytečně kazí. Jestli tohle mělo být pro DC Endgame potažmo No Way Home, tak to se jim teda nepovedlo. ()

drackula

Prekvapivo dobré. A to naozaj nemám rád cestovanie v čase a podobné zápletky. Veľmi ma potešil Michael keaton a fan service, ktorý prekopal asi komplet DC filmovú históriu. Kam to všetko smeruje asi netuší nikto, ale tento konkrétny film som si užil. 80% HBO Max ()

JohnSmith

Čekal jsem, že to bude větší průšvih, ale bylo to celkem fajn. Sice mě strašně štval mladší Flash, ale jinak to šlo. Akce fakt pěkná a je jí dost. Jen ten multiverse s jinými hrdiny mě moc neoslovil. ()

Hollohlaway

Šíleně zmatený, jako vážně. Chaotické a divné. Naštěstí zhruba polovina je celkem fajn, Batmani jsou k sežrání a jakžtakž je to vtipný, ale dějová linka v podstatě nikam nevede, navíc to šílenství s multivesmírama a časovýma liniema už by vážně mohlo přestat. ()

Almásy

tak veľmi som chcel aby som bol z toho filmu nadšený! tak veľmi! ale bohužial, tento film mešká, pred 20timi rokmi by to bola panečku hitovica jak fras, dnes to v súčasnej konkurencii nemalo šancu uspieť. napriek tomu že majú Michaela Keatona- a propos najlepšia časť filmu a keď zaznie Elfmanov motív tak to šteglí gulky jak má. ale ináč roztomilo naivné, ale strašne staré. veľká škoda. ()

blackkocour

Svět se na prdel vobrací, ale přišla nehorázně šukující a kokotverzní zjištění, že moje černá maličkost dala super-teploušského filmu skoro plnej počet, a neměl jsem nutkání skočit ze Sochy hanby, ani vypíchat si oči drápamy, tohle je nefalšovaná sračkozábava, u které se squěle vysává koberec od chlupů z prdele, žehlí posrané trenky, vytírá rozbitá okna, a většina domácích povinností, které já nedělám, ale dokážu si představit že ano! Tranvestitová fleška možná i to mrtvý downerzum naspeedovala crackerem, a hopsinkovou štávou, a jako kdybych se ocitl v dobách reamiho spoder-manů, kočkoženy, a Daredebila, jako na počátku nového milénia, s ohyzdným gumovým CGI, prkeným hlavním obsazením.. tohle je přesně ten film, který bych viděl jako malý svišť obklopeným sbírkou DVDéček, papírových obalů na Digimony, a velkou čtvercovou televizí, vážejíc asi sto kilo, protože kdyby vám to spadlo na nohu, udělá z ní oliheň. Všichni tu nadáváte, jak je to prefabrikovanej produkt od Kostelce, jak je to totální finanční flop, a jak je to škaredý megahnusný svrab, co vám hnije u řitě. Hele, já nemám moc oblíbených buzno hrdinů, ale u Flešky jsem se bavil snad od doby prvního Ferdy-Mravence od Mrdvelu, a třetího Spajdr-Geye od Ramieho. Dost povedený vizuál, idiočnost hlavního buznumělce Ezra Millera, hravou režii a nesmrtelného Kýtna, jako Burtnovského Badmana. Kdyby tu byl ten Paradementní vesmír více vyhranej a vybavenej nejlépe ještě o George Clooneyho, a Christiana Beale, kterému by dost mrdalo na karbit, až by víc byl jako Patrick Bateman, a to by panáčku, bylo něco, ale chápu kapičíno Nespresso asi vydělá víc (what else?). Fajn, dám za pravdu, že všechno se už zdá troše zbytečné, když celý Snyderverzum se spláchne do hajzlu jako mrtvej křeček, obnoví se nová mísa mléčné studentsko-pečeťské galaxie, otevře se nový rámeček adventního kalendáře, a vše se začne odznova s Jakobkem Pistollí, ale prosím Jamesi, buď hodnej a milostivej pro kocourka, a dej Flešovi ještě poslední šanci.. to jste teda cumarádi, že mě necháte v tom samotného, parchanti! #uhorkovásezóna🥒 ()

fiLLthe3DD

Skopičiny rychlíka Flashe v alternativní dimenzi zde nebyly zpracovány tak povedeně, jako v animovaném snímku The Flashpoint Paradox , ale koukat se na to i tak dalo. Zejména návrat Michaela Keatona do role Batmana na mne hodně zafungoval a scény s ním jsem si užil na maximum - ani jeho digitální dvojník v bojových scénách mi tolik nevadil (byť nechápu, proč tvůrci neuzpůsobili roli pro herce sedmdesátníka, do akce ho přeci tolik zapojovat nemuseli). Velice mile jsem byl překvapen také výkonem Ezry Millera , jehož Barry (současný i minulý) mi byl tentokráte docela sympatický (skandály herce v potaz neberu). Dále mne potěšilo obsazení Bena Afflecka nebo Gal Gadot , kteří se zde vlastně rozloučili s úlohami superhrdinů v provázaném vesmíru od DC - neštvalo mne ani to, jak málo prostoru zde vlastně dostali. U koho to ale zamrzelo, byli Zod a Supergirl , u nichž jsem dle upoutávek předpokládal, že toho prostoru dostanou mnohem, mnohem víc - nestalo se a konflikt mezi těmito charaktery je podán dosti mdlým a zkratkovitým způsobem. Po technické stránce vypadá film relativně dobře (pominu-li tedy místy odpudivé digitální efekty). Skoro až přehnaná kýčovitost a barevnost pak snímku dopomohla evokovat styl komiksových kreseb. Dále mne nadchlo zpracování akce - záchrana Kary na ruské základně byla stylová. S finální bitvou jsem byl také spokojen, a to proto, že se odehrávala za bílého dne, zásluhou čehož byly souboje velice přehledné. Ano, světlo sice o to víc zdůraznilo odpudivé CGI, ale alespoň bylo vidět, co se děje, a ne jako v drtivé spoustě ostatních komiksovek, kde v závěru spatříte akorát tak h*vno kvůli tmavému nasvícení. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start