Liga spravedlivých: Záchrana světa

• USA Justice League: The Flashpoint Paradox
všetky plagáty

V této napínavé adaptaci komiksu z roku 2011 cestuje Flash v čase s cílem napravit klíčové události v životě své rodiny. Jenže to způsobí řetězovou reakci a dojde k vytvoření katastrofální roztříštěné alternativní reality, ve které Liga spravedlivých nikdy nevznikla a Superman není k nalezení. Uprostřed nového světa pustošeného nelítostnou válkou Wonder Woman a Amazonek s Aquamanem a Atlanťany se Flash musí spojit s mnohem krutějším a násilničtějším Batmanem i vládním agentem Cyborgem, aby se společně pokusili obnovit Flashovu původní časovou linii. (HBO Europe)

VanTom

Opět střetáváme Ligu spravedlnosti v paralelní časové ose (to už to v DC vážně jinak neumí?), která se odštěpila po vymazání Flashe z minulosti. Což vedlo k opravdu drsně temné přítomnosti na pokraji 3. světové, s Evropou zničenou konfliktem Amazonek a vodní říše. Mrtvých jsou milióny, schytá to i většina "metalidí", protože zajímavý scénář si nemusel brát servítky - a také konečně prezentoval Flashe jako schopného a zásadního superhrdinu. ()

cjmafia

Jelikož k nám v zimě 2014 dorazí seriál Flash, rozhodl jsem se, že se na něj navnadím tímto snímkem a docela se to povedlo. O snímku jsem si nic nezjišťoval a tak jsem byl velice překvapen příběhem, který se velice povedl. Děj zasazen do jiné reality byl skvělý nápad, realita je pěkně temná, tak to snad v komiksech umí jen DC. Máme tu pár pěkných akčních epických scén, desítky hrdinů a pana Waynea, ale tentokrát trošku jinak. Komiksový fanda by měl být potěšen 7,5/10. ()

filmmovier

Nejlepší animovaný JLA příběh. Nadupaný, s vymakaným příběhem, plným šokujících zvratů, překvapení, parádní akce a nádherné kresby, která je film od filmu lepší. Už zápletka s Flashem si říká o pořádnou pozornost, a když tam je navíc masakrózní Batman v krutym obleku (otec Bruce Wayna), Joker-ženská a v té druhé realitě je všechno tak krásně zvrácené, je jasné, že je to výjimečné dílo. Nemůžu srovnávat s předlohou, ale filmová verze je dokonalá - místy temná, akční, mnohem dospělejší než některé předchozí díly, třeba jako je Nová hranice. Holt fantastická týmovka za "všechny prachy". Já jsem naprosto spokojený a tento vývoj animčů DCU se mi líbí a jsem už moc zvědavý, jak dopadne Válka, protože tohle nemá chybu, obzvlášť co se alternativních hrdinů týče. 100%. ()

NinadeL

Nová hranice byla v pohodě (a měla Lucy Lawless), Krize na dvou Zemích přispěchala s pořádnou bandou záporáků, Zánik byl dokonale chladný a konečně The Flashpoint Paradox je epický. Touha Barryho Allena po jeho předčasně zesnulé matce otevřela bránu peklu, což poněkud připomíná lepší časy Cliva Bakera a tak to má být. Batman není, Kyborg na to nemá, největšími záporáky jsou císař Aquaman a krutá vládkyně Wonder Woman, jejichž svazek je smrtelným jedem pro celý svět. Řekněte Shazam! a podívejte se na tu krásu ještě jednou a znovu a znovu a nikdy vás neunaví. ()

hroubek

Další skvělý zářez od DC .Animáky od DC mám moc rád a jejich nejnovější kousek potěšil moje fanouškovské srdíčko. Oproti ostatním animákům co jsem od DC viděl je tento mnohem dospělejší a v jistém slova smyslu temnější.Čehož příběh využívá jak to jen jde. Alternativní realita je tady moc dobře ztvárněná a na působivosti jí dodává, že známé postavy jsou tady v protikladu oproti normálnímu(Slade, Luthor) a nebo jsou pozměněny takovým způsobem, že neznalec předlohy nemůže odtrhnout oči od toho co se děje. A že, se toho děje spoustu. Flash jako hlavní postava není vůbec špatný, a jeho příběh je dost zajímavý, přesto v průběhu děje odstupuje jeho příběh do pozadí, jelikož podpříběhy ostatních postav jsou mnohem zajímavější a pro vývoj příběhu nezbytně důležitější(Aquaman, Wonder Women, Batman a Superman). Je opravdu radost sledovat všechno co z příběhu vytěžilo, hlavně co se týče akce. Akce, která je velkolepá a hodně přehnaná, přesto velmi osvěžující.Hrdinové se mlátí hlava nehlava, vzduchem létají budovy, stroje, lasery a šípy, tečou proudy krve a nejeden hrdina umírá v bolestech a nejrychlejší muži si dávají závod o osud lidstva. Je toho trochu moc, ale finále je díky tomu skvěle vygradované.Pomyslnou korunku tomu nasazuje setkání v jeskyni, kdo viděl chápe o čem se zmiňuji. Parádní animák, který ukazuje neuvěřitelný potenciál komiksové vesmíru. PS: Už se nemůžu dočkat na další animák, který má vyjít letos v zimě s jménem Justice League: War. ()

• Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)
  • Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)