Liga spravedlivých: Válka

• USA Justice League: War

Mimozemšťané útočí na Zemi, a tak se partička těch největších superhrdinů - Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lanterna, Flash, Shazam a Cyborg - rozhodne spojit své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. Mimozemšťané útočí na Zemi a hrozí katastrofickou likvidací celého světa. Ve filmu Justice League: War se poprvé v historii schází partička těch největších hrdinů planety, kteří jsou odhodlaní bojovat za její záchranu. Když mocný Darkseid napadne se svou obří a nezdolnou armádou Zemi, skupina vykořeněných superhrdinů dříve narážejících na nepochopení a - v některých případech - i na pronásledování úřady, spatřuje jediný způsob, jak mimozemské invazi zabránit, v sestavení jednotného týmu. Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Shazam a Cyborg spojí své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. (HBO Europe)

ledzepfan

Obrovské zklamání a jeden z nejslabších DCanimáků. Po parádních "Doom" a "Flashpoint Paradox" (nemluvě o dvojdílu "Dark Knight return")přichází restart u kterého jsem snad poprvé měl pocit, že koukám na bandu vypatlanců. Jediné co funguje jsou vtípky a vzájenmé špičkování (hlavně okolo Batmana). Vše ostatní mi připadalo hrozně povrchní a vyprázdněné. Hrdinové DC ssebou vždy nesli něco navíc, nějákou psychologickou rovinu, myšlenku v pozadí nebo aspoň rafinovaný scénář. Tohle jsou spíše takové mythologicky vykořeněné postavičky, navlečené do slavných oblečků a usazené do tupě akčního (až stereotypního) scénáře, který vlastně ani nedává moc smysl. Je mi z toho až smutno a pevně doufám, že povolaným osobám brzo dojde, že tenhle restart zatím prostě nefunguje. :( ()

klerik

Fajn animák, kde konečne nejde o klasickú ligovú tímovku. Teda žiadne: Ja som Batman a toto je môj tím a zachránime svet. Všetci hrdinovia sa samozrejme stretnú a rozpútajú divokú akciu, ale celé skladanie Ligy je za pochodu a sprevádzané vzájomnými šarvátkami. Wonder Woman ma prvý krát presvedčila, že jej postava by bola použiteľná aj do moderného hraného filmu... ()

HiddenDragon

"Sleduj tohle Smrtaku, nebo jak si rikas ve World of Warcraft!" :-))) Dejove ani myslenkou nijak vyjimecny prispevek do serie JLA, coz je zvlastni u rezisera skveleho "Flashpoint Paradox" nebo "DKR" (2013). Ale co teda musim uznat, je to asi nejvtipnejsi dil, co zatim Warneri vyrobili :) Jedna se o uplny zrod Justice League, hrdinove se jeste vubec neznaji a potkavaji se casto poprve. Vpodstate uz tento "origin" toci Warneri podruhe - poprve to bylo ve velmi slusne "New Frontier" (2008), ktera byla zajimava svym retro prostredim. "War" cerpa graficky i postavami (novy hrdina Cyborg) ze zcela predelane serie "New 52", coz je od r. 2011 absolutni relaunch veskereho DC universa - predloha pro tento film od autoru Johns/Lee byla u nas vydana nakl. BB Art pod nazvem "Liga Spravedlnosti - Pocatek". Proti knize je zde rozdil v postave Shazama (ktery je tu misto Aquamana). Styl tvari (hl. Batmana a Supermana) mi uplne nesedi, ale da se na nej zvyknout. Co me ale fakt dostalo - jak uz jsem zminil - ty vtipne hlasky. Predevsim popichovani Green Lanterna a Batmana bylo jak ze skvele komedie. A i kdyz prvni pulka byla trochu prazdna - dokonce i hudba v akcnich scenach mi tu prisla mdla - druha polovina je opravdu jednou dlouhou "valecnou" vravou...a musim rict, ze se mi to libilo. Spousta efektu, vybuchu - ono taky tezke vybrat nejakeho vhodneho padoucha, ktery by byl rovnocennym protivnikem JLA, takze Darkseid byl celkem dobrou volbou. I kdyz jsem v samem zaveru nejak nechapal tu "zachranu" rukojmich, kterou si mohli uplne odpustit, za ty hlasky a napaditou akci tu ctvrtou hvezdu dam. P.S. Je to myslim prvni DC animak, ktery ma v titulcich dotacku - odkaz na prime pokracovani: "Throne of Atlantis" (2015). ()

liquido26

Takovéto zklamání jsem u animáků z dílny DC nezažil už hodně dlouho. Po nabušených snímcích jako Dark Knight Returns I a II nebo Flashpoint Paradox přišlo toto velmi slabé převyprávění původu Justice League. Kromě klasických členů tady máme i Cyborga a Kapitána Marvela, tedy postavy, které příliš v lásce nemám. Celý film se točí víceméně kolem nich. Trošku mě srala Wonder Woman, která právě přijela do Washingtonu a zmrzlinu si vynucuje mečem. Bohužel celý film je jen o tom, že naši známí superhrdinové v různých sestavách a různých městech likvidují obrněná monstra, která seslal na zem Darkseid, aby unášela lidi. Hlavním problémem je tedy špatný záporák a nevýrazný nenápaditý děj. ()

Tom_Lachtan

Hm.. Tak proč ne, že, za mě překvapivě dobře fungující, dokonce i jednotný vizuál všech superhrdinských filmů všech amrických komiksových animovaných adaptací (ach ano, i na tebe to padlo, nebohý Hellboyi) mě tentokrát tak neiritoval jako obvykle (možná je to i tím, že Wonderwomen má konečně dobře vypadající kostým a ne něco jako z béčkové pornoparodie). Sice je tu pořád spousta kravin a nedodělků, například absence jakéhokoliv smysluplného plánu a všechno se oderve jen a pouze pomocí rvaček a nikdo tak nedá vyniknout těm členům týmu, kteří místo tupé síly používají mozek (no dobře, ten je tam snad jenom jeden, chlapec netopýří). Ale to je vlastně úplně jedno, na animák pro děti je to pořád překvapivě kvalitní podívaná, při které mě skoro ani nenapadlo, že bych rád vykostil toho člověka, který rozhodl, že místo Aquamana bude přítomen poněkud debilní charakter Shazamův. ()

• Film je prvním počinem DC Animated, který využívá universum a kontinuitu nastolenou komiksem "New 52". (Caszidy)
  • V produkci DC Animated většinou propůjčuje Supermanovi hlas George Newbern, zde však namluvil postavu Steva Trevora. (Caszidy)
  • Kostým Wonder Woman byl pro film výrazně upraven. V komiksové předloze "New 52" totiž odhaluje opravdu hodně a nechává jen malý prostor pro fantazii. (Caszidy)