Liga spravedlivých: Zánik

• USA Justice League: Doom
všetky plagáty

Liga spravedlivých sestává z nejlepších superhrdinů a ochránců lidstva. Pro Temného rytíře však zároveň představuje ty nejnebezpečnější lidi planety. Batman proto sestavil super tajný nouzový plán pro případ, že by se některý z hrdinů vymkl kontrole. Když tato data ukradne skupina nových záporáků, musí se Liga připravit na střetnutí, které prověří sílu jejího spojenectví. Animovanému dobrodružství ze světa DC Universe propůjčili své hlasy v původním znění hvězdy jako Kevin Conroy, Tim Dally nebo Nathan Fillion. Připravte se na příběh, který obrátí vzhůru nohama vše, co znáte o Lize spravedlivých i o samotné podstatě hrdinství. (oficiálny text distribútora)

MrPierc

Na odpudivou jednoduchou grafickou stylizaci jsem si musel zvyknout. Začátek zajímavý, zápletka zajímavá a pak se to všechno sesypalo opět na stejnou nudnou hromadu, jako to bývá u těchto superhrdinských amerických animáků. Hned je jasné, že nikdo nezemře. Záporáci nenaháněli hrůzu ani nenávist. Někde za polovinou už dochází dech a finále je zase jako přes kopírák. Nevím, asi nejsem ten správný fanoušek komiksu a film je asi určen spíše pro mládež. Jako vzor týmové práce je pro děti tento film jako dělaný, ale jinak je až moc tradičně milý. Padouši byli potrestáni a Batman je zase nakrknutý. Nejzábavnější postava = Flash. ()

bartias

Osvědčená režisérka animáků se super hrdiny z DC Lauren Montgomery natočila další slušný animák se super hrdiny z DC. Nathan Fillion znovu mluví Green Lanterna, tou hlavní hvězdou je ale celá Justice League. Začátek je svižnější než konec, ale jako pohádka na dobrou noc je Liga spravedlivých: Zánik ideální. ()

agentmiky

Přijde mi, jako by tvorba DC animáků skákala nahoru a zase dolů. Oproti Krizi na dvou Zemích je to opět slabší díl. Čekal jsem tedy solidnější zápletku, která ale asi zůstala jen na papíře, příběh byl strašně předvídatelný. Akce se dostavilo přemíra, doopravdy si nemůžete stěžovat na nedostatek, protože se pořád něco děje a postavy ani nemají možnost se na chvíli zastavit. Ale ta výplň mezi akcí nebyla bůhvíjaká, dialogy se mi zdály chvílemi hluboké, měly nějaké poselství a silný dopad, ale v celkovém součtu spíše jen průměrné. Našlo by se zde pár momentů, z kterých jde mráz po zádech a v divákovi to zanechá nějakou emoční odezvu(například scéna na střeše mrakodrapu, kde je postřelen Superman kryptonitovou kulku), ale to je jen jedna kapka v moři, a to mi prostě a jednoduše nestačí. Batman by si podle popisu zasloužil větší prostor, připadalo mi, že ačkoliv se všechno děje jen kvůli němu, tak se na obrazovce stejně moc neukazuje. Závěr s bombou fakticky přehnaný. Ale drží se to pořád na linii JL Válkou. Za mě dávám 63 % ()

hroubek

Už, když jsem četl o čem to bude, tak jsem nadšením skoro slintal.A taky bylo proč.Zánik se krásně vyrovná Krizi na dvou Zemích.Než se stačíte posadit už se hlavní hrdinové řežou hlava nehlava.Po pár minutách nastoupí zápletka a stačí se jen dívat.Největší prostor si pro sebe krade Batman s Green Lanternem.A taky útok na ně je hodně povedený což platí taky pro útok na Martina a Flashe.Jedinou chybou je délka, která by měla být delší, aby se dalo lépe pracovat na psychologii postav a na vykreslení záporáků.Víc takovýhle filmu od DC Universe. ()

VanTom

Další povedený DC animák na pomezí 3 a 4 hvězdiček - nepřetržitá akce, živé postavy, jednoduchá, ale dostačující animace. Na druhou stranu se dospělý divák může až zastydět při sledování takovéto prostinké komiksové story s megalomanským padouchem a jeho zaručeným plánem na likvidaci členů JL, aby mu už nikdo nemohl zabránit v zničení jedné půlky světa a ovládnutí té druhé. Napětím jsem si okousal nehty na nohou, jestli mu to tentokrát vyjde! ()

• Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)
  • Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)
  • Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)