Liga spravedlivých: V pasti času

• USA JLA Adventures: Trapped in Time (viac)

Liga spravedlivých čelí největší výzvě – pravděpodobně nebude nikdy existovat! Proto musí zpátky do minulosti, aby zastavila Lexe Luthora, který chce zabránit vzniku zrození Supermana, Wonder Woman a Batmana. Superman a Liga spravedlivých zastaví zběsilé plány Lexe Luthora, který chce pomocí kryogenického záření vytvořit na Zemi nové ostrovy a ovládnout je. Během operace zamrzne Luthor v ledu a je po staletí považován za mrtvého. Ve 31. století ho však omylem probudí mladí superhrdinové - Karate Kid a Dawnstar. Luthor se zmocní starověkých přesýpacích hodin, které umožňují cestovat v čase. Díky nim se může vydat do minulosti, aby Supermana, Wonder Woman a Batmana zničil ještě před tím, než se stali slavnými superhrdiny. Ligu spravedlivých tak čeká nejtěžší úkol ze všech - musí si zajistit svou vlastní budoucí existenci! (HBO Europe)

Lovely.Bones

Proč ksakru ne Oliva? Proč jste to nemohli dát na starost Olivovi? On by z toho dokázal udělat něco pořádného. Takhle se to akorát tak řadí mezi další průměrné komiksové animáky. Animace je slušná, i když né nijak přelomová. Příběh je docela ok, a navíc nenudí. Nejlepší na filmu je jedna z postav, které jsem měl tu čest potkat poprvé. Dawnstar. Jak originální postava, s nápaditými schopnostmi a originálním lookem. Oproti tomu, druhý nový charakter Karate Kid je klišoidní a nenápaditá postava, která je ještě k tomu dost nesympatická. Jako mínus počítám ještě vynechání Green Lanterna, který se ve filmu, bohužel, vůbec nevyskytuje :-( Není to nejhorší, ale není to rozhodně ani nějaký skvost. Velký + je délka, protože, když to má pod hodinu, tak se opravdu ani nestihnete začít nudit ;-) ()

HiddenDragon

Jakasi detstejsi forma Justice League. Nemuzu si pomoct, ale styl kresby mi pripominal takove ty postavicky, co pridavali treba do cerealii Nestle :) Netusim, jakou novou serii timto filmem chteji v DC zacit. Je to uplne jine (nerikam ze spatne): od rezisera pres voice-casting po hudbu a animace. Jakoby zcela samostatna rada (ocividne taky vychazi z "New52" restartu - je tu Cyborg), ale zatim nema zadne pokracovani, takze kdovi. Na to, jak je to kraticke, se toho stihne v deji docela hodne. V bitve je zabit (tedy spise zmrazen) Lex Luthor, aby se po tisici letech nestastnou nahodou z ledu dostal a diky mocnemu Time Trapperovi, vladci casu, se mu podari zmenit minulost. Hratky s casem jsou naoko lakave, ale muzou zpusobit zmatky, kdyz se tvurci moc pusti ze retezu. Tady se to nastesti nestalo a clovek stale vi, co se deje. Misty je to sice trosku nelogicke (treba kde zjistil Luthor presny cas dopadu lodi se Supermanem do Kansasu), ale budiz. Je to proste akcni detska rychlovka, takze se leccos prehlizi. Justice League je zapojena celkem slusne, ale tentokrat jim jeste pomahaji Dawnstar a Karate Kid, dva pubertaci z budoucnosti, kteri zpusobili Luthorovo probuzeni. Akce je tu hodne, nektere efekty vypadaji opravdu pekne a hudba je naprosto jina nez je clovek u DC zvykly, ale libilo se mi to. Az na tu jaksi "mladsi" kresbu a feeling trochu jak z Nickelodeonu, tedy zadna krev ani brutalita, tak se na to koukat da. Skoda jen toho velmi otevreneho serialoveho konce. Vzhledem k absenci pokracovani (uz to bude rok), to moc nechapu...ze by "Trapped in Time" byl takovy propadak, ze to v DC tipli? Nevim. ()

Luk Skywalker

Přišlo mi to takové jednodušší, hlavně jsou tu zásadní chyby (zmrazený Lex Luthor) a nereálné věci (vystavené exponáty v muzeu by určitě nebyli funkční - zbraň či i samotné hodiny), takže to mohli scenáristé lépe vymyslet a klidně na to obětovat více času, čímž by film byl nejméně hodinový. Dvojice z budoucnosti - Karate Kid a Dawnstar jsou celkem noobové, i když se snaží. Ale pro děti to nejspíš bude dobrý, já hodnotím jako lehký nadprůměr a na případné pokračování se mrknu, když jsem to už načal. ()

JohnZ87

Tak tohle se povedlo! Neskutečné, jak zajímavý a poutavý příběh se podařilo vtěsnat do relativně krátké stopáže, která je opravdu využita na maximum a film ani chvíli nenudí. Potěší několik povedených vtípků i dobře zpracované hrátky s časovými paradoxy. Animace občas malinko pokulhává, ale to je jen drobná vada na kráse. 85% ()

Spiker01

Celkem obyčejný DC animák pro děti, navíc o cca 20 minut kratší než je běžné. Klasická Justice league s dvěma novými postavami z budoucnosti a bez Green Lanterna, kteří si to bezduše rozdají s jedním velice známým a posléze méně známým záporákem. Jedno shlédnutí postačí, pokud postavy znáte, nepřinese vám nic nového...50% ()

• Wonder Twins Zan a Jayna měli mít ve filmu krátké cameo ve Future Museum. To ale nakonec nebylo použito. (Caszidy)
  • Designéři postav Lynell Forestall a Danny Kimanyean zvěčnili své podobizny do snímku. Forestalla můžete poznat jako prodavače v pracovním plášti v General Store, zatímco Kimanyeana najdete jako řidiče s kšiltovkou s písmenem K ve scéně s padajícím mostem. (Caszidy)