Liga spravedlivých vs Mladí Titáni

• USA Justice League Vs. Teen Titans

Liga spravedlivých je napadena Legií zkázy při slavnostním otevření nové centrály. Do Wizarda vstoupí jakási temná síla a Lize spravedlivých dá velkou práci, než ho přemohou. Podivného démona vyženou z jeho těla až poté, co se do boje zapojí i malý Robin. Batman i ostatní však pro jeho akci nenachází pochopení, a tak je Robin odvezen do internátu, kde jsou v učení mladí lidé s nadpřirozenými schopnostmi. Robin je uražený a netouží se bavit s ostatními chlapci. Když se s nimi začne prát, s přesilou mu pomůže čarodějka Raven. Robin a Raven se pomalu sbližují. Zatím Batman a Cyborg zjišťují, co je to za podivnou sílu, která se jim postavila do cesty. Je to mimozemský démon Trigon, který se chystá ovládnou Zemi. (TV Nova)

VanTom

Arogantní Batmanův syn Damian potřebuje naučit týmové spolupráci, takže ho pošlou do školy / domova pro pubertální superhrdiny. Bál jsem se toho (+ "The New 52" univerzum moc nemusím), ale dětské postavy nakonec vůbec neotravovaly a dobře se doplňovaly. Zejména Raven, kolem jejíhož tajemného (pekelného!) původu se obtočila celá zápletka - zajímavá, i když už autoři fakt asi nevědí, s čím novým (obskurnějším a překombinovanějším) přijít. ()

HiddenDragon

Priznam se, ze to bylo pomerne osvezujici na to, jakou jsem cekal blbost. Kazdopadne je nutno rict, ze je to opravdu vice "TT" nez "JL". Osobne Teen Titans moc neznam - serialy jsem nevidel, jen "Trouble in Tokyo" (2007) - ale daji se popsat jako jakasi obdoba Justice League pro deti, kteri take bojuji s padouchy a bydli v mrakodrapu tvaru T :) V puvodnim serialu jsou to Robin, Beast Boy, Starfire, Raven a Cyborg. Protoze ale DC preslo na restart zvany "New52", byly nutne upravy. Cyborg uz je velkej kluk, takze skoruje za dospelaky v Justice League a misto nej je v tomto filmu Blue Beetle, ktery zije v jakesi symbioze se scarabeem na svych zadech. Starfire tu je pro Titany vedouci ci ucitelkou a Robin je prevzaty z nove batmanovske rady - ano, je to Damian, Batmanuv syn a fracek, kteryho bych nejradsi nakopal a pak s jeho vecne zamracenym ksichtem jeste vytrel podlahu O:) ale budiz :) Vsechno se toci okolo Raven, coz je dcera mocneho demona Trigona a lidske zeny, ktera vyrustala v magickem Azarathu. A jak uz to tak byva, kdyz mate za fotra "Satana", problemy na sebe nenechaji dlouho cekat :) Vsude se mnozi demoni, kteri "posednou" i Justice League, z niz se tak stavaji (na chvili) nepratele, proto to "versus" v nazvu. Meli by to byt zplozenci pekla a osobne mi prislo, ze animatori zkopirovali Impy z "Dooma" :) (toho snad zna kazdy, i kdyz vylozene nehraje pocitacove hry ;) Zaver pak ukazal napadite prisery jak z japon. serialu (mimochodem opet i videohra:) "Devil May Cry" (2007). Takze za sebe rikam, ze to pusobilo zajimave, jelikoz hruba sila zde casto efekt nema a na radu prichazi magie. V titulcich je jedna minidotacka (s Terrou), takze DC chce v tehle serii asi pokracovat. Neni to sice uplne muj salek kavy, protoze Teen Titans jsou proste plni "pubertalnich" problemu - (ne)oblibenost v kolektivu, odpor k autoritam, prvni sblizovani... Ale v teto solidni grafice s peknou hudbou to nepusobilo otravne ani na dospelaka a nektere momenty a hlasky se povedly. ()

Caszidy

Ale jo. Při té celkové bídě, která teď na půdě komiksových animáků vzniká, je tohle třeba přeci jen ocenit. Robin je samozřejmě klasicky otravný, jako v předchozích snímcích z posledních dvou let ( Son of Batman a Batman vs. Robin ) a ten taneční souboj na pouti by si sám o sobě zasloužil odpad!, ale dobré vykreslení Raven a solidní a hlavně neokoukaný záporák Trigon to celé táhnou nahoru. Jinak musím poznamenat, že kostým Starfire je jak z nějakého pornofilmu a při střetu s posedlou Wonder Woman každou chvíli čekáte (doufáte?), jestli jí někde něco nevypadne, ehm. Nevím jestli je tohle úplně cesta, jak učinit Teen Titans populárnějšími, spíš bych se zaměřil na odstranění otravnosti a infantilnosti některých postav (přestože samozřejmě cílovka je mládež). ()

Spiker01

Citelně chyběli Shazam, Green Lantern a Aquaman a vlastně by se to ani nemuselo jmenovat Justice League, jelikož je to prostě příběh Teen Titans s menší výpomocí JL. Lepší kousky střídaj horší, ale tohle je zkrátka až příliš tupé a mírnější krok vedle. Ale jsem rád, že dál rozšiřují new 52 animovaný vesmír, jen by to chtělo více ikoničtějších záporáků a celkově nějaký lepší příběh (tudíž asi větší hrozbu, kde by musela zasáhnout celá liga a ne děti)...5/10 ()

Shakers

Jedna s tých slabších častí Justice League. A asi preto lebo tu máme pribalený balíček Teen Titans, ktorý neviem prečo tu je, keď som si ho nepredplatil. Škoda, čo už. Mladý skratka neťahajú tak ako starý a ani nie sú tak zaujímavý. Síce nemôžem povedať, že by zaujímavý neboli, pretože som sa až tak nenudil, ale aj tak som trošku sklamaný pretože, som sa tešil na partu okolo Batmana a dostal som partu teenagerov okolo Robina, ktorý dostáva čoraz viac priestoru, či už tu alebo v Batmanových solovkách (Son of Batman, Batman vs. Robin, Batman: Bad Blood). 70% - 3* ()

• Film je volně inspirován komiksem "New Teen Titans: Terror of Trigon". (Caszidy)
  • Na comic conu v San Diegu bylo oznámeno pokračování/spin-off nazvané Teen Titans: The Judas Contract. (Caszidy)