Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

• USA Justice League: Crisis on Two Earths
všetky plagáty

Alternativní vesmírné dobrodružství navždy změní pohled komiksových fanoušků na jejich oblíbené postavy. Film Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích vypráví příběh hrdiny Lexe Luthora, který povolá Batmana, Supermana a další superhrdiny, aby mu pomohli zachránit planetu Zemi ze spárů ničemného syndikátu zločinců. V alternativním vesmíru bojuje hrdina Lex Luthor o záchranu planety, kterou ovládá ďábelská variace Ligy spravedlivých. Aby zachránil svou zemi, musí Luthor povolat na pomoc Batmana, Supermana a další superhrdiny, kteří mu díky svým výjimečným schopnostem pomohou vyhrát. V konečné bitvě, ve které se utká zlo s dobrem, půjde o více, než jen o čest. V sázce je osud obou Zemí, ketré musejí být v harmonii a hlavně zachování existence života vůbec. (HBO Europe)

Shakers

Zaujímavý a dobrý dej, hudba je tiež dobrá a akcie sú tiež dobré a hlavne je ich tu hromada. Superhrdinovia sú fajn, či už kladný alebo záporný, ale niečo mi tu medzi tou hromadou akcii a superhrdinov chýbalo. Zo začiatku to bolo fajn, zaujímavý príbeh, zaujímavé akcie, ale ku koncu mi to prišlo stále dokola to isté. 80% - 4* ()

Kothy

Tenhle díl se zabýval paralelními světy. Lex Luthor z paralelního světa přijde požádat členy JL o pomoc. V tom jeho je totiž on klaďas a JL jsou záporáci, kteří chtějí ovládnout svět. A to vše pomocí obří bomby. Každý člen se tu setká se svým zlým protějškem. No a nakonec spojí své síly a zabrání zničení všech Zemí. Škoda jenom, že to není o něco delší... ()

SonGokussj

Příběh velmi dobrý. Bohužel, provedení bojů... Za celou hodinu a půl se snad 2x stalo, že bych viděl kapku krve (a to jednou díky facce supermana prezidentovi...), nebo jakýkoli jiný projev zdolání protivníka. Všichni se tam bijí a nikdo neumírá, nikdo neomdlívá, všichni jsou z oceli, to vás po 1,5hodině mlácení přivede na myšlenku -> proč se vlastně bijí? Když tím nic nedocílí... . . Kvůli tomuto srážím hodnocení dost dolů. Jak jsem již řekl, příběh i nápad vcelku povedený, ale i tam bylo pár mezer. . . 45% ()

solid

Hezky, ale pozdě. Tuhle zápletku už měly Turtles Forever a navíc, tím že si nezahrávali s konceptem vše je obráceně, celek působil tak nějak lépe. Na druhou stranu, právě ty odlišnosti, až kolikrát ad absurdum měly detaily vyladěné natolik(dabing, rozdíly), že nakonec to nevyznělo vůbec špatně. Navíc moc pěkná animace a hudba. ()

MartinezZ

2.7.2010 ~ Pitomina naprosto nehorázného ražení. Nejdříve byli superhrdinové, pak už začaly docházet nápady a tak vznikali bizarnější a pitomější superhrdinové a nakonec někdo přestal brát prášky a vznikla tak skupina superhrdinů superhrdinsky konající superskutky proti superzlodušským skupinám superpadouchů sjednocených v superzlodušské superkonglomeraci. Naneštěstí nedostatek přísunu medikamentů pro zklidnění choré mysli zapříčinilo posun hranice nelogičnosti k limitně se blížícímu supernekonečnu. ~ Nejprve je nutné vědět, že nejsem fanda papírových komiksů, nikdy jsem jím nebyl a obliba tohoto žánru u mě skončila v raných dětských letech opuštěním Čtyřlístku, nemluvě tak o krátkodobém návratu k časopisu Méďa Pusík, kterýžto byl edukační pomůckou naší výborné francouzštinářky paní Kadlecové (touto formou zdravím, vědom si nepostřehnutelnosti tohoto pozdravu). S ohledem na to jsem nikdy nepochopil nadšení nad komiksy. Mluvím o papírových, ty seriálové a filmové jsou druh jiný, na ty se rád podívám (spíš na ty filmové), je to občas vtipné a hlavně akční a nemusí se u toho (nesmí se!) myslet. Končí den, spát se nechce není co dělat a jedinou možností zdá se býti pozorování rozkladu protější zdi? Ideální možnost pustit si nějaký zfilmovaný komiks a vnímat pohyblivé obrázky, potažmo hudbu. ~ Průser je, když narazíte na něco, co samo sebe popírá a chtě nechtě nutí přemýšlet, protože tolik nelogických hovadin zaměstná i mozek v úsporném režimu. První věcí je sesypání všech možných superhrdinů do dvou, navzájem soupeřících skupin. V jedné partě je tak Superman, Batman, Flash Gordon, Wonder Women, Green Lantern a další mě zcela neznámé postavy. Tuhle partu, stavící si někde ve vesmíru stanici, navštíví z alternativní reality Lex Luthor (... - tohle znamená kroucení hlavou s pozvednutýma očima), který sem schová nějakou super nezničitelnou energii, po které na jeho alternativní Zemi prahne alternativní skupina superpadouchů. Lex je tam samozřejmě ten hodný. Ona alter-skupina hajzlíků sestává z opaků našich hodných postav. Soví muž (...), zlý Superman (který se tu jmenuje jinak a je mi fuk jak), Super Women, zlý Lantern a další super blbé postavy. Naše skupina hodných musí Lexovi pomoci (i přes Batmanovi námitky, aby se na to všichni vyprdli) a alter-Zemi zachránit. "Skupina sviní" má totiž v plánu zničit planetu. ~ První totální hovadinou je nacpání všech (naprosto VŠECH) možných komiksových hrdinů do jednoho komiksu. Druhá hovadina je způsob, jakým se skupina rozhodne pomoci, třetí je opak postav a vůbec celá alter-existence. Soví muž je úplně vypatlaný, protože nehodlá zničit jen tamní alter-zemi, ale úplně všechny země ve všech realitách, čemuž mu sekunduje nějaká vlezlá super žena, úplně stejně vylízaná, ovšem bez toho, aby tento superdebilní nápad věděli ostatní alter-superzlouni. Super a alter-super se tak furt nezajímavě pitomě animovaně třískají po držkách, ačkoliv jsou všichni super a skoro nezničitelní. Superman (TEN SUPERMAN) několikrát přizná, že není nejsilnější z party (...), Flash v celém filmu vyzní jako úplný a zcela nepotřebný, ba dokonce zavázející idiot (...), během toho celého zbytečného vynuceného pitomého příběhu proběhne hromádka superfrajerských keců a jak jinak všechno dobře dopadne, protože většina zlounů se ve vteřině obrátí na relativní dobro (...) (...) (...). HOVADINA! () (menej) (viac)

• Scéna Batmanova příchodu ve zdvihači je téměř shodná s příchodem Ellen Ripleyové (Sigourney Weaver) v závěru filmu Vetřelci (1986). Také samotný zdvihač je variací na ten, který pro svůj film vytvořil James Cameron. (Elegnor)
  • V dokumentu o natáčení režisérka pro dabing hlavních postav Andrea Romano prozradila, že James Woods nahrál všechny své repliky pro postavu Owlmana přes satelit ze studia v Connecticutu. (Caszidy)
  • Dalšími členy Crime Syndicate, kteří se ale nepotkali se svými alter egy nebo nebyli zmíněni jménem byli Angelique, alter ego Hawkgirl, Black Power, alter ego Black Lightning, Model Citizen, alter ego Looker, Breakdance, alter ego Vibe, Sai, alter ego, Katana, Aurora, alter ego Halo, Extruded Man, alter ego Elongated Man, Vamp, alter ego Vixen, Fortuneteller, alter ego Gypsy, Captain Super, alter ego Captain Marvel, Uncle Super, alter ego Uncle Marvel, Manhawk, alter ego Hawkman, Mr. Horrific, alter ego Mr. Terrific, Mary Mayhem, alter ego Mary Marvel, Megamorpho, alter ego Metamorpho, She-Bat, alter ego hybrid Man-Bat a Catwoman, Warwolf, alter ego Lobo, Scream Queen, alter ego Black Canary, Archer, alter ego Green Arrow, Olympia, alter ego Wonder Girl a alter ega postav Wildcat, Sandman, Power Girl, Doctor Fate, Zatanna, Firestorm, Red Tornado, Blue Beetle, Cyborg a Swamp Thing. (Caszidy)