Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo

• USA Suicide Squad: Hell to Pay

V Belle Reve se něco chystá, což znamená jediné - chladná a vypočítavá vedoucí věznice Amanda Wallerová plánuje misi, kterou podstoupí jen ti zatracení. Je načase povolat do akce úderný tým padouchů, složený z ostřílených veteránů jako jsou Deadshot, Kapitán Boomerang a Harley Quinn. K těmto protřelým zločincům se přidají i nováčci Copperhead, Killer Frost a mistr bojových umění Bronze Tiger! Jelikož cílem mise je ukrást mystický předmět, díky němuž je každý ochoten riskovat život, strhující kombinace chaosu, střelby a nadpřirozených jevů je zaručena! Vydejte se na bláznivou cestu se Sebevražedným oddílem! (HBO Europe)

hroubek

Alespoň v těch animácích nakopává DC Marvelu pozadí. Suicide Squad: Hell to Pay nabízí přesně to co jsem chtěl vidět. Podrazy, záporáky, jenž si nebojí ušpinit ruce, krvavé akční scény, a hodně ujetý humor. Příběh má velmi slušné tempo a dobře pobaví, a neurazí. Objevují se zde méně známe postavy, což vůbec není na škodu, protože se s nimi dá mnohem lépe pracovat, než kdyby zde byly ty nejznámější padouši. Suicide Squad: Hell to Pay je velmi slušný animák, který fandy DC nemůže urazit. ()

Spiker01

Vynikající animák, který mě překvapil návazností na vynikající Flashpoint paradox. Chytlo mě to od začátku a už nechytlo. Vynikají postavy, skvěle napsaná zápletka a celkově prostě jeden z těch klasických kvalitativně kolísajících DC animáků, naštěstí zde se to přehouplo to té silné poloviny. PS : Nejvíc cool postava je rozhodně Tiger, s tím bych si dovedl představit další filmy.. ()

Ratemus

Jak řekl kolega Hroubek, alespoň v animovaných věcech je lepší Dc před Marvelem...i když ta a imovana Liga z minulého roku byla na pováženou. Filmový Oddíl tomu nesahá ani po koule, já osobně nemusím Oddíl ani v komiksové podobě takže od tohoto jsem nic nečekal a dostal jsem příjemnou celkem stravitelnou lehce nadprůměrnou akční zábavu. Spokojenost. ()

Shakers

DC animáky väčšinou stoja za to a toto je ďalší vydarený kúsok. Príbeh je pomerne jednoduchý, ale akcia sa opäť vydarila a toto zloženie Suicide Squad ma dosť dobre postavy. Hlavne Deadshot, Bronze Tiger a (zlý) Flash to tu ťahajú. Mimochodom celkom ma prekvapilo, že sem Flash dorazil s animáku Flashpoint paradox, kde ho zabil Batman. Toto je len ďalší skvelý prvok, ktorý zdobí DC animáky a ich kvalitu. 85% - 4* ()

Lachtaan

Rok se s rokem sešel a s tím i vzpomínka na to, jak hrozně rád sleduju nekompromisní DC animáky a jak každý rok omílám stejnou naivní větu, že se jim musím věnovat častěji. Nebudu ani tentokrát slibovat, že další neuvidím až v únoru 2023, ale upřímně můžu konstatovat, že i kreslený Suicide Squad spadá mezi ty opravdu kvalitní kousky, kde se nešetří krví ani známými postavami z téhle komiksové stáje. Jejich znalost díky Arrowverse se mi tu nemálo hodila. ()