Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

• USA Superman/Batman: Public Enemies
všetky plagáty

Země zmítaná potížemi přijala zoufalé řešení: Lex Luthor se stal prezidentem a Liga spravedlivých je ve službách vlády. Proti novému režimu se postavili jen Batman a Superman – a jejich neloajálnost je přesně tím, oč Luthor usiloval. Využil jejich statut vyděděnců, vyprovokoval proti Supermanovi skandál a konečně slaví vítězství nad mužem z oceli. Tento originální animovaný film DC Universe, založený na populárním comicsu Jepha Loeba a Eda McGuinnesse, natočený ve výkonné produkci Bruce Timma a opatřený hlasy herců z animovaných televizních seriálů Batman a Superman, včetně Kevina Conroye, Tima Dalyho a Clancyho Browna, překypuje politickými intrikami a akcí nabitými souboji mezi hrdiny, kteří bez výjimky věří, že právě oni stojí na správné straně zákona. (oficiálny text distribútora)

ledzepfan

Až se kvalitativní standard hraných comicsových adaptací dostane na úroveň DC animáků, dojde ve filmovém průmyslu k zásadní změně=Kinosály budou muset vyměnit čalouněné sedačky za umělohmotné, protože jev známý jako"divák chčijící si do kalhot" se stane zcela běžnou součástí kinokultůry ............. :) ()

Liznic

Určitě z toho šlo vyždímat víc a filmu by neuškodilo pár minut navíc a propracovanější scénář (na rozdíl od přímočarého Hulka, kde to bylo pozitivum). Film sbírá plusové body kde se dá: samotný fakt, že vidíme zaráz Batmana a Supermana, kteří se o prostor nemusí dělit s dalšími členy JL; silný a přesvědčivý padouch a velké množství dobrých, vedlejších superpostav. Ve výsledku se jedná o příjemnou žánrovou jednohubku. ()

Kothy

Opravdu nářez. Ale mohlo to být o něco delší. Lex Luthor se po krizi stává americkým prezidentem. Superman a Batman tedy musí spojit své síly a bojovat proti němu. Je na ně vypsaná odměna a Luthor na ně posílá hordy záporáků. Líbily se mi ty velkolepé bitvy. I to že tu byli netradiční členové Justice League. Taky se na Zemi řídí obrovský meteorit z kryptonitu, takže mají opravdu co dělat, aby tomu zabránili. "Bůh žehnej Americe!" :D ()

teutates

Moja okamžita reakcia po snímku... "to mne poser". Asi je zbytočné písať, že vidieť toto dielo na veľkom plátne v reálnom prevedení by potešilo nielen mňa. Len pri sledovaní tohto mi behal mráz po chrbte. Množstvo hrdinov, ktorý tuna "poletovali"... wow. Asi vo mne ešte stále drieme malý chlapec :) Ústredná dvojica pohromade... wow. Rád by som sa dožil dôstojného prevedenia týchto hrdinov na filmové plátna. 8/10 tých wow je tuna oveľa viac... (rivalita Lexa a Supermana, široký záber scenára...) ()

killjezor

Opět perfektní ukázka, jak se to má dělat. Už od počátečních titulků (asi jsme na to nějak ujetý) jsem se neskutečně bavil. Lutor byl pro mne jako prezident trochu silné kafe, ale ono to nakonec fungovalo. Přesně tak, jak od Lutora čekáte. Film má ale dvě slabiny. Na můj vkus je těch superlidí až moc a Batman byl takřka nezničitelný. Druhou věcí je celkové zklidnění v druhé půlce. Po šílené jízdě najednou ustoupí akčnější pojetí trochu do pozadí. Škoda toho. Nicméně si i tak tenhle film ponechává status parádního animáku. ()

• Všechna práce s herci probíhala v jedné místnosti, aby byla umožněna vzájemná interakce. (JORDY)