Liga spravedlivých: Zánik

• USA Justice League: Doom
všetky plagáty

Liga spravedlivých sestává z nejlepších superhrdinů a ochránců lidstva. Pro Temného rytíře však zároveň představuje ty nejnebezpečnější lidi planety. Batman proto sestavil super tajný nouzový plán pro případ, že by se některý z hrdinů vymkl kontrole. Když tato data ukradne skupina nových záporáků, musí se Liga připravit na střetnutí, které prověří sílu jejího spojenectví. Animovanému dobrodružství ze světa DC Universe propůjčili své hlasy v původním znění hvězdy jako Kevin Conroy, Tim Dally nebo Nathan Fillion. Připravte se na příběh, který obrátí vzhůru nohama vše, co znáte o Lize spravedlivých i o samotné podstatě hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Spiker01

Už to má takovou groteskní animaci, ovšem stále suprovej příběh a i postavy, které mě v hrané verzi ať už z traileru nebo předchozích filmů odpuzují, jsou tady hrozně cool (Flash a Superman). Ještě že je těch animáků tolik, stále je co dohánět a ačkoliv už byly i opravdu slabé kousky, u JL jsem se dobře bavil po celou dobu. PS : Podtitul "Legion of Doom" by byl poněkud výstižnější. ()

ptsd

Tentokrát do Justice League nemá jednoduché, pěkné vidět že i hrdinové dostanou na "prdel". Akce spousta, jen škoda že se ještě víc nezaměřili na postavy a závěr byl takový jednoduchý. Zdá se mi že každý JL dost táhne Batman. Chci víc prostoru pro ostatní, ale to se vzhledem k počtu postav asi dobře udělat nedá. ()

PauloZ

V tomhle případě měla J.L. možná až velké sousto, které během 73 minut nemohlo být podáno tím nejlepším způsobem. Ze všech těchto kreslených DC komixovek, co jsem viděl (a neviděl jsem jich málo), je tohle asi největší globální skáza se kterou se potýkají a má to jisté rezervy. Ovšem co si budem nalhávat, stopáš kolem 75 mint je u všech těchto filmů záměrně dodržena, protože základem je pobavit diváka, vytáhnout na ně tu "nostalgickou" kreslenou akční kanonádu, která je skvělá a přitom nepřestřelit jakýsi standard, možná i finanční náklady a neřešit příliš scénaristické díry. V téhle kinematografické podobě, je totiž scénář až na druhém místě. Nejsem zklamán, ale mohlo to být údernější. PS: Pro mě je Justice League asi potincálně zajímavější materiál než Avangers, takže doufám v jejich brzkou hranou podobu. ()

klerik

Napriek temnému názvu sa nejedná o nič extra šokujúce. Liga spravodlivých ostáva pestrofarebnou kolektívnou záležitosťou, ktorej akurát Batman (ako vždy doteraz) dodáva zaujímavý odtieň cynizmu. Vytvorenie zlej ligy (Ligy skazy) ma najviac iritovalo, pretože hneď bolo jasné, že veľa (priveľa) času hrdinovia strávia bitkami, bez toho, aby sa príbeh nejako podstatne vyvíjal. Bežná akčná vybíjačka, kde sú záporáci (a dokonca aj niektorí klaďasi) trochu natvrdlí... SUPERMAN: DOOMSDAY ostal neprekonaný. Zánik ostal "len" na úrovni LS: KRIZE NA DVOU ZEMÍCH... ()

JohnnyD

Spôsob, akým sa Bane rozhodol pokoriť Batmana by si zaslúžil aj samotný film, taký bol geniálny a zvrhlý. Škoda len že zvyšok filmu bol hlavne o akcii. V podstate sa skladá z troch akčných scén: úvodnej lúpežnej, strednej, kde sa záporáci snažia pokoriť superhrdinov a záverečnej s odvrátením apokalypsy. A príbeh uniká kdesi pomedzi prsty akcie. DC animáky idú razantne dole vodou a nedarí sa im to zvrátiť. Keď si spomeniem na dokonalý Justice League: The New Frontier (ktorý je na csfd modrý!!!) a jeho pomalú snovú retro atmosféru, tak sa len čudujem, kam to došlo. Oceňujem ale najmä Supermana inšpirovaného Christopherom Reeveom a sexy Wonder Woman a Star Saphire ... i keď možno povedať o animovaných postavách, že sú sexy? Hentai nepozerám. Fakt! ()

• Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)
  • Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)
  • Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)