Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

Blackhand47

Co je více nesnesitelného než jeden Ezra Miller? Dva Ezrové Millerové! Jeho osobní život z toho nyní vynechme, ale jeho pojetí Flashe není nikterak dobré. Humor filmu z toho bohužel vychází a vtipy se tak nesou v duchu rádoby trapnosti až bizarnosti. Tvůrci se v rámci popularity mnohovesmíru navíc snažili hrát na nostalgickou notu a přinesli klasického Batmana a v rámci cameí i další známé tváře. Příběh jako takový je jinak prostý, ale absence pořádného záporáka a onen humor s trapným Millerem tomu nepomáhají. Efekty taky žádná sláva, ale k tomu se animátoři vyjádřili: "Pokud to vypadá, že to někdo udělal za dva týdny, udělal to za dva týdny." Hodnocení: 45 % ()

Dexter1

Na novom Flashovi baví hlavne nostalgický Keaton, ktorý to aj po tých rokoch stále vie. Inak sa jedná o jednoduchú jednohubku, ktorá pobaví, ale nejaký hlbší dojem nezanechá. Humor, ktorý vychádza hlavne z postavy Flasha, lebo v podstate on je komickou figúrkou, miestami funguje inokedy zase vôbec nie. Treba určite spomenúť aj úroveň CGI, ktorá hlavne pri modelovaní tvárí je strašná a na film takýchto rozmerov veľmi nedostatočná. Treba spomenúť aj Muschiettiho prácu, ktorú proste nie je vidieť a zrejme by to mohol odrežírovať ktokoľvek... proste nejaký výrazný podpis nezanechal. Takto nejako sa lúči DCEU...uvidíme čo ten Gunn. ()

Trevor

Pomyje navarené pre vytretú zdegeneráciu - Supermana, teda Superrmanicu unesú do zlého bububu Russka aby celú russkú armádu, ktorú nedokáže poraziť zjednotený "demokratický" svet už viac ako 500 dní svojim trojmetrovým klitorisom zmietla z povrchu zemského mladá sebavedomá žena....zopár vtipných momentov a odkazov na staršie filmy, inak ďalšia obohratá platňa, tentokrát od DC. ()

higuain

Vzhledem k tomu produkčnímu peklu vlastně příjemný překvapení, že se jedná alespoň o průměrně fungující atrakci na jedno spláchnutí. Kdo ale čeká na nějaký souvislý příběh a celistvý film, ten má samozřejmě smůlu, v tomhle ohledu je to neucelený bordel, na němž je znát, že se spoustu let škrtalo a přepisovalo pořád dokola a nikdo pořádně nevěděl, co bude výsledkem. ()

kinderman

"To absolutně nedává smysl," řekne v závěru novinář po prohlášení titulní postavy a má naprostou pravdu. Ale téhle komiksové hovadině nelze upřít zábavnost a po dlouhé a nepříliš produktivní pracovní poradě jsem asi něco podobného na vyčištění hlavy potřeboval. Nad marvelovkami jsem zlomil hůl a ani restart DCU mě až tak nezajímá, tohle slepé střevo jsem si ovšem v kině užil právě s vědomím, že už nebude mít žádné pokračování. ()

BoredSeal

Asi nejsem jediný, koho na Flashe (naštěstí ne do kina, na HBO Max) lstivě nalákali tvůrci skrz návrat Keatona jako starého Batmana a - Keaton ušel. Samotný nápad připomenout Man of Steel (asi posledního snesitelného filmu z DC) v jiných podmínkách je fajn a velmi mě bavily na znalce filmové historie cílené vtipy s alternativními vesmíry, kde existuje nenatočený Superman s Cagem (bojující s obřím pavoukem tak, jak to vyprávěl Kevin Smith), je těžké takovému přístupu odolat. Samotný film na takovou stopáž je ale nedostatečně dobrý, efekty a výtvarná podoba především finální bitvy je prostě příšerná a hlavní představitel je (jako teenager) těžce snesitelný. ()

William_

Zas bych ty recenze krotil. Být to MCU, má film nahned 79% a schválí se do nebes i když byl co se týče CGI naprosto odporný. Tady byl film taky po CGI stránce odporný, ale najednou to všem vadí. Po herecké stránce se ve filmu neskutečně vyřádil Ezra Miller a i přes jeho trapné manévry v osobním životě ho tady musím vyzdvihnout, neboť film neskutečně tahá. Keaton byl skvělej i přes jeho menší stopáž v tomto filmu. A ani mi moc nevadil Affleck, na jehož Batmana mám averzi. Příběh kýčovitý a po 30 minutách odhadnete o co půjde. Ale to není ta přidaná hodnota tohoto filmu, ta tkví v úžasných dialozích a skvělých nápadech, které jsou především v první půlce filmu, která je všeobecně lepší než ta druhá, která se utápí v nudném a příšerně vypadajícím efektům. Samotné finále už bylo lepší ale to nebudu spoilerovat, čeká nás jeden velký návrat, a nebo ne? Celkově se mi film líbil, i když své velké mouchy má, ale tak hrozné to nebylo a "šedé hodnocení pod 70%" si nezaslouží. 7/10. ()

Chen

Camea jsou fajn (tedy, ne ta digitální), Ezra taktéž (škoda, že si kazí kariéru svým chováním v osobním životě), příběhově to není špatné, ale hodně kazím dojem (mírně řečeno) nedoladěné triky. Je to slušná komiksovka, ale nejde o takovým zlom, jak nám bylo slibováno. ()

M.i.k.e

Snyderova verze Justice League ukázala, že Flash může v pohodě fungovat jako plnohodnotná postava a ne jen jako ztřeštěný sidekick sloužící jako zprostředkovatel infantilního humoru. Na jeho sólovce je pak vidět, že její vývoj nebyl úplně jednoduchý a nakonec zůstala rozkročena mezi těmito dvěma polohami a ne vždycky to úplně funguje. Přitom kdyby se tvůrci rozhodli jít vážnější cestou, měl Flash šanci být jedním z nejlepších filmů umírajícího DC universa, protože jak rodinná linka (byť lehce patetická) tak vše okolo multivesmírů a cestování časem tu funguje překvapivě velmi dobře. Jenže pak jako by tvůrcům přišlo, že je to celé až moc vážné a nemuselo by to správně oslovit jejich cílovku a tak to vždycky rozbijou něčím co by si v klidu mohli odpustit. Přitom Flashova cílovka není úplně zřejmá. Chvilku se míří na mladší publikum, aby následně přišla taková nálož nostalgie, kterou ale nemůže ocenit snad nikdo pod třicet. Osobně sem měl po trailerech od Flashe skoro až nereálná očekávání a i když sem nakonec dostal jen část, finální produkt není ani zdaleka tak strašný jak napovídaly některé recenze a slušně sem se bavil vlastně celou dobu. Musel sem sice jít Flashovi v určitých momentech hodně naproti, ale on to ve finále nebyl zas až takový problém. Koneckonců, když porovnám tenhle kousek s tím co nám servíruje Marvel po Endgame, je Flash podstatně zábavnější než cokoliv s čím Marvel vyrukoval (s výjimkou třetích strážců) v posledních třech letech...70% ()

Vyhy

Neurazí, ale také nenadchne. Příběhově fajn průměr, ale ty efekty. Hrát takovou hru, tak řeknu, že je skvěle udělaná (a to jsem možná nějaké hry teď urazil), ale na film, to jednoduše jako hra vypadá dobře. Vážně nepovedené v rámci digitálního bordelu. Ezru moc jako herce nemusím, ale tady mi kupodivu nevadil a interakci s jeho osobou z jiného vesmíru jsem si docela i užíval. Jen Michael Keaton si zasloužil lepší comeback než v takové slátanině. ()

Lenka.Vilka

S Flashem nemám žádný problém. Tedy, tohle bych asi napsala pár let zpátky, než se celý DC začalo hroutit a Flashe jsme dostali až v moment, kdy na jeho ději nejspíš zase tolik nezáleží v rámci něčeho většího. A jelikož každý hrdina má svůj ikonický moment. Flash má Flashpoint. A jelikož mám Flashpoint ráda (čti četla jsem ho a nemyslím si, že to seriál Flash posral). Tak jak se to povedlo? Vlastně moc. Po dějové stránce je lepší první polovina, protože si víc hraje s postavama. Dokonce tady dostaneme zajímavě zabalený origin a je to celý postavený na Barrym. Ano, druhá polovina má (na mě moc dlouho) rubanici, ale zároveň blbnutí dvou Flashů. Flash strašně zábavný film a s překvapivě příjemný humorem. Ale má jeden velký problém. A že tohle někdy napíšu ke komiksovce, mama mia, to by mě nikdy nenapadlo! Tohle byla tak komiksová komiksovka, že jsem si občas připadala, že nekoukám na film, ale čtu komiks. S čímž je ale zároveň spojené to, co jsem psala na začátku. Že film působí jako příběh, který by někdo mohl napsat a vydat s tím, že děj vlastně nic neovlivňuje a je to jenom taková jednorázová srandička. Což mi nedělá problém, nutno dodat. Jenom je překvapení, že se toho dočkám zrovna v roce 2023. Ale jo, za mě fajn. Vzhledem k tomu všemu kolem natáčení jsem měla strach. Ale dopadlo to dobře  :) ()

Rocky88

V rámci Snyderverse jsme měli dostat Flashpoint, zbylo z toho bohužel tohle. Celkově je tu spíš více věcí, které člověka nepotěší, než naopak. Už začátek s miminy je opravdu jak vystřižený z Bláznivý střely a jen jsem čekal, kdy se v záběru objeví Drebin s Nordbergem na schodech. V kombinaci s opravdu amatérskými CGI si člověk musí klepat na čelo, jak v této době může vůbec něco takového dostat zelenou. A podobných situací je tu víc, prostoru tomu však více věnovat nebudu. Miller mi do role vždy sedl, jeho existence z Keatonovského vesmíru je bohužel nevysvětlitelně otravná a natvrdlá. Zbytek je ovšem kupodivu snesitelný. Ostatní superhrdinové zde existují a jejich vytíženost je alespoň nějak vysvětlena, akce ujde (ale nic kulervoucího či hustodémonskýho, batmanovská akce je ovšem super), alternativní události jsou taky fajn. Špagetový vysvětlovák o nelineárnosti času je v dobrém smyslu vtipný, jen to není dobře uchopeno po stránce scénáře a závěrečná multivesmírová srážka je asi výsledek toho, co zbylo z rozpočtu (ovšem nápaditost to má, Nikýsek Klec musel radostí stříkat na všechny strany). Pachuť zbytečnosti (důsledek zrušení Snyderverse) je ovšem silná. Gag, který nikam nevede. ()

cariada

No nečekal jsem nic a první půlku dostal spíš komediální frašku. Pak se to pěkně rozjelo a konec byl velmi pěkný mnoho vesmír mě hodně bavil. V podstatě jsme celý film sledovali ne jednoho, ale rovnou dva Flashe což bylo poměrně originální. Postava Batmana tu byla celkem snesitelná ( není to můj oblíbenec). Hlavní dvoj roli mohl ztvárnit někdo jiný, místy byl celkem otravný, a dalo práci si na něj zvyknou. Neúspěch filmu jen podtrhuje přesycenost komiksových hrdinů. ()

bourec

Vůbec sem si nemyslel, že když Andy natočil parádní dvoudílnou hororovou adaptaci knihy od Kinga, že se mu povede i Flash. Nepovedl. První přešlap je unylej ksicht Ezry. Herec vhodnej do rolí bizárních postav showbyznysu. Komiks to byl zřejmě jeho poslední. Protože jenom idiot by ho ještě někdy nechal něco tak zkurvit. Pak mě prásknul do očí naprosto blbej příběh, kterej nikoho nestrhne. Některý scény sem už taky někde viděl. A tak hvězdy tady filmu zajistil Michael Keaton, protože ten tady působil jak zjevení z jinýho filmu. Jinak srajda pro mimina. 30%. ()

C0r0ner

Chápu, proč je to v modrých číslech, jako třeba čtvrtý Thor. Tohle opravdu není pro každého, nicméně mně ty schválně přestřelené filmy vůbec nevadí, naopak. Zvlášť když je to plné hravých detailů jako Cage Superman a padající mimina. 85% ()

necisty

Jedna z posledních částí DC vesmíru započatého Zachem Snyderem, u které můžu s klidným svědomím říct, že mě neurazila, trošku dojala, ale bohužel nedorazila. To už ale asi po definitivně uzavřené cestě nemůžu chtít a tak se s tím spokojím, uvědomím si, že Aquaman už ani tohle nedokáže a budu spokojeně a střízlivě vyčkávat, co nám za dlouho přinese vedení Jamese Gunna. Bojím se, velice se bojím. Protože Zach dokázal tomuto všemu vdechnout lákavou temnotu, kterou tito hrdinové mají mít, a kterou Marvel dokázal napodobit jen v závěrečných Avengerech. James to podle mě neumí. Uvidíme. Každopádně zde byl super návrat starších Batmanů, za mě chyběl samozřejmě Christian, ale závěr se povedl. Erza to hraje na jedničku, a pokud vyloženě nikomu neubližuje a na to natáčení dojde, tak mu prosím ještě dejte šanci. Škoda, převelice škoda, že už nic dalšího s nimi neuvidíme. ... GA Cinema - předpremiéra ()

Juto

Začnime od toho podstatného: od scenára. Príbeh je základ pre súčasný superhrdinský film bez žiadneho prekvapenia. Obsahuje humor, ktorý je vo filmu prehnaný, ale najviac mi vadil mladší Ezra Miller, ktorý je až neznesiteľné otravný. A ešte kontroverzným prvkom tohto filmu sú nepochybne vizuálne efekty, ktoré sú z polovice dosť zlé. Som sklamaný aj s postavy Supergirl, ktorá je v príbehu úplne zbytočná. Film má rýchle tempo a veľa akcie, už od začiatku stopáže, čo oceňujem. Čo ešte      oceňujem je vzťah Flasha s matkou, lebo tieto scény fungujú veľmi dobre, ale na výborný film to nestačí. Je to priemerný superhrdinský film. 6/10 ()

Martrix

Je to tak přeftípkované a nablblé, že Flash působí spíš jako parodie komiksového filmu. Barry byl vcelku zábavný v kontrastu s předrsnělými členy Ligy, ale teď už je jen otravný. Překonává ho v tom jen jeho mladší já. Ale to není nejhorší. Hrátky s mnohovesmírem a časem? Znovu a znovu? Omlazování/digitalizování herců a prolínání postav z různých filmů? UŽ ZASE? To vše v kombinaci s digibordelem pofidérních kvalit a tím, že jen málo co dává ve Flashovi smysl, dělá z tohoto filmu další DC srajdu. Ani tady sice není špatně všechno, ale rozhodně nejde o nastartování lepších časů DCU. A ani se to nepovede, dokud bude hlavním kritériem pro výběr scénáristy jen to, aby neměl péro. PS: přestože je úroveň některých triků mizerná, nedivím se hercům, že stávkují a chtějí smluvně ošetřit jejich digitální kopírování. Tady se řádilo hodně. ()

Ondatra

Poslední dobou si říkám, kam ten DC půjde ještě dál. Protože každý film, co šel v posledních letech do kin, tak ani jeden mě nějak extra neuchvátil ani nezaujal. A Flash není výjimkou. Příliš dlouhé, nic moc příběh, záporák taky nic moc a pro mě zbytečné. Podle mě stačí, kdyby byl jenom seriál a film by vůbec nedělali. Takže za mě DC zase zklamalo. 4,5/10 ()

PavelVanekArt

Flash mě prvním oznámením nezajímal. Pak mě trailerem nadchnul a u filmu už to byla jen ochablá erekce, kde občas ťuklo v buřtíku, když se objevila jiná postava než Flash. Tohle měl být fan servis po vzoru No Way Home, ale místo toho tu máme Batflecka, kterej se očividně nudí (jak doma, tak v práci), dvě vteřiny katastrofální Wonder Woman, dvojnásob Flashe, kdy stačí bohatě jeden Ezra na plátně (nic proti jeho výletům na Floridu a ani, že je pravděpodobně šedesáté osmé pohlaví - nikdy mi nevadil), digitální Nick Cage jako Sperman (ano, Sperman), celkem ucházející Super girl a jako zlatý hřeb večera Michaela Keatona a jeho Batmana (nikdy jsem nepochopil hype kolem jeho filmů, ale budiž, asi jsem na to moc mladej vajčák). Keatonův Batman hrál prim a byl na celým tom digitálním bordelu to nejlepší. Jo, a George Clooney mě pobavil/potěšil. Ta zvrácená kurva ve mně totiž miluje film Batman a Robin (i když je to zaručeně nejhorší Batman co kdy byl). Technicky je to odpudivější než deset verzí Snydera. Škoda. 2* a.k.a 40% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start