Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

• Slovensko Honba za pokladom: Kniha tajomstiev (viac)

Pre Bena Franklina Gatesa (Nicolas Cage) nie je história iba suchým výpočtom toho, čo sa v dávnej a zabudnutej minulosti udialo. Pre neho je história živá, vitálna, a občas ponúka možnosť nájsť neuveriteľné poklady. Po ohromujúcom nájdení pokladu templárov sa Ben stal najznámejším hľadačom pokladov na svete, hoci on dáva prednosť označeniu „strážca pokladov“. Najnovšie sú Ben a jeho otec, univerzitný profesor Patrick Gates (Jon Voight), ohromení nálezom dlho stratených stránok z denníka Johna Wilkesa Bootha, vraha prezidenta Abrahama Lincolna. Denník sa uňho našiel, keď ho zabili, ale niekoľko stránok v ňom chýbalo a nikdy sa nenašli. Až teraz. Informácie na nich prinášajú šokujúce odhalenie o tom, že ich predok, Thomas Gates, sa podieľal na atentáte na prezidenta Lincolna. Ben sa musí so svojou, teraz bývalou priateľkou, archivárkou Abigail Chaseovou (Diane Krugerová) a technickým čarodejníkom Rileym Poolom (Justin Bartha) vydať na dobrodružstvo, ktoré ich zavedie až nebezpečne blízko k veľmi hľadaným miestam vo Washingtone D. C., v Paríži, Londýne a v srdci Ameriky. Ako Ben, Patrick, Abigail a Riley odhaľujú ďalšie stopy, ktoré hrozia tým, že celé dejiny a ich životy prevrátia hore nohami, mení sa ich hľadanie pravdy na honbu za možno najtajomnejšou a nastráženejšou knohou na svete, ktorá je kľúčom k legendárnemu pokladu. Patricka šokuje, keď Ben použije pri hľadaní tajnú zbraň – svoju svojráznu matku a Patrickovu bývalú manželku, profesorku lingvistiky Emily Eppletonovú (Helen Mirrenová), ktorá s Patrickom neprehovorila 32 rokov. Rýchlo podľahnú kúzlu tajomna, ale ich tím nie je jediný, kto po poklade pátra. Muž, vďaka ktorému sa Ben o existencii stránok dozvedel, Mitch Wilkinson (Ed Harris), musí odhaliť vlastnú rodinnú históriu. Jeho zámery však nie sú také počestné, nejde mu len o to, aby poklad objavil. Tak sa ocitne v strete s ostatnými, ktorí sa pokúšajú zistiť, aké tajomstvá ukrýva spola obhorená stránka denníka... (TV JOJ)

rozbris

Velmi dobré dobrodružství lovců pokladů. Při filmu se pobavíte, přiučíte z historie, shlédnete dobrý efekt a hooodně zlata:-) Bavil jsem se rozhodně na víc než 70%. Doporučuji. ()

SkyLukey

Potěšilo mě, že se na plátně objevili ti samý herci. Nicolas Cage je mým oblíbeným hercem a opět nesklamal. Kniha tajemství je stejně jako jednička mířená spíše pro americké publikum a jejich historii. Takže některé souvislosti a maličkosti českému neznalému divákovi můžou vyznít jako nesmysli. Často jsem si říkal, že žádná překážka pro Benjamina Gatese coby Nicolase Cage není překážkou a vše zvládne s klidnou rukou a jistotou, přeba to, jak se dostat do Bílého domu nebo jak hravě unesl prezidenta. První díl Lovců pokladů bych rozhodně kvalitnější a opět se potvrzjí mýty že pokračující a navazující filmy nikdy za nic moc nestojí. ()

jondoe

velka vyhoda thoto filmu kde hrdinovia vlastne riesia veci tak jednoducho ze to je vllastne uplne nemozne a aj nelogicke je to ze ma spad.mne sa to paci. ()

killjezor

Bohužel tohle pokračování na některých místech strácí svou lehkost a některé dedukce mi příjdou až moc nelogické/samoúčelné. Holt asi nejsem tak velký historik, jak bych měl pro tyto snímky být. Humor se taky někam vytratil a hlavní záporák je až až moc záporný na to, jak skončí. Pro mne osobně dost zklamání. ()

Herráček

Celý je to trochu přetažený, ale Disney odjakživa točil pohádky a tohle nevypadá jinak... Pohádce se dá opustit i pár hereckých přešlápnutí tu toho, tu onoho... Ale s tím koncem si ze mě snad zase dělají srandu... Takovej přeslazenej happy end nesedí snad ani pohádce... ()

Wally

Vůbec to nebylo špatné a docela jsem byl mile překvapený. Už jen vzhledem k tomu, že se pokračování málokdy podaří a v hlavní roli je N. Cage. Kupodivu jsem se ale bavil po celou dobu a film docela rychle odsýpá. je zde sice strašná spousta nesmyslů a někdy se tomu prostě nezbývá než už jen smát, ale když se přes tohle přenesete, tak nebudete zklamáni. ()

Han22

Stejně jako první díl mě to bavilo a bavilo mě to moc. Tohle je prostě klasický dobrodružný film o pátrání o pokladech, má sympatické postavy (hašteřící se rodiče, přicmrndávač, krásná holka a neohrožený hrdina), trošku humoru, trošku akce, trošku luštění rébusů. Mé srdíčko zaplesalo při over the top scénách jako vloupání do Oválné pracovny nebo únosu prezidenta a bylo nadšené závěrečnou půlhodinou v jeskyni plné pastí (zvlášť ta obří deska se povedla). Takže brak nebrak, tohle mě baví a bavit bude. ()

Ivusha

inu o dost slabší než první díl, který se dal v pohodě sledovat a byla to i nenáročná zábava...:) i tak je to ale zhlédnutelné ()

iXtr3m3

Ešte lepšie ako jednotka. Pridalo sa na tajomstvách a odhaleniach, výprava opäť potešila, určite dvojica z tých nejlepších filmov od Cage-a v novom tisícročí aj napriek tomu, že Windtalkers ale najmä Lord of War boli samozrejme úplne iná liga. ()

Fary

Davam tomuhle pocinu ***, ale s tezkym srdcem. Primarne, protoze mam celkem rad Nicolase Cage v roli stistkarskeho Bena Gatese, pak protoze je u filmu opet povedena hudba no a hlavne proto, ze mam proste tyhle honicky za dobrodruzstvim tak nejak rad. Kdybych mel srovnat dvojku a jednicku, vyhrala by to na cele care jednicka. Dvojka uz nema tak pekne vymysleny dej, divak uz navic tusi, jak to cele skonci a myslim, ze i zazracna dusevni promena padoucha v zaveru filmu mi ponekud nesedla. Secteno podtrzeno - dobry film pro prijemnou chvilku oddechu. Nic vic, nic min. Komu se libila jednicka, podiva se i na tohle rad. Komu jednicka nesedla, nemusi myslim s dvojkou ani ztracet cas. Ostatnim doporucuji alespon to zkusit. ()

1860

Celej film, sem čekal na onu zmiňovanou tajemnou knihu a že se konečně dozvím, kdo zabil kennedyho a jestli ty amíci nám nakonec o měsící nekecali.. bylo pro mě velkým zklamáním, když se kniha, která je i v názvu, objevila ve filmu pouze na pár sekund a já se z ní nedozvědělvůbec nic.. a hodnocení filmu? Indiana Jones pro chudý.. hodně chudý.. ()

baXter

Skvělý film. Význam slova skvělý je myšlen nějak takto: Skvělý na zabití dvou hodin a přitom se alespoň nenudit. Je to lepší než si házet míčkem o zeď nebo skákat na trampolíně, ale na druhou stranu existují lepší činnosti, které by se daly dělat a samozřejmě i lepší filmy. Hned po zpátčce červeného ferrari divák prakticky ani neví o čem že to bylo, alespoň tak jsem dopadl já. Skvělé na odreagování se od reálného světa a skvělé pro koukání v HD rozlišení. Tím bych skvělé uzavřel a špatné stránky filmu bych přenechal na ostatních komentářích. ()

Castorr

Druhý díl Lovců pokladů se veze úplně na stejné vlně jako předešlý díl. Ani horší, ani lepší, bez nápadu, ale podívání na nědělní odpoledne to je dobrý. ()

Teg

Pominu li, co dělá zlaté město jihoamerických indiánů pod Mount Rushmore, tak mi nějak vypadlo, jak vlastně mělo nalezení toho pokladu dokázat že pra...dědeček neměl prsty v Lincolnově smrti. ()

Stružák

Pokud jste neviděli jedničku, tak hvězdička navíc. :-) Pro ostatní je to defakto identický film jak první díl. Ne špatný, ne nezajímavý, ale prostě máte pocit, že se dívate na jedničku znovu. :-) ()

Holina

O mnoho horší než první díl, který jsem přijal s výhradami, ale zas tak zlý nebyl. Toto je podle mě pro sérii něco jako pro Dannyho parťáky dvojka. Prostě přitažené za vlasy až běda, jakoby tvůrci už nevěděli roupama co by vymysleli za kravinu ()

Rssa

Stejně lehce nadprůměrné jako první díl. Jistě, je spoustu lepších filmů, s lepšími a hezčími herci a herečkami, ale zase je obrovská spousta filmů horších. Proto absolutně odpovídá zdejší hodnocení, 65 % ()

dopita

Film má stejně jako první díl určitou zábavnost a kde kdo by řekl šmrnc, takže docela dobře uteče. Jenže scénář, kterej nestál za nic už minule, je tentokrát ultradementní. Už je těch nesmyslů prostě moc. Navíc Nicolas Cage je ňákej znuděnej a Diane Krugerová naprosto nezajímavá, navíc na rozdíl od prvního dílu nesympatická. Jedinej kdo si roli užívá je Jon Voight. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (viac)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (viac)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (viac)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (viac)