Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

Radek99

Když chtějí Britové zparodovat nějaký žánr a filmy k němu se vázající, nenatočí crazy Bláznivou střelu, ale něco mnohem více sofistikovanějšího. Jednotka příliš rychlého nasazení cituje Lynchovu Ztracenou dálnici či surfařský Bod zlomu a paroduje celou řadu akčních filmů - Mizery počínaje a hororovým Vřískotem konče. Tam, kde paroduje, je velmi silná, tam, kde se snaží vyprávět a posouvat dál děj příběhu, tam to ale bohužel někdy trochu zaskřípe. Geniální je postižení žánrových akčních klišé - nabíjení brokovnice jednoruč, sekvencí přestřelky s důchodci, zneškodnění nebezpečné babky s brokovnicí kopem do nosu atd. Brilantní je forma, jakou to bylo dosaženo - pakliže chcete cokoliv parodovat, musíte umět natočit dané scény minimálně stejně dobře ne-li lépe než originál (což bohužel mnohdy neplatí o parodiích amerických). Edgar Wright a jeho tým často převýšili zvyklosti a standard obvyklý v ranku akčních filmů - všechny ty stylové vychytávky jsou skutečně funkční a akce jen jiskří (kupříkladu při závěrečné hromadné přestřelce při střelbě z okna v rychlých střizích jakoby kolísá úroveň světla, což vytváří velmi zajímavý a zdařilý efekt). Ve spojení s výbornou hudbou pak vzniká dokonalý mix akčního filmu a videoklipové jízdy, ze které ční často plochost původního parodovaného originálu. Zajímavý je hypernaturalismus některých scén zobrazujících zabití člověka - uřezané hlavy na silnici, kamenná špice drtící hlavu novináři pod kostelem, napíchnutí se bradou na špičku zmenšené repliky věžovité stavby - možný odkaz k filmu Přichází Satan, ale ještě spíše zjevná satira doby - časté úsilí (zvláště amerických hororových) tvůrců šokovat doslova za každou cenu... Rozhodně zajímavý, ale místy občas poněkud rozvleklý a trochu nudící film... Podobné filmy: Soumrak mrtvých ()

DaViD´82

Co dělat, když si ani Mizerové nevědí rady? Po Soumraku Mrtvých se vrací duo Wright/Pegg zpět do akce a tentokrát si brousí zuby (nejen) na kriminálky, buddy movies a akčňáky všech ražení. V zásadě všechny klady, které ctily Soumrak zdobí i Hot Fuzz. Bohužel však to samé platí i o záporech. ()

Superpero

Ultrameganářez. Z toho finálního inferna jsem se málem posral blahem, krvavý kosení důchodců v epileptickym střihu s občasnou stylovou zpomalovačkou mě přivádělo do extáze. Edgar Wright je abnormálně schopnej napodobit styl amerických akčních blockbusterů, až z toho mrazí. Ten člověk musí mít neuvěřitelně nakoukáno. Herecky se nám předvede britská smetánka v čele se skvělým duem Simon Pegg a Nick Frost. Fakt mazec mazec mazec a Timothy Dalton je fakt skvěle slizkej. ()

Bluntman

They're bad boys. They're die hards. They're lethal weapons. They are... Pokud další počin Edgara Wrighta a Simona Pegga bude ještě lepší než Spaced (4,5*), Soumrak mrtvých (slabších 5*) a Hot Fuzz (5*), tak na to nebudou stačit žádná hodnocení. Hot Fuzz má jednu jedinou nevýhodu, neuvěřitelně hloupý český název, jinak mu nelze nic vytknout._____ Člověk sběhlejší ve filmech, nejen těch akčních, zde najde doslova tuny odkazů (od těch nejočividnějších až po ty zasvěcenecké), obdivuhodné ale je, že parodie filmů přijde zábavná i těm, kteří daný film neviděli. To proto, že si tvůrci připraví dostatečný prostor pro to, aby s tím divákem seznámili - nestačí se o filmu zmínit, nestačí ukázat obal DVD na kameru, ještě se musí klíčová scéna z něj pustit a až poté zparodovat. V tomto ohledu film těží hlavně ze tří bijáků: Bod zlomu - Mizerové II - Police Story. V tomto ohledu je zajímavá hlavní postava Angela, který je na tom ze začátku stejně jako divák neobeznámený s akčními filmy, ale to se do konce ještě stihne změnit._____ Hororové i slasherové prvky a očividné čerpání z románů Iry Levina (hlavně Stepfordské paničky) nepůsobí vůbec rušivě, protože film je rozdělen na 4 části... A když si už člověk říká, že to nemůže být lepší, tak přijde závěrečný souboj ala Godzilla a Matrix Revolutions. Ten film je prostě dokonalý, ani papírování v něm nechybí. :-)_____ PS. Hu-sá!!! ()

Fr

Trochu jinej policejní film. Detektivka, ve který si z vás všichni dělaj prdel, plná anglickýho humoru a dobrý muziky. Asi bych měl upozornit, že tady nakonec jde vlastně jen vo ten ,,divnej" humor a parádní finále, který vo dost zvedá moje hodnocení. Ale sračky na to, já se bavil! ()

LIVINGDEAD odpad!

Třemi slovy : "NUDA - NUDA - NUDA". Díval jsem se na tento film společně se sestrou a nezasmáli jsme se ani jednou!!! To už byl lepší odpad NORBIT a nebo MR. BEAN na prázdninách. Řeknu Vám, že jsem se více zasmál na Tlustém Albertovi (FAT ALBERT) kterého nedávno vysílali na HBO (od společnosti Disney). Jediná scéna, která se mi líbila ve filmu "HOT FUZZ", byla ta, když novináři spadl na hlavu kus hradby! To snad jediné z tohoto filmu ušlo a já se na chvilku pousmál! Herci : Simon Pegg a Nick Frost se mi více líbili v horrorové komedii "Soumrak mrtvých". Suma sumárum : Na "HOT FUZZ" bych se již nikdy nekouknul a obloukem bych se mu vyhnul!!!! ()

Nathalie

Film pro kluky, kteří viděli všechny akční filmy (copyright imf:) ? Podle zemětřesení a explozí na vedlejších sedačkách ano. A zároveň film pro dívky, které viděly méně akčních filmů, než je stálých členů Rady bezpečnosti:-) Namísto Stepfordských paniček se objevují Sandfordští policajti. Hot tam není nikdo, cool vlastně všichni. Každý jinak. Hlavní hrdina Mikuláš Anděl (pardon, Nicolas Angel) je po čertech chytrý, všetečný jako slečna Marplová a precizní podivínství si vypůjčil od Hercule Poirota /brusinkový juice vede nad rybízovkou 1:0/. S heterosexuálními vztahy skoncoval a za parťáka si pořídil těžkotonážního polosirotka s chudým intelektem a bohatou videotékou. Co se stane, když do obce roku, která se chlubí nejnižší kriminalitou v celém širém britském království, nasadíte agilního londýnského vlčáka , který zatknul o 400% víc pachatelů než kdokoli jiný? A jak udělat z hromady klišé vařící dobrůtku a neopařit přitom diváka ani sebe? Odpověď nabízí a recept britský do morku kostí prozradí pánové Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost. Na jejich počest si dám Cornetto. Čokoládové:) ................................P.S. Všimli jste si v titulcích, KDO hrál labuť? Král je mrtev,ať žije král:) 70% ()

Dever

Soundtrack David Arnold: 1. Goody Two Shoes - Adam Ant ,2. Sgt. Rock (Is Going To Help Me) - XTC ,3. Village Green Preservation Society - The Kinks ,4. Baby Fratelli - The Fratellis ,5. Dance with the Devil - Cozy Powell ,6. Slippery Rock 70s - Stavely Makepeace ,7. I Can't Control Myself - The Troggs ,8. Fire - The Crazy World of Arthur Brown ,9. Lethal Fuzz - John Eric Alexander ,10. Souljacker, Pt.1 - Eels ,11. Caught by the Fuzz - Supergrass ,12. Solid State Easy Action - The Fratellis ,13. Here Comes The Fuzz - Jon Spencer and the Elegant Too ,14. The Hot Fuzz Suite - David Arnold , ()

EvilPhoEniX

Yarrp! !! Je to úžasné! Neuvěřitelně zábavná,vtipná, inteligentní Britská komedie, která dokáže zařídit smích se slzama v očích a také nabízí slušně provedené akční scény s hororovými prvky. Po zkončení filmu jsem doslova začal šilhat, takhle mě Komedie už dlouho nerozsekala. ()

Subjektiv

Celkem slušně jsem se bavil až do okamžiku, kdy nastoupila akce. Ta mi nepřišla ani vtipná, ani napínavá. A ten střih...být epileptik, jistě bych dal odpad. Nejsem, a tak dám ***. ()

novoten

Docela překvapivé a hlavně zajímavě natočené zjevení s naprosto osobitým a patřičně suchým britským humorem. Je zvláštním paradoxem, že se Hot Fuzz chová úplně stejně jako Soumrak mrtvých, ale na rozdíl od něj funguje. Soumrak si dělal legraci ze zombie filmů, aby se postupně stával jedním z nich, což mě v důsledku skutečně naštvalo. Jednotka dělá to samé - z malé nenápadné parodie směřuje až k dokonale zábavnému a úmyslně přetaženému akčnímu infernu. Ale v tomhle žánru to sedí tak, jak už v žádném jiném nebude. Za tohle prohlédnutí tak beru Pegga s Frostem velmi ochotně na milost. ()

tron

„Aké máte víno?“ – „Červené a... biele.“ Nick Frost občas nestíha, ale inak fajn, nabúchané hláškami, cameami, dialógmi, hláškami a akciou. Plno skvelých, fajnových, šťavnatých roličiek (Wainwright, Cartwright) a jedinečné prostredie krásneho anglického vidieka, ktoré absolútne zbožňujem. Poteší i zaujímavo vystavaný scenár, ktorý ku koncu ide pomaly až (prekvapivo) do hororu, síce jemne, ale ide. K tomu šokujúce úmrtia, vynikajúce vtipy a ešte lepšie dialógy ("pán kkot"). Vtipné, svieže, vynaliezavé, pôvabné, originálne a roztopašne rozkošné. ()

JFL

Famózní britská parodie se strefuje do žánru policejních filmů o drsných zástupcích zákona. Tvůrci se precizně drží ultrakinetické a přehnaně efektní formy hollywoodských áčkových akčních filmů, ale při tom děj zasazují do ospalého britského městečka a jako hrdiny představují obyčejné pochůzkové policisty. Film s velkým nadhledem reflektuje klišé policejního žánru, drze naplňuje klasická dějová schémata a mramorizuje nabubřelý ideál nekompromisních policistů. ()

B!shop

Naprosto prvotridni narez, kde jedinej problem je mirna nevyvazenost. Wright totiz spojuje tri zanry - horor, komedii a akci. Cely je to prakticky komedie, az na zaver, kterej je narvanej akci a zabery vrazd, ktery jsou zase hororovy a vse to prekvapive funguje bezchybne, problem je, ze misty tvurci najednou znicehonic zvazni a hodi do filmu nakou dojemnou scenu, kdy si clovek rika, jesli se tomu ma smat, nebo jesli to je skutecne neco smutnyho. Ale jinak si prakticky nemam na co stezovat. Vtipy jsou naprosto perfektni a Wright vyuzije naprosto vse, takze kdyz treba ze zacatku filmu padne jmeno Aaron, tak si reknete "hm", jenze najednou v zaveru filmu ho vyuzijou a takle to je s vic forkama. Vrazdy jsou navic perfektne krvavy a zvlast ta s kusem kostela je lahudkova. No a akce, to je proste maso. Sice bych nerek, ze porazi akci Michaela Baye, na druhou stranu se tu rubou duchodci, kopou se do hlavy a strili se po nich z brokarny a to by si Michael asi nedovolil. Co se tyce pribehu, tak je do jisty miry docela originalni a pointa, proc se zabiji, je fakt spickova. A je tu pekne brutalni strih, kterej udela i z oblekani a zavirani dveri adrenalinovou zalezitost. A navic tu jsou dva krutaci Simon Pegg, kterej vypada fakt drsne a Nick Frost, kterej mu skvele nahrava. A pak tu je desna spousta znamejch a mejch oblibenejch hercu ve vedlejsich a malickejch rolich, ktery ani snad nebudu vyjmenovavat. Takze az na tech par zbytecne vazne branejch mist se fakt jedna o prvotridni film. ()

movie

Vtipné a originální. Místy to trošku zanudí a možná stopáž by se mohla lehce pokrátit, ale i tak jsem se občas válel smíchy. Příjemný! ()

Lateef

Začnu od konce. Zapomeňte na Johna Matrixe a jeho explozivní čistku tichomořského ostrova nebo na Mariona Cobrettiho, kterak svými nekonečnými zásobníky likviduje gang vrahů na motorkách. To, co se ve filmu děje poslední půlhodinu, jste asi opravdu ještě neviděli. Pažby všemožných zbraní svírají vetché ruce sandfordských starců, kteří jsou vzápětí... Dost, tohle si musíte užít sami. Půdu pro tuto závěrečnou pasáž připravuje předchozích 80 minut, během kterých Wright perfektně skloubil detektivku s akční komedií. Příběh Nicholase Angela, jemuž kterýkoliv workoholik nesahá ani po vytrénovaná lýtka, je tak dynamický, zajímavý, napínavý, vtipně odlehčený a také krvavý. Ne nadarmo si film odnesl od ratingové komise Erko, bizarních smrtí je tu víc než má série Halloween dílů. Wright dokázal nacpat do Hot Fuzz tolik originálních a jedinečných nápadů a zparodovaných prvků, že Vás prostě film popadne za krk a úplně vtáhne do sebe. Simon Pegg je naprosto vynikající a z Nicholase Angela učinil někoho, komu fandíte, držíte pěsti a koho popoháníte kupředu po celou dobu stopáže. Výbornou postavu Angelova parťáka Buttermana, která prochází možná trochu očekávaným vývojem, skvěle zahrál Nick Frost. Dialogy jsou v počátcích jejich vztahu opravdu špičkové. Akční stránka Wrightova filmu (demoliční scény, zpomalovačky, rychlý střih a "rollercoaster" kamera) si obula sprintérské tretry a zavěsila se na paty jinak nedostižitelné akční apokalypse jménem Michael Bay. Film doporučuju všem, ale zejména těm, kteří nenávidí důchodce, třeba když se cpou do mhdéček s taškami narvanými nejlevnějšími zbytečnostmi ve městě... Já bych v tu chvíli vraždil. Hot Fuzz to zvládl za mě:) 73 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Zatímco v nudnějším začátku sledujeme jen snaživého mladého policistu, kterému kolegové hážou klacky pod nohy, ve střední části už jde o lehce ztřeštěné pátrání po vrahovi v poklidném venkovském Standfordu ("Nenapadlo Vás někdy, že zločinnost je tu nízká a nehodovost hrozně vysoká?") a pak příjde šokující zlom ve scénáři i v tempu. Závěrečná třetina je vymazlenou hustou a brilantní hyperakční parodií, vtipnou a vyzdvihující celý film. I takový Schwarzenegger jako mstitel v akčňáku Komando se může jít zahrabat... "Umíte střílet ze dvou pistolí a přitom skákat vzduchem?" Nakonec i ta zachráněná labuť ("asi sedmdesát centimetrů vysoká, dlouhý štíhlý krk") si zde zahraje svou pozitivní roličku při prosazování zákona... Trailer: http://www.csfd.cz/film/223729-jednotka-prilis-rychleho-nasazeni-usvit-policajtu-hot-fuzz/videa/ ()

Boss321

Edgar Wright nám namíchal film přímo nabušený akcí a humorem. Nekompromisní Simon Pegg a dobrák Nick Frost vytvořili super dvojici. Určitě jeden z největších nářezů letošního roku. BTW Je to sice skvělý film, ale nechápu jak někdo může napsat, že Edgar Wright strčil Michaela Baye do kapsy.... ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)