Detektivové Christopher Danson a P. K. Highsmith (Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson) jsou těmi nejdrsnějšími a nejoblíbenějšími poldy široko daleko. Nepotřebují tetování – to druzí si nechávají na tělo vytetovat jejich podobizny. O dva stoly vedle a o jednu řadu dál sedí detektivové Allen Gamble (Will Ferrell) a Terry Hoitz (Mark Wahlberg). Vídáte je v pozadí fotografií Dansona a Highsmitha, rozostřené a se zavřenýma očima. Nejsou to hrdinové – jsou to „benga v záloze“. Ale na každého policistu se někdy usměje štěstí a Gamble a Hoitz brzy narazí na zdánlivě nevinný případ, o který nikdo z ostatních detektivů nestojí, ze kterého by se mohl vyklubat největší zločin, jaký město zažilo. Jde o příležitost, jaká se naskytne jednou za život, ale mají na to, aby se jí chopili? (oficiálny text distribútora)

Lateef

Už úvodní destruction derby naznačuje, kudy se film bude ubírat a jak se bude tvářit. Jenže já ani několik hodin po shlédnutí nevím, jestli se mi tohle líbí nebo ne. Je to o postoji, který k filmu zaujmete a o nalazení se na (hlavně) Ferellovu vlnu. Když nesedne Ferell, může se z filmu stát docela hustá džungle, kterou se 100 minut těžkopádně prodíráte. Takový pocit z toho prostě mám. Občas tu náročnou cestu osvěží a usnadní několik podařených hlášek, nápadů nebo postav (Faceback, hospodská pitka, Dwayne a Samuel), v cíli ale propadám zjištění, že jsem si to celé nijak neužil, protože mi prostě nesedl průvodce. Moje chyba. 100 miliónů dolarů(rozpočet)/170 miliónů dolarů(výdělek celosvětově, konečné číslo). ()

LihO

Úvod bol super aj napriek bezduchému prostému deju. Všetko sa to pokazilo v momente, keď sa film začal točiť okolo Willa Ferrella, ktorého moc nemusím. Ďalej, čo sa scenáru týka, tak trápnejšie a stupídnejšie to už byť asi nemohlo... no napriek tomu dávam 3 hviezdičky za Evu Mendes, dobrý začiatok, za Wahlberga a akcie bezdomovcov :D ()

Fr

Byl to ten nejnemožnější případ, ale Allen a Terry ho zmáknuli jako profíci..... Film, který má (zřejmě) být poctou všem těm, kteří dělají tu skutečnou a černou práci u policie a které neuvidíme na obálkách časopisů napsal scénárista se zvráceným smyslem pro humor. Tato krimi parodokomedie, má být vtipná hlavně tím, že ničí všemožné předsudky. Vtipu či pokusu o něj je tu hodně. HODNĚ! Bohužel úspěšnost je tak 50%. Naštěstí se jedná o humor nefekální, jenž je ,,svůj“, a který unesou i jemnější povahy. A ačkoliv na konci nemám v hlavě žádnou pachuť, není tu mnoho, co by v ní vůbec zůstalo. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jako malý jsem si hrál na policajty a lupiče. 2.) Chci se stát pasákem ze střední. 3.) Zajímá mě FaceBack. 4.) Myslím si, že zubní pasta je jídlo pro kosmonauty. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Ampi

Tak Benga v záloze byli mojí druhou premiérou s ČSFD.Příjemná parodická komedie, při které jsem se docela nasmál. Oba z humorné dvojice mne bavili. Je možné, že to dáno tím, že smích je pro mne nakažlivý. Pak příjemnou společností Rosany, Phetera a Stevena W. za což jim zde děkuji. Na závěr bych některým politikům, např. Ing. Kalouskovi doporučil pustit si párkrát pustit závěrečné titulky. ()

Ruut

Totalně našlapaná první půlhodina (hlavně Jackson + Johnson). Pak tradá sešup až do rozplizlýho blivajzu, který vyvrcholý totálně nevtipnou tečkou za titulky. Příjde mi to, že někdo v poslední 50timinutovce použil schválně diverzantsky ty nejhorší nepoužité záběry a z nich na truc sestavil nefungující a negradující finále filmu. 50% ()

• Allen Gamble (Will Ferrell) nosí hodinky značky Ball Trainmaster Cleveland Express. (dyfur)
  • Všetky vizuálne efekty boli robené spoločnosťou KernerF. (Peter-1307)

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg (Transformers: Zánik) a Will Ferrell (Volte mě!) se před čtyřmi lety sešli v akční komedii Benga v záloze. Jejich stomilionové párování sice nevydělalo dost na pokračování, rozhodně ale… (viac)

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (viac)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (viac)