Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

lennyd

Ronnie (Seth Rogen) netouží po ničem jiném, než se stát skutečným policistou. Zatím je ale v testech neúspěšný, a tak dál zůstává šéfem ochranky v nákupním centru, a svůj čas věnuje boji proti omladině, která si z místního parkoviště dělá skateboardové hřiště. Ale ve chvíli, kdy nakupující ženy začne ohrožovat exibicionista, a místní obchody začne někdo po nocích vykrádat, ucítí Ronnie svoji příležitost. Jenže majitel centra mu nedává moc šancí, a k vyšetřování pozve skutečného detektiva (Ray Liotta).. Že bych se vůbec nezasmál říct nemohu. Ale že bych se řehtal od začátku do konce, tak to také ne. Hlavně to bylo tím, že se autoři nebyli schopni rozhodnout, jestli je Ronnie úplný debil nebo ne. Takže v jedné scéně to byl chlápek, kterej má prostě jen smůlu - a v druhé totální idiot - a co si pak má divák vybrat? Ani samotný příběh mne nijak nezaujal, páč od počátku je jasné jak vše dopadne (opravdu někdo čekal, že opravdu Ronnie skončí s Brandy?), a ani po herecké stránce nic extrovního.. ()

Pugo

Podľa hodnotení vidím, že nie každému vonia tento štýl humoru - vulgárny, primitívny a morbídny. Taký ale ja mám rád a vždy ma najviac pobaví. Liottu síce veľmi nemusím, ale tu bol v pohode. Skvelé vedľajšie postavy a to kolegovia od ochranky, ožratá mamina a hlavne obchodník Aziz Ansari (fuckovacia scéna - vrchol filmu). Finále ma prekvapilo a dokonca príjemne šokovalo, toto som fakt nečakal. ()

Easykk

Chtěl jsem utéct už po prvních deseti minutách - neudělal jsem to. Chtěl jsem utéct po dvaceti minutách - neudělal jsem to. Chtěl jsem utéct po půl hodině - zase jsem to kua neudělal. Proč jsem neutekl po čtyřiceti minutách je pro mě čirou záhadou a nechápu, že v padesáté minutě jsem na to pořád koukal, přičemž jsem si o deset minut později řekl, že to teda vypnu - trvalo mi deset minut se oblíknout, jenže jsem na to pořád koukal, takže o posledních a nejzábavnějších patnáct později jsem to u závěrečných titulků tedy konečně vypnul!! Vypínali jste už někdy film hodinu a pětadvacet minut??.....já ne a myslím že málokterý film by tohle dokázal. Dávám tři za to že ten idiot v hlavní roli nepřestal býti idiotem a tak to mělo být, což jsem pochopil samozřejmě až nakonec :) ()

Kryton

Příběh prostého Ronnieho, který si bere za cíl jako ochránce obchodního domu chránit svět před zlem. Celkově pokud by se ubralo pár vtípků a krapet ubral ten "americký svět" tak je to zajímavé drama. Ronnie má doma matku alkoholičku, má sen být policistou a problémy najít pravou dívku. Takto kdyby v tom hrál třeba Ed Norton by to vypadalo uplně jinak. Seth Rogern je momentálně v kurzu a jeho Ronnie je opravdu typický hero-looser v dnešním světě. Co mu nejde tomu nejde. Musíte si taky dost zvyknout, že je slušně nesnesitelný, ale já ho prokoukl. Půl hodiny jsem se krapet ztrácel až jsem našel smysl filmu. One-man hero-looser Ronnie tak jako hledá úchyla tak stejně jsem hledal svůj bod v tomto filmu. Není to žádná taškařice od první minuty. Byť se dalo těžit mraky komických situací, tak si myslím, že by pak tento film spadl do frašky. To hlavní je však příběh Ronnieho, který se pro mě stal uvěřitelný. Odmažete-li nezajímavé postavy ostatních bezpečáků, neskutečně nesympatickou Annu Faris (poslední dobou se mi líbila, ale buď to bylo postavou nebo něčím jiným) a onen "americký svět" pak se dostanete k slušnému filmu o jednom obyčejném hrdinovy od vedle, na kterého už těch neuspěchů a všeho bylo tolik, že mu ruplo v bedně. Komu by ne? Vysvětlím ten americký svět: zmlácení skejtáků nikdo neřeší stejně jako nepadlo obvinění, když normálně odpráskne uchyla a nebo zbije desítku policistů. Za to vše dostane náš Ronnie zpět svou práci, novou dívku (moc příjemná Collete Wolfe) a ještě prostor v TV. Jen abych neříkal, že jsem si film užil jako drama tak má film skvělé zábavné scény: zanechání na křižovatce, zmlácení skejťáků, honění úchyla a bitka policajtů. Musím pochválit, že v celém filmu znějí hlavně Queen, které mám moc rád (songy Hero, Its Late). Jsem zvědavý jak si s hrdiny popere Seth Rogen v Green Laternovi. Nemusím se určitě po tomto bát. "BUM" ()

Davies182

Největší zápor je v dialozích a rádobyvtipných větách, které mají z Observe and Report dělat komedii, ale bohužel snímek snižují k prachsprosté zhovadilosti ala Kameňák. Z čeho autoři zamýšleli udělat parádní vtípek nenápadně vsunutý do smysluplné věty, z toho se vyklube akorát trapný okamžik. Postavy konverzují, a ke konci plácnou totální nesouvislou (většinou oplzlou) blbost: diváku, směj se. A takových "vtipů" je v celém filmu spousta! Ne, že bych se několikrát neušklíbnul, ale kromě Setha Rogena, Raye Liotty a scénky se skejťáky není o co stát. Nehledě na to, že tvůrci trapně kopírují Superbad co se týče "nápadu s penisy". Zklamání... no more! ()

• Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)
  • Během natáční jedné z bojovích scén Seth Rogen zlomil omylem jednomu z kaskáderu nos, když jej skutečně uhodil do tváře. (cvaky32)
  • Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (viac)