Bývalý člen policajnej akadémie a zdiskreditovaný policajt nemôžu ujsť jeden pred druhým. Stretli sa na opačnej strane zákona pri bežnej policajnej kontrole a teraz ako obyčajní agenti bezpečnostnej služby kryjú pašerácke akcie. Samozrejme, že majú vyššie ciele. Zláka ich kovová zliatina v miliónovej hodnote. Musia však počítať so všetkými alternatívami, aj s tým, že sa to všetko môže skončiť zle... (oficiálny text distribútora)

otík

Tahle jednoduchá komedie opět spojuje černocha s bělochem a posílá je pátrat po ukradených sudech bez piva, které se jen zdají být bezcenné. Ve filmu kromě jednoduché, ale rychlé zápletky a slušného tempa potěší především představitelé vedlejších rolí – Bill Duke si stejně jako v seagalovce Exit Wounds zahrál policejního šéfa s patřičným nadhledem, zatímco odbarvený úlisák Eric Roberts si vydatně užil drsného záporáka. Klasická oddechovka s vtipnými místy i slušně natočenou akcí. ()

KevSpa

Proč??? Proč mám pořád koukat na akční komedie s legračním černochem, který vůbec legrační není a bělochem, který je suchar bez smyslu pro humor? Kolikrát budou tohle schéma hollywoodští tvůrci ještě recyklovat? S každou další komedií tohoto typu přichází ještě větší nuda a ubohost. Už nikdy, nejméně 20 let mě nikdo na takovýhle film nedostane. ()

mustafa

Největším problému Policajtů na baterky je jejich rozpolcenost. Autoři se měli rozhodnout, jestli chtějí točit komedii nebo nějaký béčkový akční film s Martinem Lawrencem. Největším kladem filmu je jeho délak, takže si můžete oddechnout, že Vás tvůrci netýrali ještě déle s nějakými malichernostmi. Martin Lawrence se sice snaží, ale stejně vypadá trapně. Steve Zahn je dobrý herec, bohužel občas zřejmě nerozpozná dobrý scénář, jako se tomu stalo u Policajtů na baterky. Z předchozích Lawrencových filmů jsem byl zvyklý na fekální humor, naštěstí v tomto filmu je tato zvláštní a trapná odrůda humoru vynechána. Zabavný je Eric Roberts, který je typickým příkladem toho, kam až může člověk klesnout (Roberts si dokonce nechal obarvit vlasy na blond)!!! ()

VanTom

Jak mě sucharsky umanutý, jinak normální a schopný Steve Zahn bavil, tak samolibý, vztahovačný Martin Lawrence otravoval, když své nevtipné, ublíženecké (anti)rasistické výpady vrčel jako kolovrátek. Jejich skamarádění, tzn. otočce o 180 stupňů ze vzájemné nesnášenlivosti, se nedalo zrovna věřit a akce za moc nestála. Celkově ale žádná újma. ()

MickeyStuma

Opět jedna černobílá dvojice k pohledání a Martin Lawrence ve své typicky užvaněné roli. Tentokrát mu sekunduje Steve Zahr a dá se říci, že neméně zdatně. A tak tu máme tradiční klasickou šablonu s inteligentním bělochem, který neustále doplácí na hloupost a vyčůranost černocha. Akční komedie zaměřená spíše na tu komediálnost než na akci a to s námětem o tradiční problematice rasizmu. “To jako proč? Protože jsem černej?” Takovéto vyjádření tu zazní skutečně nesčetněkrát, až vzniká otázka, co tím vlastně chtěli tvůrci docílit. Po herecké stránce tu jsou jak Lawrence tak Zahr naprosto skvělí a viditelně se snaží scénář vyzdvihnout jak to jen šlo. Jejich komičnost je tak dokonalá, že o tom nemůže být sporu. Scénář však přeci jen krapet ulétává v určitých odvětvích snaživosti pobavit za každou cenu. Zkrátka se v humoru až moc tlačí na pilu a to snímku jako celku spíš uškodí. Ale jo, pobaví to, ale asi se k tomu běžný divák jen tak nevrátí. ()

• Policajný riaditeľ Washington jedol vo filme chipsy značky Lays. (BoncheR)
  • Na DVD naleznete i alternativní konec. (CliffLee)
  • Celý film sa natáčal v Los Angeles s výnimkou scén z pláže, ktoré boli natáčané v San Franciscu. (Real Tom Hardy)