Resident Evil: Zánik

• Česko Resident Evil: Zánik (viac)

Nastal koniec sveta. Pokusný T-vírus, vyrobený spoločnosťou Umbrella, bol vypustený do sveta a premenil jeho obyvateľstvo v hordu potácajúcich sa zombie, ktoré majú v obľube mäso. Pretože v mestách nie je bezpečne, dávajú Carlos Oliviera a LJ dohromady skupinku preživších, medzi ktorými sú aj nováčikovia Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávajú sa na cesty. Presúvajú sa v ozbrojenom konvoji po opustených púštnych diaľniciach. Hľadajú ďalších svojho druhu - tých, ktorí prežili, nenakazených. Nachádzajú ale tých, ktorých je v púšťach plno: nemŕtvych. A budú potrebovať množstvo zbraní, tisíce nábojov a pár plameňometov, aby sa ubránili. Pod opusteným vysielačom v Nevade sa ukrývajú špičkové kancelárie a laboratória spoločnosti Umbrella. Dr Isaacs, ktorý má neustály prístup k špionážnemu satelitu, sleduje púť konvoja, ale hľadá pritom osobu, ktorá je nielen kľúčová pre vznik lieku, ale taktiež stelesňuje všetko, o čo sa experimenty spoločnosti Umbrella pokúšali. Tou osobou je Alice. Alice bola kedysi držaná spoločnosťou Umbrella a podrobená biogénnom experimentom, následkom ktorých získala nadľudskú silu, ostrejšie zmysly a zvýšenú obratnosť. Hoci sa jej mutácie každou minútou zhoršujú, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v nádeji, že sa jej nejako podarí odprevadiť ho do bezpečia. Konvoj zamieri na Aljašku, ktorá sľubuje poslednú možnosť úteku pred zombie, ale predtým sa musí zastaviť v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažiť sa neupúta na seba pozornosť firmy Umbrella. Alice sa nezastaví, kým spoločnosť funguje. Boj ešte len začína ... (TV Dajto)

becki_tu

Jednička se mi vůbec nelíbila, dvojka byla jakžtakž koukatelná a o trojce teď můžu dokonce říct, že byla docela dobrá. Tím však nechci říct, že díky kvalitativně stoupající tendenci by se měla nutně točit i čtyřka. Scénaristicky to opět není žádný zázrak, ale díky dobře odvedenému filmařskému řemeslu jsem se téměř nenudil a když si vzpomenu na "Hitchcockovskou" scénu s havrany, krvavou řežbu v "upraveném" Las Vegas nebo na závěrěčný souboj, nemůžu jít prostě s hodnocením níž. ()

Bauer

Třetí díl, třetí režisér a všechno tak odlišné od předchozích dílů! Ale jak se říká, do třetice všeho dobrého. Nemohu říct, že třetí díl je vyloženě špatný, ba dokonce i naopak. Na to, že se jedná o třetí díl, tak jde o celkem povedenou záležitost. Pravdou ale je, že po dvojce, která mně docela nadchla jsem čekal něco mnohem víc. Už jen proto, že se režie chopil Russell Mulcahy, jenž má na svědomí legedárního Highlandera. Navíc mi to silně přípomínalo Šíleného Maxe, to bude ale nejspíš jen tou pouští! Scénář filmu je poněkud slabší a nudnější. Zatímco jednička a dvojka byli řežbou, tak trojka je možná tak řežbou až na konci filmu, cca posledních 30 minut. Jinak v první hodince se moc akce nedočkáme. Milla Jovovich je opět cool. Ali Larterové to neskutečně sluší. Potěšila role Matthewa Marsdena. Jinak herecké výkony ostatních představitelů nic moc. Vzhledem k tomu, jak Resident Evil: Zánik skončil, lze očekávat, že nezůstaneme pouze u trilogie. Přiznávám se ale, že pokud další díl bude, tak ja se na něj těším! ()

JASON_X

Když si to tak pouštím znovu, ono to nakonec nebylo vůbec špatné. Určitě lepší než dvojka, minimálně s lepším, epičtějším scénářem. A opět slušná oddechovka na několik použití, ideální jako pohádka před spaním. Rád se prostě na podobné blbinky dívám, uklidňují mě. Ale ty telenovelické kecy v kolonii utečenců byly zvratkopudné. ()

prome

Další trojka a další velké zklamání. Ano je to příkladné B-éčko a koukat se na to dá, ale místo abych se bál, nebo žasl nad akcí, tak jsem se musel chvílema smát a to mi k takovému filmu nesedí, ale rozhodně lepší jak druhý díl. ()

Sawy

První filmový díl Resident Evil, který má alespoň rámcově nějaký styl, nápad a smysluplnou narativní kauzalitu. Což z něj pořád nedělá nic víc, než obstojnou béčkovou ztrátu času, která ve výsledku hrozně rychle opustila budování napětí ze zombie nákazy a tajemné hrozby v podobě Umbrella Corporation ve prospěch právě těch nejjednodušších béčkových potěch útočících na první signální. V Zániku to už člověk přijímá lépe než v katastrofální Apokalypse, protože je tady ten štýlo Mad Max vizuál a střihačům se daří dodržovat alespoň základní pravidla pro diváckou orientaci v tom, co se před nimi odehrává. Furt mě ale mrzí, že Anderson se značkou pracoval tímhle způsobem - tzn. nevzal si plíživou hrůzu a survival mód, kdy se člověk strachuje o každý náboj a lékárničku, ale spíš pozdější části videoher plné monstrózních zmutovaných bossů a paranoidního strachu, že nadnárodní korporace tajně kutí něco, co nás jednou všechny sežere. 60 % ()

Lucasion

Milla je tu potřetí! Je tu potřetí, aby nám dokázala, jak sexy může být žena se dvěma mačetami co řeže nemtrvé lidi na kousky. Film nabral na obrátkách a tak je zde více nechutnosti, krve a akčních hlášek. Vystřiženy byli lekací scény což je velká škoda. Film staví na nechutných a dost krvavých scénách a na vylepšený scénář, vtipné či smysluplné dialogy nezbylo místo. Určitě je dobře, že jsou přidány nové postavy a Ali Larter, Oded Fehr a Spencer Locke jsou dobří herci a celkový dojem z filmu vylepšují. Průměrné pokračování co neurazí, ale zase ani nenabídne nic v této sérii nového. Je to škoda. Mohlo se z toho vytřískat víc. ( 39 procent ) ()

ScarPoul

Milé prekvapenie, ktoré ale samozrejme musíte brať ako béčko. Atmosfericky zvládnuté- scéna s havranmi, v las vegas, Je to napumpované adrenálínom a rozhodne scenár není taký stupídny ako v prípade dvojky vidno že anderson si na scenári dal záležať, zatiaľ čo jednotka bola nemastná, neslaná ale atmosférický perfektná a dvojka smiešna až trápna tam je trojka takmer dokonalá, jediné čo film kazí sú trápne herecké výkony akože "my sme prežili a ešte k tomu musíme zabiť pár zombie" a verte mi keď vám poviem , že ostré hlášky od ostrých žien, ktoré vôbec nevyzerajú ostro je pekne trápne jediný kto si s hereckého asnámblu zaslúži pochvalu je oded fehr, ktorého posledná scéna patrí k najlepším v tomto filme, Jovovich je prehnane drsná a trapná a ešte k tomu není ani nahá a prepáčte mi to ale horor bez nahej ženy??? no aspoň že si to vynahrádza akčnosťou. Koniec je trapný ale necháva dosť prostriedkov na ďalšie pokračovanie, ktoré by sa v rukách schopného režiséra mohlo stať tučnou akčnou sci-fi peckou. ()

Lacike

Trojka má stále odpadový dej s otravnými postavami, ktorým prajete smrť a ktorý nadchne maximálne deti do dvanásť rokov. Ale hneď to vyzerá inak, keď sa k réžii dostane niekto schopný. Síce sa dočkáme hlavne vykrádačiek od starých Romerových zombie klasík po Mad Maxa, ale aspoň je to kvalitne a štavnato natočené s maximom prakticky pôsobiacich efektov a scén v ktorých sa nedejú úplné šialenosti popierajúce fyzikálne zákony. Len občas sa Milla zachová jak Neo z Matrixu a použije mágiu. Miestami má film aj solídnu atmosféru aj keď o postavy som sa bohužiaľ nebál. V tomto smere Anderson hádzal Mulcahymu príliš veľké polená pod nohy, ktoré ani Milla nepreskočí. Ale ako tupý výplach s cool akčnými scénami to celkom funguje a výsledkom je najlepší diel série. 5/10. ()

PROROK14

Z tejto trilógie som videl len túto časť takže ju nemôžem porovnať s predošlími. Ale príjemne ma to prekvapilo. Dobrá hudba a aj atmosféru to malo dobrú. Zombíci nechýbali a tak som si pri monitore dobre oddýchol. ()

ProjectAlice

Výborný film plný zaujímavých vecí. Ako už je zrejmé z názvu, svet už nebojuje proti T-vírusu. Svet zanikol. Na svete je už len pár skupín preživších a práve s jednou takouto skupinou sa stretáva Alice. Skupinu vedie nová postava, Claire Redfieldová, ktorú výborne zahrala Ali Larter. Nachýba ani Carlos a LJ. Naopak niekam sa stratila Jill Valentine, no našťastie iba v tomto dieli. Na filme sa mi páči prostredie v ktorom sa dej odohráva. Nevadská púšť je ako stvorená pre boj s Umbrelou a zombíkmi. Filmu príjemne sekunduje skvelý soundtrack. Nezabudnuteľná scéna je pri pohľade na convoy s pesničkou IRON BUTTERFLY - In A Gadda Da Vida. Ohňová scéna s vranami je taktiež nezabudnuteľná. Dej proste napreduje a nenudí. Milla ako vždy výborná. Skvelý koniec zaručil, že pokračovanie bude opäť ďalším skvelým dielom Resident Evil série do ktorého sa opäť pustil Millin manžel Paul W.S. Anderson. 100% ()

Silence

Nač vymýšlet složité popisy... Třetí Resident Evil je neuvěřitelně hloupý. Bohužel tak hloupý, že na překrytí tohoto faktu nestačí ani svižná a zábavná akce, kterou roztáčí především hbité ruce a nohy Milly Jovovich. Že hrubá síla je někdy lepší, než spousta slov, platí v tomto případě několikanásobně. Většinou, když se někdo pokusí otevřít pusu, začne se z reproduktorů ozývat nepříjemné skřípání. Závadu rozhodně nehledejte ve zvukovém vybavení vašeho kina, ale v klávesnici a hlavě scénáristy Paula W.S. Andersona. Klasika. Z Alice - Milly postavy - tento fakt ale činí opravdu sympatickou personu. Nekecá a koná. A věřte, že koná dobře. A to je jediné štěstí, které Zánik potkalo. Nedokážu si představit, jak by to dopadlo, kdyby se tenhle film bral vážně. 5/10 ()

st.ranger odpad!

Neskutečná blbost. Hra má tolik podkladů ze kterých lze vycházet, ale tohle je teda síla. Nejvíce iritujícím prvkem je postava Alice, ve světě plné zombie jsou telekinetické schopnosti přehnané i na Uwe Bolla. Zatímco Apocalypsa se ještě snažila mít něco se hrou společného, zde film pokračuje vlastní cestou, která ovšem vede do nejsmradlavější žumpy. Na konci filmu se konečně za celou současnou trilogii objeví Albert Wesker, což je podle hry postava, okolo které se celý příběh točí. A jaký příběh má vlastně film? ()

Hwaelos

Tenhle film si půjčuje nápady snad ze všech druhů sci-fi. Aluze na Hitchckokovy Ptáky, genetické líhně ála Matrix, postapokalyptická nemrtvácká nákaza na způsob Úsvitu mrtvých... Ale funguje to. Akce je nápaditá a nešetří se s ní. Bojoví choreografové předvedli dobrou práci a Anderson ukázal, že je maximalista a pokud má záruku dostatku peněz zahraje s nimi velké divadlo. Milla je sexy a když nakopává nemrtváče, tak to fakt šlape. Dobré dialogy nečekat, ale zajímavé nápady kupodivu ano. Flambování ptáků skrze paranormální schopnosti mě nadchlo a ve finále jsem byl jenom zklamaný, že Millin klon umře, namísto, aby pomáhal originálu proti zlému doktorovi. Ale když už jsem myslel, že je vše ztraceno mrtvola zalapala po dechu a odkráčela zůčtovat. Ježíšku, chci čtvrtý díl a v něm Jovovichovic dvojčata, která rozcupují zbytky Umbrelly :) ()

MoiJe

Vacsinu filmu cakate, z ktoreho kuta tmavej budovy na hrdin(k)u konecne nieco vyskoci, pripadne cumite na pieskove duny vedla cesty... ()

Hismael

I když jde o zatím nejlepší díl série, pořád je to stejně pitomá bojůvka jako druhá část, jen s tím rozdílem, že se to všechno děje ve vizuálně atraktivnější poušti a nakažený psy doplnili havrani. Některé scény s Millou v podvazkách sice vypadají pěkně, ale pořád to nestačí na 3 hvězdy. ()

Terva

Režie - Russell Mulcahy. Scénář - Paul W. S. Anderson. Hudba - Charlie Clouser. Kamera - David Johnson. Příběh třetí začíná v rozšířené verzi přesně tam, kde končí příběh první. Dokonce je použit i původní hudební námět. Víte koho mi Alice připomíná? Elen Ripleyovou. Ta je také nejdříve sama v boji proti Vetřelcům, pak ve dvojce přibere pár pomocníků, ve trojce je uvězněna z DogAlienem (první verze třetího příběhu), a ve čtyřce si ji naklonují a dokonce si i zaplave z WaterAlieny, což Alici ve čtyřce také čeká. Zaplave si tam se zombíky - ale to je jiný příběh. CITÁT - Odeberte vzorky a zahoďte ji......... T-Virus v Raccoon city byl jen začátek, epidemie se rozšířila do celého světa. I v tomto příběhu mají své slovo psi. A začínají být oblíbenější než mrtví lidé. Naštěstí zde jsou dva přeživší z předešlého dílu a tak Alice nebude sama. Zde je Carlos (Oded Fehr) a L. J. (Mike Epps). CITÁT - Tohle je vážně konec světa.......... Okolo 36 minuty je nádherná scéna ala Alfred Hitchcock zakončena ohnivou show. Příběh nás zavádí do společnosti přeživších lidí, kteří za velení Claire (Ali Larter) cestují auty po světě a hledají místa pro přežití. Jejich cesta je svede z Alicí. Ta se snaží najít místo odkud vysílá signál společnost, která tvrdí že jsou v místě bez nákazy a nabízejí ubytování a jídlo. Společnost se jmenuje Arkádia a údajně vysílá z Aljašky. Naše skupina se tím směrem vydává. Cestou se však musí zastavit pro palivo. Nejvhodnější místo je Las Vegas. Zde si všichni zahrají. Ne automaty nebo ruletu, ale o svůj vlastní život. CITÁT - Poušť si vzala zpět, co ji patří........... O hodný kus dál je nádherná a povedená scéna s cigaretama. Okolo 70 minuty jsem brečel a smál se zároveň. Opravdu silná scéna. CITÁT - Já bych kouřil........... V akci tu je i laserová obrana, kterou jsme viděli v přístupové místnosti k Červené královně z prvního dílu. Alice tu získává velice zajímavé spojení z kterého kouká solidní akční potenciál. Její mutantské schopnosti tu zatím nejsou moc využité. Určitě na ně však přijde řada. Alice však začíná získávat i smysl pro humor. CITÁT - Už k vám letím a beru si pár kamarádů........... Natočeno na námět stejnojmenné videohry společnosti Capcom. Tentokráte nezazní skupina Slipknot, ale Searchlight se songem "Contagious". ()

Chermy

Některým herečkám nastartuje kariéru štěstí tím správným směrem hned, jiné si musí počkat na svoji Zrůdu, Fridu, nebo Virginii Woolfovou, aby je Holywood začal brát vážně. Milla Jovovich není špatná herečka a já budu u toho, až ji scénáristé přestanou jen svlékat a nechají ji také něco hrát. Nevidím moc dobrých důvodů, proč točit film na motivy počítačové hry a vůbec ne, proč už potřetí na stejné téma. Možná je chyba ve mně, že nemám pochopení pro B-čkové tituly bez špetky nadhledu. Film je od začátku do konce nepřetržitá akce, proto předpokládám, že scénář se skládal ze dvou stránek plných zásadních dialogů typu "přesuneme se tam, ne zkusíme to jinam, dostaňte ji, utíkejte, neumírej, dostanu vás" pardon, možná jsem právě prozradil pointu příběhu. Na akci není nic špatného, ale ne když je točena tak nudně a samoúčelně(z Alice se nám stala Jean Grey, nejspíš tím chtěl Mulcahy naznačit, že touží natočit X-men 4) Ali Larter byla jen do počtu a přítomnost(zbytečná) krasotinky Spencer Locke mě utvrzovala, že si pan Mulcahy natočil domácí video s pěknejma babama. Víc od toho nečekejte a možná si to užijete víc jak já. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (viac)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (viac)