Vesmírnému městu Argo City, jehož obyvatelé až dosud žili ve věčné blaženosti, hrozí nečekaná zkáza! A jejím prapůvodcem není, paradoxně, nikdo jiný, než sám jeho zakladatel, moudrý Zaltar. Neboť on to byl, kdo si od strážců vypůjčil vzácný Omegahadron, on dopustil, aby se dostal do nepovolaných rukou nezkušené dívky Kary a on teď musí nést odpovědnost za jeho ztrátu. Kara je však odhodlána napravit svou chybu a přinést drahocenný kámen zpět. Netuší, že toho se mezitím zmocnila čarodějka Selena, která s jeho pomocí hodlá ovládnout svět. Netuší, že boj o Omegahadron bude možná nad její síly... (oficiálny text distribútora)

A.Beech

Vedel som dopredu, že to bude trapošina, ale chcel som to vidieť. To že to nedopozerám dokonca, s tým som počítal už pred filmom. ()

noriaki

"Dneska si udělám krásný den a podívám se na film od Jeannota Szwarce, i když je ten chlap neschopná nula". Zhruba takhle by se dala glosovat moje úvaha, protože ze Supergirl čišel průser už na první pohled. Respektive na druhý. Obsazení je totiž docela hvězdné, jenže David Odell napsal tak mizerné dialogy a tak idiotské scény, že z herců udělal podprůměrné nádeníky. Děj nedává smysl v tomhle vesmíru, v komiksovém vesmíru, ani v jakémkoliv jiném. Hromadí se tam čarodějnice, magické krystaly, odkazy na neexistující postavy a zřejmě se tam pomíchalo několik časových rovin. Občas se stane něco, co nemá návaznost na předchozí události, takže se film vymyká i vlastní zvrácené logice. Není ani zábavný, ani napínavý, a už vůbec ne velkolepý. ()

Kubaso

Pokud byste chtěli tenhle film hodnotit podle měřítek prvních dvou filmů se Supermanem, jeho sestřenka Kara by z toho nevyvázla zrovna ve zdraví. Tohle je ovšem laděno poněkud víc do fantasy a jestli si uvědomíte fakt, že vlastně sledujete pohádku, je celkový dojem daleko lepší. První hodina je ovšem vyplněna zbytečnou a lacinou snahou o provázání obou filmů, takže se tu objevují stejné postavy nebo jejich příbuzní a Kara se musí asi desetkrát zmínit o Supermanovi zhruba ve stylu: "Jó, toho znám, to je můj bratranec!". Teprve potom (po celé jedné hodině!) se objevuje první trochu akčnější scéna se Supergirl, když tedy nepočítám zmlácení dvou ožralů po příletu na Zemi (což je mimochodem asi nejlepší scéna). Pak se ovšem chaotický děj zaplaťpámbu odchýlí do ústraní ve prospěch akce. Jestli se něco povedlo, tak je to obsazení Helen Slaterové do titulní role. Faye Dunawayová byla taky výborná, ačkoliv Hackman je Hackman. Speciální efekty se povedly a vypadají mnohem líp než v "tom druhém" filmu. Koukat se na to dá i přes šílené scénáristické špeky a absurdní scény: Supergirl se stane trnem v oku Seleně vlastně jenom kvůli tomu, že jí přebere chlapa; pro odlet do jiné dimenze nevyletí do oblak, nýbrž žuchne do jezera; Kara se prohání na nebi, tlačíce před sebou vehikl z autodromu... A tak bych mohl pokračovat. Nezbývá než vypnout mozek a smířit se s tím, že takové věci se prostě občas stávají. Spousta věcí nedává smysl ani ve 138-minutovém "Director's Cut", jak asi vypadá verze pro video, která čítá celých 89 (!) minut? Lepší nemyslet. Ale to nic nemění na faktu, že se mi Supergirl, i přes všechny její vady na kráse, docela líbila. Určitě mnohem víc, než pokračování Supermana z let 1983 a 1987. Takové věci se prostě občas stávají... SUPERGIRL: Who are you? SELENA: I am Selena, Diadanus of Catania, Priestess of Sechnid. I am the Ultimate Siren of Endor. And you, little lady, are trespassing on private property! ()

VanTom

Superdívka šíleně nudí pitomoučkým scénářem, který splácává "dívčí" komiksovou zápletku (mocný zdroj energie omegahedron z Argo City zneužívá světovládné duo čarodějek zejména k tomu, aby se do jedné z nich zabouchnul vypracovaný údržbář) se zapadnutím Kary na střední školu a pubertálním pociťováním první lásky. No nesmyslná hrůza. K obsazení titulní naivní hrdinky ale výhrady nemám a většina civilnějších výstupů díky ní (a skvělé hudbě Jerryho Goldsmithe) nebolí - na rozdíl od dětinsky blbé akce jako celku. 30% ()

cross

Ráj pro feministky, ale jinak naprostá filmová zrůda, na kterou se nevyplatí ani koukat. Nechápu, kdo do tohoto projektu investoval... ()

fiLLthe3DD

Největším kladem tohoto snímku je jednoznačně Helen Slater v roli Kary, ta holka se fakt snažila, dále na mne celkem zapůsobila scéna ve "Phantom Zone," tam i fungovalo nějaké to napětí a dalo se to brát i „vážně," rovněž i speciální efekty byly stravitelné (v rámci doby)... Zde však výčet kladů končí. Film totiž upadá na zcela debilním scénáři, nelogických momentů je zde celá řada a některé momenty působí vyloženě rušivě, jako například navazování milostných vztahů mezi postavami, prostě „láska na první pohled" a budování vztahu žádné, Kara a Ethan se viděli jen párkrát a... no nic. I v Catwoman byl vztah hlavních protagonistů uvěřitelnější, rozhodně tam alespoň byla ta osudovost :) V již zmíněné "Phantom Zone" si snímek opět získal mou pozornost, ale pohřbil ji ten závěrečný „souboj"... Něco tak strašného jsem dlouho neviděl, to odflákli hodně. Nehledě na tom, že hlavní záporačka mě sr*la už od začátku :( Jinak, i pilotní díl Wonder Woman s Lyndou Carter byl rozhodně větší nářez než toto... Catwoman zas měla zřetelný tvůrčí rukopis, boží soundtrack a alespoň nějaké to „poselství" (nebezpečí kosmetického průmyslu :D) a Wonder Woman s Gal Gadot je prostě TOP! Jen ta Supergirl za nimi zaostává, a to o dost - Kara rozhodně mohla být skvělou superhrdinkou, ale to by jí to ten scénář nesměl tak kur**t... Jedna hvězda za Helen Slater, druhá za pár dobrých (moc jich nebylo) scén a ucházející triky (jen ty futuristické serepetičky byly dosti kýčovité). Uvažoval jsem i o třetí, ale tento film je prostě špatný a v porovnání s již zmíněnými super-žensko-hrdinskými filmy mi toto zkrátka nesedlo. Jedině ta trapná, rádoby záporačka mi utkvěla... Bože, to byla kráva... 40% ()

wosho

Kdyby v tom alespoň hrál nadržený Superman a hodně by se v tom šukalo, šlo by alespoň o zábavné péčko. Ale takto se jedná o debilitu, co se snažíla vydělat nějaký ten dolar na tehdejší úspěšné vlně. Ve filmu je hloupé vše-jen obsazení vedlejších postů je trošku podařené. ()

Adramelech

Nevím, co tvůrci fantasy filmů pořád mají s těmi kameny. Tady hraje klíčovou roli šutr zvaný omegahadr, který slouží jako zdroj energie ve „vnitřním vesmíru“. Nejdřív jej šlohne nějaký Zoltar a pak ho zašantročí superblbka Kara. („Znám tu rovnici, jenom ji nějak nenosím v hlavě.“ Ve světě, kde mladá děvčata ze všeho nejraději hovoří o přirozených logaritmech, nebude Kara asi patřit právě k intelektuální elitě.) Přesto se jej vydá hledat právě ona. V sázce je hodně, protože bez toho omegahadru by enkláva Argo City během několika dnů zanikla. Děva se na cestu vydá v modulu oblečená v noční košili, která je ve vnitřním vesmíru zřejmě ženským společenským oděvem. Cestou se však musela převléknout – což ve filmu bohužel neukazují –, protože když přistane na Zemi, má na sobě super oděv, který jí umožňuje létat vzduchem. Další děj se odehrává na Zemi. Nějaký chlápek a zrzavá ženská si udělali piknik u řeky, kde též zaparkovali auto. Popíjejí šampaňské, když tu najednou z kosmu přiletí omegahadr a přistane v misce s worchestrovou omáčkou nebo s nečím takovým. Žena, která je čarodějnice a momentálně spekuluje o tom, jak ovládnout svět, okamžitě pozná, že vhodný nástroj k ní právě sám přicestoval. Vůbec se tomu nediv, milý diváku. V osmdesátých letech žila v Anglii spousta čarodějnic a mnohé z nich byly zrzky. Jednu jsem znal a byla dokonce ještě víc sexy, než je ta ve filmu; kromě toho byla mladší. Další osudy Zoltara, Kary, čarodějnice ani omegahadru nechci prozrazovat, jenom předesílám, že scénář setrvává zhruba na stejné úrovni geniality od začátku do konce. Celé je to kardinální pitomost, ale dnes již také docela příjemné nebo aspoň snesitelné retro. ()

Oralfabet

Sám se absolutně nevyznám ve svém hodnocení špatných filmů, ale tohle bylo tak zábavný, že si to 4 zaslouží. Nehorázná píčovina. Ten typ filmu, u něhož si říkáte, jak to vůbec mohlo vzniknout. Ještě mnohem horší, než Superman 4. Nemyslel jsem si, že to je možné. Nigel byl nejlepší postava. 4/10 ()

Darren98

Zatímco Superman 4 parazitoval na posledních zbytcích kvality své série, Superděvče jako odlišný druh kinematografické bakterie působí dojmem nenucené pohádky, kterou by si v útlém dětském věku mohl oblíbit kdejaký divák. ()

drankeryth

Wow, to som ani netusil, ze Superman mal sesternicu a k tomu nejaku naivnu kravu, ktora bola fakt blba, ked dokopy nic nevedela. Moc tych superschopnosti ani neukazovali v prvej polovici filmu, ale neskor sa to obratilo k lepsiemu a na rad prisla akcia, ktora bola nejaka odflaknuta. Vo filme sa to aj nainfikovalo magiou zo strany zapornej postavy Seleny, ktora pri konci filmu vyvolala obrovskeho demona, aby znicil Supergirl:) Celkom strasidelna cast filmu prisla, ked neviditelna sila zla si kliesnila cestu cez stromy v tme ku Supergirl, aby ju znicila. V tomto okamziku sa to prejavovalo, ako taky hororovy prvok:) Vacsinou sa to vo filme vlieklo slimacim tempom, kde na kazdom kroku cihala nuda, aby vas ovladla a donutila vas, aby ste tento film pozerali s tazkym srdcom na dusi, co to prave vidite. ()

MickeyStuma

(Director's cut) Nejslavnější superhrdina všech dob Superman má sestřenici. Jmenuje se Kara a tento film je o ní. Dějově však nic zvláštního. Opět hrozba a Kara se na naší matičce Zemi snaží zachránit co se dá. A tak tu máme skromnou dívčí hrdinku a samozřejmě ženskou záporačku se svými typickými úmysly. Kdo by však čekal něco podobného jako u snímků o Supermanovi, bude velice zklamán. Zatímco Superman je hlavně pro kluky, Supergirl je zaměřen na dívky, takže podle toho to také celé vypadá. Příběh má tak jednoduchý děj, že slovo logika je slovo naprosto neznámé. Levné studiové kulisy, spousta věcí nevysvětlených, o nějakých vizuálních efektech si můžeme nechat jen zdát. Celková atmosféra prostě ryze dívčí. Ano, tento snímek je skutečně zaměřen přímo pro mladé divačky, kterým slovo naivita nic neznamená a nepřemýšlí nad logikou. Film se prostě nemůže brát vážně, což snad bylo i úmyslem. Vývoj děje nemá absolutně žádný smysl a právě onou častou nelogičností se stal značně nevěrohodný. Jen tak mimochodem, když Kara nastoupí na internátní školu, snad jenom proto, že se jí zalíbila školní uniforma, setká se tam s mladší sestrou Lois Lane a typicky začnou ´drbat´ o Supermanovi. Dokonce je nám ukázán i plakat s jeho maličkostí nalepený na zdi. Tak skromný scénář plný náhod aby divák jinak pohledal. Nic naplat, v zájmu superhrdinství a tím pádem i očekávaného dobrodružství se jedná o naprosté zklamání. Kdyby byl snímek určený pouze pro televizi, dejme tomu, ale jako kinofilm? Pro dívky před pubertou a snad i během ní se snímek skutečně jeví jako pro ně cílený. Takže pánové, co se týče akce a dobrodružství, tady určitě ne. ()

panvasik

Lidi, jak u nás, tak v zahraničí z toho filmu dělají nejhorší film a v tom případě, jsem buď slepý a nebo já nevím. Není to nic výrazného a už vůbec ne originálního je to taková nevýrazná a špatně pojatá záležitost, kdy se nám snaží o něco... já vlastní nevím o co se snaží. Prakticky to je zbytečný film, který je lepší než některé filmy Supermana s Christopherem Reevem. Faye Dunaway mi nevadila.... 4/10 ()

Mik_e

Pro pána krále, jak se dá za 35 milionů dolarů spáchat tohle?? Příběh a efekty jak ze serálu Strážci vesmíru, v hlavních rolích jsou pak Barbína (pachtící se za artefaktem Omgzordon, pardon Omegahadron) a Ken. Proti nim stojí duo ježibab, komentující vše koukajíc do své televize, tedy pardon kouzelného zrcadla. Nemluvě o tom, že ani náznakem není vysvětlen původ hlavní hrdinky a už vůbec ne to, že Superman je údajně její bratranec a přitom celá jeho planeta šla už v prvním díle do kopru. Prostě, jsem tu, světe tady mě máš. Jedna hvězdička za hudbu, a občas nechtěně vtipné hlášky.. ()

Psycho.R

S přihlédnutím k tomu, že Superman je o šest let starší a triky jsou na daleko vyšší úrovni, tak nemůžu jít výše. I když na držtičku Helen Slater se moc dobře dívá a jsem rád, že jí obsadili i do současného seriálu. Asi po desáté minutě jsem přestal počítat hlouposti a nelogičnosti filmu, např. že hrdinka něčím prolétne a střihem se jí změní oblečení. Nebo to, proč jsou vidět na řece odrazy celého okolí, ale Supergirl, která letí přímo nad ní vůbec (což bude zřejmě vinou zadní projekce, ale režisér si to měl okaučovat). Příběh ani nebudu komentovat, je to hloupoučké až běda. Slavná jména jsou spíš lákadlem na plakátu a jedná se o camea, kromě Fay Dunaway, o které jsem chtěl napsat, že to byl výkon hodný Zlaté maliny, ale jak jsem zjistil, tak nominaci na to skutečně získala. SG je mnohem slabší, než Superman 4 a to je co říct. ()

PetriK12

Příliš hloupoučké, už trailer naznačoval hrůzu a první epizoda ji potvrdila. Ta jedna hvězda, je pouze za nohy Supergirl. Hloupé dialogy, pokus o "humorné scény" naprosto nefungující... ()

mrclTV

Jedno veľké WTF, zápletkou úplne mimo (čarodejnice, dievčenský internát?, vtípky v štyle Prci Prci Prcičky? čo to k*rva je?).... páči sa mi ako Supergirl vyskoči zo svojej cestovnej kapsule už vo svojom štýlovom oblečku, hlavne, že sekundu pred tým bola v obyčajnom pižame.... a v takomto nedotiahnutom štýle sa odohráva cely film. Ale jedna vec sa musí nechať, Supergirl (Helen Slater) je superhot - ináč strašná žbrnda. ()

Našla se Captain Marvel?

Našla se Captain Marvel?

03.06.2016

Dámské superhrdinské sólovky mají dost špatnou bilanci. Supergirl si nikdo nepamatuje a Catwoman a Elektru by většina lidí nejraději zapomněla, takže tu je ohromný prostor pro zlepšení. Už v červnu… (viac)