Tridsaťročný vedec Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvadsaťdva akademických titulov a miesto knihovníka Metropolitnej verejnej knižnice, kde mu zverili zbierku legendárnych historických artefaktov, medzi ktorými nechýba Svätý Grál. Krátko po jeho nástupe členovia zlovestného Hadieho bratstva ukradnú časť Kopije osudu, ktorou rímsky vojak Longinus bodol ukrižovaného Krista. Flynn si uvedomí, že ak by získali ešte aj ďalšie dve časti artefaktu, stali by sa podľa legendy neporaziteľnými a mohli by ovládnuť a zničiť celý svet. Vedec preto musí odložiť okuliare, vstať od stola a pokúsiť sa získať artefakt späť, pokiaľ možno celý, aj so zvyšnými časťami. Jeho jediným pomocníkom je odvážna a atraktívna kolegyňa Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraňami sú vedomosti, bystrá myseľ a kniha písaná doteraz nepreloženým jazykom. (TV JOJ)

Ainy

Na tom filmu se mi vždycky líbila jeho komediálnost a fantasy složka s notnou dávkou nadsázky. Pro hlavního hrdinu snad není na světě nic, co by neznal, neuměl, neovládal - (neplést s MekGajvrem). Naučit se takovou ptačí řeč za pár hodin přece není jenom tak a co teprve poznat, čím potěšit duši rázné ženy uprostřed pralesa! Nemůžu si pomoct, ale občas se podívat na takový film mě dokáže opravdu uvolnit a pobavit. ;-) ()

D.Moore

O vykrádání Indiany Jonese opravdu nemůže být řeč, Flynn Carsen je vcelku roztomilá parodie na tytéž příběhy, jež si vzali do parády i pánové Spielberg a Lucas. Podle mého jí ale velice uškodil dabing, jehož tvůrci snad ani nepochopili, oč jde, a pojali české znění ve smrtelně vážném duchu. Ne, není to nic proti dabérům samotným (snad jen proti nepříjemné Regině Řandové, Vladislav Beneš je velmi vhodný), ale spíše proti člověku, který odflákl jejich režii, a proti kvalitě zvuku rovnající se nule (kromě hlasů a hudby není slyšet takřka nic). Věřím, že v původním znění s titulky by se mi film líbil ještě více. ()

Phobia

Nemám kdovíjak v lásce parodie, tenhle dobrodružně-komediální film však navzdory nízkorozpočtovému vzhledu není až takový propadák, jak jsem očekávala. Humor je sice často poněkud křečovitý až dětinský v porovnání s eskapádami Indiany Jonese, ale celková odlehčenost spíše prospěla, ikdyž mě trochu rušily pohádkové prvky. Noah Wyle se na roli vykuleného nekňuby výborně hodil (což nebyl důvod držet mu palce), jeho partnerka byla tuctová, ovšem nevadila mi, záporáci nic moc. Za zmínku ještě stojí slaboučké efekty, směšné, leč nijak tragické s ohledem na příběh; (ne)logiku scénáře v tomto případě (zcela záměrná ptákovina) netřeba řešit:-). Komedie převážně pro děti nebo pro infantilní dospěláky, nenadchne, neurazí, koukatelný průměr. 51% ()

paascha

Nekonečná blbost. Parodie, -nebo snad pokus o napodobení? - Indiany Jonese se hrubě nepovedla. Kravina nejhrubšího zrna, odpad jsem nedal jen proto, že nechci,a by můj oblíbený herec Kyle Mac Lachlan hrál ve filmu, který je hodnocen stejně jako filmy Zdeňka Trošky nebo Luďka Soboty. Ale přesto se ptám: Agente Coopře, PROČ??? ()

Fiftis

Taká mini paródia na Indiana Jones, napriek tomu stráviteľná a efektívna. Mladý Flynn Carsen? Neviem či ho môžeme považovať za mladého ... vo filme hneď zo začiatku môžeme postrehnúť, že celej svojej mladosti venoval štúdiám histórie, filozofie a vlastne postrehom z kníh. Flynn ako knihovník vo mňe vzbudzoval chvíľkami dosť ostrieľaného mazáka, hoci to na prvý pohľad nevyzeralo a to ma celkom zaráža, keď nič iné nerobil než len čítal, ale beriem to vážne ako komédiu takže film beriem s "nadsádzkou". Sonya Walger ako Nicole nám to po boku Flynna príjemne spestrila, ale láskyplné scény z hotela mi prišli zbytočne osekané a chaotické. ()

burina

Vyborna dobrodruzna zabava. Len to zaradenie na csfd je divne. Dobrodruzne to ano, fantasy tiez. Ale akcne a sci-fi? Hlavne je to komedia. A velm vydarena. Noah Wyle je ako knihomol a scitany "nouma" skvely a velmi ma prekvapil svojim komedialnym talentom. ()

sheen

Když to hodně nadnesu, tak je to béčkový Indiana s levnými triky, který je primárně pro TV/DVD projekce :) Jinak fain blbinka na jedno podívání, která je i místy zábavná. ()

salahadin

Taky máte dojem, že to točily egyptské mumie, které mají problém s pány Alzheimerem a Parkinsonem? Vlastně ne, taková mumie by to natočila líp. Nám na fakultě tvrdí pravý opak než tady profesor Flynnovi: "Nepařte, nechoďte do kina, žádné výlety, žádné koníčky - prostě se učte." ()

Rosaviva

Když chce někdo vypnout mozek u filmu, který se tváří jako o několik tříd horší Indiana Jones, proč ne. Ale když už i já na tom poznám, že jsou tam nesmysly, který by prostě v normálním životě nemohli fungovat, už to musí být extrémně viditelný. Některé efekty byli opravdu příšerné, ale tak, dávám 3* dalo se to vidět. ()

misterz

Dobrodružstvo, humor a fantasy prvky. Toto všetko vo filme dostaneme pekne namixované. A čo je hlavné, tento mix fungoval a nenudil. Príjemný príbeh okorenený vtipnými hláškami prevedie milým dobrodružstvom. 70/100 ()

InJo

Tak takovouhle bejkárnu už jsem dlouho neviděl. Stupidní a neoriginální maximální možnou měrou (čekal jsem, že to asi nebude moc inteligentní, ale tohle už je na hranici absolutní demence), okatě parazitující na jednom slavném archeologovi a Kill Bill Vol. 1 (viz závěr). Kdybych nebyl na ty "indianajonesovské" filmy tak vysazený, asi bych musel dát ještě mnohem míň... 40 % ()

Kothy

Pokus o Indiana Johnese. Chlap, který má asi 8 vysokých škol a pořád nepracuje si vyrazí za dobrodružstvím. Společnost mu dělá půvabná Sonya Walger. :) ()