Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Doldus

Nebýt častého fan-service (Kung Lao!!!), občasné brutality a celkem obstojných efektů, je to na dvě hvězdy. Postavy nemají ani zbla charismatu, možná tak na světlé výjimky (Hirojuki Sanada jako Škorpík naštěstí solidní), příběh samozřejmě byl směšný i v předloze, jenže tam se nebral zdaleka tak vážně, kdežto tady snaha o serióznost filmu trochu podráží nohy. Nový hrdina Cole jako spojnice s divákem naprosto nefunguje, a nemůže za to ani tak herec samotný jako spíš naprostá nadbytečnost jeho postavy - koho prokristapána zajímá nějaký hejsek s rodinou, co se tam přimíchá, v MK snad (co se já pamatuji) jde jen o brutální bitky a naddimenzovaně cheesy postavy. Souboje samotné byly v podstatě dobré, nicméně to je pro iteraci MK tristní, protože by měly být, zvlášť v dnešní zlaté době fyzických bitek, přinejmenším skvělé. Humor stál a padal s Kanem, a to spíše padal, možná také kvůli násilné "přefuckovanosti". I tak si jakožto fanoušek MK přeji pokračování, protože věřím, že je v moci tvůrců mnohé aspekty zlepšit, a že by se třeba příchodem některých dalších klasických postav trochu srovnal deficit charismatu těch stávajících. ()

NiWi

Mortal Kombat je další z řady herních filmů, které relativně slušně uspokojí fanoušky a znalce předlohy, pro nezaujaté diváky však bude působit přinejmenším průměrně. Já osobně jsem něco mezitím, film mě vyloženě nezklamal, ale čekal sem ho rozhodně propracovanější. Scénář posouvá děj kupředu nuceně, bez většího vysvětlování co se děje, a nová postava Cole Younga nám ten svět moc pochopit nepomáhá. Naopak se tváří, jak kdyby to co se děje byl denní chleba, a ohromný turnaj mezi světy kteří vedou vyvolení bojovníci se schopnostmi jako střílet ohnivé koule z rukou, byl vlastně zcela normální. Jednotlivé souboje jsou relativně ok, přísnější měřítko však snese pouze úvodní a závěrečný souboj. Fatality asi ok, ovšem ta CGI krev je teda hodně nasílu, a tvůrci podle mě trestuhodně nevyužili praktických efektů. Overall relativně slušné, lehce za očekáváním, pro neznalce předlohy po všech stránkách neoriginální a průměrné. Druhý díl si však přeji už jen kvůli tomu nejzásadnějšímu - turnaji. ()

mortak

Rychle ubíhající béčko, které bohužel i přes zaštítění se slavnou předlohou nabízí jen současný průměr - mnoho generických krátkých soubojů, kterým ale chybí něco navíc. A přitom by stačilo scénář i závěrečné fighty víc propracovat, aby ten béčkový materiál získal áčkový odér. Zdravý základ to totiž v sobě má, takže za mě opatrné vyhlížení pokračování. ()

SeanLSD

No keď už došlo na bitku, tak to šlo. Žiadna revolúcia, ale ani žiadna hanba. Niekto by mohol povedať, že o to predsa hlavne v takomto filme ide. Akože hej.. ale čo to potom zaváži, keď všetko ostatné je také nejaké.. nijaké? Nemastná-neslaná hudba, nič moc scenár ani výprava, nulová atmosféra, postavy bez charizmy. Bijú sa dobre, ale stačí to na celovečerný film? Ja som veľký fanúšik MK, ale som divák, nie hráč. A preto je pre mňa všetko vyššie spomenuté rovnako dôležité. Neviem kto je Simon McQuoid, nemyslím si, že je neschopný, ale na Andersonov film sa nechytá. Ani na seriál. A dokonca ani na najhoršie z Tancharoenových videí... Cit pre rytmus, výrazné tempo, osobitý štýl, špecifická choreografia, krásny detail, pôsobivá atmosféra, charizmatické herectvo, pocit tajomna... - to všetko všetci jeho predchodcovia mali a tu (až na chvíľkové náznaky a výnimky) chýba. ()

KatanaCZ

Ach ne, ne, ne a ne. Prvních 7 minut za 5 hvězd, pak se vše jen propadá do hlubin zapomnění. 3 jen za to, že měl někdo koule natočit R pokračování, jinak spíše za 2. Jako mega fanda mhouřím oči kde to jen jde, ale je to opravdu hořká pachuť skvělého prvního dílu. ()

alchac

Po zhlédnutí musím cha nechca uznat, že tenhle Mrdal Kompot ryryryryloudyt byl konečně naložen se správným chuťovým poměrem vyhřezlých orgánů, kostních úlomků a digitálního hemoglobinu, v receptu figurovalo minimální množství syntetických scénáristických debilit (alespoň tedy v rámci možností předlohy, tj. bezpříběhové okopávačkové videohry), namísto 100% podílu náhražkových herců bylo přimícháno i několik skutečných (přičemž oblíbenci Asano se Sanadou mé chuťové pohárky vysloveně potěšili), pročež jedinou zásadnější výtku mám vůči na můj vkus přece jen vyššímu podílu umělých rodinných sladidel. Po mírném váhání tedy nakonec pro konečnou čtveřici rozhodlo zmíněné plno krevné zpracování a několik hlášek a bojově choreografických úchyláren, při kterých nejeden fatalitycký (sic!) rozjebávač klávesnic s chronickým syndromem karpálního tunelu jistě uronil kroupu a vysmrkal něco žíravých hlenů. ()

Sabrewulf

Průser. Fakt jsem byl zcela přesvědčen, že Andersonův MK nebyl zas takové terno a že tohle bude jenom lepší, jenže... musím to říct- zlatá Andersonovka. V tomhle filmu je hromada věcí špatně, ale výrazné mínusy jsou 3. Za 1)- scénář. Opravdu chci tak moc, když očekávám aspoň částečnou inteligenci děje? V Andersonově MK (dále už jen AMK) prostě přišel Shang Tsung, posbíral bojovníky a v Outworldu jim (spolu s Raidenem) vysvětlil, jak se věci mají. Nic víc, nic míň, jednoduché stručné s hlavou a patou. Tady všechno to zápasení o dobro světa s bojovníky z Outworldu osvětlí Sonya, která na to přišla? Zapíchané útržky fotek, novin, map atd. na zdi jako nějaký detektiv a všechno tohle si prostě poskládala? WTF?!!! Vynechejme fakt, že když už se AMK vykašlal na předešlé turnaje o náš svět a já tak čekal, že aspoň tady se pár útržků z minulosti představí v nějakém prologu, prostřihu, tak se na to vykašlali taky a už rovnou nám přinesli na podnose ten poslední turnaj. Další neuvěřitelnou blbinou ve scénáři je to, že Shang Tsung chce turnaj vyhrát podvodem, tedy tím, že chce vyvolené bojovníky, KTEŘÍ JEŠTĚ O NIČEM NEVĚDÍ, prostě najít a nechat je svými poskoky v podstatě zavraždit? Co by to bylo za turnaj, proboha, vždyť by to tímhle způsobem nemohlo absolutně fungovat! S tím souvisí průser č.2: V celém filmu, který je postaven na hře s arénovými souboji před diváky nenajdete ANI JEDEN arénový souboj před diváky (MMA nepočítám, mám na mysli v rámci MK turnaje). Jako vážně! Všechny souboje se dějí strašně nahodile, odflákle. Zatímco v AMK bylo těch oficiálních soubojů v aréně několik, tak i po tom, co chtěl Shang Tsung podvádět a lidským bojovníkům do cesty poslal mimo arénu své bojovníky (Liu Kang vs Sub-Zero, Johnny Cage vs Scorpion), pořád TO MĚLO PUNC >VERSUS OBRAZOVKY< A ÚVODNÍHO "FIGHT"! Tady to působí, jako by někde v postranní uličce zaplivaného baru chtěl jeden druhému ukrást peněženku, dali si po hubě a TO už by jako měl být ten souboj o náš svět. Nekonkrétně a neuchopitelně se začne některá nahodilá dvojice bít a hotovo. Průser č.3: Souboje samotné. Jako je 21. století, rok 2021 - člověk by po všech těch Ong-Bacích a starých filmech s Jackie Chanem čekal aspoň trochu kulervoucí choreografii a tady v nich strašně chcípl pes. Navíc drtivá většina je neuvěřitelně krátká, sotva začne, tak hned skončí. Dva zápasy po sobě dokonce začnou hned fatalitou! Ano, v MK byl taky jeden takový - Sub-Zero vs "tvejdííí", ale i TO mělo ten start ala "diváci, pohodlně se usaďte, připravit, pozor, fight!" Tady se nestihnete rozkoukat, že ten jde proti tomuhle a už je konec. No a pak je tu plno dalších negativ jako třeba mizerný casting - sice takový Kung Lao, Sonya, Kano jsou fajn, ale třeba Liu Kang se na toho z AMK vůbec nechytá, je to takový malý bezcharismatický klučík, s nevinným kukučem zdeformovaný skoro až kulturistickou postavou -takový zvláštní hybrid. Raiden je pro změnu úplně jalový taťulda někde z Horní dolní, který se navíc strašně trápí s angličtinou (bolelo mě to poslouchat stejně jako u 47 Róninů). Napuchlý, obtloustlý Shang Tsung úplně bez respektu. Většina herců hraje dost hrozně. A nakonec tu máme fakt příšernou dramaturgii - všechno se tu děje strašně rychle a uspěchaně viz Liu Kang hned v prvních vteřinách setkání s ostatnímy vystřelí bezdůvodně fireball, ale pořád to nemá na scénu ala "sakra, rejžo, dostali jsme hlášku, že film musíme zkrátit o hodinu, ale čeká nás ještě 5 soubojů, jak to vyřešíme?" Normálně, luskneme prsty a během 5 minut vyřešíme všechny souboje naráz. Uff!!! Film vůbec nedrží pohromadě, vyprávět to někomu z hlavy, tak se ztratím, protože ty útržky scén jsou k sobě poslepované bez nějaké kloudné posloupnosti. Souboj s Gorem včetně sledující rodinky je bizár a totální WTF, Kabala jsem měl vždycky spíš za takového podřadnějšího pinčlíka na šachovnici a on je mocnější než Liu Kang, Kabal vůbec neukáže svou tvář, nevíme jeho původ, nic, Sonya vykukující zpoza poklopu, je úplná debilita, Kano je až moc na sílu tlačený buran, Cole vykrádá Bautistu v Pěstích ze železa a tak bych mohl pokračovat... Úvod je parádní, má áčkový feeling a je z něj cítit MK atmosféra, ale někde po Jaxovi vs Sub-Zero (což je ještě před polovinou filmu) to začíná jít do kopru a s každou přibývající minutou máte pocit, že sledujete film Uweho Bolla. Tohle dělá z AMK majstrštyk. Shrnuto podtrženo: Pitomoučký film s uspěchanými scénami, neuvěřitelně krátkými souboji a s úplnou absencí arénovky jako takové. Ani fatality to nezachránily. () (menej) (viac)

sir-dave

Jak řekl Raiden, I'm impressed! Příjemné překvapení. Už jsem nečekal, že by někdo do kultovního béčka nasypal přes 50 miliónů a udělal slušný film. Triky, za které by se nemusel stydět nejeden akční film. Pro začátek všechny známé postavy, Scorpion se Sub-Zerem klasicky potěšili. Guru a Kano mile překvapili. K lepšímu zážitku mi chyběl turnaj na nějakém ikonickém místě a soundtrack mohl být lepší. Vyměnit Wallfische za Daniela Pembertona. Johnny Cage má pěkně vyšlapanou cestičku a Kitana snad bude následovat. ()

CatcherBlock

Neškodná zábava pro děti, studiový produkt, bez vlastní originální tváře.  Starý Mortal Kombat je mnohem lepší, má to srdce.  Tohle je zakázka, s pár dobrými momenty, ale to je všechno. Fatality slabé ()

Nivenx

Dle recenzí jsem to očekával tedy mnohem horší než jak to nakonec dopadlo. Akční scény to valí nonstop, scénář jednoduchý, ten by zvládl napsat i školák ze základky. Ale to neznamená, že to je špatně! Hra, fatality a krev z toho cáká nonstop! Škoda krátké stopáže a že souboje nebyly protažené, jelikož takhle to hrozně rychle uteklo a potenciál co to mělo nevyužilo na 100%. Přesto všechno spokojenost a Andersonovu jedničku to smázlo jak hovno. Sem s dvojkou! ()

Deyw

Herni Mortal vic nez kdy byl..fatality primo z gamesy tvle, scorpion skvelej a nejlepsi scorpio ever, ten fight se subem je cista radost..miluju novou theme..nejlepsi MK film a chci dalsi! 🙂 ()

Aargh

Film s tak stupidním námětem se prostě nemůže pořád tvářit tak vážně a osudově. Buď by byl potřeba mnohem vypečenější scénář, nebo mnohem víc humoru, tak jako v prvním filmu. Hláškující Kano tu sice zachraňuje, co se dá, ale nemůže být všude... Další problémy: špatný casting (Raiden, Shang Tsung), nudná hudba a bohužel jen průměrná bojová choreografie. Fan service je tu obrovská, speciálních schopností a fatalit jsem objevil spousty, ale to na dobrý film nestačí. Ani zdaleka. ()

UhLee

(8/10). Vůbec mi nejde do hlavy, jak může mít tento film poměrně tak nízké hodnocení. Viděl bych to minimálně na červená čísla. Ale můžu se zlobit, kopat kolem sebe, ale to jak tak všechno, co s tím můžu udělat. Nebo můžu napsat pozitivní recenzi a vylíčit ostatním mé hodnocení. Mortal Kombat je úžasná akční podívaná, která je navíc R-ko. To prostě chcete vidět a užít si tu surovost plnými doušky. Vypnul jsem mozek a stejně jsem měl orgasmus, protože se na to hrozně dobře dívalo. Souboje byly nápadité, fatality brutální. Casting byl rozmanitý a někteří herci mě fakt hrozně bavili a potěšili. Třeba Hirojuki Sanada, který je takový japonský Mads Mikkelsen. Ten by to charisma mohl rozdávat půlce Hollywoodu k Vánocům a stejně by mu zbylo na příští rok. Taky Nathan Jones, který si zahrál mého oblíbeného Rictuse v Mad - Maxovi, tak se objevil i tady a já jásal radostí. Za mě teda velká spokojenost. Musím podotknout, že jsem neviděl původní filmy a ani jsem nehrál hry. Možná o to víc, byl můj zážitek intenzivnější. Parádní akční film roku 2021. ()

kjakob

Příběhově impotentní MK naštěstí dává přesně to, celá dělá herní sérii tak zábavnou - brutální násilí a duely znepřátelených táborů. Víc snad nikdo nečekal. ()

Remivsremi

Od Mortal Kombatu nikdo nečeká nějaký oduševnělý příběh, ale zábavnou jednohubku s kvalitní akční složkou. Nová reinkarnace ale nedokáže přichystat ani to. O příběhu se nedá mluvit a veškera akce je spíše ke smíchu. Je to nepřehledné, chaotické, zbrklé, špatně sestříhané a s chabou choreografii. Dejte si raději pár zápasu ve hře a budu vám garantovat, že si značku MK užijete daleko více. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Smrtelný boj? No.. viděl jsem tu starší verzi od Andersona, nebyla úplně špatná, ale co si budem, borink šit. Takže jsem samozřejmě čekal to samý - ne, že by tohle bylo nějak lepší, ale nechte mě to tady dodatlovat, když už jsem v tom. Ani trajler mě nějak nenadchnul, říkám si: ,,Pche, další odpad do sbírky, (pokud to vůbec zčeknu)". Samozřejmě je to taková ta klasika dnešní doby, fakt nemusím to CyDžiAj, ale tady se to dalo, nakonec fajty, který mě taky moc neberou byly spíš jen na konci, předtím byla jen omáčka s nějakým tím praktiz. Tak orazítkovaní se najdou, bez rukej, bloncka, nějakej ten ťaman, když je to japonský že jo? A vtipálek ukecanej typickej američan, ti jsou tak blbí a namyšlení, že je to strašná prdel. Ale ne fakt ten typek mě bavil.. Ne že by Gandalf a další připomínky byly nějak dobře napsaný, ale odlehčilo to. Pak přijde Mrazík, banda buzerantů v čele se Sam Sungem. Jde se bojovat, avšak Android asi ještě potřebuje aktualizaci systému, jelikož mu do cesty vyskočí okno, s kterým si musí poradit a naši bojovníci tak odhalí své síly. Nakonec  vyleze děda z díry a vyhraje se svou rodnou krvi.. :)  ()

Motinski

Nečakal som prepracovaný príbeh, no aspoň nenáročnou zábavou mohol Mortal Kombat kľudne byť. Hru som nikdy nehral takže sledovať neznáme postavy ako sa hádžu o zem mi nesadlo. Od druhej polovice je film úmornou nudou, hlášky sú väčšinou trápne, mytológia trestuhodne jednoduchá a najviac sa mi asi páčil úvodný epilóg. Zoznamovanie sa s fantasy prvkami v reálnom svete ešte ako tak ušlo, niektoré scény sú dobre nasnímané ale celok nedrží pokopy. Scenár je omáčka čo jasne stanoví kto je zlý a dobrý, šikovný zvrat neexistuje a označenie typické béčko je výstižné ako málokedy. ()

LUKICKK

Nikdy jsem nehrál Mortal Kombat, ani se o to nějak nezajímal, ale to mi neuškodilo v tom, abych si tenhle film užil. Mám rád pořádný urvávání končetin, drcení hlav a podobný věci, to už se ani potom nepotřebuju soustředit na příběh abych si to užil. Je to asi první film podle hry, který se doopravdy pořádně povedl. Plus pár dalších plusových bodíků za soundtrack, který je hodně povedený. Swag Scorpion. ()

BROKEN_

Dostal jsem to co jsem chtěl. Nový Mortal Kombat je jako i předchozí filmy pořád béčko a ten film to ví, takže si na nic nehraje a dopřává fanouškům videoherní série fanservis. Já se přiznám, že hry jsem hrál pouze, když jsme hráli s kámošema proti sobě a to bylo tak vše. Jinak se v tom moc nevyznám. Původní film od Andersona nemám rád a o pokračování radši nemluvím. Nová verze má vše proč jsem se na film těšil. Dobrou akci, krev, fatality ( i když jsem čekal víc! ), solidní soundtrack, fajn postavy, nenudící děj a slušný CGI triky. Jasně film je místama stupidní ( ten scénář bych možná zvládnul napsat i já, nic extra to nebylo ), z postav mi nikdo nevadil ( scény s Kanem jsou vtipný, zasmál jsem se ). Goro a Raiden byli pro mě sice velkým zklamáním, ale já se překvapivě ke konci královsky bavil a závěrečný souboj Sub-Zera se Scorpionem byl KURVA super. Závěrečné lákání na pokračování, kde se má objevit můj oblíbenec Johnny Cage plus do toho původní – sice moderně upravený – song Techno Syndrome je třešnička za tímto filmem. Já jsem spokojený a nemám problem dát 4 hvězdy....... i když nevím, jak to na mě bude působit na podruhé, ale to vem čert, já si to užil :-). Těším se na pokračování. 7/10 ()

filmmovier

Mě to bavilo moc. Rozhodně to nebylo ani tak zábavné, ani tak boží jako ultra cool devadesátková verze s Lambertem (a ten je jako Raiden opravdu vyloženě boží, na rozdíl od Raidena současného,který je divný, nudný a nezáživný), ale já jsem jako neherní fanoušek velmi, velmi spokojen. Úvod i konec jsou bez debat skvělé, panu režisérovi (který to navíc natočil opravdu velmi dobře), se daří budovat velmi dobrou atmosférou, vizuálně je to také parádní, soubojům není absolutně co vytknout, otevřený konec se díkybohu taky neztratí... snad jen to budování světa a charakterů mohlo být kratší a kdyby to hlavní přišlo na řadu třeba i o půl hodiny dřív, asi by se nikdo nezlobil. Na druhou stranu ovšem postavy lépe poznáme a mě bavila i tahle část, takže já jsem opravdu velmi spokojen. Devadesátky jsou ale devadesátky. 75%.. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)