Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

HellFire

Stejně jako první díl mě i dvojka nechává chladným a film považuji jen za průměrný. Jedno se mu však musí nechat - vyzařuje z něj pocit, že v každém záběru musí někdo zákonitě zemřít. ()

borsalino

Mimořádný filmový zážitek, především herecký koncert Al Pacina Roberta De Nira posunul tento snímek až na úplný vrchol v tomto žánru. Michael Corleone dospěl v pravého a obávaného kmotra, z jehož tváře lze jen obtížně vyčíst, co si skutečně myslí. Protipólem k tomu začátek rodinné ságy na daleké Sicílii s fenomenálním a až laskavým De Nirem. Opravdu jsem si to užil. Že film trvá přes tři hodiny? Ani jsem si nevšiml... ()

Ištván87

Je to vážně neuvěřitelné, ale je to tak. Dokonalé filmy někdy opravdu mohou vzniknout. Mrazivé krimi drama, kde jsem nejvíc ocenil flashbackové scény, v nichž si mladý Vito Corleone vyřizuje účty. ()

Necrotongue

V tomto případě jde podle mého o jedno z nejlepších filmových pokračování. Ten film je krásně vymazlený, Robert De Niro sedl do role mladého Vita Corleoneho jako zadní část těla na kuchyňskou nádobu a Al Pacino se místy tvářil tak chladně, až jsem uvažoval o přitopení. Snímek má víc jak tříhodinovou stopáž, a i když není plný zběsilé akce nemohl jsem se od něj odtrhnout. Skvělý film. ()

ARI50

Pokračování je o něco lepší a povedenější záležitost ale pořád mě to dvakrát nebralo a do kolen nedostalo. Delka na filmu je zlá. ()

Bauer

Ano, ano a ještě jednou ano!! Jedno z mála pokračováních, které předčilo první díl.Al Pacino se do své role vžil a jeho výkon je snad nejlepší co kdy předvedl. Dost se mi líbili a zaujali mně části, ve kterých sledujeme život mladého Vita Corleona v podání vynikajícího Roberta De Nira. Dále bych také řekl, že byl zajímavější scénář a bylo dobré sledovat Michaela Corleoneho před soudem.Délka filmu je pro mně přijatelná ( nemám rád dlouhé filmy ) a koukání na film mi rychle uplynulo. Prostě za toto dílo si Francis Ford Coppola zasluhuje velké uznání!!! ()

Beastmaster4

Určitě o několik procent lepší než jednička. Méně akční (akčnost bych uvítal, ale vzhledem k akčním scénám z jedničky je tady méně = lépe), dějově obsáhlejší a propletenější. Al Pacino přidal k už tak vynikajícímu výkonu z prvního dílu. Robert De Niro, i když neměl tolik prostoru, tak stihnul zazářit minimálně srovnatelně. Už se změnila i hudba, která mi předtím lezla dost na nervy a dostala více kudrlinek. Takhle nějak bych si film, který má poodhalit oponu života mafiánské rodiny, představoval. ()

JASON_X

Nemůžu si pomoct, ale byla to pro mě ještě o něco větší nuda, než díl první. De Niro coby mladý Vito Corleone byl sice zajímavý, ale nijak oslňující. Opravdu nechápu, že tolik lidí shledává tohle dílo něčím výjimečným, viděl jsem mnohem záživnější filmy z prostředí mafie. Pochybuju, že si to ještě někdy pustím znovu. ()

luka4615

Ve filmové branži, vlastně i v jiných odvětvích, nebývá zvykem, že druhý díl předčí ten první. The Godfather: Part II je však výjimkou potvrzující pravidlo. Francis Ford Coppola se nebál jít do větší hloubky, což se výborně projevilo na celkovém emočním dopadu celého filmu. Velmi potěší náhledy do minulosti, kde sledujeme mládí Vita Corleona, jehož ztvárnil tehdy ještě ne tak známý Robert De Niro. A i když toho ve filmu moc nenamluví, jeho herecký projev je jednoduše skvělý. Nesmím samozřejmě opomenout výtečného Ala Pacina, který s patřičnou důstojností přebírá mafiánské žezlo, přičemž se stává plnohodnotným Kmotrem. „I don't feel I have to wipe everybody out, Tom. Just my enemies.“ ()

Sawy

Komplexnější, narativně složitější a političtější sequel, z jehož charakteristiky vyplývá i jistá větší chladnost a menší divácká vstřícnost oproti prvnímu dílu. Druhá část corleonské ságy nicméně vyniká Coppolovou precizností, mistrně kombinuje dvě základní časové linie a skrze paralely i odlišnosti mezi Michaelem a Vitem staví brilantní tragický oblouk celé rodiny, která se posunula od prostých časů vendety a budování rodinného jména k mnohonásobně složitějším a nepředvídatelnějším politickým a ekonomickým machinacím, při kterých je potřeba ne myslet několik tahů dopředu, ale znát všechny možné i nemožné konce. Stále brilantní. 95 % ()

Lacike

Po nadseni z jednotky bola pre mna dvojka sklamanim. U jednotky mi trojhodinova stopaz ubehla jak voda. Dvojka je dlhsia o 25 minut ale mal som pocit, ze to ma dvojnasobnu stopaz. Tentokrat sa mi film prilis vliekol. Uz to rozdelenie casovych linii mi pripada dost sporne a linia z minulosti s De Nirom mi nepripadala prilis zaujimava. Cele by sa to dalo zostrihat do parminutoveho flashbacku. Sice by sme tym prisli o uchvatny De Nirov vykon, ale filmu by to prospelo. Ale asi by ho to nezachranilo, lebo aj linia s Pacinom nie je nejak extra zaujimava. Vsetky tie cachry okolo kasin a superenie s konkurenciou su podane miestami neprehladne a prilis ma to nestrhlo. Najskôr kvôli dost slabym postavam na strane zaporakov. Namiesto mafianskej linie tu su ovela vyraznejsie tie rodinne, vdaka ktorym sledujeme ako velmi sa Pacinova postava zmenila. Najzaujimavejsia je linia s Fredom. Explicitne sceny su znova riadne krvave a brutalne, hudba stale nadherna. Z hercov mali sancu zaziarit Pacino, De Niro a potom este Duvall. Zvysok je uz len skôr do poctu. Najviac ma na tomto filme serie, ze sa De Niro a Pacino nestretli, ked boli vo vrcholnej forme. Aj ked k tomu logicky nemohlo dôjst. Takze dvojka mi pripada ovela slabsia ako jednotka. Tentoraz to bolo prilis roztahane, pomale a fadne. Pre milovnikov jednotky je dvojka rozhodne povinnost, ale sama o sebe podla mna poriadne nefunguje a je to len taky doplnok, ktory nas zoznami s tuctovymi epizodkami nasich oblubenych postav. 6/10. ()

ScarPoul

Zatiaľ čo prvý diel bol vzostupom Corleonovského klanu k tomu aby dominoval ako Cosa Nostra v New York City, druhý diel sleduje rozpad Corleonovcov. Najtragickejšou emóciou v prípade Majkla je v tejto časti nedôvera. Zrada je prítomná na každom kroku a prichádza od tých najbližších. To má za následok stratu hodnôt, ktoré sú v kontraste s tým ako fungoval Vito v prvej časti. Jeho vzostup v podaní DeNira je ale atmosferický a značne romantizujúci. Časť s Majklom sa nesie v smutnom, tragickejšom duchu, prezentovaného cez Kay, Freda a Toma. Godfather part II, je v zásade demaskovaním života mafiánov. Prináša so sebou viacej bolesti, viacej premárnených šancí a viacej ohliadnutí za zmyslom toho všetkého. Prvý diel je pre mňa stále neprekonaný aj vďaka knihe. Ale toto doplnenie funguje aj po toľkých rokoch. Pre mňa nie úplne dokonalé. Ale len veľmi dobré. Rotova hudba sa však dostáva pod kožu a rezonuje ešte dlho po dopozeraní. ()

Gary

Podle mě už ne tak dobré jako jednička. I když herecké výkony zůstávají na nadprůměrné úrovni, film už místy pokulhává.Ale i tak 90%. ()

rawen

Kmotra bych měl hodnotit spíše jako celek - dobrá ale, pokud mám ohodnotit dvojku, dám jí **** za to, že je sice výborná, ale je přece jen horší než jednička a navíc kopíruje i strukturu prvního filmu. Bez retrospektivní části příběhu (mladý Vito Corleone začíná) by si to dvojka Kmotra u mě rozházela ještě daleko víc. Hodně nadhodnocený film. 8/10 ()

PROROK14

K druhej a tretej časti som sa vyjadril v komentári na Kmotr. Tu iba napíšem, že ide o najlepšiu mafiánsku ságu aká kedy bola natočená. ()

BoPo

Všetky tri filmy sú dobré. No len prvý z môjho pohľadu vyniká. To však neznamená, že Kmotr 2 nie je kvalitný film. Bavila ma najmä časť s De Nirom. Na môj vkus však priveľmi naťahovaný film. ()

ProjectAlice

Citeľne mi tu chýba Santino Corleone, od ktorého všetci čakali, že bude Donom. Film mi už tak nevyrazil dych ako jednotka, neviem čo robilo tento film odlišným než bol predchádzajúci diel, každopádne i tak sa mi film páčil. Michael už nieje ten študentík, ale poriadny mafioso. Al Pacino opäť skvelý, rovnako ako Duvall, Keaton a predovšetkým De Niro. Príbeh o mladom Vitovi bol zaujímavý. Čo sa týka mafiánskych praktík tak sa mi dvojka páčila rovnako ako prvý diel. V istom momente to nabralo ten pravý mafiánsky šmrnc. Páčilo sa mi Sicílske prostredie a v príbehu o Vitovi krásne spracované mesto do 30.rokov. Absolútne ma to však dostalo až na úplnom konci. Také vyvrcholenie s Fredom som nečakal a následná dojímavá scéna zo starých dobrých čias so Sonnym, Carlom a ostatnými ma skoro dojala k slzám. Silný príbeh. 100% ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012