Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Allien.9

Já tuhle hororovou sérii prostě nemusím. Ostatní kultovní zabijáci mají pro zabíjení "důvod". Mstí se určitým osobám (popřípadě určitému typu lidí) a zabijí-li někoho "mimo", je to proto, že je nějakým způsobem ohrožoval (viděl je, pokoušel se je zastavit apod.). U Meyerse tohle neplatí - je to chodící hora masa, která bezmyšlenkovitě zabíjí vše, co potká. Takže jakkoli dobře je Zombieho "Halloween" natočen, stejně ho nemůžu hodnotit lépe než za tři, protože se mi prostě příčí. ()

2-Xtreme

Hneď na začiatok, som spokojný i keď výhrady by boli. Je to iný Halloween, než originál a to je fajn. Zombie si to natočil po svojom a nespravil len kópiu originálu ako napr. pri remakeu Psycha. Michael je cool a extrémne brutálny ako obyčajne, ba dokonca Zombie mu dal ešte viacej charakteru než v iných Halloweenoch. Potešilo ma a bol som rád už z prvých obrázkov z filmu, že uvidíme Myersa ešte ako malého desať ročného chalana. Rob dal tomu veľa priestoru čo bolo samozrejme dobré, ale tým pádom sa nemohol tak venovať samotnej Laurie. Vo filme má byt práve ona hlavnou postavou hneď po samotnom Myersovi, ale tu mi to tak neprišlo. Veľký priestor, ktorý dostalo detstvo Michaela ubralo na deji okolo Laurie a jej kamarátok. Veď kým prišla na scénu prešla dobrá polovica filmu a keď nechcel Zombie spraviť film cez dve hodiny, čo sa hororom obzvlášť slasherom nehodí musel niekde ubrať. A tak ubral práve tu. Čo bolo na škodu, alebo ako to napísať... to je pre mňa asi jediný väčší zápor filmu. Čo sa konca týka. Čakal som niečo prevratnejšie, keď Rob tvrdil, že to natočí tak aby nevzniklo nič také ako sa stalo napr. pri remaku The Hills Have Eyes teda pokračovanie. Ale i tak to dopadlo fajn a som s filmom spokojný. Hodnotím samozrejme zatiaľ iba workprint a po zhliadnutí finálovej verzií to možno zmením a možno nie. Zatiaľ 80%=4* Finálna verzia je super i ked ten scenár je už vážne až moc piknatný a dlžka filmu je velká. Slasher a celkovo hororoy takéhoto tipu by nemali mat okolo dvoch hodím. A ešte, že sa mi koniec páčil viacej tu ako vo workprinte :) ()

sullafelix

7* z 10*...verzia 2007 v sebe absorbovala asi o 300% horrorovych atributov naviac oproti povodnej verzii ..hlavne vdaka skutocnosti ze verzia z roku 78 je totalny horrorovy prepadak ... pri ktorom vlastne cloveka ani nenapadne ze sa jedna o horror ... remaku vsak mozno vycitat primitivitu dialogov a nelogickost viacerych scen ... ale pokial zoberieme do uvahy ze logika scen vobec nebrani ani Triumfu v oblasti filmoveho neba ..filmy Tiger a drak a spolok ... tak to bol vlastne film zalozeny vylucne na logickych fundamentoch ..ze ano ???!!! ..urcite nadpriemer.... ()

Javert

První polovina, blížící se psychologickému hororu, vzdáleně připomínajícího třeba Mlčení jehňátek, je výborná. Bohužel, mě zklamalo, že druhá se zvrtla do klasické vyvražďovačky. Přesto je to slušný nadprůměr. ()

Goldbeater

Na začátku jsem se radoval, když začala znít skladba God of Thunder od Kiss, ale potom mé nadšení opadlo, protože soundtrack je na tomto filmu snad jediná dobrá věc. Potom ještě obsazování kultovních herců do vedlejších rolí, zejména pak společné scény s Malcolmem McDowellem a Bradem Dourifem stojí za to. Na tom si režisér záležet dal, ale úplně přitom zanevřel na hlavní role, protože postava Laurie je ukřičená pipka, která si mé sympatie vůbec nezískala, a fandil jsem spíš nakorbenému Michaelovi, který ale také ztratil veškerou auru. Bohužel, tenhle remake se snažil přinést něco nového, ale naprosto to propadlo. Zklamání. ()

mzss1

(75%) Kdo by to byl řekl, že po 8 tak nějak zhruba souvisejících filmech přijde plnohodnotný remake, který se víceméně vydařil. Líbilo se mi, že tvůrci zvolili trochu jinou cestu. A to tím, že cca v ½ snímku sledujeme dětství M.Myerse. Vizuálem se mladý a budoucí sériový vrah povedl. To, jak vyvraždil svoji rodinu, bylo dost brutální a krvavé. Takže celá tahle první část filmu mě docela bavila, moc hluchých míst jsem tu nenašel, aspoň tu poznáváme, jak měl špatného otce, rodinné zázemí atd. Následné scény v léčebně jsou také solidní, jen ta nová verze doktora Loomise mi moc neseděla, herec mi moc nepadl do oka. No a v druhé části tu máme už postavu Laurii Strodeové. Nepůsobila vůbec špatně, ale bylo málo času si ji nějak víc získat. Ostatní postavy, zejména její kamarádky a kamarádi mi moc už nesedli – přišli mi dost nesympatičtí. No a Michael Myers se zde s oběťmi moc nepáral. Bylo jich dost a všechny brutálně vyvražďoval. Bylo to krvavé až mi to chvílemi připomnělo Texaský masakry z r.2003 a 2006. V podstatě tomu nemůžu nic vytknout. Bylo to drsněji provedené, jen už to ke konci bylo takové samoúčelné. Úplný závěr je dobrý a pro hlavní hrdinku dost tvrdý a jistě bolestivý. Hudba byla dobrá, známý soundtrack se zde párkrát objeví, tak paráda. Celkově jsem spokojen, určitě je tu něco málo co bych vylepšil, možná snad ubral trochu tu brutalitu a přidal atmosféru, který tu nebyla, ale vlastně ani nebyla tak moc zapotřebí. Víc bych to nekritizoval, slušný remake a právoplatná součást této vydařené série. ()

DJ Obelix

Hodnoceni WORKPRINTU: Tak jsem prave shlednul tento remake hororove klasiky a jsem unesen. Nejsem zaprisahly "Myersovec" a Halloween jsem bral jako serii, ktera me za srdce nechytila tolik, jako napr. Nightmare on Elm Street, ale musim uznat, ze po tomto prequel/remaku se asi poctive pustim do cele serie znovu a dam ji novou sanci. A ted k samotnemu filmu. Uz od prvnich minut me film neuveritelne vtahl. Pohled na "klasickou" americkou rodinku, kde nic nefunguje jak ma je na navozeni pocatecni atmosfery dokonaly. Cela uvodni pul hodinka je bez okolku na plnych pet hvezdicek. Sceny z one legendarni halloweenske noci jsou nadmiru pusobive a predevsim vykon maleho Michaela alias Daega Faerche je vskutku uveritelny a tento kluk ma budoucnost. Pri pohledu na jeho tvar skutecne uverite, ze ten dlouhovlasy klucina je budouci masovy vrah. Kdyz se dej presune do lecebny, film se stale drzi na plnem hodnoceni. Nejslabsi pasaz filmu prichazi az po jeho uteku zpet do rodneho mesta, ktera je predevsim vinou nuceneho zkraceni deje dosti nasilne hnana kupredu, tudiz by to bylo na lepsi tri hvezdy. Za normalnich okolnosti bych i tak dal filmu plnych pet hvezd, protoze je to nejlepsi hororovy remake, ktery jsem mel tu moznost shlednout, ale s tou patou chybejici hvezdou pockam az na (doufam) finalni DVD verzi, kde si dle meho Rob Zombie film urcite prodlouzi nepouzitymi scenami a legenda jmenem Michael Myers se docka skutecneho vzkriseni. P.S.: Ona scena, kde hraji Nazareth je snad tim nejlepsim, co jsem kdy v hororu videl - diky Robovi, ze zde tento novy psychologicky rozmer pridal. ()

kingik

Maximální snaha posunout snímek novým směrem zde často selhává v tom, že se režisér Rob Zombie nehodlá spokojit s málem a za každou cenu musí šokovat, i když tenhle horor v podstatě nemá čím překvapit, protože Mike Myers je až moc velká legenda, která nepotřebuje velká gesta. Stačilo mít k látce střídmější přístup a nebylo co řešit. Právě Zombieho snaha být neustále cool je největší slabinou, jinak celkem zajímavého hororu. ()

dr.horrible

K Michaelovi Meyersovi a halloweenskej sérii nemám žiadny vzťah, respektíve je mi ukradnutá. Priznávam jej pár vydarených častí, ale až na Pleasenceovho doktora Loomisa, som si nikdy nedokázal obľúbiť ani jej postavy, ani vraha, a témy, ktoré sa tvorcovia v priebehu rokov pokúšali oživovať, zapadali časom do stále väčšieho bahna scenáristickej beznádeje. Cez sektársky horor, až k reality show (!!!). Reštart, navyše z pera zaujímavého tvorcu akým Rob Zombie nesporne je, mi preto prišiel ako dobrý nápad, a zmieňovaná "svätokrádež" tak išla absolútne mimo mňa (narozdiel od reštartu Piatku, či Nočnej mory). A zo začiatku to vyzeralo sľubne. Úvodnú pol hoďku by som hodnotil štyrmi hviezdami a jediné, čo mi na nej vlastne vadilo, bol smiešny Malcolm McDowell ako doktor Loomis (s vlasmi). Smrťou pani Zombieovej a skokom v čase do tamojšej súčasnosti, ale film stratil tak 90 percent atmosféry a strach sa nejak zabudol dostaviť. Zvyšok už je len rutinná halloweenska vyvražďovačka, s neuveriteľne debilnými dialógmi. Celkovo priemer. ()

InJo

Poměrně zajímavý remake, jenž mi v době svého uvedení překvapivě sedl. Originálu ostudu nedělá (věřím tomu, že Zombie má Carpenterův stěžejní opus hodně rád), takže si nezaslouží jednoznačné zavržení. V první půli se autor snaží oproti původnímu filmu alespoň rámcově zobrazit Michaelovo těžce white-trash rodinné zázemí a pohlédnout tak do jeho duše (respektive pokusit se ve zkratce naznačit, proč se z něj posléze stane vraždící monstrum), v té druhé už v podstatě jen variuje klasiku, pochopitelně ve svém typickém drsném a špinavém stylu. Jasně, nemá to tu specifickou stylovou atmosféru (zjednodušeně řečeno je to jen "normální" temný a krvavý slasher s mírnými psychologickými ambicemi) a Jamie Lee Curtis jen tak někým nenahradíte, nicméně se musím přiznat, že krásně posmutnělá "Love Hurts" scéna mi (navzdory své celkové jednoduchosti) v hlavě rezonuje i po několika letech od zhlédnutí. A to se mi, popravdě řečeno, s žádnou jinou scénou z halloweenské série nestalo... 70 % ()

Sobis87

Rob Zombie přidal do žánru slasheru psychologii a ikonického Michael Myerse zbavil anonymity, jelikož první polovina filmu popisuje jeho dětství v rozvrácené a zkažené rodině (v jistých momentech dohnané ad absurdum) a odhaluje původ jeho zla. Tato část je nesmírně zajímavá a těží z toho, že na už vpravdě klasickou filmovou postavu nahlíží trochu jinak a stává se tak pro diváky atraktivnější, než kdyby se jednalo o úplně novou postavu, která ještě nestihla zakotvit v dějinách filmu a myslích hororových fanoušků. Na druhou stranu tento přístup může některé z fanoušků, kteří berou originál jako neochvějnou modlu, poměrně dost rozzuřit, neboť Zombieho reimaginace klasického slasheru sice ctí Carpenerův film, zároveň se ale nebojí jít vlastní cestou. ___ Druhá polovina filmu je už o poznání klasičtější, psychologie ustupuje stranou, jelikož postavy jsou vzhledem k žánru už dostatečně vykresleny a konečně může začít fanoušky toliko očekávaná vyvražďovací část, která těží převážně ze Zombieho špinavého vizuálu, hutné atmosféry, nekompromisní brutality a osobité režie. V rámci žánru se jedná o příjemnou změnu a osobitý náhled na jednu hororovou legendu, která díkybohu nepřerostla nového autora a ten se na ní mohl náležitě vyřádit. ()

Anderton

Zombie ide na to dobre a prvú polhodinu má divák skutočne dojem, že tento remake má zmysel. Vidíme, aké detstvo Mike prežíva a celkom chápeme, čo sa z neho nakoniec stane. Prepnutím do "o 17 rokov neskôr" ale opäť sledujeme iba uchádzajúci a zameniteľný slasher so slušnou atmosférou a v niektorých prípadoch s dobrým castingom. Vo väčšine filmu totiž tvorcovia už so žiadnou poriadnou modernizáciou a psychologizáciou látky neprichádzajú. Každopádne pre fanúšikov slasheru a špeciálne Halloweenu o stratený čas určite nejde. Len je vtipné, v koľkých fikčných svetoch sa už táto značka odohráva. ()

Frajer42

Mně se docela líbila ta první část. Tedy ta, kdy je náš vrah malý a vraždění teprve postupně přichází na chuť. Jakmile je asi o metr a půl vyšší už to není ono. Styl vraždění se stále opakuje a atmosféra je naprosto nulová. Takže jako horor to naprosto nefunguje. Myslím, že víc není třeba dodávat. Celkově to nestojí za mnoho. * ()

AppleCore odpad!

Jen tak pro začátek podotknu, že odpad je pro tento filmeček až příliž vysoké hodnocení. Připadá mi, že Rob Zombie nejspíš výrůstal ve stejnym prostředí jako Mayers, je to ten největší úchylnej režisér kterej tady na týhle planetě žije. Kurva, voni toho vraha 5krát střelej, vrazí mu kudlu do krku a pak ještě vyskočí z okna a aby toho nebylo málo tak se ta paninka snaží vraha dorazit, samozřejmě tou pistolí, která už má být dávno prázdná, jednou zmáčkne NIC, podruhý zmáčkne a zase NIC a teprve když jí ten zabiják chytne za ruku tak zbraň spustí. Můj finální verdikt zní: Jděte s těmahle kravinama do hajzlu. ()

MikeCool

Horor téměř dle mého, hororového gusta. Slušný a jednoduchý příběh pojatý v akčním a svižným tempu, bez žádných scenáristických děr. Dojem malinko kazil typický americký kýč takovýchto slasherovských hororů a tím je nesmrtelnost "hlavní" postavy. Bál jsem se jakým směrem se tento, již dobře rozjetý hororový kousek rozjede. Malinko jsem se obával poměrně směšného závěru jako v Halloweenské verzi z roku 2002 s názvem Halloween: Zmrtvýchvstání. Naneštěstí tomu tak v podání Roba Zombieho nebylo. Navíc si zde Tyler Bates (hud. skladatel) nádherným způsobem pohrává s psychologií vnímání postav díky impozantní hudbě. ()

teutates

V celku sa Halloween podarill - znovuzrodenie ako sa na horor patrí! Brutalita, násilie, dych vyrážajúce scény - toho tu je požehnane! Snaha aj o psychologický pohľad na Michaela Meyersa! Celkový dojem s filmu je dobrý (HNUSNÝ), ale veď tak nejak by to malo vyzerať! Soundtrack je úplne skvelý, dodáva filmu tu spávnu atmosféru! Po svižnom začiatku, začali odchádzať ľudia s kina - to sa mi ešte nestalo! Rob Zombie sa každým svojím filmom zlepšuje! Každý snímok ma svoje "muchy", tak ako aj Halloween - ale ten celkový dojem je.....! No proste bol som maximálne znechutený týmto filmom! ()

swamp

Přestože jsem se díval za deštivého a chladného 2. listopadu, pocity strachu ve mě Rob Zombie ani Michael Myers neprobudili. ()

Fingon

Den předtím jsem si jen tak z legrace zopakoval původní Halloween - a překvapivě mě nudil. Ovšem proti tomuhle... snad jediné, co se mi oproti původnímu filmu líbilo víc byla nová Laurie... v brýlích vypadala fakt k sežřání. ()

PetrPan

Čisté a přímočaré. Místo mrazivé podívané tu máme brutálně krvavou jízdu, která fanoušky žánru prostě nemůže nepotěšit. Nijak překvapující (naštěstí) pozadí Myersova pádu do temnot nezvratně narušené mysli dává zpočátku Zombieho Halloweenu nádech reality, ovšem vzápětí je tento pel nemilosrdně rozmetán na kusy a na scénu přichází archetypální, nelidské a téměř nezranitelné monstrum, jehož smyslem života je pouze redukce lidské populace. Stále stejná lehce zvrácená zábava - slasher. Žánr, který nepřestanu milovat. Řezající pětka! Filmová Výzva 2015 od peter12 ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)