Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Sabrewulf odpad!

Asi už stárnu, ale tohle bylo strašně samoúčelné. Ono vůbec celkově, slasher je hloupý, brakový subžánr, jenže zatímco to např. Pátek třináctého 6 pochopil a snažil se dělat zábavu, tenhle Halloween se snaží strašit = bere se smrtelně vážně a tím si podkopává nohy. ()

SeanLSD

Psychologizovaná modernizácia úspešne vzrušujúca, vyvražďovacia rutina umŕtvujúco nudiaca. ___ Malý Michael je ďaleko znepokojivejší než ten prerastený yetti z druhej polovice filmu, čo rozbehne vcelku nudné jatky tínedžerov. Nie že by to nebolo nekompromisne brutálne, poriadne krvavé a pekelne fyzické, ale... - mŕtvi tínedžeri už proste nudia. Aj keď teda tento MIchael poseká každého, kto mu skríži cestu a divák to rozhodne pocíti. Ďalším plusom je naozaj výborný obraz a parádny zvuk, mínusom šialene prázdne dialógy. Revolúcia sa teda nekonala, ale v rámci tohoto stojatého žánru šlo celkom určite o pôsobivú rekonštrukciu. ()

Doudis19

Dlouho očekávaný návrat hororové legendy Michaela Meyerse, mlčenlivého vraha pod maskou, se vydařil. Přestože se v poslední třetině režisér zaměřuje především na krvavé orgie, předcházející část filmu věnovaná Meyersově mládí a dětství je napínavá a má notně hutnou atmosféru. Celkově dost nadprůměrný horor. ()

filmmovier

Ale jo, mě se tenhle remake líbil hodně. Halloween je klasikou hororvého žánru a režisér Rob Zombie ho do hry vrátil více než dobře. Film byl napínavý a měl dobrou hororovou atmosféru, ale že by zas tolik viděsil, to zas ne. Zpočátku to vypadalo divně, ale když začal Michael vyvražďovat svojí rodinu, dobře se to rozjelo. To nejlepší však přichází až ve chvíli, kdy uteče ze sanatoria. Jinak mě také potěšila stará dobrá hudba a menší role pro Dannyho Treja. Rob Zombie se také zabýval psychologií Michaela Myerse a ukázal jeho něžnou stránku. Takže remake se mi líbil moc, napětí mu opravdu nechybělo. Pro mě zážitek a 90%. ()

Motinski

Zaujímavý remake, aspoň zo začiatku teda. Doplnenie v prvej polovici o detstve malého Michaela sa mi fakt že páčilo. Polovica druhá je už bohužiaľ oveľa horšia a to film zráža na kolena. Halloween je opäť málo napínavý a rozosmiať naivitou vie parádne. Na jedno pozretie ale obstál keď nečakáte niečo z čoho vám padne sánka. ()

Sfinkter

Je těžké udělat devátý díl série jako mistrovský kus - i tak si myslím, že to není žádná tragédie. Po Devils Rejects pro Zombieho dva kroky vzad. ()

LordSnape

Roba Zombieho znám především jako muzikanta, tudíž jsem na jeho filmovou kreaci byl velmi zvědavý. Jako první film se mi do ruky dostal remake Carpenterova Halloweenu. Musím říct, že oproti originálu je vše jaksi psychologičtější. Zombie si se s hlavní postavou pohrává a nechává ji takzvaně vypěnit, přičemž hlavní vinu směruje na okolí, které Meyerse tak odsoudilo a zneužívalo. To mělo následně za vinu, že jsem po většinu prvních vražd s jeho počínáním tak trochu "souhlasil" a těm mrtvým jsem to i přál. Nicméně pak se vše opět strhne do klasického béčkového vyvražďováku a vše je opět při starém, jens tím rozdílem, že v Carpenterově verzi nechyběla ta skvělá atmosféra. Ale oceňuji, že se Zombie vydal trochu jinou cestou a pojal Halloween trochu jinak a z jiného úhlu pohledu. ()

viperDavid

Tohle je proste hororova filmova klasika. Verze s tohoto roku prinasi vic nahych scen, nasili a smutku. Zapaleny clovek je trosku zdeptany pribehem, kdy Michaelova hodna mala sestricka nevi o co jde a ten konec, kdy chudak Michael prisel o pul obliceje. Ale nezoufejme "on" se vrati. 5* ()

rodo

První polovina filmu vyznívá parádně, ale pak to všechno spadne do šedého průměru klasických vyvražďovaček. Strašně moc nelogických scén, klišé a zbytečné natahování kazí dobře rozjetý hororový potenciál. Škoda. ()

Avathar

„DOKTOR, HOVORÍTE O ŇOM, AKOBY TO BOL ANTIKRIST.“ - „AKO VIETE, ŽE NIE JE?!“ Žiadna veľká tragédia, Zombie si to očividne natočil tak ako chcel. Ja v tom vidím hlavne poctu Carpenterovmu originálu. Oproti nemu sa ale Zombie viac zameral na Michaelove detstvo a prostredie, ktoré ho formovalo. To môže byť dobrý aj zlý nápad. Niekomu psychologické rýpanie sa v Myersovej postave môže dosť vadiť, mne to nijak zvlášť neprekážalo a nemal som problém akceptovať to, hoci tým utrpela Michaelova aura čoby „absolútneho zla.“ Neviem, či to bolo tým, že sa mu Zombie snažil dať motivácie, alebo faktom že Daeg Faerch mi ako malý Michael moc nesedel. Nehral zle, ale typovo by som si predstavoval herca s trochu iným výrazom (vo Faerchovych očiach som tú zlobu akosi nevidel, nech sa mračil sebaviac). Celkovo ma ale táto časť bavila. Akonáhle sa posunieme o pätnásť rokov neskôr, dochádza skôr len k odkazovaniu na originál a remakovanie, ktoré ale tak nejak prestáva byť napínavé. Michael Myers nepôsobil až tak desivo, ako mohol. Herci sa celkom snažia, McDowell je výborný Loomis, rovnako Scout Taylor-Compton ako Laurie pôsobí živo a sympaticky. Prekvapila ma Sheri Moon Zombie, ktorú si pamätám len ako ujačanú pizdu z DOMU 1000 MŔTVOL a fake traileru WEREWOLF WOMEN OF THE SS. Tu podala veľmi fajn civilný výkon. Ostatní sú viac-menej len jemne načrtnutí (Brackett), niekedy ani to nie (kamošky Laurie sú tam len ako mäso do mlynčeka). Dialógy sú poväčšinou dosť mizerné (hlavne keď sa dostaneme medzi omladinu). Zamrzelo ma tiež, že Zombie neponechal skvelý záver originálu. Ten jeho bol teda o dosť slabší. Sklamaný ale nie som, urazený tiež nie. Žeby som sa bál, či cítil napätie, o tom síce nemôže byť ani reč, ale nenudil som sa a ako poctu to beriem. ()

BROKEN_

Remake jako kráva! Rob Zombie mě zaujal filmem Vyvrženci pekla. A právě díky tomu jsem se na remake ještě víc těšil. No, a dostal jsem něco co jsem nečekal. Mluvím o první polovině filmu. Tady v téhle části, se Zombie zaměřil na postavu Michaela Myerse, a musím říct, fakt dobře si s tím pohrál. Je pravda že Michaela pojal Rob jinak než Carpenter, i tak mi to nevadilo, protože mi to přišlo na jednu stranu i lepší. Carpenter vyobrazil Michaela jako zlo převtělený do malého kluka, tady je to jinak. Rob nám spíš servíruje psychopata. Co mě ale nejvíc šokovalo, bylo, že jsme viděli poprvé mluvit Michaela. To byl fakt nezvyk. Scény v léčebně byly perfektní. Dokonce si tady zahrál Danny Trejo, sice moc prostoru nedostal, ale víc jsem taky nečekal. Když už jsme u herců, tak musim zmínit i staré známé z filmů Zombieho, konkrétně Vyvrženci pekla. Nebudu tady všechny jmenovat, ale všichni dostali zajímavou/vé scénu/ny. Ještě bych chtěl říct něco k Michaelovi. Tady je to hora svalů, která připomíná nějakého wrestlingového zápasníka. Což může být pro fanoušky originálu trochu nezvyk, protože tam to byl na pohled obyčejný muž, který vypadal že nemá velkou sílu, ale i přesto ji měl. A možná proto chápu proč tady Rob zvolil takové zvíře velký. Tak a teď k té druhé polovině. Všichni tuhle část nejvíc zkritizovali, protože je to jen a jen vyvražďovačka za druhou. Já se ptám, co je slasher? No přece vyvražďovačka. A právě tady v téhle části filmu se režisér snažil vyřádit. Povedlo se. Scény jsou brutální, krvavé, a pěkně drsné. Ano i první polovina má drsné pasáže, ale ne tolik jako ta druhá. Film se soustředí především na Michaela, proto tady nemá moc prostoru postava Laurie Strodová alias Michaelova sestra. Řemeslně super, typický Zombie styl, který mi na Halloween sedí. Kamera perfektní. Atmosféra je taky podařená, za to jsem strašně rád. Hudba je stejná jako od Carpentera, ale jsou tu i nové prvky, které skvěle dodávali filmu šťávu. Tento díl je za mě jeden z nejlepších celé série, společně s jedničkou a H20 pro mě nejlepší díly. Neskutečná bomba! Úžasný slasher film, který má sice nějaké ty chyby, ale řekněte mi, copak je žádný film nemá? Jsem nadšený co Rob Zombie udělal. Každopádně jsem zvědavý co bude v pokračování, doufám že mě to nezklame. Robe máš ode mě respekt a velký palec nahoru. ()

Raven0

V této době, nehorázných hororových slátanin a nedej bože remaků, je Zombího Halloween něco nevídaného. Čistokrevná, nekompromisní a navýsost brutální akce. Po vizuální stránce dokonalé, příběh svižný a malý Majký je docela hustej týpek... Jó, Rob je halt chlapák. ()

PierrevanH

První půlka lepší než druhá. Nechápal jsem ale Michaelův záměr - prosekal se několika mrtvolami až ke své sestře, před kterou si pak klekl s rodinným fotem. Co by následovalo, kdyby po něm sestra nevyjela (s nožem)? Taky bych řekl, že to je první halloween, kde má Myers kolem dvou metrů, což mi přijde, jako kdyby si Jason prohodil masku. Věřím v další pokračování a tady je vzkaz pro Dannyho Treja: Lezení do zadku psychopatickejm vrahům se nevyplácí. ()

Beky

Opět další film, který neudržel nasazenou laťku po celou dobu!! První polovina vynikající a v podání Daega Faercha je MM neuvěřitelně děsivej, bezcitnej, plný vzteku a totálně vyšinutej parchant!! Vraždy jsou výborné, nechutné a originální!! A co druhá polovina?? Dospělej MM je pořád stejnej parchant jako zamlada, ale jeho výjevy zla v podobě vražedných masakrů polevujou, krve je míň a nudy je bohužel víc a víc!! Postava MM se totiž neustále jen tak zjevuje na místech, někoho zabije (...bohužel už trochu rutinně ), pak je obří skok, zas na nějaké místo, říz, říz a zase skok jinam...bohužel nelogické skoky v ději (...ne nelogické, on se na ty místa musel dostat, ale proč tak rychle, jako kdyby cestoval časem )!! Nehledě na to, že se plouží za denního světla s nožem jako kráva v ulicích a nikomu to nepřijde divný (...jasně je Halloween, ale tohle je přece jenom silnější kafe ) a policajti se opět chovaj jako paka, bohužel tak káže scénář a tak se bude hrát!! Viděl jsem delší verzi, takže kratší podle mě bude lepší!! Jednou větou: Rozsekám tě na kousky...bude stříkat z tebe krev...neschováš se, to ses pěkně splet!! ()

Jazzzz

Podobný případ jako Hanibal nebo Batman, lidi se mermomocí chtějí přiživit na již slavném fenomenu, jenomže nemají kam a tak se vrací do hrdinova dětství. Tím se ale vysmívají původním hororům. Ruší tím tajemno a strašidelno zahadnosti a z batmana je nahle ninja a z Michala Mayerse je nakonec zakomplexované dítě. Díky to jsem jako divák vidět nechtěl, ale povznesu li se nad to, že jde o umělé natahování serie točené převážně pro zisk, tak jsem se u tohoto filmu rozhodně nenudil a splnil většinu mých očekávání. ()

demented

Odlišný prístup k látke (Zombie si zachoval svoj ksicht) - spočiatku mi to síce mierne vadilo, ale určite lepšie než priama kopírka Carpentera. Vážne nechápem dôvod, prečo má každý potrebu vysvetľovať zrod a pohnútky jedného z najslávnejších slasherov. Čo je zlé na myšlienke "absolútneho zla" a prečo by mali exisistovať nejaký konkrétny dôvod prečo sa Mikey stal tým, čím sa stal? To sa vážne nikto nemôže stať vraždiaim maniakom bez toho, aby jeho matka nebola striptérka,otčim ožran a sestra kurva (typický white trash - sa len čudujem, že nebývali v karavane :) ), kde slovko "fuck" je na dennom poriadku - no komu by v takých pomeroch nehrablo :) Zombie je inak hnusný rodinkár - ako inak si vysvetliť fakt, že Mike neodrovnal svoju matku (Sheri Moon) už počas halloweenskej noci? No a trochu úsmevný je aj fakt, že Mike sa rozhodne prestať hovoriť len preto, že už má po krk doktora Loomisa a chce ísť z ústavu domov. Ale dosť bolo buzerovania, veď aj tak sú to len také prkotiny. Nič to nemení na fakte, že Zombie natočil tretí najlepší Halloween (hoci keď sa pozrieme na ostatné diely série, tak to asi také ťažké byť nemohlo :) - na druhej strane Rick Rosenthal by vedel rozprávať :) ) - btw hovoril som o workprinte. Uvidíme ako dopadne finálna verzia. ()

Antek

"Michael Myers Rising" Tohle není remake, ale zpracování vlastního pohledu na kult ( o čemž mluvila spousta režiséru, ale vždycky to BYL remake). Michael nachází cestu domů a za ruku ho vede Rob Zombie, který tak činí zcela nekompromisně. Bez nějakých kliček, bez pomrkávání na diváka, humoru či popkulturních odkazů. Tohle je zkrátka řezničina prodchnutá hodně hustou atmosférou. Carpenter je jenom jeden, ale alespoň to Zombie zkusil a rozhodl se pro MTV generaci vyprávět pěkně postaru (tzn. bez všelijakých kamerových filtrů, které se pomalu začínají zajídat). Díky za to! 80% ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)