Malé mestečko Amity, ktorého hlavné príjmy plynú z letných mesiacov od turistov, sa pomaly spamätáva z finančnej katastrofy, spôsobenej pred štyrmi rokmi vyčíňaním krvilačného žraloka, ktorý začal loviť blízko miestnych pláží a zabil viacero ľudí. Zdá sa, že ľudia sa pomaly začínajú vracať a starosta Larry Vaughn (Murray Hamilton) sa stretáva s podnikateľom Lenom Petersonom (Joseph Mascolo), ktorý chce investovať do realít. Práve v čase ich stretnutia sa dvaja potápači vyberú preskúmať oblasť, kde pred rokmi policajný náčelník Martin Brody (Roy Scheider) zabil obrovského žraloka. Nečakane sa objaví ďalší žralok a oboch potápačov zabije. Onedlho žralok zabije dievča na vodných lyžiach, zničí motorový čln a zabije aj jej matku. Brodymu je jasné, že k Amity dorazil ďalší obrovský žralok a chce nechať zavrieť pláže. Vaughn a Peterson však o tom nechcú ani počuť. Brody chce zavolať na pomoc priateľa Matta Hoopera, ten je však na výprave za polárnym kruhom a vráti sa až o niekoľko mesiacov. Brody sa však nevzdáva. Svojim synom Michaelovi (Mark Gruner) a Seanovi (Marc Gilpin) zakáže účasť na jachtárskych pretekoch, kde má byť aj starostov mladší syn. Všetci sa domnievajú, že Brodyho obavy sú spôsobené traumou spred rokov. Brody však nespúšťa oči z morskej hladiny a keď zbadá tmavý tieň pod hladinou, spôsobí poplach, ktorý vydesí turistov a rozzúri starostu, pretože sa ukáže, že išlo o planý poplach. Brodyho prepustia a keď sa vráti domov, zistí, že jeho synovia napriek zákazu vyrazili aj s priateľmi na more. Vyzbrojí sa, vyrazí za nimi a dúfa, že ich nájde skôr, než bude neskoro... (TV JOJ)

VanTom

Dokud se vcelku solidní pokračování drží v blízkosti policejního šéfa Brodyho (tzn. charakterního Roye Scheidera), dá se mu jakž takž prominout i opakování motivů (prospěchářsky odmítaví městští radní). Když však v závěru zaberou prostor zaměnitelní, otravní, posléze hysteričtí teenageři, kteří nemají v hlavách nic než muchlování a plachtění a jimž jsem přál, aby si na nich zabijácký žralok pochutnal, už ho jen bezvláčně unáší proud. ()

Ravi

Dvojka je o mnoho okázalejší a tím pádem více odkrývá své nedostatky, pro které Spielberg mistrně nenechává prostor. Skvělý nápad a na svou dobu neskutečné triky. Člověk zase cítí tu nejistotu na otevřeném moři. Brr. 85% = 4/5 ()

Jaro.Krafcik

Potešil návrat hlavného herca. Ale už to nebolo take dobre ako Spielbergerová jednička. Ale zas to nebolo ani nejak zlé. Dvojky sú vždy slabšie, treba si zvykať, trochu sa aj bojím čo bude nasledovať ďalej pri trojke a odplate, ktoré sú už v nižších číslach. Všetko ale ponúka netflix, žiaľ, zase s titulkami. Ale aspoň oprášim originály. 3* ()

P1tr

Dvojka je nejdůstojnějším pokračováním Čelistí. Drží se konceptu jedničky a i když se nevyrovná původnímu dílu, rozhodně ještě stojí za shlédnutí. ()

PALINO

Neprítomnosť Stevena Spielberga je síce cítiť z každého záberu, ale to nie je dôvod, aby sme na druhé Čeľuste úplne zanevreli, lebo ešte stále ide o dobre pozerateľný film, aj keď pôsobivosť a atmosférickosť žraločích útokov sa radikálne znížila a ani pocit strachu v nás už toľko nerezonuje ako v prípade Spielbergovho masterpieceu. Dve veci ale zostali rovnako dobré: postava Roya Scheidera a hudba Johna Williamsa. ()

brooklyn73

Srovnavani s prvnim dilem nepripada v uvahu.Zato srovani s trojkou a ctyrkou ano.Dvojka je minimalne o stupen vyse,nezli uz jiz dvou zminenych.Zacerecna pulhodina je doopravdy dobra.Nevinna lodni projizdecka se zmeni v morsky masakr , do ktereho se priplete i vrtulnik. Posledni scena s podmorskym kabelem vysokeho napeti je mila,prijemne divat se jak se zralokovy po tom co rozdaval hruzu vali skoro po pul minuty z celisti plameny.Timto zpusobem si muzeme vychutnat jeho konec trochu dele nez je tomu u 1,3 a 4. ()

Seti

Tradiční pokračování - nastavované a horší. S kvalitami Spielbergova filmu se to sice srovnávat nedá, ovšem stále se jedná o koukatelnou záležitost. Napětí v některých scénách funguje dobře a nebýt skutečně "elektrizujícího" závěru, tak to mohlo být ještě lepší. ()

Han22

Nebudu pokrytec a hodnotit to málo body, jen proto, že je to pokračování Spielbergova slavného kusu. Film se mi líbil stejně jako jednička, závěrečná půlhodina byla napínavá jak sviň a finální likvidace žraloka docela originální. Sice mi zde chyběli Dreyfuss (o jeho postavě je tu zmínka) i Shaw (ten už byl v té době tuším mrtvý) a přebývalo pár nudných scén, ale film byl důstojným pokračováním. ()

iXtr3m3

Jasné, bolo to slabšie ako jednotka, ale stále svetelné roky pred pokračovaniami, ktoré nasledovali a to už nehovorím o xy napodobeninách až do dnešného dňa. ()

Zagros

Klasická ukázka toho, jak je vše hlavně o penězích. Něco je úspěšné, tak na tom honem vydělat co nejvíce. Ve filmovém průmyslu je to o zaklínadle - další díl(y). Nejde o vyloženě špatný film, ale oproti jedničce je to značný sešup dolů. Kromě recyklovaného příběhu, chybí charismatičtější vedlejší postavy, lepší režie a hutnější atmosféra. Jde zkrátka o průměrné béčko, které si ode mě vyslouží dvě hvězdy. Navíc mu poděkuji, protože i díky němu ušetřím svůj čas, když vynechám třetí a čtvrtý díl. ()

Loki_Six

"But I'm telling you, and I'm telling everybody at this table that that's a shark! And I know what a shark looks like, because I've seen one up close. And you'd better do something about this one, because I don't intend to go through that hell again!" ()