Mníška 2

• Česko Sestra II (viac)

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. (Continental film)

GameOfThrows

Takhle jsem se v kině už dlouho nezasmál, já bych na to sám nešel ale žena říkala že se mi chce na horror tak jsme šli.  Oceňuji dobrodružnost vloženou do horroru. A kupuju plakát tý sestry a vystříhnu ho na žehlící prkno u okna, to bude teď paráda. ()

majorzeman13

No jestli je dvojka lepší než jednička ? Možná . Jinak slušný,solidní horor,kterému vládne démon Valak. V rámci žánru jest lepší průměr . Jestli bude pokračování ? Dle tržeb asi ano........... ()

Ondrakuna12.

Film sám o sobě není špatný a má mnoho pozitivních prvku. Hlavně se mi líbí že z toho tvoří takovou detektivku. Ale naopak jako u jednicky jsou zde hodně zbytečné jumpscary a že nedokážu tolik sympatizovat s charaktery. Přijde mi to jako chyba už z prvního dílu, ale tady tomu nijak nepomohli což je Škoda. Jinak to není tak špatne jak jednička to byla hrůza a jeden z nejhorších filmů conjuringu. Dávám 6/10 ()

Enthlon

Komentár obsahuje spoilery. Priemerné pokračovanie priemerného hororu aneb ďalší film z "Conjuring cinematic universea". Ak si z prvého filmu nič nepamätáte tak to nevadí, stará mníška vám zhrnie dej pri čistení zemiakov. 110 minút je na takýto film dosť, skrátiť film aspoň na 95 minút by tomúto filmu rozhodne neuškodilo a divákovi by ušetrilo 15 minút drahocenného času. Nieje to ani atmosférické a ani strašidelné, dej je nezaujímavý a zdĺhavý, herecké výkony pochybné. Najstrašidelnejšia scéna je hneď tá z úvodu filmu z pohľadu malého chlapca, keď je v kostole sám s kňazom, strašidelné to prestane byť, keď sa objaví démon, to už viete, že chlapcovi nič nehrozí. Chcel som ešte napísať, že natočiť dva filmy o démonovi z druhého V zajatí démonov mi príde divné, ale potom som si spomenul, že natočili tri filmy o bábike, ktorá sa objavila na tri minúty v úvode prvého filmu tohoto "filmového univerza", ale aj v tomto prípade s najväčšou pravdepodobnosťou vznikne tretí film, v kinách to zarobilo dosť, na konci sa vyrieši úplne h... nič a navyše ešte musíme zistiť ako sa démon dostal do Anglicka. Som ale úprimne zvedavý s čím prídu tvorcovia v treťom filme, respektíve akú relikviu budú musieť naše hlavné postavy využiť pri súboji s démonom, v prvom filme to bola Ježišova krv, v tomto filme to boli oči svätej Lucie, tipujem, že v trojke to budú uši svätého Víta alebo gule Jána Krstiteľa. Na záver: nie je to najhorší film zo série (od prvého Annabelle filmu to má ďaleko), ale ani najlepší (od prvého V zajatí démonov to má ešte ďalej). ()

DyingAngel

Skoro vždy, keď sa tvoria pokračovania výbornej klasiky alebo prvej časti, tak to dopadne dosť na... zle. Oproti prvej časti je toto iba slabý odvar niečoho, čo chcelo byť tajomné... a možno aj temné. Páčili sa mi dve scény. Slabota. ()

K1K0

Pribeh pokračuje a mníška Irene sa znovu stretáva s démonom ktorý sa dostal na slobodu, aby získal to čo chce. Nie je to tak dobre ako jednotka ma to zachovanú pribehovu líniu aj to na seba nadväzuje, no nemá to ten správny feeling ako pri jednotke. Škoda nevyužiteho potenciálu v tomto horore, valak démon z podsvetia ktorý sa mení na všemožne, je skôr ako maskot vo filme. Nemá to toho správneho hororového ducha akého by som očakával. ()

XXX99 odpad!

Jednotka bola na začiatku príjemne temná a strašidelna, od polovice sa to zmenilo na uvrieskane kolom dokola nekončiace to isté....dvojka sa začala opäť sľubne,ale asi 4 minútach to dostalo rýchly spád a vieska sa  do konca, a je to fakt neznesiteľné ()

AtemuLukas

Netušil jsem, že zrovna tohle bude mít pokračování, ale bohužel má no. Tak se na to mrkneme. Opět tu máme hlavní postavy z předchozího dílu, no vlastně bez kněze. Ten to nejspíše po výsledku jedničky vzdal. No a co se vlastně jedná ve dvojce? Démon nečekaně přežil a opětovně vraždí lidi. Proto je naše sestra opět povolaná, aby zjistila, jak mohl přežít a zastavila ho. Máme tu i vedlejší linku holčičky, která je ve škole šikanovaná a stará se o ni Frantík z prvního dílu. (Vážně jsem nechtěl, aby to vyznělo tak pedo…) Co se týká démona, tak ten tu už od začátku ukazuje, jak krásně umí zabíjet lidi různými způsoby. No a tady se pomalu dostáváme k velkému problému. No je jejich tu vlastně víc. První je zápletka, kde se hned v prvních třiceti minutách dozvídáme, jak démon údajně přežil. Pak tu máme lékačky typu otoč se a já budu za tebou, nebo vidíš mě, tak pojď blíž ukážu Ti vidinu. To bohužel nepůsobí zrovna moc děsivě ( no dobře u scény s magazíny jsem se díky hudbě malinko lekl). No takhle bychom mohli pokračovat dále. Co je posledním neduhem filmu je inteligence postav. Jako sorry, ale když víte, že někdo vraždí v kostelech a potom v katolické škole vidíte, člověka, který  se chová nenormálně, tak vás asi napadne, jestli nejí posedlý. A když ne, tak jeho kruhy pod očima vhodné fetky na cracku Vám to řeknou za něj.  No, ale tady ne no. Jenže teď se dostáváme k tomu hlavnímu problému, který se ukazuje ke konci filmu. A tou je absolutně nelogické chování démona Valaka. Jako on zabije tolik lidí a ne jedním způsobem, ale jak se jedná o hlavní postavu, tak tu nechá několikrát přežít, ukazuje ji vidiny místo toho, aby ji rovnou kuchnul a odstranil tak potenciální hrozbu. Ale to ne naše sestra z předchozího dílu je OP, protože relikvii, kterou Valak hledá najde během chvilky a vše svojí dedukcí vyšetří. No Holmes hadr. Co se týká závěru filmu, tak ten už je dost přepálený. SPOILER ALERT! Konec filmu je sice zajímavý a lepší jak v jedničce, nicméně mít ve dvou scénách, kde to ani není potřeba čerta, je na mě nějak moc. Navíc konec hodně kazí to klišé,  kdy zabijete záporáka, chvilku u jeho těla brečíte a on najednou ožije nemůže už vyděsit snad nikoho.  Naše hlavní hrdinka tu přežije i upalování zaživa a modlitba s vínem tu zachrání vše. Jako vážně?? Nebylo tohle už v prvním díle?  No co napsat na závěr? I když odečtu všechny neduhy filmu, tak si myslím, že dvojka je lepší jak jednička, ale ne o moc. Pořád se jedná o dost podprůměrnými horor, který ničím nepřekvapí a ani nevyděsí. Slabých 35% ()

Lukas.Hutter

Už jednička pro mě byla zklamáním. Po výborném Conjuring 2, které si zakládalo na atmosféře a postupném budování napětí tu máme tuhle lacinou sérii. Když tehdá oznámili Sestru 1, tak jsem se radoval. Po dokoukání mě nadšení rychle opustilo a dvojka? To už je jen naprostá bezduchá nuda. Spousta věcí dělá bum a prásk, sem tam někdo bafne. Naprostá mainstream blbost... ()

ArdeliaLortz

Nečekala jsem po prvním "díle " zázraky, ale tvl 🤦‍♀️ Takhle odrovnat celkem slušný námět. Jednička měla aspoň atmosféru, ale tohle byly jen chabě pospojované slušné okamžiky (hůř, nez v prvim díle). Nějak mi teď přišly neuvěřitelné a ničím "nepodložené " ty oslí můstky ve formě prozření, ta cesta k rozuzlení byla kostrbatá a ne uvěřitelná. A ta herečka z Narnie vyrostla ve fakt brutálně nesympatickou ségru od Gluma. Abych jen nehanila... Kozel byl boží. Strašidelnej. ()

Dalajlada

Film má rozhodně pár dobrých momentů, ale taky šest půlek vykradaček (Sinister) a chybějící atmosféru. Přepálený závěr to celé ještě víc poničil. ()

jetyl

Za celou dobu jsem nepochopil, o co vlastně v tomto díle Sestře Nun šlo. Možná tím, že jsem v průběhu asi pětkrát usnul. Dvě hvězdy za snaživé ztvárnění hlavní role té jedné z dvojice mladých jeptišek. ()

Belphegor

Pár zajímavých scén se najde, to ale film nezachrání. Mimo to, to vůbec není strašidelné a přesně jako v prvním díle, se Valek zmůže jen na cenění zubů a vrčení. Příliš mnoho jumpscarů, které přijdou a zmizí. Jednička byla asi lepší, měla alespoň krásné kulisy ()

JohnDark

The Nun II, Horor, USA 2023, R: Michael Chaves, H: Taissa Farmiga, Jonas Bloquet, Anna Popplewell, Storm Reid, Katelyn Rose Downey, Bonnie Aarons, Suzanne Bertish, Léontine d´Oncieu, 60% ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě