Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 1
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

mikinhoo

Ze začátku skvělá reality show, na konci jim došli bohužel nápady na challenge. Sám bych si jí rád zkusil, protože by stálo za to si vyzkoušet, jak je člověk schopný přežít na pustém ostrově, a nebo uprostřed džungle, s úplným minimem věcí a do toho ještě intrikařit a snažit se přežít lépe, než ti druzí. ()

Chen

Naprosto nevyléčitelná závislost, u které se více a více děsím, čím blíže je poslední díl dané série (prostě se bojím konce :D). Jiná místa (obvykle na první pohled krásná, ale na ten druhý umí pěkně znepříjemnit život), různí lidé (a že se casting málokdy nepovede) a různé hry (vynalézavost některých lidí opravdu úžasná). Někdy se až divím, co se dá vytřískat z tak jednoduchého nápadu, ale stačí vybrat správné jedince a máte reality show, na kterou nelze zapomenout. Pro účastníky zážitek na celý život, pro mě nejlepší televizní zážitek posledních let. ()

Havaj8

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Svetova show, asi jako kazdej, jsem to sledoval letmo v TV jako malej kluk...a po dlouhy dobe, kdyz s tim prisla Prima Cool, jsem si rekl, proc neshlidnout vsechno od zacatku, a uz prvni serie rozhodne stala za to :) ()

Attta

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Po zkouknutí téměř všech (téměř) 27 sérií, přepisuju komentář a rozepíšu se k pořadu a všem jeho sériím obecně. Především je třeba říct, že tohle je geniálně vymyšlená soutěž a díky vyváženému propojení všech faktorů v seriózním měřítku je téměř jediná svého druhu (pokud vynecháme slabší remakey z jiných zemí, co odkoupily práva od CBS). Po celou svou dobu (možná pár vyjímek mezi sériemi bylo, ale to je zanedbatelné) si drží vysokou kvalitu už přes 10 let. Moderátor je kapitola sama pro sebe. Jeff Probst, který jak každý skalní fanoušek dobře ví, je prostě nenahraditelný. Většinu sérií jsem viděl dvakrát a stále mě to po těch několika letech baví pořád stejně. ()

Amroth666

Hodně dobrá reality show podle které se můžou inspirovat nějaké jiné show, protože opravdu stojí zato jí skouknout.Na každý díl jsem se moc těšil, protože mě to bavilo.Legrace bylo také spousty. ()

bukowski83

Pro mě jednoznačně nejlepší reality show, která byla natočena. Nervák plný intrik, zvratů, dovednostních soutěží, vztahů, lásky, nenávisti a to vše v každém díle. Navíc jako bonus pro výherce je milión dolarů. ()

dubinak

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Asi jediná reality show, které dám ráda pět hvězd. Vždycky mě ohromují jednotlivé výzvy, které se skoro nikdy neopakují a mají šmrnc. A asi nejhlavnějším důvodem, proč tento pořad sledovat je to, jak se v ní neustále intrikuje, lže, krade a každý se tam do pekla hrabe. Někdy si fakt nervama drásám nehty a to je značka slušný reality show. Borneo. Oblíbenci: Richard, Susan, Colleen. ()

C0r0ner

VyVolení v džungli. Psychologové (především ze Stanfordu) si mnou ruce a bleskurychle píší poznámky, protože takový sociální experiment by je stál strašné prachy. Dívat se na ty soutěže bylo fajn, ale pak u mě nastal ten problém, že mi vadilo to strašné taktizování, které ze soutěžících dělalo svině, což dobrý dojem zkazilo. 70% ()

Vignette

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Hmm, živě si vzpomínám, jak jsem se kdysi těšila na každý "nový" díl a jak jsem ze všech sil fandila Ethanovi - a na to, jak se, když už konečně vyhrál, oholil a mně se přestal líbit :-)) *nostalgie* Dodatek po třinácti letech (to jako fakt?!): No a teď na to koukáme s přítelem a je to prostě boží, ačkoli samozřejmě ne každá řada je stejně boží 😁. ()

Andre3000

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Já tuhle soutěž prostě miluju. Skvělej nápad i realizace, nakolik to bylo doopravdový to se jen tak k nám nedostane, ale hned bych tam jel taky. Jeff Probst, Colby, Amanda, Ozzy, Parvati, James...tolik vzpomínek a skvěle strávených chvil. Nejlepší série byly Cookovy ostrovy a Mikronésie - fanoušci proti favoritům. ()

Larushka

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Líbilo se mi, jak lidi ještě pořádně nevěděli, do čeho jdou a jak hru hrát. Casting bezproblémovej, nikdo mě vyloženě neštval - nejméně oblíbená však byla Sue. S vítězem jsem celkem spokojena. Měla jsem docela ráda Sonju, na ostrově bych ji nechala, aby mi zpívala. :) Survivor: Gabon - Earth's Last Eden ***** Oblíbení hráči: Matty, Bob, Sugar///// Kdo přežije: Palau *** Oblíbení hráči: Stephanie, Tom///// Kdo přežije: Vanuatu ** Oblíbení hráči: Serža, Julie, Chad, Scout, LeAnn///// Survivor: Tocantins - Brazilian Highlands *** Oblíbení hráči: J.T.///// Survivor: Samoa **** Oblíbení hráči: Natalie, Brett //// 1: Kdo přežije: Borneo **** Oblíbení hráči: Greg, Colleen //// 2: Kdo přežije: Austrálie **** Oblíbení hráči: Elisabeth, Rodger //// 3: Kdo přežije: Afrika **** Oblíbení hráči: Ethan, Lex, Theresa, Tom //// 4: Kdo přežije: Markézy *** Oblíbení hráči: Paschal, Gina //// P.S. Dne 7.11. se mi konečně zdálo o Jeffu Probstovi, dokonce jsem i soutěžila, ale úkol byl strašně složitej a překombinovanej, že jsem ho prostě nezvládla. :)) //// Kdo přežije: Thajsko *** Oblíbení hráči: nikdo //// Kdo přežije: Amazonie ***** Oblíbení hráči: ?, Matt //// Kdo přežije: Perlové ostrovy **** Oblíbení hráči: Rupert, Andrew, asi i Sandra //// Kdo přežije: Návrat hvězd ***** Oblíbení hráči: Richard, Ethan, Lex //// Kdo přežije: Guatemala **** Oblíbení hráči: Steph, Rafe, Gary, Danny, Brandon //// Kdo přežije: Panama **** Oblíbení hráči: Sally, Dan, Bruce, Austin, Cirie, Terry //// Kdo přežije: Cookovy ostrovy ***** Oblíbení hráči: Yul, Parvati, Ozzi //// Kdo přežije: Fidži *** Oblíbení hráči: Yau-Man, Edgardo, Earl //// Kdo přežije: Čína **** Oblíbení hráči: ? Kdo přežije: Mikronésie ***** Oblíbení hráči: Parvati, Amanda, James, Ozzi //// Survivor: Heroes vs Villains ***** Oblíbení hráči: Parvati, Rob //// Kdo přežije: Nikaragua **** Oblíbení hráči: (Brenda), (Fabio) //// Kdo přežije: Ostrov vykoupení **** Oblíbení hráči: Rob, Matty //// Survivor: South Pacific **** Oblíbení hráči: Sophie, Whitney, Keith, Dawn, (Ozzi), Coach //// Survivor: One World *** Oblíbení hráči: Kim, Kat, (Chelsea) //// Survivor: Philippines **** Oblíbení hráči: Malcolm, Skoopin //// Survivor: Caramoan - Fans vs. Favorites **** Oblíbení hráči: Brenda, Malcolm, Andrea //// Survivor: Cagayan *** Oblíbení hráči: (Tasha), (Spencer) //// Survivor: San Juan Del Sur *** Oblíbení hráči: Josh, Natalie, Jon, (Jacelyn) Survivor: Worlds Apart **** Oblíbení hráči: Survivor: Cambodia – Second Chance ***** Oblíbení hráči: Kelley, Joe, Woo, Keith ()

KajusaK

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Obsahuje spoilery: Kdo přežije Borneo, úvodní první řada tohodle pořadu.Tímhle to vše začalo. Na úvod je to naprosto dokonalé, ačkoliv není v sérii moc intriků a zrad, tak to se asi od první řady dalo očekávat :) a mě to nijak nevadí..Musím říct, že pár okamžiků mi opět zůstalo v srdci ( hlasování podle písmen abecedy, nahý Richard a mnoho dalšího)..Greg byl velice zajímavý týpek, ale moc nevím co si o něm myslet, zvláště potom co jsem viděla nahrávku od jeho sestry ;D) kdo viděl, ten ví, mezi mé oblíbence nepatřil, byl takový ten zlatý střed, nija mě nezajímal..Gervase byl taktéž uprostřed, nejvíce mě zaujalo přání k narození dítěte a pár zasloužilých výher..Jenny sem si v podstatě ani nevšimla nebýt soutěže o odměnu, kde nedostala žádnou kazetu, což mi utkvělo v hlavě..Collen, poslední přeživší z jednoho kmene, u konce jejího vyloučení už byla mojí oblíbenkyní a bylo mi vcelku líto jejího vyhazovu (ty její nohy,fůůha)..Můj největší oblíbenec a zasloužilý vítěz Richard, je kapitola sama o sobě, zaujal mě a vítězství jsem mu přála..Rudy byl jak počasí, občas se mi líbil, občas ne, názory měl asi dobré až na Richarda a jeho homosexualitu, ale jsem ráda, že nevyhrál..Kelly a Susan, zezačátku jsem fandila Sue, časem byla otravná a podrazácká takže sem byla ráda, když ji vylili, u konce jsem fandila Kelly, která se opravdu dopracovala vcelku daleko a docela zaslouženě..Velmi jsem ji litovala na poslední kmenové radě, vyjádření od Sue, bylo opravdu něco..Toť k této řadě asi vše, jsem spokojená, na uvod je to skvělé.. ()

forsythia

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Nikdy bych nečekala, že budu se zaujetím sledovat reality show. Tohle je něco úplně jiného než banda blbečků ve vile, co se o nich baví matky na hřišti utírajíce nudle svým ratolestem. Baví mě kombinace náročného soutěžení v divokých podmínkách a taktizování, obojí je nadávkováno přesně tak, že se to dá dobře strávit. Míchat týmovou a individuální hru je sice trochu divná věc, já byla vždycky zvyklá na to, že buď soutěží týmy (a pak je třeba podporovat týmového ducha), nebo jednotlivci (a pak je jedině správné, když si jdou vzájemně po krku), ale jak je vidět, lze z toho namíchat docela zajímavý koktejl. Možná bych přece jen ocenila trošku více soutěžení a trošku méně taktizování a intrik, ale jak říkám, je to stravitelné. ()

sir-dave

Ze současné doby jedna s nejlepších reality show tak nemohu jinak :) 16 sezón mluví za vše! Sice jsem neviděl všechny řady ale co jsem měl možnost shlédnout tak jsem se náramně bavil. Mění se lokality, mění se soutěžicí mezi kterýma to čím dál tím víc začíná houstnout a Jeff Probst to vše dobře kočíruje 8-) ()

Jirgen

Aktuální série S29: SAN JUAN DEL SUR - nebejt těch emočních scén na kterejch si ujížděj snad jen amíci tak bych byl zatím docela spokojen. i když první tři lidi co opustili hru měli určitě potenciál než spousta hráču co tam zůstala. SEASON 15 - China - 95 %, SEASON 16 Micronesia - Fans vs Favorites - 100 %, SEASON 19 Samoa - 100 %, SEASON 13 Cook Islands - Souboj ras - 100 %,SEASON 18 - TOCANTINS - 75 %, SEASON 6 - AMAZON 85 %, SEASON 14 - FIJI - 60%, SEASON 8 - ALL-STARS - 90%, SEASON 12 - Panama - Exile Island - 80 %, SEASON 17 - GABON - 75 %, SEASON 20 - Heroes vs. Villains - 100 %, SEASON 11 - Guatemala - 85 %, SEASON 3 - Africa - 75 %, SEASON 07 - Pearl Islands - 100 %, SEASON 02 - Australian Outback 90 %, SEASON 01 - Borneo - 90 % , SEASON 9 - Vanuatu 95 %, SEASON 04 - Marquesas - 70 %, SEASON 05 - Thailand - 60 %, SEASON 10 - Palau - 85 %, SEASON 21 - Nicaragua - 65 %, SEASON 22 - Redemption Island - 70 %, SEASON 23 : South Pacific - 80 %, SEASON 24 : One World - 80 %, SEASON 25 - Philippines - 95 %, S28 – CAGAYAN - 85%, S27: BLOOD VS. WATER - 70%, SEASON 26- Caramoan - 65% Moji oblíbení trosečníci : Russell Hantz, James, Parvati, Boston Rob, Jonathan Penner, Todd, Big Tom, Lex, Richard Hatch, Eliza Orlins, Yul, Ami, Tom Westman, Ace, Amanda, Danielle, Shane Powers,Corinne Kaplan, Erinn Lobdell, Jim, Kim , Troyzan, Tony, Spencer, Hayden a mnoho dalších ()

Laerry

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Nejdokonalejší sociální experiment na televizních obrazovkách, který je skvělou studnicí lidských charakterů, vhozených do extrémních podmínek, a jenž musí ze sebe vydat buď to nejlepší či nejhorší. Nejlepším člověkěm v dějinnách Survivoru vůbec? Samozřejmě excelentní Jeff Probst, bez nějž by tahle soutěž nebyla taková, jaká je! ()