Kto prežije - Čína

(séria)
  • USA China
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2007

Tato řada je v pořadí patnáctou sérií americké reality show. Jak je z názvu patrné, natáčelo se v Číně a tedy na tuto hru neobvyklém místě. Žádný tropický ostrov uprostřed oceánu, ale okolí přehrady Zhelin ležící v provincii Ťiang-si v Čínské lidové republice. Moderátor Jeff Probst prohlásil, že to byl první americký seriál (konkrétně tato řada), který byl celý výhradně natáčen v Číně. Tato řada je sérií, která byla natáčena na nejsevernějším místě ze všech dosavadních řad a natáčelo se mimo tropické pásmo.
Producentům této show se podařilo zajistit nebývalý přístup na několik čínských památek, včetně Velké čínské zdi a Šaolinského chrámu. Natáčení této řady začalo 25. června roku 2007 a skončilo po třiceti devíti dnech 2. srpna 2007. V americké televizi tato řada běžela od září do prosince téhož roku.
Šestnáct nových trosečníků bylo rozděleno do dvou kmenů. Červený kmen nese název Fei Long, což v překladu znamená Létající drak. Žlutý kmen nese název Zhan Hu, což znamená Bojující tygr. V této řadě se již nevyskytuje Ostrov vyhnanství, ale objeví se jiný zvrat. Naproti tomu skrytá imunita opět bude ve hře. Tato řada přinese nejen nezapomenutelné a oblíbené hráče (tři z nich byli vybráni do jubilejní 20. řady), ale také vzniknou nová přátelství, vytvoří se nové aliance a mnoho trosečníků pocítí na vlastní kůži jaké to je, když vás ostatní podrazí. (oficiálny text distribútora)

(mOnkey)

Po Cookových ostrovech a Mikronésii nejlepší série, jakou jsem zatím viděl. Mé sympatie se hned zkraje automaticky přesunuly ke kmenu Fei Long, protože měl jednak jednoho z mých oblíbenců, sympaťáka Jamese (a taky vychytralého Todda), jednak byly v druhém kmeni Jaime a Peigh-Gee, dvě mladé hráčky, které jsem nemohl vystát. Dále se tu objevily například náboženská fanatička nebo žena od plotny. Exile Island sice tentokrát chyběl, ale o skrytou imunitu jsme nepřišli - a rozhodně s sebou přinesla zajímavé okamžiky (tenhle spoileroidní! moment v čase mezi 2:08 - 2:45 je můj vůbec nejoblíbenější a viděl jsem ho nejméně třicetkrát). No a i ten/ta vítěz/ka byl/a díky svým výkonům a způsobu hry nakonec zasloužený/á. ()

Dienzenhofer

Fakt ne, kde na takový kokoty chodí??? Todd je pěkný had... Amanda ani nemluvím, typická svině pro kterou lidi jsou jenom služby, ale v dnešní době jsou takové svině populární a lidi jako James a Rupert jsou linčováni za to jaký jsou autentičtí a skuteční, falešná píča je asi lepší no.... Courtney byla po celou dobu velmi nesympatická, však na konci ukázala charakter a byla z té trojky nejsympatičtější..... PG je otřesný člověk, který je nesmyslně populární, jenom její hlas ve mě vyvolává tlak. Erik typický patolízal, který bude lézt všem do prdele aby se zachránil, opravdu příšerná vlastnost. Ještě mne překvapuje že někdo neměl rád pana Kuře, doslova ten týpek tam byl jeden díl a sotva něco řekl, tak jak do prdele může si na základě toho vytvoři názor a upřímně si myslím že člověk z takovýmto názorem je trochu jednouší. Jamie se hrabe v cizích věcech, i tak je populární, komukoliv byla sympatická, tak je u mě podprůměrná existence.  TOP 150: Amanda, James, Courtney, Todd, PG ()

Frajer42

Tak další parta trosečníků nám podstoupí nelítostný souboj založený na lžích, podvodech, intrikách a troše té fyzické zdatnosti. V zájmu zachování alespoň nějaké délky komentáře se v jeho dalším pokračování bez spoilerů tedy neobejdu, takže kdo nechce znát průběh hry, tak teď ve svém nejlepším zájmu předstírá, že si ode mě nepřečetl, že ten zakrslý 4 % chlápek skutečně vyhrál. Tuším, že si sám říkal a od ostatních si nechal říkat Todd. Kdyby náhodou někoho zajímalo komu jsem tuto řádu fandil já, tak mu rád prozradím, že můj favorit byl James (hrobař(cca. 2m, lehce opálený)). Shodou okolností se dostal ke dvěma imunitám, které si chtěl asi vzít domů. Soudě dle toho, že je nehodlal použít. Počet postav mnou neoblíbených se nám v Číně sešlo snad více než za celou dobu co Survivor sleduji dohromady. Zmínil bych asi především tu strašně ošklivou asiatku. Přižemž naprosto nechápu, jak je možné, že se na ostrově nestala nějaká ,,nehoda" a nespadla jim třeba do toho krbu, co tam asi 3 dny stavěl ten lehce prošedivělý muž, který ze všeho nejradějí soutěžil nahý a kvůli protáhnutí doby stavění krbu nechal své soukmenovce značně vyhladovět. Rovněž jsem očekával, že se tam ta servírka, jejíž hmotnost po příchodu činila 43 kg, rozsype či umře na naprosté vyhladovění. Také se nestalo. Místo toho se na mě smála z finálové trojky. Celkově hodnotím Čínu, jako nic moc s několika zajímavými zvraty. 2* ()

donnovann

Čína je jedna z těch povedenějších sérií, zajímavý casting. Prostředí - asi nejlepší série ve vnitrozemí. Rozhodně nejoblíbenějším hráčem pro mě jednoznačně Todd, SPOILER: který hrál perfektní hru a jeho argumenty na finálové kmenové radě - to prostě mělo hlavu a patu :) Dále se nesmí zapomínat samozřejmě na jeden z nejhloupějších tahů historie a objevení all star hráčů i když pro mě ne tak oblíbených - Jamese a Amandu. Celkově dávám 93% ()

gilmore_girl

Skvela serie! Tedy az na pojidani kureciho zarodku, to jsem nezvladala. Poprve jsem si oblibila i zenskou cast osazenstva (jinak vnimam zeny spis jen jako soutezici do poctu). Krasna a mila Amanda si me ziskala a Denise se svym old school ucesem me dojala. Zaludny Todd nemel chybu a hrobnik James je kapitola sama pro sebe. Proste vyborna sestava, jen vychrtla blondata koza Courtney mi to trosku kazila, ale negativni postavy jsou taky potreba jako sul. Jako tresnicka na dortu je pak ten nejvtipnejsi Reunion dil, co jsem zatim videla! Naprosta spokojenost. ()

• Jedná se o první sérii, která se nenatáčela v tropickém pásmu. (obivan568)
  • Séria byla filmována v rezervaci Zhelin. (Attta)
  • Soutěžící James Clement je považován za nejsvalnatějšího soutěžícího všech sérií. (AlohaAnty)