Jedinečná výzva o prežitie je tu - ste na ňu pripravení? Tropický raj sa pre skupinu súťažiacich zmení na nočnú moru, v ktorej budú musieť bojovať nielen s nedostatkom jedla a pohodlia, ale hlavne medzi sebou. Na exotickom ostrove vytvorí 24 súťažiacich zo Slovenska a Česka kmene, za ktoré budú bojovať v rôznych hrách. V rámci kmeňa musia vzájomne spolupracovať, niekedy súťažiť sami za seba, a hlavne sa pokúsiť prežiť až do konca. Na víťaza čaká rozprávková výhra vo výške 100 000 eur! (TV Markíza)

Arsenal83

Neviem porovnať so svetom, nikdy som to nevidel. Ale páčilo sa mi to. Celkom. Nie je to žiadna Farma a iné bludy, ktoré sú len mozgovým výplachom. Súťažilo sa, intrigovalo sa a malo to zaslúženého víťaza. Vo veľkom sa nadáva na moderátora Ondřeja Novotného, ale pravdou je, že ani toho som nikdy nevidel, no na mňa pôsobil veľmi sympaticky. ()

cheyene

Nechci si hrát na estéta jako mnozí předřečníci. Ale popořádku. Neznám americkou verzi, ani tureckou předlohu, podle které je tato česko-slovenská varianta točená. Když Survivor začínal, měl jsem zcela jiné životní starosti a apriori jsem si říkal, coby nepříznivec reality show obecně, že tohle opravdu sledovat nebudu. První díl jsem po chvilce přepnul na jiný program, abych se při práci, kterou jsem toho večera dělal, nepobuřoval plytkostí podobného pořadu. Další epizodu jsem však nepřepínal a zaujala mě. Dala mi jakýsi pocit odpočinku do jinak stresového období. A už jsem se vezl. Soutěže v jednotlivých dílech mne začaly bavit, počal jsem si utvářet vztah k některým soutěžícím. Je mi jedno, zda je to slabý odvar proti originálu, protože jej neznám. Tato varianta se mi líbila, fandil jsem kmenu Mao, v němž se to hemžilo celebritami (z nichž jsem znal jen Pazderkovou, Nathana, neb jsem před časem v rámci relaxu a kulisy u večerní práce měl puštěný Love Island, velmi matně možná Báru Jánovou a snad velmi velmi mlhavě Chili z MasterChefa, kterého též nějak nesleduji). Brzy jsem si oblíbil: Gábora, Tomáše Zástěru, Xenku i Dana "GoGo" či Veroniku. Z kmene Azua mne bavil Braňo, kterému se věčně nedařilo, proměnlivě Johy, postupně jsem fandil i Vláďovi a Veve, kterou jsem na počátku vyloženě nemusel. Celkem sympatická mi byla i Dominika, Lukáš a Tomáš Benko, jenž však před sloučením moji přízeň ztratil. Chili a Nikol mne bavily, ale nebyly moje favoritky. K Adamovi či Aylin jsem byl poněkud neutrální. Moderátor Ondřej Novotný prokázal kvalitu, hudba, soutěže a duely byly povedené. Nejvíce mě mrzel konec Gábora, Tomáše Zástěry, Dana a Xenky. Za normálních bych hodnotil 3*, ale pro takto nízké hodnocení dávám alespoň 4*. Objektivně si show zaslouží těch 40-50% naprosto bez problému (v čem je proboha lepší plytkost typu Výměna manželek, x-tá řada Superstar či Tvoje tvář má známý hlas?). Bonusem tohoto formátu pro muže, resp. této konkrétní verze, bylo sledování pěkných holek v plavkách (Veronika Havlíková, Xénie či Veve měly pěkné postavy) během nejrůznějších fyzicky náročných úkolů. P. S. Holkám to slušelo, když byly nenamalované, při akci před sloučením nebo až byly v porotě, make-up dle mého ubral hodně na osobním kouzlu. ()

Necrotongue odpad!

Jsem dlouholetým fanouškem soutěže Survivor. Vždy mě v ní bavilo soupeření dvou týmů, užíval jsem si i propracované intrikování, manipulace a jiné záludnosti v podání některých hráčů, ale tomu všemu vždy dávala úplně jiný rozměr každodenní snaha účastníků zajistit si jídlo, vylepšit přístřeší a dosáhnout alespoň relativního pohodlí (nebo co nejmenšího nepohodlí). Pro všechny tyto důvody jsem se na tento pořad těšil. Jasně, nejsem tak naivní, abych čekal nejvyšší kvalitu, ale to, co jsem viděl už v první epizodě, mě donutilo zapátrat na internetech. A co se nedozvím? Nova chtěla být zase jednou světová za malé peníze, takže koupila TURECKOU (!!!) licenci pořadu. WTF?!?! A euroasijská telenovelová velmoc nezklamala a stvořila něco na způsob Vyvolených na ostrově. Soutěže si byly tak podobné, že mě začaly zakrátko nudit, boj o přežití- nula, nula, nic, o to víc se ale pomlouvalo a ohováralo. Přesto všechno jsem zatnul zuby a vydržel tři epizody, pak jsem vyměkl, poctivě jsem sledoval jen soutěže a v průběhu nekonečného žvanění jsem se věnoval vedlejším činnostem. Přestože jsem mohl přijít s hodnocením a komentářem/ recenzí už po zmíněných třech dílech, v souladu s pravidly ČSFD jsem vydržel až do finále a díky tomu mohu přidat pár postřehů. Ondřej Novotný byl buď tak otrávený svou účastí v projektu, nebo se mu jen nechtělo, ale jeho výkon byl fakt chabý. Pokud šlo o soutěžící, zaujaly mě dvě. Jasným démonem v soutěžích pro mě byla Xénia Gregušová, která neskutečně makala, a leckterý muž by jí mohl to nasazení závidět. A asi i záviděl. Dalším překvapením pro mě byla Veronika "Veve" Přikrylová, jíž bylo téměř jedno, zda v té které disciplíně zvítězí, ale vždy ji chtěla dokončit (bez ohledu na své zdraví). Na začátku jsem byl znechucený z toho, že sem produkce zase nasadila nějakou modelku, ale teď se musím omluvit, protože ta "trapná" modelka předvedla přímo ocelovou vůli a neskutečnou odolnost. Smekám. Ale ani dvě tak skvělé účastnice nedokázaly tento česko- slovensko- turecký paskvil dostat z odpadu. / Poučení: Těšíš se na mutaci svého oblíbeného pořadu? O to větší bude tvé zklamání. ()

lookin328 odpad!

Ne, nejde to. Po prvním dílu jsem zde zanechal oproti ostatním ješte velmi pozitivní dvě hvězdy, jednu hvězdu za to, že se v tom chaosu občas našlo i něco, co mě zaujalo a co se mi líbilo, druhou asi pro to, že mám survive pořady fakt rád. Ale v polovině druhého dílu končím… Tohle nemá se survivorem nic společnýho. Podesta, deky, sirky, moskytiéra, sekera, hrnec, harpuna, potápěčské vybavení… Dámy a pánové a to vše v první potažmo na začátku druhého týdnu téhle brutální reality show o přežití. Já bych se ani nedivil, kdyby tam za dva týdny měli sporák…. Proč musí Nova vymýšlet nějaký inovace jako individuální imunita, závěrečný duel atd., když to tu show jenom protáhne a pohřbí její základní myšlenku?!… co se týče výstavdy dílu, boha jeho to je tak strašně těžký to udělat a sestříhat jako v tý Americe? To je tak strašne zbytečně dlouhý a nudný, proč?! Mě vůbec nezajíma se dívat na dva chlapy se šátkem kolem očí, jak kolem sebe skáčou a to prosím skoro 15 minut!… Ne, tohle je televize Novo odpad a hroznej průšvih za hrozně peněz. ()

L_A_D_A_S

Byl jsem v hostelech, kde byly horší podmínky než v téhle parodii na Survivor. Podložky na spaní, pláštěnky, příbor, jídlo na každý den, a při teplotě 36,9 jdeš na hotel se na tři dny vyležet, jiná náročnost úkolů pro ženy a jiná pro muže (k čemu je pak taktika??), každý díl má snad sto hodin, fakt nemam slov. Jen Češi a Slováci dokážou takhle zničit skvělou licenci. PS: Cast není tak špatný, věřím, že americká produkce by z toho dokázala udělat koukatelnou reality show ale tohle fakt ne. ()

• Survivor sérii pro TV Nova a Markíza natáčela turecká produkce Acun Medya, která má za sebou desítky sérií. (TheSlezy)