Trosečníci v ráji

(relácia)
  • Veľká Británia Shipwrecked: Battle of the Islands
Reality-TV / Súťažný / Dobrodružný
Veľká Británia, 2006, 49 min

Tvrdá soutěž na dvou exotických ostrovech, jejíž účastníci se musejí nejen postarat o své živobytí, ale také se pokusit přetáhnout na svou stranu nováčka, který každý týden dorazí. Kmen s největším počtem členů vyhraje sedmdesát tisíc liber!  Nádherné lokace, pěkná těla v plavkách, drama, intriky, milostné zápletky i sex. Deset mladých lidí mezi 18 až 22 lety je vysazeno na atolu Aitutaki, hluboko v srdci jižního Pacifiku. Ve dvou skupinkách po pěti osídlí sousedící opuštěné ostrůvky, kde se snaží vytvořit fungující komunity. Postupně se rozrůstají a vzájemně soupeří. Mají pět měsíců, aby si udělali kamarády i nepřátele, zamilovali se, bojovali o moc a zažili největší dobrodružství. Každá epizoda pokrývá týden života na Aitutaki. Do začátku trosečníci dostanou trochu základního vybavení a každé pondělí příděl jídla. Potom už a je jen na nich, jak si ostrovní domov přizpůsobí a jak zásoby využijí. Občas na blízkém třetím ostrůvku „moře“ vyplaví užitečné předměty, ke kterým se přes lagunu dá dostat pouze za pomoci lodičky. Tu si musejí trosečníci opravit a kořist v pořádku dopravit na vlastní základnu. Hnací silou soutěže je však něco jiného. Každý týden přibude nový člen, který s oběma kmeny střídavě stráví tři dny. Pak si vybere, kde chce žít. Rozhoduje více faktorů. Která komunita je přátelštější? Má lepší ubytování? Více jídla? Každou neděli se skupiny sejdou na celodenní plážové party, kde se hostitelský kmen snaží předvést, jak dokonale funguje. Nový trosečník tam během ceremoniálu oznámí, ke komu se přidává. Zádrhel je, že početnější komunitě se nemusí dostávat potravin pro všechny. Který ostrov bude mít na konci pořadu více obyvatel, vyhrává! A soutěžící si rozdělí peněžitou odměnu 70 000 liber. (oficiálny text distribútora)

giovanni3

I Britové se pustily do kopírování a kopírování "Kdo přežije" jim velmi hrubě nevyšlo. Kdo přežije je opravdu o dřině budování nečeho z ničeho, lovení ryb, hladovění atd... A zde? Jídlo dostanu, na obydlí dostanu jak materiál tak plány a víceméně celý den se vlastně mohu slunit a dávat na obdiv své tělo. A přetahování nováčků je úplně k ..... A ten casting... fííííha holky mají povětšinou moc pěkné postavičky, ale nechci vědět zda něco mají v hlavě. A kluci? Tam bu.na tam metrosexuál tam namyšlený blbeček atd... Děs běs a dávám 1z5 bez ohledu na to, že jsem viděl jen část několika dílů. ()

Falconica

Banda prominentních dětiček si hraje na Robinsony. Dostali domorodý vybavení jako sirky, nádobí, dohladka ohoblovaný prkna, hřebíky, plány na stavbu chýše, který by pochopil i debil, obří množství jídla v plechovkách...chlapci maj s sebou dokonce gely na vlasy...Polovina z nich je blbá jak štolverk, druhá polovina si myslí, že blbá neni...fakt super truper pořad. ()

ivour

Když jsem viděla první díl, říkala jsem si o čem to proboha bude? Podobný koncept jako Kdo přežije, ovšem bez vyřazování, bez nouze o jídlo, bez soupeření. Čekala jsem velkou nudu a je pravdou, že seriál nic moc víc nenabízí (vždyť proč by se někdo hádal nebo napadal když se nesoutěží), ale jako oddechovka na večer na gauči to jde. ()

nudlis

Lehká variace na americkou sérii Survivor. Ale opravdu jen lehká, společný mají snad jen to, že lidi jsou na ostrově mimo civilizaci, vylučujou se navzájem a nemají žádnej luxus. Ale tahle britská záležitost je trapná, zbytečná a nesmyslná. Taky neměla pokračování. Ale jedna hvězda za hezký holky :-) ()