Trosečník

(relácia)
Reality-TV
Česko, 2006, 14x54 min

Soutěž TV PRIMA s moderátorem Markem Vašutem. Šestnáct odvážných trosečníků svádí boj se sebou, svými protihráči a s přírodou celý jeden měsíc na opuštěném ostrově. Tato reality show se natáčela 50 km od Panamy v souostroví v Tichém oceánu. Ostrovy jsou obydleny divokými zvířaty a spoustou druhů hmyzu. Prostředí je velkým testem pro psychické a fyzické možnosti soutěžících. Výherce získá 5 000 000 Kč. (duklak2)

RedDuck

Trosečník s Vašutem mě v základu nijak nepohoršoval. Dokonce mě zezačátku i bavil. Průšvih podle mě byli soutěžící a jejich podmínky. I když se nadávalo na nedostatek spánku či déšt, nebylo toho moc z žití na ostrovech ukázáno. No a druhá věc, tenhle pořad bohužel vůbec nebyl o výdrži nebo inteligenci...je pouze o intrikách. Vyřazování nejsilnějších hráčů v polovině hry vedlo k tomu že v druhá polovina hry byla už pouze o souboji manažerů a manažerek co stěží umí na špejli opéct špekáček. Logické právo silnějšího je přehlušeno ženskou aliancí která eliminuje všechny schopné a férové jedince. Martin a Lukáš co udělali maximum pro to aby jejich tým vyhrál jsou pro mě vítězové. V tom, že vyhrát může jen bezcharakterní a neschopný jedinec vidím základní fail této soutěže, je jedno jaké verze. Tady si to aspoň slabší tým řádně vyžral, v Americe se při problému svévolně michají kmeny. Kdo chce vidět nejhorší případ, nechť shlédne první dva díly americké Panamy. ()

Deleatur

Mám výhodu, že umím oddělovat naše pořady od těch zahraničních. Samozřejmě, že česká verze Survivora nesnesla srovnání s originálem a Vašut Probstovi nesahal ani po kotníky... ale i tak mě to bavilo. Ve své lacinosti to dokonce působilo civilně, což americký originál čím dál méně. Casting se moc nepovedl, hlavně v mužské části, ale opravdu to byla jen chyba Primy, že byli až na výjimky tak neschopní v soutěžích, v taktice i v obstarávání obživy? Snad v každé sérii původní verze se ztrapní nejméně jeden alfa samec. "Dívčí válka" tam už taky byla. S vítězkou naší verze jsem navíc neměl problém, v Americe by byla typický underdog. Fandil jsem ale Ivetě, té učitelce, co vypadla - a to je u mě největší mínus české verze - po tahání sirek! // 60% ()

heyda

Tenhle typ pořadů mám vyloženě rád. Jak jde o exotiku, je to moje a Marka Vašuta mám taky rád, takže jsem sledoval díl za dílem, ale odstupem času musím říct, že americká verze byla jednoznačně o několik tříd výš. Bohužel nemáme ještě takové prostředky a umění udělat z toho napínavou ´´reality show´´ o přežití. Přesto si to takové podprůměrné hodnocení nezaslouží a vy, co to hážete jen z principu či jakési nenávisti k českým verzím hned do odpadu jste s prominutím tak trochu pokrytci. 5/10 ()

kukentipla

O čem to je? Formát americké reality show Survivor, převeden do skromných českých podmínek.........Co já NATO? Není úplně fér obvinovat Primu, je zcela evidentní, že amíci mají mnohem více peněž, tudíž soutěže bobtnají ve své pompéznosti a rafinovasti. Co se omluvit nedá je neskutečně odpudivý casting. Většina soutěžících byla typově stejná, žádná svůdná mrška (Amanda, Parvati - možná Mašlíková, pokud by nebyla hnusná jak znásilněná velbloudí prdel), žádnej stratég (Jonathan, Todd), sportovec (Ozzy, Colby), slizák na kterého je radost pohledět a fanoušk se těší koho opět přechčije (Coach, Johny Fairplay). Tvůrci dozajista neměli nakoukané americké verze. Jinak by použily skrytou imunitu, Exil Island a další prvky umožnující vyhrocení situace (stačí dát za odměnu pár flašek vína - alkohol v kombinaci s prázdným žaludkem dokáže rozvázat jazyky). Jedna hvězda, je za Vašuta. ()

HawkeyeSaw

Nevidím důvod proč dávat odpad. Ano, soutěže byly slabší, v prvních dílech spíše katastrofálně slabé, ale v průběhu pořadu se dostaly na relativně průměrnou ,,survivorskou" úroveň, i když žádná soutěž, která by nějak nadchla se nekonala. Pokud srovnám s první sérií Kdo přežije - Borneo, česká banda měla tedy do začátku mnohem méně materiálu a surovin, pokud si neobstarala vlastní potravu, mohla si dovolit denně sotva pár hrstek rýže, určitě se jí soutěžící ale nemohli ládovat po miskách. Ke konci už skupinka přežívala hlavně na ovoci, po sjednocení týmů na novém ostrově nebylo co lovit, kde se schovat před deštěm a jak uniknout moskytům a krabům, takže soutěžící si zde také užili své, je také fakt, že ke konci začali být soutěžící spíše zdeptaní než navnazení pro závěrečný souboj. Co si však dle mého názoru zaslouží ocenění, je právě ukázka mentality této české skupinky, i když řada soutěžících neměla čím oslovit, několik charakterů se zde našlo a sledování Trosečníka bez předsudků dokázalo zaujmout. ()

• Natáčení, soutěže a vše ostatní měla v reality show na starosti švédská firma, která zajišťovalá zázemí a potřeby nejen pro Čechy, ale i pro ostatní země, které v té době na ostrovech natáčeli svého Trosečníka. [Zdroj: survivorweb.cz] (mentos.)
  • TV Prima, která pořad vysílala, nebyla schopna zajistit natáčení přes noc, a tak se všichni trosečníci hádali a domlouvali na taktikách právě v noci. Divák se o nich neměl šanci dozvědět. [Zdroj: survivorweb.cz] (mentos.)
  • Marek Vašut původně roli moderátora odmítnul. Když se ale dověděl, že se bude natáčet na Perlových ostrovech, nabídku přijal. [Zdroj: kdoprezije.blog.cz] (obivan568)