Největší televizní dobrodružství začíná! Osmnáct odvážných Čechů bojuje na opuštěném ostrově o dva a půl milionu korun a titul prvního českého Robinsona. V cestě jim stojí hlad, vyčerpání, vzájemná rivalita i krutá příroda. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

Napp

Z obvyklých 15 dílů americké verze jich Nova vykouzlí pravděpodobně 100. Kmenová rada není totiž asi tak zajímavá jako soutěžící, co bez problémů od produkce dostávají pláštěnky. Ehm, nejdrsnější televizní show? A to ani nemluvím o moderátorovi, zajímalo by mě, kde toho vyhrabali. Nejkomičtější ovšem byla "zcela spontánní" první aliance. "Budeme si krýt záda? - Co z toho jako budu mít já?". Aneb Slunce seno se vypravilo na pláž... ()

cheyene

Po dvou zhlédnutých sezónách česko-slovenského Survivora jsem se pustil i do Robinsona. Věděl jsem tedy již dopředu, kdo tuto sérii vyhraje, ale přesto jsem měl své favority, kterým bych to přál stejně, ne-li více. Ve srovnání se Survivorem tureckého formátu mi Robinson vyhovoval délkou epizod, avšak duely ze Survivora mi přijdou jako dobrý tah - potřeba více taktizovat, pro diváka snad i atraktivnější. Délka dílů je možná přemrštěná, ale zas ukáže více ze života na ostrově. Jsem zvědavý na Robinsona 2 a Survivora 3 (bude-li). Sympatičtí účastnici: David, Marek, Bazi, Tereza policistka, Tereza, Jakub, Radovan a všemi neoblíbená Petra. Nevadil mi ani Bidlo či Iveta a Martin. Moderátor - je znát, že v Survivoru je už Novotný více ostřílený, zde občas působí gumově, ale s narůstajícím počtem epizod se mi zdál lepší a lepší. ()

Hashirama

Hele banány vole! Jídlo vole! Cukry vole! Oceňuju, že do tohoto projektu naše televize evidentně hodně investovala a má jasný cíl něco smysluplného vyprodukovat. Nejen proto mě mrzí, že divákovi předkládaná show nemá takovou úroveň, jakou by mít chtěla. A ne jen ve srovnání s originálem. Jednotlivé díly mají divnou kompozici, sestávají z jedné soutěže a zbytek vyplňují pasáže z ostrova, na svou délku jsou tak díly dost prázdné. Celková roztahanost pak vytváří dojem, že účastníci nemusejí hrát, na čemž se dle mého názoru s průběhem nic nezmění. Soutěžící jsou většinou dost nesympatičtí, typicky česká generace středního věku (sympatičtí jsou vyloženě jen ti mladí), proto je prázdnota dílů ještě více ke škodě. Soutěže jsou bez hudebního podkresu, prokládané zpovědí na kameru (vážně, zpověď na kameru uprostřed výzvy) a moderátor je naprosto nemožný. Češi to šoumenství prostě nemají v krvi a další takové projekty s radostí vynechám. ()

PanCitron

Druhý český pokus o "soutěž s přežíváním na opuštěném ostrově", dopadla vcelku slušněji než prve. Minimálně hra před sloučením byla docela zajímavá. Problém začal až po spojení kmenů do jednoho, kdy se produkce rozhodla, že to, co normálně zabírali dva díly, roztáhla do čtyř. Série se místy stala dost nestravitelnou nudou, kterou zachraňovalo jen to, nakolik jste si oblíbili dané hráče. Do toho přišla i hromada docela podivných produkčních zvratů snad bych se nebál říct podpásovek, které podle mého docela zkazili dojem z druhé poloviny. O to víc jsem nakonec rád za celkového vítěze. Přesto uznávám, že ačkoliv bylo v celé sérii plno chyb, občas dost divně sestříhaných momentů (silně spoileroidní ukázky na další díl) a pár produkčně zvláštních rozhodnutí, jako celek to rozhodně nebyla až tak špatná reality show. Je sice plno věcí, co bych příště vidět nemusel (Ostrov vyloučení), ale rozhodně nejsem proti, aby se tenhle typ show v našich podmínkách udržel déle jak jednu řadu. ()

giovanni3

Tento pořad nesleduji od úplných začátků, protože jsem čekal slabý odvar Survivora po česku. Ano je to dá se říci kopie, ale udělaná velmi dobře že kdyby Vám někdo řekl, že je to "Kdo přežije: nějaký ostrov" a byl tam starý známý moderátor tak nikdo neřekne ani půl slova a i hodnocení bude vyšší. Co se castingu týče, tak to ujde. Niki je "na pěst". Od pohledu jsem fandil Katie (škoda brzkého konce) a Kačce (škoda zdravotních problémů) => obě hezké slečny pryč. Dál fandím Radovanovi a Davidovi.. tak uvidíme jak to bude dál. Zatím tedy 3z5 kde to očekávám i zůstane. ()

• Natáčelo se po vzoru jedné z amerických verzí na Filipínském ostrově Caramoan. Hry se účastní celkem 18 soutěžících. (DexMASTER094)
  • V první řadě Robinsonův ostrov měl být i kontroverzní YouTuber Psychopat Bejr (Aleš Bejr), ale ten se nemohl dostavit z důvodů zlomené nohy. (TheSlezy)